Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

ProSwitcher: Another iPhone Multitasking Interface


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
69 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2010 - 20:44

ρε παιδια ας απαντηση καποιος... α και μεσα μεσα στις επιλογες δεν εχει status bar downswipe γιατι?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   sjonjon

sjonjon

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Twitter:@sjonjon
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 19/01/2010 - 22:08

λοιπόοον..για πρώτη φορά έγκατέστησα backgrounder και ps. έχω να παρατηρήσω τα εξής μετα απο 3ήμερο τεσταρισμα :
1)αλλεπάλληλα και ανεξήγητα ram leaks: με μόνο το phone να τρέχει στο background πριν την εγκατάσταση των 2 εν λόγω πακέτων ξεκινούσα(reboot/respring/off-on) με 170MB free ram η οποία μετά απο χρήση σταθεροποιείτο περίπου στα 140με 135ΜΒ. Τώρα ξεκινάω απο 150 και μετά απο χρήση πέφτω στα 140 μετα απο κ άλλη χρήση στα 130 στα 120 και έφτασα περίπου μέχρι τα 115...Επαναλαμβάνω backgrounded ΜΟΝΟ το phone δηλαδή μαμίσια κατάσταση!όταν τρέχει και safari χτυπάει 90αρια..για παραπάνω δε το συζητάω..μίλαμε για ένα συνολικό mem leak γύρω στα 20-30ΜΒ!!!!!
2)ως άμεσο αποτέλεσμα του πρώτου έρχεται φυσικά η μπαταρία η διάρκεια της οποίας εχει μειωθεί αισθητά.
3)πολυυυυυ όμορφο ,εύχρηστο και iphonato το proswitcher that's the way multitasking should look like!.....
4).....αλλα μεχει ψιλο-@#$ήσει
5)οι backgrounded apps δε φαίνονται στο terminal μέσω top???WTF? ύποπτο..
6)ναι με ενα respring η ram στρώνει αλλά αυτή τη δουλεία θα κάνουμε??
7)να φταίει οτι είναι extensions του mobilesubstrate???

Τελευταία επεξεργασία από: sjonjon, 19/01/2010 - 22:10


#63   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2010 - 05:20

σημερα εβαλα το Proswitcher και το backgrounder θελω να μου πειτε ποιες επιλογες να επιλεξω ωστε να μην παταω το homebutton το backgrounder αλλα αλλο κουμπι και για το Proswitcher την πιο ευκολη λυση...ξερω απο που το ρυθμιζεις αλλα θα ηθελα τα φωτα σας ,διοτι αυτο το εβαλα για γρηγορη εναλλαγη και να μην παταω το homebutton

Στα Settings -> ProSwitcher -> Activatio Methods (προσωπικά) με βολεύει και προτείνω το Double Tap στο Status Bar.

Έτσι με διπλό tap στο status bar 1. στέλνεις εφαρμογή στο backround 2. ανοίγεις/κλείνεις το ProSwitcher όταν δεν έχεις active κάποια εφαρμογή

Δεν μπερδεύεται με το SBSettings, που θέλει σύρσιμο στο status bar, ούτε (αν έχει κανείς) το Snappy για photo που θέλει παρατεταμένο πάτημα στο status bar.

Επίσης, εφόσον η εφαρμογή που τρέχεις δεν είναι fullscreen (δεν κρύβει δλδ το status bar) δεν χρειάζεται να κάνεις καθόλου χρήση του home button του Backrounder.

@sjonjon προσωπικά χωρίς να αφαιρέσω κανένα mobile substrate add-on έχω ακριβώς την ίδια RAM (165MB) οπότε δεν έχω δει κανένα memory leak.
Ίσως να βοηθούσε αν έλεγες και ποιά άλλα mobile substrate add-ons έχεις...

Τελευταία επεξεργασία από: adenadoume, 20/01/2010 - 05:26


#64   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2010 - 11:21

ευχαριστω adenadoume

#65   sjonjon

sjonjon

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Twitter:@sjonjon
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 20/01/2010 - 18:21

Δικέ μουυυ..!165?!δηλαδή για να καταλάβω..ας πούμε ότι ανάβεις το iPhone η τέλος πάντων κάνεις reboot στα πόσα είσαι??ας πούμε τώρα ότι το χεις αναμμένο και κάνεις ολοήμερη χρήση στα πόσα είσαι?(backgrounded μόνο το phone)
λοιπόν έχω τα εξής: multiicon mover,libhide,preference loader,overboard,backgrounder,proswitcher
αν κ δε νομίζω πως έχει να κάνει γτ το πρόβλημα εμφανίστηκε μετά από την εγκατάσταση των δυο τελευταίων...
Και εντάξει θες κύριε να κάνεις multitasking θα το πληρώσεις σε ram..έλα όμως που εγώ το πληρώνω με backgrouned μόνο το phone!!και χωρίς τπτ άλλο περίεργο πχ cydget,lockinfo etc
Τον backgrounder υποψιάζομαι αλλά αν μ λες ότι είσαι στα 165..τι να πω....

#66   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 20/01/2010 - 21:28

υπάρχει τρόπος τα εικονίδια του backgrounder και του proswitcher να μην εμφανίζονται στο springboard?

#67   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/01/2010 - 09:09

@sjonjon περίπου τα ίδια mobile substrate addons έχω πλην του overboard καθώς χρησιμοποιώ categories. Δεν ξέρω από που μπορεί να έχεις leak αλλά γιατί δεν κάνεις (μετά από κάποια χρήση) FREE UP MEMORY από το Processes του SBSettings; Επίσης μήπως άλλαξες ρύθμιση στο Edge (εγώ το έχω off) στο Location Services (το βάζω on μόνο όταν χρειάζεται) στα Push Notifications ή σε κάποια άλλη ρύθμιση του iPhone; Πάντως με το Free up Memory - λογικά πρέπει να σου ξαναεμφανίζει τα χαμένα MB.

@peterboutsis εγώ τα εικονίδια τα έχω βάλει σε Category folder αλλά μπορείς και από SBSettings -> More -> Hide icons να επιλέξεις να μην εμφανίζονται τα συγκεκριμένα εικονίδια στο springboard.

Τελευταία επεξεργασία από: adenadoume, 21/01/2010 - 09:15


#68   sjonjon

sjonjon

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Twitter:@sjonjon
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 22/01/2010 - 11:04

Έχω ανοιχτά μόνο edge και wifi τα υπόλοιπα όταν χρειάζονται..αν κ δεν έχει σχέση γτ όπως είπα υπό ακριβώς τις ίδιες συνθήκες πρίν εγκαταστήσω backgrounder και proswitcher θα κατέληγα μετά από χρήση στα 140 σταθερά!ούτε λιγότερα ούτε περισσότερα!τώρα απλώς δε σταθεροποιούνται και σιγά σιγά όλο κ πέφτουν!
Ναι το free up memory ελευθερώνει κάποια mb όχι όμως για πολύ..είναι σχεδόν σαν να κάνω respring..
Δε μ είπες στα 165 είσαι σταθερά μετά από χρήση η αρχίζεις από 165 μετά από reboot?
ουυυφ..έχω ξενερώσει..

#69   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2010 - 12:15

Έχω ανοιχτά μόνο edge και wifi τα υπόλοιπα όταν χρειάζονται..αν κ δεν έχει σχέση γτ όπως είπα υπό ακριβώς τις ίδιες συνθήκες πρίν εγκαταστήσω backgrounder και proswitcher θα κατέληγα μετά από χρήση στα 140 σταθερά!ούτε λιγότερα ούτε περισσότερα!τώρα απλώς δε σταθεροποιούνται και σιγά σιγά όλο κ πέφτουν!
Ναι το free up memory ελευθερώνει κάποια mb όχι όμως για πολύ..είναι σχεδόν σαν να κάνω respring..
Δε μ είπες στα 165 είσαι σταθερά μετά από χρήση η αρχίζεις από 165 μετά από reboot?
ουυυφ..έχω ξενερώσει..

Τώρα είμαι στα 158 (πρόσθεσα βέβαια mobile substrate addon) αλλά πάντα σταθερά - άσχετα αν έχω κάνει respring ή αν έχω χρησιμοποιήσει για ώρα εφαρμογές και μετά έχω κάνει free up memory. Reboot δεν κάνω μιας και είμαι στην τελευταία bootrom.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι σου τρώει - όπως περιγράφεις - τα MB από την RAM...

Δοκίμασε από το SBSettings -> More -> Extras & Options -> Fix User Disk Permissions και αν δεν το λύνει και αυτό, βγάλε τελείως το Backgrounder και το Proswitcher και ξανατσέκαρε την RAM χωρίς αυτά...

Τελευταία επεξεργασία από: adenadoume, 22/01/2010 - 12:17


#70   sjonjon

sjonjon

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Twitter:@sjonjon
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 22/01/2010 - 12:53

Μμμμφφ..μα τι συμβαίνει τέλος πάντων??
μάλλον στην απεγκατάσταση θα καταλήξω γτ αυτή η ιστορία τρώει κ μπαταρία!
Μόλις έκανα respring και είμαι στα 168..δε θα κρατήσει όμως για πολύ..
Ευχαριστώ πάντως!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες