Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

χαρτί από cosmote για ανεξόφλητο ποσό


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
25 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   mitsoscupra

mitsoscupra

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:mitsoscupra

Δημοσίευση 17/05/2013 - 16:39

Καλησπέρα,

Τα τελευταία 2 χρόνια είμαι στη vodafone. Πριν από 2 χρόνια ήμουν στην cosmote και πρόσφατα μου ήρθε ένα χαρτί από δικηγορικό γραφείο για ένα ανεξόφλητο ποσό (250ε). Έχει τύχει σε κάποιον κάτι ανάλογο έτσι ώστε να ξέρω και εγώ πως να κινηθώ? Μήπως το στέλνουν για εκφοβισμό?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/05/2013 - 16:45

Για ποιο λόγο είχες φύγει από την Cosmote?

#3   mitsoscupra

mitsoscupra

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:mitsoscupra

Δημοσίευση 17/05/2013 - 16:50

Δεν ήμουν ικανοποιημένος, είχα κάνει δυο αιτήσεις αμφισβήτησης για λογαριασμούς απάντηση δε πήρα αλλά πλήρωσα δυο μεγάλα ποσά τελικα κ μετά πήγα στη Vodafone η οποία είχε κ καλύτερες επιδοτήσεις τότε,αυτό.

#4   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/05/2013 - 16:54

Δεν ήμουν ικανοποιημένος, είχα κάνει δυο αιτήσεις αμφισβήτησης για λογαριασμούς απάντηση δε πήρα αλλά πλήρωσα δυο μεγάλα ποσά τελικα κ μετά πήγα στη Vodafone η οποία είχε κ καλύτερες επιδοτήσεις τότε,αυτό.


Μήπως είχες αφήσει υπόλοιπο και δεν το θυμάσαι? Τους τελευταίους λογαριασμούς με τις αποδείξεις τις έχεις? Τους πήρες τηλ να τους ρωτήσεις?

Τελευταία επεξεργασία από: fANis, 17/05/2013 - 16:54


#5   mitsoscupra

mitsoscupra

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:mitsoscupra

Δημοσίευση 17/05/2013 - 17:00

Είχα αφήσει υπόλοιπο φίλε μου αλλά πολλοί μου λένε να μη το πληρώσω παρά το χαρτί γιατί είναι συνηθισμένη πολιτική των εταιριών γιαυτο ρωταω

#6   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 17/05/2013 - 17:02

Καλησπέρα,

Τα τελευταία 2 χρόνια είμαι στη vodafone. Πριν από 2 χρόνια ήμουν στην cosmote και πρόσφατα μου ήρθε ένα χαρτί από δικηγορικό γραφείο για ένα ανεξόφλητο ποσό (250ε). Έχει τύχει σε κάποιον κάτι ανάλογο έτσι ώστε να ξέρω και εγώ πως να κινηθώ? Μήπως το στέλνουν για εκφοβισμό?


Αυτό που σου ήρθε είναι ενημερωτικό αρχικά για να τους πάρεις για ρύθμιση. Επίσης σημαίνει ότι ήδη σε έχουν μαυρίσει στη λίστα. Το επόμενο στάδιο που ακολουθείτε είναι το εξώδικο και ακολουθεί η διαταγή πληρωμής

#7   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/05/2013 - 17:08

Το περίεργο τότε που είναι στο χαρτί που σου ήρθε από τη στιγμή που είχε μείνει υπόλοιπο?

#8   mitsoscupra

mitsoscupra

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:mitsoscupra

Δημοσίευση 17/05/2013 - 17:17

Δεν είπα για κάτι περίεργο ,ρώτησα αν δε το πλήρωνα γιατί μου είπε παιδί που δούλευει Γερμανό ότι πολλοί με μεγαλύτερα ποσά δε πληρώνουν κ δε γίνεται κάτι, οκ ευχαριστώ

#9   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/05/2013 - 17:18

Δεν είπα για κάτι περίεργο ,ρώτησα αν δε το πλήρωνα γιατί μου είπε παιδί που δούλευει Γερμανό ότι πολλοί με μεγαλύτερα ποσά δε πληρώνουν κ δε γίνεται κάτι, οκ ευχαριστώ


Τώρα το έπιασα, λάθος είχα καταλάβει εγώ.

#10   mitsoscupra

mitsoscupra

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:mitsoscupra

Δημοσίευση 17/05/2013 - 17:20

Δε πειράζει κ πάλι ευχαριστώ :)

#11   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 17/05/2013 - 17:21

Δεν είπα για κάτι περίεργο ,ρώτησα αν δε το πλήρωνα γιατί μου είπε παιδί που δούλευει Γερμανό ότι πολλοί με μεγαλύτερα ποσά δε πληρώνουν κ δε γίνεται κάτι, οκ ευχαριστώ


Συνήθως ναι δεν ασχολολυνται με τέτοια ποσά. (τουλάχιστον προς το παρόν γιατί στο μέλλον δεν ξέρεις) Αλλά μην παραξενευτείς αν πας μετά από 5-10 χρόνια να κάνεις νέο συμβόλαιο σε οποιαδήποτε εταιρία και σου ζητήσουν 500 ευρώ μπροστά εγγύηση. και γενικότερα θα φαίνεται στην πιστοληπτική σου εικόνα.
Επίσης να ξέρεις ότι έχουν το δικαίωμα να το τοκίζουν. Εγώ στη θέση σου θα το πλήρωνα να ξεμπέρδευα

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 17/05/2013 - 17:22


#12   mitsoscupra

mitsoscupra

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:mitsoscupra

Δημοσίευση 17/05/2013 - 17:28

Αυτό θα κάνω ευχαριστώ

#13   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 17/05/2013 - 17:29

μη ξεχάσεις να πάρεις κάποιο αποδεικτικό ότι έχεις εξοφλήσει την οφειλή και δεν έχεις καμία άλλη οφειλή προς την εταιρία. Έχουν γίνει πολλά λάθη.

#14   mitsoscupra

mitsoscupra

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:mitsoscupra

Δημοσίευση 17/05/2013 - 17:52

Οκ φίλε μου ;)

#15   degothia

degothia

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 17/05/2013 - 19:49

Καλησπέρα , είχα και εγώ ένα παρόμοιο περισταατικό,άλλαξα πάροχο ,αλλά χρωστούσα στον προηγούμενο 480 ευρώ,ρωτησα τη δικηγόρο μου επειδή είναι και φίλη και μου λέει σιγά μη το πληρώσεις δεν έγινε τίποτα.Αυτό είχε γίνει πριν περίπου 11 μήνες απο τώρα ,
το μόνο που έχουν κάνει είναι πρώτον να μου στέλνουν κάθε μήνα το υπόλοιπο σε μορφή λογαριασμού στο σπίτι ,επίσης μου είχαν στέιλει ένα εξώδικο το νοέμβρη απο ένα δικηγορικό γραφείο στο κέντρο αθήνας, η επιστολή έτσι όπως ήταν δομημένη ήταν για να απευθύνεται σε πολλούς , οπότε και ρώτησα τη δικηγόρο μου,εκείνη πήρε τηλ και είπε κατι τύπου" κύριε συνάδελφε δειξτε μία επιείκια με τον καινούριο χρόνο να δίνουμε 50 ευρω το μήνα κτλ κτλ"απο τότε ούτε το έχουν θυμηθεί ούτε με έχουν ξαναενοωλήσει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες