Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ΟΤΕ TV ή Nova ;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
132 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 17/07/2013 - 21:54

Πηγα και πηρα το προπληρωμενο για ενα χρονο πακετο novasport στα 299 ευρω.Βασικα ειχα κοψει τη nova κοντα 2 χρονια τωρα αλλα αφου βρεθηκε αυτο το πακετακι το πηρα.Στην ουσια βγαινει 25 ο μηνας.λιγο ποδοσφαιρο και πιο πολυ euroleague με ενδιαφερει γιατι φετος ξεστραβωθηκα οτι ματς δεν ειχε η Ερτ να το βλεπω online.
Παντως νομιζω η Nova τουλαχιστον για φετος εχει ολες τις ομαδες της superleague.
Το θεμα μου ειναι οτι δεν θελω με τιποτα να εχω τηλεφωνια απο forthnet.Στο θεμα τηλεφωνο και ιντερνετ τον ΟΤΕ προς το παρων δεν τον αλλαζω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   pokeri

pokeri

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/07/2013 - 08:47

παιδιά κατα την γνώμη μου δεν υπάρχει καμία συγκριση μεταξύ Nova και OTE TV..είμαι συνδρομητης οτε tv και είμαι πλήρος καλλυμένος...βέβαια ειμαι συνδρομητης μέσω connex και έχω και τη δυνατότητα του replay tv που μπορείς να βλέπεις και προγράμματα που παιζόντουσαν μέχρι 2 ημέρες πριν...ειδικα στα αθλητικά που με ενδιαφέρουν δεν μπορεί να υπάρχει σύγκριση...επίσης η Nova δεν θα δείχνει ολόκληρο το ελληνικό πρωτάθλημα!!!


κάποιοι μπορεί να ναι καλυμένοι με το πακέτο σου, αλλά πολύς κόσμος θέλει να δει την superleague και champions league, europa, για να δει την ομάδα του, οπότε δεν τον καλύπτει.
μέχρι το 2015 έχει ολόκληρο το ελληνικό πρωτάθλημα, δεν ισχύει αυτό που λες.
και μέχρι το 2017 έχει όλες τις ομάδες, εκτός ίσως από τον παο, που μετά το 2015 ίσως διαπραγματευτεί μόνος του τα δικαιώματά του, βάση των τωρινών δηλώσεων της ομάδας..

#78   Notis7

Notis7

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Notis7

Δημοσίευση 18/07/2013 - 08:53

κάποιοι μπορεί να ναι καλυμένοι με το πακέτο σου, αλλά πολύς κόσμος θέλει να δει την superleague και champions league, europa, για να δει την ομάδα του, οπότε δεν τον καλύπτει.
μέχρι το 2015 έχει ολόκληρο το ελληνικό πρωτάθλημα, δεν ισχύει αυτό που λες.
και μέχρι το 2017 έχει όλες τις ομάδες, εκτός ίσως από τον παο, που μετά το 2015 ίσως διαπραγματευτεί μόνος του τα δικαιώματά του, βάση των τωρινών δηλώσεων της ομάδας..


Φίλε...να σου πω την αληθεια;;;;
Είχα nova αλλά με τα καραγκιοζιλικια που κάνει η εταιρία ΣΟΥ όπως του ότι σας έχει βάλει εδω οπως κ σε αλλά φόρουμ κ το παίζεται κ καλά απλοί πελάτες + τις υψηλές τιμές με ξενέρωσαν κ πήγα στον ΟΤΕ. Το ελληνικό πρωτάθλημα να το δείτε μόνοι σας

#79   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 18/07/2013 - 08:57

Φίλε...να σου πω την αληθεια;;;;
Είχα nova αλλά με τα καραγκιοζιλικια που κάνει η εταιρία ΣΟΥ όπως του ότι σας έχει βάλει εδω οπως κ σε αλλά φόρουμ κ το παίζεται κ καλά απλοί πελάτες + τις υψηλές τιμές με ξενέρωσαν κ πήγα στον ΟΤΕ. Το ελληνικό πρωτάθλημα να το δείτε μόνοι σας

Ρε συ φιλε ειχα κοψει την Νοva για εναμισυ ετος οπως εγραψα παραπανω.Αν καποιος θελει να βλεπει Ελληνικο ποδοσφαιρο και Euroleague μπασκετ τι να παρει?Πες μου να παω να το παρω...

#80   Notis7

Notis7

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Notis7

Δημοσίευση 18/07/2013 - 09:11


Ενάμισυ χρόνο που το είχες κομμένο τι έκανες;;; Πως έβλεπες την Ευρωλίγκα κ το ανταγωνιστικό ελληνικό πρωτάθλημα της σούπερ λιγκ;;;

#81   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 18/07/2013 - 09:54

Ενάμισυ χρόνο που το είχες κομμένο τι έκανες;;; Πως έβλεπες την Ευρωλίγκα κ το ανταγωνιστικό ελληνικό πρωτάθλημα της σούπερ λιγκ;;;

Απ το ιντερνετ.Αλλα με κοληματα και κακη ποιοτητα.Καποιες φορες δεν καταφερνα να το δω καν το ματς.

#82   sarantosantonak

sarantosantonak

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/07/2013 - 17:11

Άμα θες να δεις την ομάδα σου δεν υπάρχει άλλος τρόπος, τα χει πάρει όλα η nova.

#83   Notis7

Notis7

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Notis7

Δημοσίευση 30/07/2013 - 19:43

Άμα θες να δεις την ομάδα σου δεν υπάρχει άλλος τρόπος, τα χει πάρει όλα η nova.


Και το κύπελλο;;;;;;;;

#84   sarantosantonak

sarantosantonak

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2013 - 12:01

Όχι το κύπελλο το έχει το otetv, όπως και την β' εθνική, αν και δείχνει λίγους αγώνες λόγω κόστους των συνεργείων στα γήπεδα της παραμεθορίου, ασύμφορο λόγω χαμηλής τηλεθέασης.
Τελευταία αγωνιστική στην περσινή σεζόν, δεν έδειχνε ομάδες που ανέβηκαν superleague..
Όπως και να χει, αυτά που ζήτησε το παιδί πιο πάνω περιλαμβάνονται στο πακέτο της νόβα.

#85   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 01/08/2013 - 18:42


Ο Παναθηναϊκός επέλεξε τον μοναχικό δρόμο των τηλεοπτικών, όμως σύμφωνα με πληροφορίες της ιστοσελίδας sportdog, η διαπραγμάτευση με τον ΟΤΕ έπεσε στο κενό. Αναλυτικά.




Οι πληροφορίες αναφέρουν ότι σήμερα υπήρξε επαφή ανάμεσα σε ανθρώπους του Παναθηναϊκού και του ΟΤΕ, για τα δικαιώματα των "πρασίνων" το 2015-16 και το 2016-17 με το συνδρομητικό ουσιαστικά να λέει "όχι" σε ενδεχόμενη απόκτηση των δικαιωμάτων μίας ομάδας και μάλιστα σε ...βάθος χρόνου τριών σεζόν από σήμερα.

Από τον ΟΤΕ έγινε σαφές ότι δεν ενδιαφέρονται για την μετάδοση των αγώνων μόνο μίας ομάδας, αλλά και γενικώς η Σούπερ Λίγκα δεν αποτελεί προτεραιότητα του συνδρομητικού.

Η Σούπερ Λίγκα και η Nova ανανέωσαν, ως γνωστόν, την συνεργασία τους για δύο ακόμα σεζόν (και μετά το 2014-15) και αν τα πράγματα γύρω απ τις προθέσεις του ΟΤΕ εξελιχτούν όπως προδιαγράφονται η ένταξη του Παναθηναϊκού στην κεντρική διαχείριση της Σούπερ Λίγκας αποτελεί μονόδρομο...


#86   giorgosgrik

giorgosgrik

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/08/2013 - 21:38

Διαβαζω το θεμα με μεγαλο ενδειαφερων(συγχωρεστεμε που ειμαι ανορθογραφος)και διαπιστωνω με μεγαλη εκπληξη οτι δεν εχετε καταλαβει το κλεψιμω που κανει η μια εταιρια απο τις δυο.Πουλαει ενα αθλιο πακετο για μεταξωτες κορδελες και εσεις λετε οτι εβγαλε σουπερ προσφορα και χερεστε.Η εταιρια εχει παρει μονοπολειο το πρωταθλημα και εχει την τιμη του πακετου στα υψη και εσεις επικροτιτε αυτο το μονοπολειο.Φυσικα αν το και ειχε η αλλη εταιρια το ιδιο θα εκανε.Σας προκαλω να δειτε απο περιεργια τι τιμες εχουν τα πακετα του εξωτερικου και ποσο μεγαλα ειναι σε σχεση με τα δικα μας.ειναι γεγονος οτι ειναι το ποιο φτωχω πακετο σε πολυ ακριβη τιμη.Το να μην δω μπαλα δεν θα παθω και τιποτα αλλα το να πληρωνω μια εταιρια γνωριζοντας οτι με εκμεταλευετε λογο του μονοπολειου που πολαει δεν το δεχομαι.Ειμαι λατρεις τις δορυφορικης και ασχολουμε πολλα χρονια και θα ηθελα να πληρωσω για να εχω ελληνικο πακετο αλλα σε αυτην την ασυστολη κερδοσκοπια δεν θα συμετεχω.Συγνωμη που ειμαι λιγο εκτος θεματος αλλα τα εγραψα με αφορμη καποιων μυνηματων που διαβασα στο θεμα αυτο.



#87   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 20/08/2013 - 22:14

Ειναι πολυ ακριβη η nova οντως.

 

Για μενα ομως πιο πολλοι μενουν στα αθλητικα καναλια λογω του champions league.

 

Αλλο να βγεις μια κυριακη να δεις μπαλα εξω και αλλο τη τριτη/τεταρτη.



#88   arkoudi

arkoudi

    iPH Enthousiast

  • 567 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 20/08/2013 - 23:51

Να προσθέσω οτι είναι στα σκαριά και η υπηρεσία 2 τηλεοράσεων στο OTE TV,χρεώσεις και τα συναφή αφού βγει απο Οκτωμβρη

#89   arkoudi

arkoudi

    iPH Enthousiast

  • 567 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 20/08/2013 - 23:59

Επίσης να ενημερώσω για την προσφορά που δείχνει αυτές τις ημέρες στην ΤV για το Sport Pack της Nova με τιμή 19,90€ πως αφορά μόνο πελάτες Forthnet αφού πρώτα μετατρέψουν το συμβόλαιο τους στα νέα συνδιαστικα προγράμματα της εταιρίας.

Εμένα προσωπικά απο 19,90€ που δίνω για την σταθερή τηλεφωνία μου πρότειναν να πάω στα 29,9€ (χωρίς τα 30' δωρεάν κινητά τηλέφωνα που ήδη έχω) για να μπορέσουν να μου δώσουν τη Nova στα 19,90€.
Κάτι το οποιο φυσικά και δεν με συμφέρει, κρατάω μόνο το ΟΤΕ ΤV με 9,95 € και οτι δείχνει.

Τα HD κανάλια στη Nova Είναι δωρεάν για 6 μήνες και μετά έχει μηνιαία χρέωση 5€.
Στο ΟΤΕ ΤV προστέθηκε το κανάλι Motorsport , το οποίο δείχνει πολύ ωραίες εκπομπές για τους λάτρεις του αυτοκινήτου.

#90   Scouter7883

Scouter7883

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 21/08/2013 - 01:09

Φίλες φίλοι όπως εχω ξαναπεί, έβαλα νοβα πέρσι το καλοκαίρι
και τους πλήρωσα αμέσως για έναν χρονο. Έβαλα αθλητικα
αλλα κάποιους μήνες το άλλαζα σε Σινεμα έτσι για αλλαγη.

31.8 λήγει το πακέτο και αποφάσισα τελικα να βάλω ΟΤΕ με
21.90€ το φουλ πακέτο. Οπότε μετα απο πολλές απόπειρες
να μιλήσω με τη νοβα, γιατι μας εχουν στην αναμονη μισή
ωρα και μετα πέφτει η γραμμή ´η μας το κλείνουν κανονικα,
έστειλα email με σωρεία παραπόνων και αίτημα για διακοπή
με τη λήξη του πακέτου. Ξαφνικά ασχολήθηκαν και με κάλεσαν,
του είπα τι και πως, οτι πλεον εχω και ΟΤΕ και ζητω διακοπη,
ολα καλα μεχρι εδω.

Τέλος πάντων ξεκίνησα να βλέπω ΟΤΕ εδω και 2-3 ημέρες.
Απλα απίστευτο. Και το Σινεμα του ΟΤΕ ειναι μια χαρα με
καλουτσικες ταινίες και το αθλητικο κομμάτι απλα ειναι
έτη φωτός μακρια απο νοβα. Το κυριότερο ειναι η εικόνα.
Μέσω δορυφόρου που το εχω, τα χρώματα στον ΟΤΕ ειναι
πολυ πιο ζωντανά απο τη νοβα και μου το ανέφερε και ο
τεχνικός την ωρα που ρύθμιζε το ένα πιάτο.

Τέλος εχει φυσικα τωρα 3 ημέρες σερί που με καλούν απο
νοβα και προσπαθούν να με πείσουν να παρα μείνω. Τους
είπα οτι θα μείνω και στη νοβα αλλα με 30€ για αθλητικα
και Σινεμα μαζι. Τελικα σήμερα έφτασαν στα 45€...
Άντε να δω που θα φτάσουν...ας φτάσουν στα 30 να εχουμε
με 50€ και ΟΤΕ και νοβα μαζι.

Υ.Γ. Πιστεύω οτι οι τιμές του ΟΤΕ θα ανέβουν, θα φτάσουν
κάπου στα 30€ για φουλ πακέτο κάποια στιγμη, αλλα τα 45€
ειναι ακόμα πολλα...βγαίνει σήμερα ένας βασικός μισθός το
χρονο για να βλέπουμε την ομάδα μας έναν αγώνα το σκ
και μια καλη ταινία όταν εχουμε χρονο ίσως μια δυο φορές
την εβδομάδα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες