Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ΟΤΕ TV ή Nova ;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
132 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 26/08/2013 - 19:56

Παντως παιδια εγω πληρωνω nova full pack + high definition 33.60 το μηνα. Πιστευω ειναι καλα!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 27/08/2013 - 08:19

δεν ξερω αν λεει κατι αλλα φετος ειναι η τελευταια χρονια του ΠΑΟ στη νοβα

Λεει και παραλεει ... Δεν ειναι η πρωτη φορα που ο Αλαφουζος, χωρις καν να κραταει τα προσχηματα, χρησιμοποιει το καναλι του και την 'ανεξαρτητη' δημοσιογραφικη ερευνα των ανεξαρτητων, μαχητικων δημοσιογραφων που ειναι στην μισθοδοσια του για να προωθησει τα επιχειρηματικα του συμφεροντα. Αλλα, μετα ριχνει μια δενδροφυτευση, κανα δυο ποτισματα και εναν καθαρισμο ακτων και εξιλεωνεται ...



#108   pantek

pantek

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/08/2013 - 12:10

δεν ξερω αν λεει κατι αλλα φετος ειναι η τελευταια χρονια του ΠΑΟ στη νοβα

Δεν ισχύει αυτό. Ο ΠΑΟ δεν ανανέωσε για την διετία '15-'17, σε αντίθεση με τις υπόλοιπες ομάδες της superleague. Που σημαίνει ότι μετά την σεζόν '14-'15, ο ΠΑΟ θα διαπραγματευτεί μόνος του τα τηλεοπτικά του. Βέβαια το '15 δεν ξέρουμε ούτε ποιος θα κάνει κουμάντο στον ΠΑΟ ούτε αν θα βρει καλύτερη προσφορά κάπου αλλού.

Για μένα βλακεία του Αλαφούζου είναι που ρισκάρει να βλάψει τα οικονομικά της ομάδας.

Τα δεδομένα είναι ότι ο ΠΑΟ θα είναι για άλλα 2 χρόνια στη νόβα.



#109   basket

basket

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/08/2013 - 17:20

Εχω κόψει ΝΟΒΑ μετα απο 12 χρόνια, για τον ΟΤΕ το σκευτομουν αλλα πλεον εχω κανει μια απιστευτη εγκατασταση με XBMC και Apple TV 2,εχω τα πάντα απο αθλητικά, ταινίες, σειρές, με ελληνικούς υπότιτλους, παιδικά και ντοκυμαντερ αν θέλω, με 6αρα γραμμη HOL στα 19 ευρώ σε συνδυασμο με Vodafone και ειμαι κομπλέ..!!!ΓΑ

gasonliner, θα με ενδιέφερε να μας πεις τι ακριβώς να προσθέσω στο xbmc  για να βλέπω τα ίδια με σένα .ΤΟ apple TV2 το αγόρασες μεταχειρισμένο ή όχι  πως θα περάσουμε τα προγράμματα σε αυτό καθώς και αν παίζει hd

Euxarist;v



#110   StavrosA

StavrosA

    iPH Enthousiast

  • 396 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2013 - 00:37

gasonliner, θα με ενδιέφερε να μας πεις τι ακριβώς να προσθέσω στο xbmc για να βλέπω τα ίδια με σένα .ΤΟ apple TV2 το αγόρασες μεταχειρισμένο ή όχι πως θα περάσουμε τα προγράμματα σε αυτό καθώς και αν παίζει hd
Euxarist;v

και εμενα θα με ενδιέφερε να μάθω

;)

#111   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 28/08/2013 - 11:41

gasonliner, θα με ενδιέφερε να μας πεις τι ακριβώς να προσθέσω στο xbmc  για να βλέπω τα ίδια με σένα .ΤΟ apple TV2 το αγόρασες μεταχειρισμένο ή όχι  πως θα περάσουμε τα προγράμματα σε αυτό καθώς και αν παίζει hd

Euxarist;v

Καλημέρα φιλε μου,

 

Το ATV2 το αγορασα μεταχειρισμενο απο Αγγλία,το εκανα JB,περασα xbmc μεσα και μετα εβαλα  το addon xbmchub μεσω fusion. Υπάρχουν παρα πολλά addons για οτιδηποτε θελεις να δεις. Για αθλητικά ειναι τα sportsdevil,xstream,sportingstream αλλα και μεσα απο το addon του mashup οπου εχει ive καναλια απο όλον τον κοσμο, skysports 1-2-3-4, bbc,goltv etc. Εχθες για να καταλαβεις ειδα τον PAOK σε τελεια εικονα μεσα απο το Skysports αλλα με αγγλική μετάδοση. Για να δεις ποια καναλια δειχνουν τα ευρωπαικά αθλητικά γεγονότα πας εδώ και ψάχνεις μεσα απο το xbmc το καναλι που σε ενδιαφέρει. Τα ελληνικα καναλια (ελευθερα) τα βλεπεις με απο το addon του lambda, hellenictv λεγεται. Για ταινιες εχει πολλα, 1channel,icefilms,mashup,projectfreetv,vidics και πολλα πολλα αλλα.

 

Οτι χρειαστειτε μου λετε. Αλλα επειδή υπάρχει αντιστοιχο topic ηδη για το xbmc,καλυτερα να ρωτάτε εκει για να μη χαλάμε το εδω topic.



#112   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 05/09/2013 - 00:07

Συμφωνία ΑΕΚ-NOVA

Γράφει ο/η Ματίνα Παπαχριστούδη

Την ίδια ώρα, αύριο Πέμπτη αναμένεται να ανακοινωθεί η συμφωνία μεταξύ της ερασιτεχνικής ΑΕΚ με το συνδρομητικό κανάλι της NOVA. Αυτό που προκαλεί το ενδιαφέρον ωστόσο, είναι το γεγονός πως κατά την αυριανή παρουσίαση θα ανακοινωθεί πως για τους φίλους της ΑΕΚ, η NOVA προτίθεται να παραχωρήσει έκπτωση 50% σε όσους αποφασίσουν να εφοδιαστούν με τα τηλεοπτικά πακέτα της NOVA. Αν και η συγκεκριμένη προσφορά θα είναι άκρως δελεαστική για τους φίλους της ΑΕΚ και πραγματοποιείται στο πλαίσιο της προσέλκυσης πελατών τόσο για την ομάδα όσο και για το συνδρομητικό κανάλι, οι αντιδράσεις από τις υπόλοιπες ομάδες είναι αναμενόμενες, αφού για τους φιλάθλους των συγκεκριμένων ομάδων δεν πρόκειται να υπάρξει καμία έκπτωση.

 

ΠΗΓΗ

 

ΥΓ: εαν βγεί στα 25€ το sports pack  χωρις να χρειάζεται να έχεις forthnet double play έφυγα με την μία



#113   pantek

pantek

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/10/2013 - 15:26

 OTE TV με 38,80 για 6 μήνες και μετά 42,80 και σου δίνει  4Mbps INTERNET με  210 λεπτά προς σταθερά δωρεάν με χρέωση να είναι 0,04305€/λεπτό και 30 λεπτά προς κινητά δωρεάν με χρέωση να  είναι 0,0984€/λεπτό  ενώ στη Nova 3play έχει 29,90 για πάντα  με 24 Mbps  INTERNET ,ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΑΣΤΙΚΑ και χρέωση σε κινητά με τιμή σταθερού 0.0299 ευρώ ανα λεπτό . Αν δεν ρίξει και άλλο τις τιμές ο οτε βλέπω τη nova να γίνεται μονοπώλιο 



#114   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 09/10/2013 - 15:33

 OTE TV με 38,80 για 6 μήνες και μετά 42,80 και σου δίνει  4Mbps INTERNET με  210 λεπτά προς σταθερά δωρεάν με χρέωση να είναι 0,04305€/λεπτό και 30 λεπτά προς κινητά δωρεάν με χρέωση να  είναι 0,0984€/λεπτό  ενώ στη Nova 3play έχει 29,90 για πάντα  με 24 Mbps  INTERNET ,ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΑΣΤΙΚΑ και χρέωση σε κινητά με τιμή σταθερού 0.0299 ευρώ ανα λεπτό . Αν δεν ρίξει και άλλο τις τιμές ο οτε βλέπω τη nova να γίνεται μονοπώλιο 

 

αν δε παρει κανενα σοβαρο πρωταθλημα η nova θα κυνηγανε τους πελατες με τα ψαροντουφεκα 



#115   StavrosA

StavrosA

    iPH Enthousiast

  • 396 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2013 - 15:47

 OTE TV με 38,80 για 6 μήνες και μετά 42,80 και σου δίνει  [/size]

4Mbps INTERNET με  210 λεπτά προς σταθερά δωρεάν με [/size]χρέωση να είναι 0,04305€/λεπτό και 30 λεπτά προς κινητά δωρεάν με [/size]χρέωση να  είναι 0,0984€/λεπτό [/size] ενώ στη Nova 3play έχει 29,90 για πάντα  με 24 [/size]Mbps  INTERNET ,ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΑΣΤΙΚΑ και χρέωση σε κινητά με τιμή σταθερού 0.0299 ευρώ ανα λεπτό . Αν δεν ρίξει και άλλο τις τιμές ο οτε βλέπω τη nova να γίνεται μονοπώλιο [/size]

4 mb?? να πει καποιος στον ΟΤΕ οτι κοντευουμε στο 2014
ελεος

#116   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 09/10/2013 - 15:51

Δεν ειναι στην νοβα το φουλ πακέτο όμως τα σινεμά και τα σπορ ειναι έξτρα.....

Knowledge Is Power


#117   pantek

pantek

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/10/2013 - 11:42

4Mbps INTERNET με  210 λεπτά προς σταθερά δωρεάν με [/size]χρέωση να είναι 0,04305€/λεπτό και 30 λεπτά προς κινητά δωρεάν με [/size]χρέωση να  είναι 0,0984€/λεπτό [/size] ενώ στη Nova 3play έχει 29,90 για πάντα  με 24 [/size]Mbps  INTERNET ,ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΑΣΤΙΚΑ και χρέωση σε κινητά με τιμή σταθερού 0.0299 ευρώ ανα λεπτό . Αν δεν ρίξει και άλλο τις τιμές ο οτε βλέπω τη nova να γίνεται μονοπώλιο [/size]

4 mb?? να πει καποιος στον ΟΤΕ οτι κοντευουμε στο 2014
ελεος

έχει και πακέτο με 24ari internet ote με tv και κοστίζει 47,80 για τους 6 μήνες και μετά 51,80 χωρίς αθλητικά ή cinema και to nova3play έχει 29,90 για πάντα  χωρίς αθλητικά η cinema . το 4mb μάλλον έιναι κόλπο απο το μαρκετιγκ για να πουλήσει πιο φθηνά ο οτε να μην φαίνεται μεγάλη διαφορά από τη Nova  



#118   mermaidliz

mermaidliz

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/10/2013 - 18:02

Υπάρχει κάποιος καλός άνθρωπος που θα είχε την καλοσύνη να μου δώσει κάποιες πληροφορίες για την νόβα; Ρώτησα και την ίδια την εταιρεία αλλά δεν μου φαίνεται να γνωρίζουν και πολύ τι τους γίνεται... Μου είπαν οτι το Investigation Discovery (ID) περιλαμβάνεται στα κανάλια πουθ παρέχουν στο start pack και ότι ο λόγος που δεν το έχουν στη ιστοσελίδα της νόβα είναι αποκλειστικά γιατί η λίστα είναι ενδεικτική... μπορεί κάποιος που έχει νόβα να με ενημερώσει αν όντως αυτό το κανάλι περιλαμβάνεται στο start pack?

Επίσης μου είπαν, ότι με το nova 3play, η σταθερή γραμμή δεν περνάει απο το μόντεμ αλλά λειτουργεί ακριβώς όπως η γραμμή του οτέ (και άρα και να μου κοπεί το ρεύμα θα συνεχίσω να έχω τηλέφωνο)...ισχύει κάτι τέτοιο;

Ευχαριστώ πολύ :blush:



#119   boca

boca

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:cupra89

Δημοσίευση 17/10/2013 - 18:15

Υπάρχει κάποιος καλός άνθρωπος που θα είχε την καλοσύνη να μου δώσει κάποιες πληροφορίες για την νόβα; Ρώτησα και την ίδια την εταιρεία αλλά δεν μου φαίνεται να γνωρίζουν και πολύ τι τους γίνεται... Μου είπαν οτι το Investigation Discovery (ID) περιλαμβάνεται στα κανάλια πουθ παρέχουν στο start pack και ότι ο λόγος που δεν το έχουν στη ιστοσελίδα της νόβα είναι αποκλειστικά γιατί η λίστα είναι ενδεικτική... μπορεί κάποιος που έχει νόβα να με ενημερώσει αν όντως αυτό το κανάλι περιλαμβάνεται στο start pack?
Επίσης μου είπαν, ότι με το nova 3play, η σταθερή γραμμή δεν περνάει απο το μόντεμ αλλά λειτουργεί ακριβώς όπως η γραμμή του οτέ (και άρα και να μου κοπεί το ρεύμα θα συνεχίσω να έχω τηλέφωνο)...ισχύει κάτι τέτοιο;
Ευχαριστώ πολύ :blush:

Εγώ έχω το 3play με start-pack + τα sports. Το κανάλι που λες δεν το έχει.. Όσο για την τηλεφωνική γραμμή όντως έτσι είναι, ανεξάρτητη από το router.

#120   mermaidliz

mermaidliz

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/10/2013 - 18:37

Εγώ έχω το 3play με start-pack + τα sports. Το κανάλι που λες δεν το έχει.. Όσο για την τηλεφωνική γραμμή όντως έτσι είναι, ανεξάρτητη από το router.

ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία :) μ'αρέσει που μου έδωσαν και τον υπεύθυνο πωλήσεων ο οποίος με διαβεβαίωσε ότι αυτό το κανάλι υπάρχει, απλώς δεν σςν το έχουν βάλει στην "ενδεικτική λίστα" της ιστοσελίδας της νόβα :rolleyes:


Τελευταία επεξεργασία από: mermaidliz, 17/10/2013 - 18:38


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες