Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 15 ψήφοι

Παρουσίαση iOS 7 - WWDC 2013


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3499 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2266   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 15/09/2013 - 02:56

Επίσης, όπως και οι 6Χ στα 3G-3Gs που "σέρνονταν" (γιατί ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ τα 3άρια ΔΕΝ είχαν σχεδιαστεί για την 6άρα), έτσι και το απλό 4άρι ΔΕΝ ΣΧΕΔΙΑΣΤΗΚΕ για την 7άρα, πώς να το κάνουμε δηλαδή;

Μπορείς να βάλεις Win 7 και σε ...586 PC, θα ανοίξει και θα δουλεύει - αλλά ΔΕΝ ήταν για τέτοιο λειτουργικό δομημένο εκείνης της τεχνολογίας το PC.
Τώρα, αν θέτε, το αντιλαμβάνεστε.
Αν δεν θέτε - το 90% τουλάχιστον, βάλτε την 7άρα και στο ...πρώτο iPhone που πρωτοσχεδίασε ο Τζομπς. Το ίδιο μου κάνει εμένα.
ΟΙ ΠΑΝΤΕΣ, ΟΛΟΙ στο εξωτερικό που 'χουν κάνει τα άπειρα reviews, σου λένε με μια φωνή "η 7άρα είναι ο κυριότερος λόγος να κάνεις ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ σε 5άρι και άνω".
Αυτά.

1)Το 3G δε "σερνεται" σε iOS6, ποτε δεν εφτασε στην εκδοση αυτη αλλα σταματησε στην 4.2.1
2)Αντιθετως, το 3GS δουλευει μια χαρα σε iOS6, αυτο μπορουν να στο επιβεβαιωσουν πολλοι απο εδω μεσα. Μαλιστα εχει γραφτει οτι τρεχει καλυτερα σε 6 παρα σε 5.
3)Υπαρχει σχετικο τοπικ για το iPh4 και το iOS7, οπου επισης αρκετοι αναφερουν οτι δουλευει αξιοπρεπως αν και προσωπικη γνωμη δεν εχω.
4)Το airdrop δεν υποστηριζεται λογω διαφορετικου wifi chip και οχι λογω επεξεργαστικης ισχυος, οποτε δεν προκειται για "κουτσουρεμα".

5)..."CAPS LOCK..."

Edit: σορυ, δεν ειχα δει οτι ειχε ηδη γραψει τα ιδια ο "nsxbass"(..."MODERATOR""...)

Τελευταία επεξεργασία από: omilitis1987, 15/09/2013 - 03:00


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2267   airbus

airbus

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/09/2013 - 09:03

Δυστυχώς εγώ παιδιά θα μείνω με το 4αρι και για φέτος... Δεν είναι οικονομικός ο λόγος αλλά περισσότερο θέμα προτεραιοτητων...

Περιμένω παιδί σε 4 μήνες και προτιμώ τα 700 + που θα κάνει το 5s να τα πάρω καρότσι γιατί με βλέπω να το σέρνω το παιδί στην πλάτη...

Χαίρομαι έστω και με αυτό το λίγο που τρέχει στο 4αρι και τουλάχιστον δεν θα μπορώ να τρέξω εφαρμογές μόλις αναβαθμιστούν... Αν φτάσουμε στο σημείο να μην τρέχουν οι εφαρμογές, θα το αφήσω στην άκρη και θα πάρω κάτι άλλο! Οι καιροί είναι δύσκολοι...


Ωραιος, σωστος!

#2268   Kmphotographer

Kmphotographer

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2013 - 10:36

Παιδιά την έχει βάλει κανείς σε ipad2 να μου πει πως παει;

#2269   airbus

airbus

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/09/2013 - 10:49

Την εβαλα χθες σε ipad2 με setup as new, καλα παει. Το θεμα ειναι τι απο τα νεα καλουδια ειναι χρησιμο στο ipad? Blacklist, δε εχει τηλεφωνο το ipad Control center, σπανια ανοιγοκλεινω κατι Το facetime audio ειναι χρησιμο, επισης Reduce motion on Increase contrast on

Τελευταία επεξεργασία από: airbus, 15/09/2013 - 10:50


#2270   DJTaurus

DJTaurus

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:DJTaurus_

Δημοσίευση 15/09/2013 - 11:06

Ο δημιουργός του infinity blade σχολιάζει τις δυνατότητες του 5S.

 


"I'm not going to mince words here," Mustard told Polygon in a recent interview. He paused and chuckled. "It was very shocking to me."

Chair is part of Epic Games, creator of the Unreal Engine.

-"We turned on anti-aliasing — fullscreen anti-aliasing," he said. "It worked. It worked super-fast. Then we turned on bloom and we turned on depth of field and we turned on — we had that dragon flying in. It was blowing flames on the screen. That dragon had four times the polycount of any console character we've ever done in Gears of War or Shadow Complex or anything like that. It had four times the texture detail, the normal map detail, all on that dragon.

- The more he threw at the iPhone 5S, the more it could take. I couldn't believe what I was seeing," he said. "I'm holding this device they've handed us. I'm, like, looking for extra wires or something. I couldn't believe that it was real."

 

http://www.polygon.c...rview-iphone-5s



#2271   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 15/09/2013 - 11:11

Του οποίου η εφαρμογή αν δεν Κάνω λάθος προβλήθηκε στο keynote . Αντικειμενικός ...:)

Αναρτημένη εικόνα


#2272   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 15/09/2013 - 12:32

Μια χαρα τα λεει ο δημιουργος του infinity blade. Στο τομεα gpu τα iphone παντα ειναι κορυφη και η καρτα του 5S θα ειναι top και το κυριοτερο οι δημιουργοι την εκμεταλλευονται.



#2273   guzel

guzel

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2013 - 12:46

η δυσαρέσκεια των χρηστών από το τελευταίο keynote της apple και την παρουσίαση των "νέων" iPhone αποτυπώθηκε και στο χρηματιστήριο:

 

Screenshot%202013-09-15%20at%201.44.32%2

 

δεν έχει να δώσει τίποτα ο cook...



#2274   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/09/2013 - 12:55

η δυσαρέσκεια των χρηστών από το τελευταίο keynote της apple και την παρουσίαση των "νέων" iPhone αποτυπώθηκε και στο χρηματιστήριο:

 

Screenshot%202013-09-15%20at%201.44.32%2

 

δεν έχει να δώσει τίποτα ο cook...

φιλε μου χωρις παρεξηγηση αλλα μας τα εχεις πριξει... ολα σου τα ποστ κατι τετοιο ειναι.. υπαρχουν και τα bla bla thread να τρολαρεις

τον ιουνιο ηταν 400 και τωρα 467 αρα ανεβηκε αν το πας ετσι....

το χρηματηστηριο ανεβοκατεβαινει

 

κακο στο φορουμ κανεις με το να γραφεις χαζομαρες ολη την ωρα, ενας νεος που θα θελει να μπει και να διαβασει κατι χρησημο θα φυγει....


Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 15/09/2013 - 12:56

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#2275   guzel

guzel

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2013 - 12:57

φιλε μου χωρις παρεξηγηση αλλα μας τα εχεις πριξει... ολα σου τα ποστ κατι τετοιο ειναι.. υπαρχουν και τα bla bla thread να τρολαρεις

τον ιουνιο ηταν 400 και τωρα 467 αρα ανεβηκε αν το πας ετσι....

το χρηματηστηριο ανεβοκατεβαινει

 

κακο στο φορουμ κανεις με το να γραφεις χαζομαρες ολη την ωρα, ενας νεος που θα θελει να μπει και να διαβασει κατι χρησημο θα φυγει....

χαζομαρες γραφεις εσύ, αντε κανε μου την χαρη, οσο ειμαι δυσαρεστημενος απο το event θα το λέω, εσυ τι προβλημα εχεις ?



#2276   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/09/2013 - 12:58

χαζομαρες γραφεις εσύ, αντε κανε μου την χαρη, οσο ειμαι δυσαρεστημενος απο το event θα το λέω, εσυ τι προβλημα εχεις ?

γραφεις και σε λαθος event sorry κιολας

 

εδω ειναι το world wide dev conf


Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 15/09/2013 - 12:59

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#2277   guzel

guzel

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2013 - 13:00

γραφεις και σε λαθος event sorry κιολας

 

εδω ειναι το world wide dev conf

στο σωστο γραφω, καθως εχω προβλημα και με το ios7, την αποψη μου την γνωριζεις φανταζομαι για το ios7



#2278   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/09/2013 - 13:01

στο σωστο γραφω, καθως εχω προβλημα και με το ios7, την αποψη μου την γνωριζεις φανταζομαι για το ios7

η δυσαρέσκεια των χρηστών από το τελευταίο keynote της apple και την παρουσίαση των "νέων" iPhone αποτυπώθηκε και στο χρηματιστήριο:

 

δικα σου γραμματα... στο wwdc ανακοινοσαν το ios στο σαν φρανσισκο οχι τα iphones στο cuppe...

δεν σου απανατω αλλο


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#2279   guzel

guzel

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2013 - 13:02

αγαπητε για το iOS7 γραφω αλλα μαλλον δεν μπορεις να με παρακολουθησεις 



#2280   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.123 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/09/2013 - 15:07

Βρε susel δικιο εχει καπου τα μπερδεψες...δεν ειναι στραβος ο γιαλος,εσυ στραβα αρμενιζεις...

RF forever


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)