Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 15 ψήφοι

Παρουσίαση iOS 7 - WWDC 2013


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3499 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1321   kostasskevis

kostasskevis

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/07/2013 - 20:13

Παιδια να ρωτησω κατι?Αν εχεις την beta στο κινητο και βγει καινουρια αργότερα τι μπορει να συμβει?Είχα βάλει την 1 και γυρισα στην 6.1.4

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1322   homodigital

homodigital

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/07/2013 - 20:44

σε iphone4 μεσα σε 7 ωρες χωρις καθολου χρηση απο 100% πηγε 58%. Φρίκη!

#1323   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/07/2013 - 20:54

εχει προβλημα η μπαταρια σου φιλε μου οχι το ios!ειναι παρα πολυ 42% κατω και σε αδρανεια τελειως οπως λες!

#1324   OhYeah

OhYeah

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/07/2013 - 21:22

Παιδια να ρωτησω κατι?Αν εχεις την beta στο κινητο και βγει καινουρια αργότερα τι μπορει να συμβει?Είχα βάλει την 1 και γυρισα στην 6.1.4

Αν εννοείς να βάλεις κάποια επόμενη beta, τότε μάλλον θα χρειαστεί να κάνεις εγγραφή του UDID σου σε Developers Account και μετά να την περάσεις (είχα διαβάσει κάπου ένα σχόλιο που έλεγε ότι αν το επαναφέρεις σε 6.1.4 μετά δεν μπορείς να "πας πίσω" σε iOS 7 χωρίς εγγεγραμμένο UDID... δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά, οπότε δεν παίρνω και όρκο.)
Πάντως, αξίζει να αγοράσεις UDID slot, γιατί μετά έχεις "ελευθερία κινήσεων"... Άλλωστε, μόνο 2-3 Ευρώ κοστίζει στο Εβαυ!

#1325   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/07/2013 - 22:14

Αν εννοείς να βάλεις κάποια επόμενη beta, τότε μάλλον θα χρειαστεί να κάνεις εγγραφή του UDID σου σε Developers Account και μετά να την περάσεις (είχα διαβάσει κάπου ένα σχόλιο που έλεγε ότι αν το επαναφέρεις σε 6.1.4 μετά δεν μπορείς να "πας πίσω" σε iOS 7 χωρίς εγγεγραμμένο UDID... δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά, οπότε δεν παίρνω και όρκο.)
Πάντως, αξίζει να αγοράσεις UDID slot, γιατί μετά έχεις "ελευθερία κινήσεων"... Άλλωστε, μόνο 2-3 Ευρώ κοστίζει στο Εβαυ!


2 φορες το γυρισα απο ios 7 σε ios 6.1.4 και ξανα σε ios 7 χωρις dev account...και οσο για τον φιλο πιο πανω δεν θα γινει τιποτα...κατεβαζεις την beta 3 και εισαι οκ

Τελευταία επεξεργασία από: eddy888, 10/07/2013 - 22:16


#1326   iTsikos

iTsikos

    iPH Member

  • 321 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/07/2013 - 04:37

Εχω την εντύπωση πως όταν βγει η τελική έκδοση του iOS 7 μαζί με το 5s ίσως να εχει κάποιο χαρακτήρηστικο που δεν θα το υποστηρίζει το iPhone 5, μακάρι να κάνω λάθος αλλά θυμήθηκα 4s και Siri..

#1327   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/07/2013 - 06:28

Εχω την εντύπωση πως όταν βγει η τελική έκδοση του iOS 7 μαζί με το 5s ίσως να εχει κάποιο χαρακτήρηστικο που δεν θα το υποστηρίζει το iPhone 5, μακάρι να κάνω λάθος αλλά θυμήθηκα 4s και Siri..

Το πιθανότερο είναι αυτό που λες. Κλασική apple. Κάπου άκουσα για δυνατότητα λήψης 120 fps. Ίσως να είναι χαρακτηριστικό που να το βάλουν μόνο στο 5s


#1328   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/07/2013 - 08:57

Το πιθανότερο είναι αυτό που λες. Κλασική apple. Κάπου άκουσα για δυνατότητα λήψης 120 fps. Ίσως να είναι χαρακτηριστικό που να το βάλουν μόνο στο 5s

αυτο και πιθανο αναγνωριση δακτυλικων αποτυποματων

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#1329   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 11/07/2013 - 09:13

και γιατι πρεπει να ειναι υποχρεωμενη να δινει νεα χαρακτηριστικα για παλαιοτερες συσκευες? για να εχει προβληματα λογω ισχυος και μνημης και να την βριζουν ολοι μετα? ετσι γινεται παντου και ειναι και λογος μην κρυβομαστε για να αγοραζουμε τα νεοτερα μοντελα αλλιως γιατι να σπαταλανε οι εταιριες μυρια στην αναπτυξη? αλλο αν εμεις αγοραζουμε τα νεοτερα μοντελα για μοδα κι οχι για τις αναγκες μας.

#1330   kostasskevis

kostasskevis

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 11/07/2013 - 10:09

2 φορες το γυρισα απο ios 7 σε ios 6.1.4 και ξανα σε ios 7 χωρις dev account...και οσο για τον φιλο πιο πανω δεν θα γινει τιποτα...κατεβαζεις την beta 3 και εισαι οκ


Ευχαριστω φιλε μου!Οποτε ακολουθω τα βηματα σου! 😃

#1331   jimmy3

jimmy3

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/07/2013 - 12:13

Έχει παρατηρήσει κανείς στη beta3 όταν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο (σε αναμονή - μαύρη οθόνη) να κολλάει και να χρειάζεται hard reset για να ξαναλειτουργήσει;
Μου έχει συμβεί 2 φορές τη Δευτέρα και άλλη μια σήμερα το πρωί...
Υπόψιν ότι το τηλέφωνο κατά το "κόλλημα" όχι απλά έχει μαύρη οθόνη, αλλά γενικά δε λειτουργεί (π.χ. δεν χτυπάνε τα ξυπνητήρια).

#1332   kostasskevis

kostasskevis

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 11/07/2013 - 12:19

Αν εννοείς να βάλεις κάποια επόμενη beta, τότε μάλλον θα χρειαστεί να κάνεις εγγραφή του UDID σου σε Developers Account και μετά να την περάσεις (είχα διαβάσει κάπου ένα σχόλιο που έλεγε ότι αν το επαναφέρεις σε 6.1.4 μετά δεν μπορείς να "πας πίσω" σε iOS 7 χωρίς εγγεγραμμένο UDID... δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά, οπότε δεν παίρνω και όρκο.)
Πάντως, αξίζει να αγοράσεις UDID slot, γιατί μετά έχεις "ελευθερία κινήσεων"... Άλλωστε, μόνο 2-3 Ευρώ κοστίζει στο Εβαυ!


Τελικα αυτο εκανα.Το βρηκα 2,56€ στο ebay..Ασε να εχω το κεφαλι μου ησυχο..Αυτο τωρα πως το στελνουν??
😒

#1333   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 11/07/2013 - 14:50

Για όσους δεν τους λειτουργεί το WhatsApp Messenger, γυρίστε την γλώσσα του μενού του τηλεφώνου στα Αγγλικά και θα ανοίξει!

Ετοιμαστείτε σήμερα και για όλα τα υπόλοιπα νέα ευρήματα!!!

#1334   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 11/07/2013 - 19:05

#5 μήνυμα αποτυχίας σε περίπτωση που δεν σταλεί επιτυχημένα το sms...

Να το εκλάβουμε σαν αντι-αναφορά(οτί δεν κατάφερε να παραδωθεί) ή σαν την ενημέρωση που εμφανίζει ήδη "αποτυχία αποστολής μηνύματος" σε περίπτωση που δεν έχουμε σήμα πχ και δεν μπορεί να "φύγει" το μήνυμα;


#1335   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 11/07/2013 - 19:30

Φίλε μου δεν είναι έγκυρο αυτό που λες γιατί έχεις βάλει το κινητό για φόρτιση κάποια στιγμή ενδιάμεσα στην χρήση του.


Λοιπον το δοκιμασα παλι χωρις να μπει καθολου πριζα και παλι σε σχεση με beta 1 και 2 ειναι πολυ βελτιωμενο....αν σκεφτουμε οτι εχω μια ταλαιπωρημένη μπαταρια με σχεδον 400+ πληρης φορτισεις.....

Συνημμένα αρχεία


Knowledge Is Power


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες