Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 15 ψήφοι

Παρουσίαση iOS 7 - WWDC 2013


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3499 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1351   Marios092

Marios092

    iPH Addict

  • 773 μηνύματα
  • Twitter:@Marios092
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:marios92

Δημοσίευση 12/07/2013 - 11:52

Είναι η τρίτη φορά με την τρίτη beta που ξανά γυρνώ στην 6. Τελικά κάποια πράγματα δεν μου αρέσουν τώρα που έφυγε ο πρώτος ενθουσιασμός. Ίσως κάποιοι να έχουν δίκαιο ότι έπρεπε να έχουν και ένα σκούρο θέμα σαν επιλογή.
Η χρήση των φακέλων είναι χειρότερη πλέον και ο τρόπος που δείχνει την εγκατάσταση των εφαρμογών έγινε "αποκρουστικός".
Το κέντρο ελέγχου είναι άχρηστο από την στιγμή που δεν μπορείς να το διαμορφώσεις και το μόνο που αξίζει εκεί είναι ο φακός και δεν έχουν βάλει αυτά που χρειάζονται να βρίσκονται εκεί, δηλαδή τα δεδομένα και 3G/4G.
Το swipe up έπρεπε να ανοίγει το multitasking που το χρησιμοποιούμε συχνά και το κέντρο ελέγχου να ενσωματωθεί στο κέντρο ειδοποιήσεων. Το μοναδικό που καλυτέρευσε είναι το spotlight search αλλά ακόμα lagarei χειρότερα και από android.
Συνεχίζει η apple να συμπεριφέρεται στα βίντεο κλιπ τραγουδιών σαν ταινίες και όχι σαν τραγούδια.
Τι σκατά, είμαι ο μοναδικός χρήστης της που αντί για mp3 χρησιμοποιώ mp4 για να ακούω μουσική ????
Το βασικότερο προτέρημα της 7 σε σχέση με προηγούμενες είναι το κλείδωμα της συσκευής με το apple ID που το καθιστά άχρηστο σους επίδοξους κλέφτες και είναι και λόγος να αναβαθμιστεί κάποιος.


Καλα γνώμες ειναι τωρα αυτες.
Δεν νομίζω ποτε το iOS να γίνει fully customizable.
Τότε ποιος ο λόγος να υπάρχει το android!!

Εμενα το design μου αρεσει! Αλλα οπως είπα και παραπανω αυτα ειναι ανεξάρτητες προσωπικές γνώμες του κάθε ενός απο εμάς. Τωρα για το 3G αμα μπορούσες να το κλείσεις μεσα απο το control center τότε αμα στο κλεβανε τον κιν θα μπορούσες να το βρεις; Μπα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1352   dedalos

dedalos

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2013 - 14:12

Καλα γνώμες ειναι τωρα αυτες.
Δεν νομίζω ποτε το iOS να γίνει fully customizable.
Τότε ποιος ο λόγος να υπάρχει το android!!

Εμενα το design μου αρεσει! Αλλα οπως είπα και παραπανω αυτα ειναι ανεξάρτητες προσωπικές γνώμες του κάθε ενός απο εμάς. Τωρα για το 3G αμα μπορούσες να το κλείσεις μεσα απο το control center τότε αμα στο κλεβανε τον κιν θα μπορούσες να το βρεις; Μπα.


Φίλε μου πρώτον το 3G δεν έχει καμία σχέσει με το find myphone. Το 3G είναι μια τεχνολογία που προσφέρει μεγαλύτερη ταχύτητα.
Και δεύτερον οι περισσότεροι κατα πάσα πιθανότητα μπορεί να έχουμε κλειστά τα δεδομένα και το wifi οταν θα κλαπεί.
Η ουσία είναι ότι το νέο κλείδωμα αποτρέπει τους επίδοξους "γνώστες" κλέφτες να κλέψουν την συσκευή γιατί η αξία του θα είναι μόνο σαν ανταλλακτικά.

#1353   Marios092

Marios092

    iPH Addict

  • 773 μηνύματα
  • Twitter:@Marios092
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:marios92

Δημοσίευση 12/07/2013 - 14:29

Φίλε μου πρώτον το 3G δεν έχει καμία σχέσει με το find myphone. Το 3G είναι μια τεχνολογία που προσφέρει μεγαλύτερη ταχύτητα.
Και δεύτερον οι περισσότεροι κατα πάσα πιθανότητα μπορεί να έχουμε κλειστά τα δεδομένα και το wifi οταν θα κλαπεί.
Η ουσία είναι ότι το νέο κλείδωμα αποτρέπει τους επίδοξους "γνώστες" κλέφτες να κλέψουν την συσκευή γιατί η αξία του θα είναι μόνο σαν ανταλλακτικά.


Δλδ θες να μ πεις πως άμα δεν έχεις 3G/4G/LTE/data, όπως θες πες το για να μην νομίζεις πως λέω για κάποιο συγκεκριμένο bandwidth θα δουλευει το find my iPhone?
Εάν και δεν λες πλεον "τεχνολογία που προσφέρει υψηλές ταχύτητες" το 3G.
Άμα το χάσεις και κάποιος μπορεί να σ κλείσει απο το lock screen to Data δεν πρόκειται να το βρεις ποτέ.
Το ίδιο θα μ πεις άμα το βάλει σε flying mode. Αλλα άμα το κάνει πάλι on ΔΕΝ ζητάει sim PIN number οπότε θα στείλει σήμα αμέσως στο που βρίσκετε.
Το μόνο που πρπει να κάνουν ειναι πρην κλείνει κάποιος το iPhone και εχει pass code να το αναγκάζει να το βάζει και μετα να κλείνει. Έτσι δεν παίζει να μπορεί να κάνει κανείς τπτ.

#1354   kostasskevis

kostasskevis

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 12/07/2013 - 14:49

Περνά την 7 να δεις


Τι να δω;Πως θα το καταλαβω;

#1355   StavrosA

StavrosA

    iPH Enthousiast

  • 396 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2013 - 14:53

Τι να δω;Πως θα το καταλαβω;


αν σου περασει η 7 χωρις να σου ζητησει dev account το εκανε
αν οχι, δεν το εκανε

#1356   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2013 - 15:31

Παιδιά υπάρχει τελικά τρόπος να περάσουμε το ios7 χωρίς να γράφουμε στο developer? υπάρχει κάποιος οδηγός;

#1357   shodan

shodan

    iPH Enthousiast

  • 448 μηνύματα
  • Twitter:@i_nihl
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/07/2013 - 15:41

Κανένας οδηγός. Πέρασε τη με shift + update πανω απο την υπάρχουσα. Κατα προτίμηση κανε ενα restore και set up as new στην παρούσα έκδοση πρώτα.
Εγω την πέρασα με απλό update για να μην περιμένω ώρες μέχρι να ολοκληρωθεί το backup και έκατσε τέλεια και στο iPad και στο iPhone.
Εννοείται κρατάς ενα backup στον υπολογιστή σου πρώτα.
Edit: αν εισαι jb κανεις restore πρώτα στην παρούσα έκδοση.

Τελευταία επεξεργασία από: shodan, 12/07/2013 - 15:48


#1358   kostasskevis

kostasskevis

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 12/07/2013 - 16:04

Γνωρίζει κανείς από που να κατεβάσω και να περάσω την beta 3?Είμαι στην 6.1.4 τώρα και αγόρασα UDID από το ebay..

#1359   kostasskevis

kostasskevis

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 12/07/2013 - 16:07

Γνωρίζει κανείς από που να κατεβάσω και να περάσω την beta 3?Είμαι στην 6.1.4 τώρα και αγόρασα UDID από το ebay..

"UDID Reg" εννοούσα.. :rolleyes:

#1360   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 12/07/2013 - 17:13

Να υποβάλλω κι εγώ την ταπεινή μου ερώτηση. Κάθε φορά που βάζεις πιστωτική κάρτα σου λέει αν θες να την αποθηκεύσεις, και αν δεν θες να σου ξαναρωτήσει για αυτήν την κάρτα. Στην πρώτη περίπτωση, άντε, πάει στο διάολο το αποθηκεύει στο iCloud Keychain. Στην δεύτερη πως θα θυμάται για να μην ξαναρωτήσει χωρίς να το αποθηκεύσει; Μήπως σε κάθε περίπτωση αποθηκεύεται η κάρτα; :)

#1361   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 12/07/2013 - 17:29

Γνωρίζει κανείς από που να κατεβάσω και να περάσω την beta 3?Είμαι στην 6.1.4 τώρα και αγόρασα UDID από το ebay..

ota σε 613/614

#1362   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 12/07/2013 - 17:39

με find και passlock δεν μπορει να κανει κατι αυτος που θα το βρει και οταν για καποιο λογο βρει σημα wi,3/4g θα δειξει τοποθεσια. ετσι λειτουργει.

#1363   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2013 - 17:55

Κανένας οδηγός. Πέρασε τη με shift + update πανω απο την υπάρχουσα. Κατα προτίμηση κανε ενα restore και set up as new στην παρούσα έκδοση πρώτα.
Εγω την πέρασα με απλό update για να μην περιμένω ώρες μέχρι να ολοκληρωθεί το backup και έκατσε τέλεια και στο iPad και στο iPhone.
Εννοείται κρατάς ενα backup στον υπολογιστή σου πρώτα.
Edit: αν εισαι jb κανεις restore πρώτα στην παρούσα έκδοση.


και απο που την κατεβαζω?

#1364   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 12/07/2013 - 17:56

οταααααααα

#1365   kostasskevis

kostasskevis

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 12/07/2013 - 18:18

Παιδια ειναι η ιδεα μου η στην εφαρμογη του Facetime(επαφες κλπ) στο backround σε τραβαει η καμερα;;;Εντυπωσιακοοοοο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες