Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

To iPhone 5S θα παραμείνει ίδιο (εξωτερικά) με το iPhone 5. Ιδού η οθόνη του...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
86 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   gordito

gordito

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 19/06/2013 - 23:55

Μια χαρά! Μόνο τη βαφή να ελέγξουν και θα πάρουμε και το 5S!


Αυτος εισαι!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   gordito

gordito

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 20/06/2013 - 00:05

Οπως ειχα πει για το ios7 και επεσα μεσα, οτι θα δωσει κατι ψιλα, πχ toggles και gestures, ετσι θα κανω προβλεψη και για το 5s.

Σιγουρα θα φτιαξει το χρωμα που ξεβαφει, σιγουρα την οθονη που τριζει και την σκονη στο τζαμακι της καμερας. Το στοιχημα για μενα ειναι αν θα δωσει quad ή οχι.

Ή θα δωσει quad τωρα ή θα το αφησει για το iphone6. Προσωπικα, νομιζω οτι θα δωσει τωρα. Και η 'καινοτομια' του 6 θα ειναι η μεγαλυτερη οθονη.

#63   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 20/06/2013 - 00:09

Οπως ειχα πει για το ios7 και επεσα μεσα, οτι θα δωσει κατι ψιλα, πχ toggles και gestures, ετσι θα κανω προβλεψη και για το 5s.

Σιγουρα θα φτιαξει το χρωμα που ξεβαφει, σιγουρα την οθονη που τριζει και την σκονη στο τζαμακι της καμερας. Το στοιχημα για μενα ειναι αν θα δωσει quad ή οχι.

Ή θα δωσει quad τωρα ή θα το αφησει για το iphone6. Προσωπικα, νομιζω οτι θα δωσει τωρα. Και η 'καινοτομια' του 6 θα ειναι η μεγαλυτερη οθονη.

Ποτε θα καταλαβεις οτι η ομαλη λειτουργια του iOS δεν οφειλεται στον αριθμο των πυρηνων;
Ελαχιστοι εδω μεσα ανυπομονουν για 4-8 ή 18 πυρηνες, σε αντιθεση με τα fandroids που ζειτε κι αναπνεετε για κατι τετοια

#64   gordito

gordito

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 20/06/2013 - 00:14

Ποτε θα καταλαβεις οτι η ομαλη λειτουργια του iOS δεν οφειλεται στον αριθμο των πυρηνων;
Ελαχιστοι εδω μεσα ανυπομονουν για 4-8 ή 18 πυρηνες, σε αντιθεση με τα fandroids που ζειτε κι αναπνεετε για κατι τετοια


Oυτε στο android χρειαζονται οι πυρηνες. Οτι τους εχεις, ειναι ενα + , οπως και αν εχει.

To θεμα ειναι οτι πλεον ειναι και κοροιδια να μην τους εχεις. Ειναι φτηνοι, καινε το ιδιο και λιγοτερο ρευμα με τους dual, και απο θερμοκρασια τα ιδια.

#65   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2013 - 00:35

Oυτε στο android χρειαζονται οι πυρηνες. Οτι τους εχεις, ειναι ενα + , οπως και αν εχει.

To θεμα ειναι οτι πλεον ειναι και κοροιδια να μην τους εχεις. Ειναι φτηνοι, καινε το ιδιο και λιγοτερο ρευμα με τους dual, και απο θερμοκρασια τα ιδια.


Δε χρειάζονται οι πυρήνες στο Android??? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ αυτό ήταν το κορυφαιότατο! Θέλω να δω το S4 με τον μισό επεξεργαστή πως θα κάνει δουλεία. Ρε φίλε πραγματικά με αυτό θα κοιμάμαι και θα γελάω!

Για τη σκόνη στο τζαμί του 5;;; Πάλι σε σένα έτυχε να δεις προβληματική συσκευή;

Θα μπορούσα να αναφέρω πως ο λευκογαλαξίας μου μάλλον θα γίνει κόκκινος γίγαντας σε λίγο γιατί ζεσταίνεται όπως το 5αρι με την 7αρα (οκ...όχι τόσο πολύ). Να πω για τα προβλήματα του S4 με το wifi που μου έχει σπάσει τα @@@@@; Έχω καταντήσει να μπαίνω μόνο μέσω 3G. Ή για το λαγκάρισμα στο shutter?
Άντε δε μιλάμε δε μιλάμε, δε θέλω να ταΐζω trolls αλλά πρέπει να ακούγονται και αυτά μη νομίζουν δλδ πως το purple haze είναι το σοβαρότερο πρόβλημα στα κινητά...

#66   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 20/06/2013 - 00:38

To θεμα ειναι οτι πλεον ειναι και κοροιδια να μην τους εχεις. Ειναι φτηνοι, καινε το ιδιο και λιγοτερο ρευμα με τους dual, και απο θερμοκρασια τα ιδια.

Είμαστε οικολόγοι εμείς ρε συ...

Όσο λιγότερο SiO2 τόσο το καλύτερο. :P

#67   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2013 - 00:44

To Android είναι για φτωχόπαιδα(;):

http://www.theatlant...rich-live/5961/

Για αυτό η Ελλάδα το γυρνάει σε Sandroid???

Lol

#68   Notis7

Notis7

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Notis7

Δημοσίευση 20/06/2013 - 01:01

Οπως ειχα πει για το ios7 και επεσα μεσα, οτι θα δωσει κατι ψιλα, πχ toggles και gestures, ετσι θα κανω προβλεψη και για το 5s.

Σιγουρα θα φτιαξει το χρωμα που ξεβαφει, σιγουρα την οθονη που τριζει και την σκονη στο τζαμακι της καμερας. Το στοιχημα για μενα ειναι αν θα δωσει quad ή οχι.

Ή θα δωσει quad τωρα ή θα το αφησει για το iphone6. Προσωπικα, νομιζω οτι θα δωσει τωρα. Και η 'καινοτομια' του 6 θα ειναι η μεγαλυτερη οθονη.



Τρεμετε στον galaxia σας ε;;;
Χαχα.

#69   Donsotiriou

Donsotiriou

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 20/06/2013 - 01:06

Λέτε για το bezel συνέχεια (συγνώμη που είναι λίγο off) ακόμα και τώρα ένα καινούργιο μαύρο( που θα αγοραστεί αύριο πχ) μπορεί να έχει πρόβλημα στο χρώμα??

#70   gordito

gordito

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 20/06/2013 - 01:12

Δε χρειάζονται οι πυρήνες στο Android??? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ αυτό ήταν το κορυφαιότατο! Θέλω να δω το S4 με τον μισό επεξεργαστή πως θα κάνει δουλεία. Ρε φίλε πραγματικά με αυτό θα κοιμάμαι και θα γελάω!


Δες το Galaxy Nexus με 4.2.2

Για τη σκόνη στο τζαμί του 5;;; Πάλι σε σένα έτυχε να δεις προβληματική συσκευή;


Υπαρκτο προβλημα και γνωστο. Διαβασε και κανα θεμα εδω για προβληματα και θα δεις.


Θα μπορούσα να αναφέρω πως ο λευκογαλαξίας μου μάλλον θα γίνει κόκκινος γίγαντας σε λίγο γιατί ζεσταίνεται όπως το 5αρι με την 7αρα (οκ...όχι τόσο πολύ). Να πω για τα προβλήματα του S4 με το wifi που μου έχει σπάσει τα @@@@@; Έχω καταντήσει να μπαίνω μόνο μέσω 3G. Ή για το λαγκάρισμα στο shutter?
Άντε δε μιλάμε δε μιλάμε, δε θέλω να ταΐζω trolls αλλά πρέπει να ακούγονται και αυτά μη νομίζουν δλδ πως το purple haze είναι το σοβαρότερο πρόβλημα στα κινητά...


Γιατι τρεχεις να υπερασπιστεις ρε φιλε το iphone5 και να κραξεις το s4?
Εκανα εγω καμια συγκριση;
Μιλησα για S4?

Για τα γνωστα, υπαρκτα προβληματα του 5 μιλησα, το τι κανει η sammy, ειναι αλλο θεμα.

#71   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 20/06/2013 - 09:01

εγω θα σκεφτω το 5s αν εχει αναγνωρηση δακτυλικων αποτυπωματων! για μενα αν δουλευει σωστα ειναι ενα πολυ μεγαλο plus μιας και δεν μαρεσει να βαζω κωδικο για να κλειδωνο το τηλεφωνο! τωρα ας μην ξεχναμε και το ενδεχομενο να δουμε 2 νεα μοντελα και οχι ενα! εχω για αλλη μια φορα θα κραταω λιγο μεγαλο καλαθι ;)

Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 20/06/2013 - 09:01

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#72   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2013 - 11:26

Δες το Galaxy Nexus με 4.2.2



Υπαρκτο προβλημα και γνωστο. Διαβασε και κανα θεμα εδω για προβληματα και θα δεις.


Δεν υπερασπίζομαι. Λέω όλες τις πλευρές. Λόγω τιμής για σκόνη στο τζαμάκι πρώτη φορά ακούω. Το purple haze είναι μια χαζομαρα και μισή. Δεν είναι καν πρόβλημα. Είναι σα να μου λες πως θα κοιτάξεις τον ήλιο για 5 δεύτερα και θα δακρύσεις. Χαίρω πολύ, φυσικό επόμενο.

Το τρίμηνο όμως ναι. Αυτό είναι πρόβλημα για το 5 (αλλά και πάλι τα άλλα κινητά πρέπει να φορέσουν εσωτερικές αναρτήσεις σε λίγο!).

Το S4 το δικαιολογώ να ζεστένεται με παιχνίδια κ 3G streaming, όχι όμως για το wifi.


Γιατι τρεχεις να υπερασπιστεις ρε φιλε το iphone5 και να κραξεις το s4?
Εκανα εγω καμια συγκριση;
Μιλησα για S4?

Για τα γνωστα, υπαρκτα προβληματα του 5 μιλησα, το τι κανει η sammy, ειναι αλλο θεμα.



#73   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 20/06/2013 - 12:18

Πολύ θα ήθελα να είναι αδιάβροχο. Τεράστιο +

#74   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 20/06/2013 - 12:25

Ξέρουμε όλοι τα τελευταία χρόνια, οτι όταν αρχίσουν και βγαίνουν φωτογραφίες για το επερχόμενο μοντέλο, ένα ποσοστό 90% δείχνει οτι θα είναι όντως έτσι.

Πόσο θα ήθελα αυτή τη φορά να μείνω μ@λ..κας βλέποντας στη παρουσίαση το Σεπτέμβρη, κάτι διαφορετικό όσον αφορά το design!

#75   afanoulis

afanoulis

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:nikiforosvin

Δημοσίευση 20/06/2013 - 13:01

Oσοι πιστευουν οτι θα βγαλει ενα εντελως διαφορετικο σχεδιασμο απ οτι εχουμε δει μεχρι στιγμης για 5s
που το στηριζουν εκτος απ την προσωπικη τους επιθυμια?

1) εχουμε διαφορες εικονες που πιθανον να ειναι αληθινες
2) εχουμε την ιστορια 4-4s
3) εχουμε την παρουσιαση του πολυ δυνατου ios 7

Με βαση αυτα δεν βρισκω ουτε εναν λογο να δαπανησει χρηματα για οποιαδηποτε σχεδιαστικη αλλαγη.
Λιγο πιο γρηγορο hardware και ετοιμο..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες