Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Χρόνια πολλά iPhone: 6 χρόνια μετά την πρώτη κυκλοφορία του iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
35 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   geo90

geo90

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:geo90

Δημοσίευση 29/06/2013 - 17:58

Τί μου θύμισες geo.... Χριστούγεννα 2008 και μου το έφερε παραγγελία από το Σικάγο το iphone 2g 16gb...Θυμάμαι τους πρώτους δύσκαμπτους οδηγούς unlock και jailbreak...έκτοτε δεν μπόρεσα ποτέ να αφήσω κανένα iphone χωρίς jailbreak και ακόμα και σήμερα χαμογελώ στο άκουσμα των τρομερών χαρακτηριστικών του ios 7 που πολλά από αυτά τα έχουμε χρόνια σε jailbroken συσκευές καθώς και στον τρόμο που έχει όποιος διστάζει να κάνει τη συσκευή jailbroken λες και αυτή θα εκραγεί :))


Δώρο και εγώ από την θεία μου απο Νέα Υόρκη!! Άστα! Εποχές!! :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   nik198x

nik198x

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/06/2013 - 19:02

iPhones: 3G 8GB [το έχω ακόμη] - 3GS 32GB - 4 16GB - 4 8GB - 5 16 GB.

Εργαλείο διασκέδασης πάντα, εργαλείο σπουδών τότε και δουλειάς σήμερα. Πάντα όμορφο, αξιόπιστο, γρήγορο, πάντα με τις καλύτερες εφαρμογές, υποστήριξη και ένα σωρό αξεσουάρ.

Και φυσικά είναι εντυπωσιακή η ανάπτυξη της ελληνικής κοινότητας όλα αυτά τα χρόνια στο forum.

Για μένα η σημαντικότερη ευχή για το μέλλον είναι να υπάρχουν δουλειές, ώστε να μπορούν να το πάρουν όσοι επιθυμούν.

#18   giorgos1966

giorgos1966

    iPH Addict

  • 636 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/06/2013 - 19:34

Δωδεκα + χρονια με Νokia symbian....Πριν 2 μηνες μεταπειδησα στην Apple με το 4s.Kαμια σχεση.Ετη φωτος μπροστα!

#19   DASSIAN70

DASSIAN70

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:ariox4

Δημοσίευση 29/06/2013 - 21:33

Η δική μου εμπειρία με την Αpple ήταν με το 3g το 2009.Τον χειμώνα του 09 το αγόρασε ο πατέρας μου και δεν κατάφερε να το χρησιμοποιήσει ποτέ.Δεν έπιασε το πνεύμα και το παράτησε σε ένα συρτάρι.6 μήνες μετά το βρήκα εγώ και το οικειοποιήθηκα με ευχαρίστηση.Ούτε εγώ είχα ιδέα με τον περιβάλλον αλλα χάρη στη κοινότητα του iphone hellas μπήκα στο κλίμα.Μου είχαν κάνει φοβερή εντύπωση οι δυνατότητές του και οι εφαρμογές! Ακόμα θυμάμαι την αγωνία να πετύχει το Jailbreak και να δω τον ανανά να τρέχει!Ούτε ελληνικό πληκτρολόγιο δεν είχε τότε!3 μίση χρόνια μετά πήρα ένα 5αρι λευκό 16gb και πέρασα στην καινούρια εποχή.Το 3αρι το πήρε η γυναίκα μου.Είμαι πιστός στην Apple και θέλω να την δω να συνεχίσει να οδηγεί τις εξελίξεις.

#20   iTsikos

iTsikos

    iPH Member

  • 321 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/06/2013 - 22:47

Φεβρουάριο του 2008 iPhone 2G και unlock με ZiPhone αν θυμάμαι καλά , εποχές που ένας λόγος να κανείς jailbrake ήταν το ελληνικό πληκτρολόγιο .
Τόσα χρόνια αποτελεί πολύ χρήσιμο εργαλείο δουλειας και της καθημερινότητας μου και μακάρι να με ενθουσιάζει σε κάθε αναβάθμιση όπως η πρώτη φορά που έπιασα το 2G στα χέρια μου.

#21   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/06/2013 - 22:59

Δε θα ξεχάσω ποτέ το Keynote του 2007. Η χρονιά που άλλαξε την έννοια του Smartphone. Και ανάγκασε τους υπόλοιπους απλά να ακολουθήσουν.


http://youtu.be/Lyx_va6f10s



"An iPod.. A phone.. An Internet Communicator.. An iPod.. A phone.. Are you getting it?"

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 29/06/2013 - 23:02

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#22   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 30/06/2013 - 03:03

το ΜΑΙ του 2010 με το 3gs απο αγγελια στα 400 ευρω(λευκο).. με 3.1.3 και τελειως τυχαια τη μερα που το πηρα βγηκε το spirit... τι εποχεσ και τοτε... με τα τοτε angry birds (τρελο κολλημα) και της εφαρμογες για τη μπθρα και το φραπε...τωρα ακολουθει το 4αρακι και ελπιζω αν ολα πανε καλα να παρω το 5ς... αντε να τα εκατοστησει...

Τελευταία επεξεργασία από: s0t0spower, 30/06/2013 - 03:07


#23   Stathis193

Stathis193

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/06/2013 - 09:47

Iphone 3gs 16αρι μόλις κυκλοφόρησε Ελλάδα το πήρα αμέσως
Απροβλημάτιστο μέχρι και σήμερα, δεν έχει αλλάξει ούτε μπαταρία!
ενώ το έχω (σούζα) από την πρώτη εβδομάδα
Χρόνια πολλά λοιπόν...

#24   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 30/06/2013 - 10:32

iphone 3Gs απο Νοεμβριο του 09...Δουλευει ακομα σημερα!!!
Σημερα με iphone 4s...Χρονια στα smartphone...με symbian - windows mobile το iphone αλλαξε τα δεδομενα!!!

#25   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 30/06/2013 - 11:32

Νοέμβριος του 10' και το πρώτο iPhone που απέκτησα ήταν το 4.

Σύντομο διάλειμμα για να δοκιμάσω Samsung με το Galaxy S3, κλαίω τα λεφτά μου, τρώω τα μούτρα μου και ξαναγυρνάω ευτυχισμένος στο iPhone με το 5.

Once you go Apple (γενικά), you never go back

#26   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 30/06/2013 - 11:35

Δε θα ξεχάσω ποτέ το Keynote του 2007. Η χρονιά που άλλαξε την έννοια του Smartphone. Και ανάγκασε τους υπόλοιπους απλά να ακολουθήσουν.


http://youtu.be/Lyx_va6f10s



"An iPod.. A phone.. An Internet Communicator.. An iPod.. A phone.. Are you getting it?"


Γιατί, η φάση που κάνει ο Jobs κλήση στα Starbucks για επίδειξη και λέει στην πωλήτρια "Hello, I would like 4.000 lattes to go. Just kidding,wrong number, thank you"?

Ειδήμων στα Keynote, σε σημείο αναντικατάστατο μέχρι και σήμερα.

Μόνο που έβλεπες τα Keynote του, σ' έτρωγαν τα σωθικά σου να πας να του σκάσεις τα φράγκα και να πάρεις τη συσκευή την ίδια ώρα

#27   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/06/2013 - 11:50

Θυμάμαι τη μέρα που παρακολουθούσα αυτό το Keynote και δεν μπορούσα να το συνειδητοποιήσω ότι η Apple ανακοίνωσε κινητό τηλέφωνο!

Όντας χρήστρια Mac και iPod τότε, ήταν dream come true, αφού θα μου επέτρεπε να έχω τις λειτουργίες ενός iPod στο κινητό μου τηλέφωνο και να σταματήσω επιτέλους να κουβαλάω δύο συσκευές μαζί μου.

Λίγους μήνες μετά που το έφερα από το εξωτερικό, διαπίστωσα στην πράξη ότι τελικά, έκανε πολύ περισσότερα από αυτό...

Άλλαξε τελείως την καθημερινότητά μου - προς το καλύτερο φυσικά :)

#28   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/06/2013 - 11:52

Γιατί, η φάση που κάνει ο Jobs κλήση στα Starbucks για επίδειξη και λέει στην πωλήτρια "Hello, I would like 4.000 lattes to go. Just kidding,wrong number, thank you"?

Ειδήμων στα Keynote, σε σημείο αναντικατάστατο μέχρι και σήμερα.

Μόνο που έβλεπες τα Keynote του, σ' έτρωγαν τα σωθικά σου να πας να του σκάσεις τα φράγκα και να πάρεις τη συσκευή την ίδια ώρα


Θεωρώ το συγκεκριμένο Keynote ίσως το κορυφαίο, φυσιολογικό λόγω της παρουσίασης του iPhone.

Αυτός ήταν ο Jobs. Ανέβαινε για τη παρουσίαση και όλα άλλαζαν. Ήταν το Marketing της Apple προσωποποιημένο.

http://youtu.be/M0vTQm8Lkoo


4:45. Στο παραπάνω θα δείτε και τον κ. Eric Schmidt.

"Congratulations Steve.. Incredible job."

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 30/06/2013 - 11:54

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#29   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 30/06/2013 - 12:00

Μα ήταν, με διαφορά το κορυφαίο. Με δεύτερο καλύτερο αυτό του iPhone 4. Μεγάλη υπόθεση να μπορείς να σαγηνεύεις έτσι εύκολα το κοινό. Μεγάλο χάρισμα.

#30   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 30/06/2013 - 12:06

Φεβρουαριος του 11 iphone 4 δυστυχως πουληθηκε και ακολουθησε το 4S και μετα το 5!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες