Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορά iMac 21.5" του 2013.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
83 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 10/07/2013 - 21:57

Μην σε νοιαζει στο επομενο μοντελο αι-Μακ τα Μαβερικσς ενσωματομενα θα ειναι απο το εργοστασιο...δεν πληρωνεις κατι παραπανω για το λειτουργικο !!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   biller

biller

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/07/2013 - 14:12

Δεν θελω μεταχειρισμενο διοτι δεν ξερω τη χρηση εχει κανει ο αλλος.


Το σκεπτικό σου είναι άκυρο . Δεν είναι π.χ αυτοκίνητο για να έχουν καταπονηθεί τα μηχανικά μερη.

#78   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 11/07/2013 - 16:18

Το σκεπτικό σου είναι άκυρο . Δεν είναι π.χ αυτοκίνητο για να έχουν καταπονηθεί τα μηχανικά μερη.

Και οι 2 εχετε το δικιο σας και την λογικη σας....αλλα το παληκαρι σου λεει...οπως και πολλοι φιλοι...δεν θελω μεταχειρισμενο...θελω να ξερω οτι εγω το αγγιζω για πρωτη φορα...ο καθενας το προσεχει διαφορετικα...εσυ μπορει να το πιανεις το μηχανακι με π.χ. λερωμενα χερια και να λες ενταξει τι εγινε χαζομαρες τι θα παθει το αλουμινιο ή μπορει να καπνιζεις σαν φουγαρο χρονια και καθημερινα μπροστα στο μηχανακι και εν τελει να μιριζει τσιγαριλα ή να εχει παρει μεσα τσιγαρο-καπνιλα κτλ...ο αλλος σου λεει ειμαι ψειρας θελω να ξερω οτι τα παντα ειναι απολυτος ΟΚ ακομα και σε επιπεδο λεπτομεριας...οπως το βλεπει κανεις αγαπητε...ειναι τελικα πολυ σχτικο το θεμα ....μαλλον...!!

#79   iJohnNic

iJohnNic

    iPH Contributor

  • 1.673 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 11/07/2013 - 16:27

Και οι 2 εχετε το δικιο σας και την λογικη σας....αλλα το παληκαρι σου λεει...οπως και πολλοι φιλοι...δεν θελω μεταχειρισμενο...θελω να ξερω οτι εγω το αγγιζω για πρωτη φορα...ο καθενας το προσεχει διαφορετικα...εσυ μπορει να το πιανεις το μηχανακι με π.χ. λερωμενα χερια και να λες ενταξει τι εγινε χαζομαρες τι θα παθει το αλουμινιο ή μπορει να καπνιζεις σαν φουγαρο χρονια και καθημερινα μπροστα στο μηχανακι και εν τελει να μιριζει τσιγαριλα ή να εχει παρει μεσα τσιγαρο-καπνιλα κτλ...ο αλλος σου λεει ειμαι ψειρας θελω να ξερω οτι τα παντα ειναι απολυτος ΟΚ ακομα και σε επιπεδο λεπτομεριας...οπως το βλεπει κανεις αγαπητε...ειναι τελικα πολυ σχτικο το θεμα ....μαλλον...!!


Όλα αυτα που λές φίλε μου ισχύουν για μένα.

Φυσικά και θέλω να ξέρω την χρήση που του έχει κάνει.

Ο άλλος μπορεί να μου λέει και ψέματα για να μου το πασάρει.

Ενώ αν πάρω καινούργιο και φρέσκο θα είμαι πιο σίγουρος. (Θα πληρώσω τα διπλά αλλα θα ξέρω δεν το έχει αγγίξει κάποιος άλλος) :)

iOs 7! 


#80   iJohnNic

iJohnNic

    iPH Contributor

  • 1.673 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 12/07/2013 - 18:07

Επανέρχομαι διότι δεν ξέρω αν μπορώ να περιμένω την νέα γενιά (Άλλα έτσι για να ξέρω πάνω κάτω πόσο θα στοιχήσει αυτό που θα σας ρωτήσω)

Λοιπόν είμαι στο store της Systemgraph ΕΔΩ και έχω διαλέξει τον iMac 21.5 2.9GHz και θέλω να του βάλω Fushion Drive (Αλλα έχει και άλλες επιλογές και δεν ξέρω τι να διαλέξω) + RAM 16 GB.

Μπορεί να μου πει κάποιος πόσο θα μου στοιχήσει; Διότι όπως σας είπα έχει και άλλες επιλογές και δεν τα καταλαβαίνω.

Με λίγα λόγια RAM απο 8 στα 16 GB + Fushion Drive.

Τέλος δείχνει και για κάτια πληκτρολόγια και ποντίκια. Εγώ όμως θέλω αυτά που παρέχει είδη ο iMac άρα δεν θα πληρώσω κάτι παραπάνω σωστά; :)

Edit: Τι ακριβώς κανει η διαφο΄ρα που λέει 2.7 και 2.9 GHz . Τι ακριβώς ειναι αυτά; :P

Τελευταία επεξεργασία από: iJohnNic, 12/07/2013 - 18:16

iOs 7! 


#81   darklordvader77

darklordvader77

    iPH Contributor

  • 1.117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:darklordvader77

Δημοσίευση 12/07/2013 - 18:16

Σωστα περιέχονται ήδη μέσα στο πακέτο, μπορείς μόνο να ζητήσεις π.χ. αντί για να έχει Magic Mouse (ποντίκι με Gestures) να σου βάλουν το Magic Trackpad (Trackpad σα των λάπτοπ με Gestures)

#82   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 12/07/2013 - 18:19

Θα σου βγει στα 2.200€ περίπου

#83   iJohnNic

iJohnNic

    iPH Contributor

  • 1.673 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 12/07/2013 - 18:29

Θα σου βγει στα 2.200€ περίπου


Οκ ευχαριστώ!

iOs 7! 


#84   iJohnNic

iJohnNic

    iPH Contributor

  • 1.673 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 12/07/2013 - 18:44

Τελικά έκανα μια αναζήτηση στο φόρουμ και βρήκα τι ειναι τα GHz.

Όποιος έχει απορία μπορεί να πάει ΕΔΩ

iOs 7! 





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες