Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Το iOS 7 beta 4 επιβεβαιώνει πως το επόμενο iPhone θα διαθέτει αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
36 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/07/2013 - 07:22

Εννοείται οτι θα υπάρχει και δυνατότητα να μή το χρησιμοποιείς. Οπως υπάρχει και τώρα για το pin, lock, αλλα και για την ίδια δυνατότητα στα laptop!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   eski

eski

    iPH Junior

  • 371 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/07/2013 - 07:47

Νομιιζω οτι επαξια λαμβανει το βραβειο ως το πιο αχρηστο χαρακτηριστικο για κινητο
Συγνωμη αν στεναχωρησα μερικους που θα ζουσαν γι' αυτο και δε θα μπορουν χωρις αυτο το (ελασσον σημασια αν δε το εχουν δοκιμασει ακομα)

Τελευταία επεξεργασία από: eski, 30/07/2013 - 07:48


#18   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 30/07/2013 - 07:49

Σαχλαμάρα.... δέν θα το έβαζα ποτέ... ανούσιες και ακριβές τεχνολογικές αηδίες....

#19   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 30/07/2013 - 08:02

Νομιιζω οτι επαξια λαμβανει το βραβειο ως το πιο αχρηστο χαρακτηριστικο για κινητο
Συγνωμη αν στεναχωρησα μερικους που θα ζουσαν γι' αυτο και δε θα μπορουν χωρις αυτο το (ελασσον σημασια αν δε το εχουν δοκιμασει ακομα)


Ενω εσυ που του εδωσες και βραβειο χωρις να το εχεις δοκιμασει ακομη εισαι καλύτερος ... Μερικοι εδω μεσα εχουν μαλωσει με την λογικη !!

#20   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 30/07/2013 - 10:12

Συνδέστε τα εξής σημεία:
1) το ηλεκτρονικό κουπόνι (βλέπε Passbook) χρησιμοποιείται όλο και περισσότερο,
2) το iCloud υποστηρίζει πλέον αποθήκευση και συγχρονισμό των κωδικών και των πιστωτικών καρτών, και
3) το App+iTunes-Store έχει την μεγαλύτερη βάση εγγεγραμμένων τραπεζικών στοιχείων στον κόσμο.

Με τον αισθητήρα, εμπλουτίζεται το όλο σχέδιο στον τομέα της συναλλακτικής ασφάλειας.

Πάει να χτυπήσει άλλες αγορές η Apple. Νέοι εχθροί, εν ονόματι Visa, Paypal, NFC και ότι έχει σχέση με πληρωμή.

Οποίος θέλει ας προβλέψει μόνος του το μέλλον.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

#21   oatz

oatz

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:zer0t0nine

Δημοσίευση 30/07/2013 - 12:06

Για μένα παντως προσωπικά είναι ενα ωραίο και εντυπωσικό νέο feature για το iphone.
Καταρχήν δεν ξέρουμε ακόμα αν το αποτύπομα θα αποθηκεύεται online εκτός του κινητού.
Επίσης για το φίλο που λέει οτι θα του ζητανε συνέχεια τα παιδιά να το ξεκλειδώνει... καλό θα είναι να το έχει απενεργοποιημένο το ξεκλείδωμα με αποτύπωμα
και γενικά παρόλο που και εγώ όπως όλοι ανησυχώ για τα προσωπικά μου δεδομένα δεν πιστεύω οτι μετά απο ολα αυτά που ξέρει η apple για μένα θα σωθώ αν δεν
τους δώσω το αποτύπωμα του αντιχειρά μου.
Φιλικά

#22   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 30/07/2013 - 12:22

σε λιγο θα τα κατουραμε για να μας ελεγξουν το dna....

το καλο ειναι οτι μπορει να εχουμε αλλαγες σε οτι αφορα το σχεδιαστικο κομματι γιατι λογικα θα αλλαξει το home button και ισως και ολη η προσοψη

#23   Antiresias

Antiresias

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Jimgreek

Δημοσίευση 30/07/2013 - 20:12

@ntnskrds
Επειδή τριγυρνας στο φόρουμ και παντού κοπανας τα περί λογικής, έχεις κάποιο δίπλωμα που να αναφέρει ότι είσαι ο λογικότερος όλων όσων γράφουν εδώ μέσα;

#24   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 30/07/2013 - 20:17

@ntnskrds
Επειδή τριγυρνας στο φόρουμ και παντού κοπανας τα περί λογικής, έχεις κάποιο δίπλωμα που να αναφέρει ότι είσαι ο λογικότερος όλων όσων γράφουν εδώ μέσα;

Οχι οπως το θετεις . αλλα εσυ χρειαζεσαι διπλωμα για να δεις οτι αυτο που εγραψε ο eski μπαζει απο παντου ?? Δηλ.μπορει να μην σ'αρεσει χωρις να το εχεις δοκιμασει αλλα δεν μπορει να σ'αρεσει χωρις να το εχεις δοκιμασει ??

#25   Antiresias

Antiresias

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Jimgreek

Δημοσίευση 30/07/2013 - 20:24

Εσύ που ξέρεις ότι δεν έχει δοκιμάσει. Είναι τεχνολογια που υπάρχει αλλού εδώ και χρόνια (το τελευταίο το ξέρω χωρίς να έχω κάποιο δίπλωμα). Τα δικά σου λεγόμενα μπαζουν και κοντεύουν να μας βουλιαξουν.

Τελευταία επεξεργασία από: Antiresias, 30/07/2013 - 20:27


#26   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/07/2013 - 20:36

Εσύ που ξέρεις ότι δεν έχει δοκιμάσει. Είναι τεχνολογια που υπάρχει αλλού εδώ και χρόνια (το τελευταίο το ξέρω χωρίς να έχω κάποιο δίπλωμα). Τα δικά σου λεγόμενα μπαζουν και κοντεύουν να μας βουλιαξουν.

καλα δεν υπαρχει, αν υπηρχε δεν θα ειχε και πατεντα η αππλε, για να εχει πατεντα κατι εχει που δεν εχουν τα αλλα, θα δουμε
προσωπηκα πιστευω θα αποθηκευετε στην συσκευη και οχι σε σερβερ της αππλε για ευνοητους λογους. τωρα η αππλε αγορασε ολοκληρη την εταιρεια 365 εκτ δολαρια (η οποια ειδηκευετε σε hw security) οποτε το συστημα θα δουλευει ταχυτατα και αψογα.
εμενα μαρεσει τρελα να σου πω το περιμενα απο οταν ακουσα τις φημες, και ο λογος οτι μου την σπαει να εχω κωδικο και να τον βαζω συνεχεια. βεβαια δεν ειναι αυτο λογος να παρω το νεο iphone αλλα σαν χαρακτηρηστηκο μαρεσει.

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#27   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 30/07/2013 - 20:40

Εσύ που ξέρεις ότι δεν έχει δοκιμάσει. Είναι τεχνολογια που υπάρχει αλλού εδώ και χρόνια (το τελευταίο το ξέρω χωρίς να έχω κάποιο δίπλωμα). Τα δικά σου λεγόμενα μπαζουν και κοντεύουν να μας βουλιαξουν.


Ααα... τοτε αλλαζει !! Να μας πει οτι το εχει δοκιμασει σε smartphone και εγω θα τυπωσω ολο αυτο το thread σε παλιο dot-matrix 9 ακιδων και 80 στηλων, θα φαω το ρολο και θα ανεβασω video στο YT

#28   Antiresias

Antiresias

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Jimgreek

Δημοσίευση 30/07/2013 - 20:40

Οχι σε κινητά αλλά σε υπολογιστές και αλλου υπάρχει...δε μίλησα για κινητα.

#29   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 30/07/2013 - 20:42

Οχι σε κινητά αλλά σε υπολογιστές και αλλου υπάρχει...δε μίλησα για κινητα.


Γιατι εμεις εδω μιλαμε για κινητα. Οριστε και το post του eski. Η εμφαση ειναι δικια του..

Νομιιζω οτι επαξια λαμβανει το βραβειο ως το πιο αχρηστο χαρακτηριστικο για κινητο
Συγνωμη αν στεναχωρησα μερικους που θα ζουσαν γι' αυτο και δε θα μπορουν χωρις αυτο το (ελασσον σημασια αν δε το εχουν δοκιμασει ακομα)



#30   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/07/2013 - 20:44

Οχι σε κινητά αλλά σε υπολογιστές και αλλου υπάρχει...δε μίλησα για κινητα.

και σε κινητο υπαρχει αλλα δεν εχει καμια σχεση με αυτο που θα παρουσιασει η αππλε!!!!!
εγω πιστευω θα δωσει sdk για να μπορει ο καθενας να το χρησημοποιει σε εφαρμογες του μιας και ο αισθητηρας θα ειναι ενα με την οθονη

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες