Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Το iOS 7 beta 4 επιβεβαιώνει πως το επόμενο iPhone θα διαθέτει αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
36 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   warrior

warrior

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 30/07/2013 - 20:57

Με συγχωρείτε αλλά εγώ νομίζω πως ο συγκεκριμένος φάκελος μπορεί να αναφέρεται σε άλλης μορφής ασφάλεια όπως αναγνώριση προσώπου και κυρίως σκανάρισμα των ματιών με την μπροστινή κάμερα ή με έναν σένσορα-κάμερα που θα περιέχει το νέο iPhone γιατί αν προσέξατε γράφει "Photo of a person holding an iPhone with their right hand..." και η λέξη thumb μπορεί να χρησιμοποιείται σκοπίμως για να θολώνει τον τόπο και να συμβάλλει στην διαφήμιση. Προσωπικά θεωρώ πολύ δύσκολο να τοποθετηθεί ένας σένσορας στο κουμπί και για λόγο του μεγέθους του κουμπιού, και για λόγους χρηστικότητας (δεν θα βόλευε και ιδιαίτερα γιατί το πατάμε 150 φορές την ημέρα), και επειδή θα είναι ένα πιο ακριβό ανταλλακτικό (και έχει μεγάλες πιθανότητες να αναγκαστεί κάποιος να το αλλάξει) και επίσης το home button του iPhone-iPad-iPodtouch έχει γίνει ένα σύμβολο και δεν ξέρω πόσο θα θέλουν να το αντικαταστήσουν σαν μορφή-σχέδιο. Δεν ξέρω αλλά είναι η άποψή μου πάντα.

Τελευταία επεξεργασία από: warrior, 30/07/2013 - 20:58


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Antiresias

Antiresias

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Jimgreek

Δημοσίευση 30/07/2013 - 21:04

Χαρώ πολύ που μιλάμε για κινητα...δηλαδή αν κάποια τεχνολογια την θεωρείς άχρηστη κάπου αλλού στο κινητό θα σου φανει χρήσιμη επειδή την εισαγαγε η αππλε.
Ακρη δεν βγαίνει μου φαίνεται...

#33   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/07/2013 - 21:05

η πατεντα δειχνει πως η επιφανια του sensor ειναι σχεδον οσο και η οθονη, δεν δειχνει το home button

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#34   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 30/07/2013 - 21:09

Χαρώ πολύ που μιλάμε για κινητα...δηλαδή αν κάποια τεχνολογια την θεωρείς άχρηστη κάπου αλλού στο κινητό θα σου φανει χρήσιμη επειδή την εισαγαγε η αππλε.
Ακρη δεν βγαίνει μου φαίνεται...


Σοβαρα τωρα, αν δεν εχεις καταλαβει ποσο διαφορετικα use cases εξυπηρετει και πρεπει να καλυπτει ενα smartphone απο ενα PC τοτε εχεις το ιδιο προβλημα που εχει και ολοκληρη η Microsoft και πιθανως, οπως λες, να μην βγαλουμε ακρη ...

#35   Antiresias

Antiresias

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Jimgreek

Δημοσίευση 30/07/2013 - 21:48

Σοβαρα τωρα, αν δεν εχεις καταλαβει ποσο διαφορετικα use cases εξυπηρετει και πρεπει να καλυπτει ενα smartphone απο ενα PC τοτε εχεις το ιδιο προβλημα που εχει και ολοκληρη η Microsoft και πιθανως, οπως λες, να μην βγαλουμε ακρη ...

Τι σχέση έχει το ποσά διαφορετικά "use cases" εξυπηρετεί ένα smartphone με το να θεωρείς κάτι τεχνολογικα ανούσιο σε smartphone.
Προσωπικά, καλό το εφετζιλικη με αναγνώριση δακτυλικων αποτυπωματων, air gestures, face recognition και δεν συμμαζευεται αλλα τι να τα κανείς όταν δεν έχουν λυθεί πιο σοβαρά πράγματα σε αυτά τα κωλοτηλεφωνα που κυκλοφορούν... Οταν με το πρώτο πέσιμο θα αλλάξεις μια οθόνη με χίλιους αισθητήρες και θα είναι σα να αγοράζεις ξανά κινητό, όταν με τις λειτουργίες που έχει θα θέλεις κάθε τρεις ώρες φόρτιση.
Προτιμώ ένα smartphone σχετικά αθραυστο-αδιάβροχο και με μπαταρία παρά ένα κινητό με τα παραπάνω. Οταν λυθούν τα πιο ουσιαστικά θα θέλω και τα υπόλοιπα.

#36   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/07/2013 - 21:55

Τι σχέση έχει το ποσά διαφορετικά "use cases" εξυπηρετεί ένα smartphone με το να θεωρείς κάτι τεχνολογικα ανούσιο σε smartphone.
Προσωπικά, καλό το εφετζιλικη με αναγνώριση δακτυλικων αποτυπωματων, air gestures, face recognition και δεν συμμαζευεται αλλα τι να τα κανείς όταν δεν έχουν λυθεί πιο σοβαρά πράγματα σε αυτά τα κωλοτηλεφωνα που κυκλοφορούν... Οταν με το πρώτο πέσιμο θα αλλάξεις μια οθόνη με χίλιους αισθητήρες και θα είναι σα να αγοράζεις ξανά κινητό, όταν με τις λειτουργίες που έχει θα θέλεις κάθε τρεις ώρες φόρτιση.
Προτιμώ ένα smartphone σχετικά αθραυστο-αδιάβροχο και με μπαταρία παρά ένα κινητό με τα παραπάνω. Οταν λυθούν τα πιο ουσιαστικά θα θέλω και τα υπόλοιπα.

εχεις δικιο αλλα πχ ενα τηλεφωνο για να βγει με τιτανιο (διοτι με ατσαλι θα ειναι πολυ βαρυ) θα παρει και ενα κοστολογιο στο θεο
αν βαλει ζαφυρι σε ολη την οθονη θα παει στο θεο
πρεπει να βρεθει η μεση λυση τιμης και κατασκευης

Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 30/07/2013 - 21:55

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#37   Azureus32

Azureus32

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/07/2013 - 14:08

Απλά ένα άχρηστο πλην εφετζίδικο. Όπως ανέφεραι κάποιος φίλος το επόμενο θα ελεγχει την ίριδα, το μεθεπόμενο θα έχει και βελονίτσα να μας πέρνει αίμα και dna κλπ κλπ. 1000 φορές να βρούν τρόπο να στεγανοποιήσουν τα κινητά εως 2 μέτρα βάθος 'οπως τα καλά παλιά casio (ρολόγια) που είναι πολύ πιο χρήσιμο χαρακτηριστικό παρα να βγάζουν futurιστικές τεχνολογίες που είναι άχρηστες στο ευρύ κοινό. Η ασφάλεια μας μάρανε, να μας προστατευει η apple, να έχει τα αποτυπώματα μας και να τα δίνει με "νόμο" μετα στο prism και να σου λέει δεν φταίω εγώ μου το επέβαλαν :P




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες