Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 7 ψήφοι

Αγαπημένες Ταινίες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
680 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#631   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 22/02/2016 - 22:53

Δεν εχει αλλες ταινιες. Δεν μπορω να βρω καποια να με συγκλονισει. Ολες ειναι μετριες μεχρι κατω του μετριου. Ειδα το the gift που το βαθμολογω με 3/10. Θα πεθανω απο ανια. Ολες οι ταινες εγιναν σουπα. Σκεφτομαι να ξεκινησω να βλεπω ταινιες απο το 86 και μετα μπας και δω καμια καλη. Γμτ γιατι να στερευουν οι σεναριογραφοι απο ιδεες;

Συμφωνώ 1000% οτι υπαρχει τρομερή ένδοια σε καλες ταινίες τα τελευταία ενα δυο χρονια (και ίσως και λιγο παραπάνω) απλά θα διαφωνήσω λιγο στο Gift. Νομίζω ειναι υπερβολικά χαμηλό το 3/10. Χωρις να ειναι κάτι το συγκλονιστικό δεν ειναι για μενα τοσο κατω του μετρίου. Νομίζω δηλαδη οτι το 5 ειναι το λιγότερο που μπορεί να παρει, ως μια μέτρια ταινία, αν και εγω στο imdb της εχω βαλει 6 ως μια μέτρια προς συμπαθητική ταινία. Την ειδα ευχάριστα πριν 2 και βάλε μήνες, χωρις να πεθάνω απο βαρεμάρα οπως εσυ και την θεώρησα και λιγο έξυπνη για το στυλ της. Το γεγονός οτι μετα απο τοσο καιρό την θυμάμαι ακομα λεει κάτι για μενα. Αλλα γούστα ειναι αυτά.

Απο τις ταινίες που ειδα τελευταία σίγουρα με διασκέδασε αρκετά το Burnt με τον Bradley Cooper. Θα την πρότεινα.

Υπερβολική βαθμολογία εχει το Spotlight στο οποίο παίζει πολυ ωραία ο Mark Ruffalo που νομίζω ειναι κ στα όσκαρ. Πατάει σε πολυ καλη ιδέα αλλα ο τρόπος που ξεδιπλώνεται η ταινία ειναι μάλλον βαρετός κ αδιάφορος. Κρίμα γιατι θα μπορούσε να ειναι πολυ καλύτερη.

Το dark places με τη Theron με εκανε να κοιμηθώ στον καναπέ σχεδόν, και το regression με τον Ethan Hawke το εχω ηδη ξεχάσει. Τελος το Secret in their eyes, παρα το πολυ καλο καστ ειναι μετριότατο, έως αδιάφορο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#632   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/02/2016 - 00:00

Συμφωνώ 1000% οτι υπαρχει τρομερή ένδοια σε καλες ταινίες τα τελευταία ενα δυο χρονια (και ίσως και λιγο παραπάνω) απλά θα διαφωνήσω λιγο στο Gift. Νομίζω ειναι υπερβολικά χαμηλό το 3/10. Χωρις να ειναι κάτι το συγκλονιστικό δεν ειναι για μενα τοσο κατω του μετρίου. Νομίζω δηλαδη οτι το 5 ειναι το λιγότερο που μπορεί να παρει, ως μια μέτρια ταινία, αν και εγω στο imdb της εχω βαλει 6 ως μια μέτρια προς συμπαθητική ταινία. Την ειδα ευχάριστα πριν 2 και βάλε μήνες, χωρις να πεθάνω απο βαρεμάρα οπως εσυ και την θεώρησα και λιγο έξυπνη για το στυλ της. Το γεγονός οτι μετα απο τοσο καιρό την θυμάμαι ακομα λεει κάτι για μενα. Αλλα γούστα ειναι αυτά.

Απο τις ταινίες που ειδα τελευταία σίγουρα με διασκέδασε αρκετά το Burnt με τον Bradley Cooper. Θα την πρότεινα.

Υπερβολική βαθμολογία εχει το Spotlight στο οποίο παίζει πολυ ωραία ο Mark Ruffalo που νομίζω ειναι κ στα όσκαρ. Πατάει σε πολυ καλη ιδέα αλλα ο τρόπος που ξεδιπλώνεται η ταινία ειναι μάλλον βαρετός κ αδιάφορος. Κρίμα γιατι θα μπορούσε να ειναι πολυ καλύτερη.

Το dark places με τη Theron με εκανε να κοιμηθώ στον καναπέ σχεδόν, και το regression με τον Ethan Hawke το εχω ηδη ξεχάσει. Τελος το Secret in their eyes, παρα το πολυ καλο καστ ειναι μετριότατο, έως αδιάφορο

Μπορείς να μου κάνεις μια χάρη και εσύ και pinturrichio? Γράφετε πιο τακτικά τις γνώμες σας για ταινίες. Δεν θέλω να σας παρακαλώ να γράφετε σχόλια αλλά όταν προτείνετε πραγματικά είναι η χαρά μου να τα διαβάζω. Την ταινία που μου πρότεινε ο φίλτατος πριν δεν την είδα, αλλά μάλλον θα την δω αύριο πρωί. :)



#633   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 23/02/2016 - 09:35

Μπορείς να μου κάνεις μια χάρη και εσύ και pinturrichio? Γράφετε πιο τακτικά τις γνώμες σας για ταινίες. Δεν θέλω να σας παρακαλώ να γράφετε σχόλια αλλά όταν προτείνετε πραγματικά είναι η χαρά μου να τα διαβάζω. Την ταινία που μου πρότεινε ο φίλτατος πριν δεν την είδα, αλλά μάλλον θα την δω αύριο πρωί. :)


Πολυ ευχαρίστως 🏻️

Παντως αν δεν έχεις πρόβλημα με ισπανόφωνες δες το El Cuerpo που πρότεινα 2-3 ποστ παραπάνω. Ειναι απο τις ταινίες που εχω δει το τελευταίο τρίμηνο κ βάλε που μου έχουν μείνει. Έξυπνη.

#634   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/02/2016 - 11:10

Πολυ ευχαρίστως 🏻️

Παντως αν δεν έχεις πρόβλημα με ισπανόφωνες δες το El Cuerpo που πρότεινα 2-3 ποστ παραπάνω. Ειναι απο τις ταινίες που εχω δει το τελευταίο τρίμηνο κ βάλε που μου έχουν μείνει. Έξυπνη.


Το El Cuerpo το έχω δει εδω και χρονια και σε όποιον το έχω προτείνει με έχει ευχαριστήσει.


Sent from my iPhone 6S Plus 
Once You Go Mac You Never Go Back

#635   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 23/02/2016 - 11:54

Μπορείς να μου κάνεις μια χάρη και εσύ και pinturrichio? Γράφετε πιο τακτικά τις γνώμες σας για ταινίες. Δεν θέλω να σας παρακαλώ να γράφετε σχόλια αλλά όταν προτείνετε πραγματικά είναι η χαρά μου να τα διαβάζω. Την ταινία που μου πρότεινε ο φίλτατος πριν δεν την είδα, αλλά μάλλον θα την δω αύριο πρωί. :)


Πολυ ευχαρίστως 🏻️

Παντως αν δεν έχεις πρόβλημα με ισπανόφωνες δες το El Cuerpo που πρότεινα 2-3 ποστ παραπάνω. Ειναι απο τις ταινίες που εχω δει το τελευταίο τρίμηνο κ βάλε που μου έχουν μείνει. Έξυπνη.


Το El Cuerpo το έχω δει εδω και χρονια και σε όποιον το έχω προτείνει με έχει ευχαριστήσει.


Sent from my iPhone 6S Plus 

οπως και το la cara oculta παιδιά..δεν ξέρω αν το έχετε δει αλλα ειναι εξίσου καλη και έξυπνη ταινία !!!

#636   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 06/03/2016 - 13:50

Το The Intern με τον ντε νιρο και τη χαθαγουει ειναι μια κωμωδιουλα που στη πρώτη της ώρα ειναι αρκετά διασκεδαστική αλλα την δεύτερη καταλήγει να ναι μαλλον άσκοπη και ανούσια. Δε θα τη συνιστούσα

Το Room το οποίο είδα χτες ειναι μακράν ότι καλύτερο έχω δει εδώ και καιρό. Δεν ξέρω αν η πρωταγωνίστρια πήρε όσκαρ πρώτης γυναικείας ερμηνείας αλλα σίγουρα το παιδάκι που πρωταγωνιστεί αξίζει όλα τα όσκαρ του κόσμου. ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΔΗΠΟΤΕ


Sent from my iPad using Tapatalk

#637   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 06/03/2016 - 15:09

Για το Room συμφωνώ απόλυτα. Και εγώ το είδα χθες, αν και να σου πω την αλήθεια, το The Big Short μου άρεσε ακριβώς το ίδιο. Διαφορετικές ταινίες , αλλά πολύ ιδιαίτερες και οι δυο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#638   petrak1

petrak1

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 06/03/2016 - 16:00

Για το Room συμφωνώ απόλυτα. Και εγώ το είδα χθες, αν και να σου πω την αλήθεια, το The Big Short μου άρεσε ακριβώς το ίδιο. Διαφορετικές ταινίες , αλλά πολύ ιδιαίτερες και οι δυο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το Big Short νομιζω ειναι εντελως ψευτικη ταινια για τον απλουστατο λογο οτι οι capital managers δεν σκεφτονται "τι εκανα στον κοσμο" αν ειναι να αυξησουν το κεφαλαιο τους. Περισσοτερο σαν να θελει να περασει το μηνυμα: "σκεφτειτε κατι παραπανω απο τα $$" το οποιο βεβαια και θα γινει μονο σε φανταστικο κοσμο. Κακη επιμελεια ειχε.


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#639   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 06/03/2016 - 18:56

@petrak1 δε νομίζω οτι τους δείχνει με αυτόν τον τροπο, αν ηταν έτσι δε θα έκαναν αυτό που κανουν γενικώς, και μην ξεχνάμε οτι δεν το προκάλεσαν αυτοί το προβλημα, αυτοί απλα πόνταραν στο οτι το προβλημα υπήρχε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#640   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 06/03/2016 - 22:39

Για το Room συμφωνώ απόλυτα. Και εγώ το είδα χθες, αν και να σου πω την αλήθεια, το The Big Short μου άρεσε ακριβώς το ίδιο. Διαφορετικές ταινίες , αλλά πολύ ιδιαίτερες και οι δυο.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Το Big Short δε το χω δει ακομα αλλα να πω την αλήθεια φοβάμαι πως δε θα με ψήσει ιδιαιτερα. Ειμαι παντελώς άσχετος απο θέματα οικονομικά, χρηματιστηριακά, τραπεζικά κλπ κλπ και φοβάμαι οτι δε θα μπορώ να ακολουθήσω. Το ίδιο μου ειχε συμβεί κ με το λύκο της Wall Street. Ασχέτως Ντί Κάπριο το σενάριο με ειχε κουράσει λιγο με τη συνεχή αναφορά σε οικονομία κ παρότι η ταινία ειχε γνωρίσει την αποθέωση εγω την βρήκα κουραστική... Ελπιζω να μη συμβεί το ίδιο κ τώρα.

#641   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 06/03/2016 - 22:41

@Fade2Black μάλλον έχεις δίκιο, είναι πιο πολύπλοκο απο το Wolf of Wall Street, γιατι προσπαθεί να εξηγήσει πολύπλοκους χρηματιστηριακούς όρους, και μπορει να κουράσει. Αλλά μου άρεσε, εχει κάτι το ιδιαίτερο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#642   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 07/03/2016 - 23:18

Miss you already. Αν είστε γυναίκα γιατι οχι... Αν είστε άντρας οχι!

#643   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 08/03/2016 - 00:45

Amores perros.... Billy ειδες το the lives of others?


Sent from my jb iPhone 4 using Tapatalk

#644   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2016 - 11:46

Amores perros.... Billy ειδες το the lives of others?


Sent from my jb iPhone 4 using Tapatalk

Τώρα το βάζω έκλεισε η σχολή μου για 4 μερο



#645   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2016 - 15:24

Λοιπόν η ταινία είναι φανταστική. Θεωρώ πως ότι συναισθήματα γέμισα, είναι πολύ λίγα να εκφραστούν σε 5,10 γραμμές. Νομίζω οτι ο τίτλος είναι πολύ λάθος και θα έπρεπε να λέγεται ''Σονάτα για έναν καλό άνθρωπο''. Οσκαρικές ερμηνείες  αααα και τώρα διάβασα τα σχόλια του ριζο.... που είναι για άλλη μια φορά με τις απαντήσεις τους καταντούν γραφικοί και γελοίοι(και όχι ήρωας δεν ήταν ο συγγραφέας όπως αναφέρουν στο ιντερνετ, αλλά ο ήρωας ήταν ο πράκτορας της Στάζι.).

 

1000+ στον Pinturicchio η ταινία ήταν φανταστική και σας προτρέπω να την δείτε.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 09/03/2016 - 15:26


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες