Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Προσφορά cosmote


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
558 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/09/2013 - 14:55

Αφού στο είπαν....τα σπάει!

 

Το είπαν αλλά καμιά φορά δεν ξέρουν και αυτές οι κοπέλες καλά.. Θα το ξέρουμε μετά όταν γίνει το συμβόλαιο αυτό..  (εκτός κι αν το αναφέρει και στο συμβόλαιο)

Εμένα πάντως μου φαίνεται περίεργο .



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Semelos

Semelos

    iPH Enthousiast

  • 539 μηνύματα
  • Twitter:@Semelos_T_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 03/09/2013 - 14:58

Το είπαν αλλά καμιά φορά δεν ξέρουν και αυτές οι κοπέλες καλά.. Θα το ξέρουμε μετά όταν γίνει το συμβόλαιο αυτό..  (εκτός κι αν το αναφέρει και στο συμβόλαιο)

Εμένα πάντως μου φαίνεται περίεργο .

Η μεγάλη έκπτωση ε; 

Ε δεν ξέρεις, ίσως προσπαθούν να καλύψουν την 'χασούρα' του Αυγούστου με φορητότητες.



#18   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/09/2013 - 14:59

Μεγάλη επίθεση πάντως από την cosmote.. Αυτές τις 10 μέρες έχουν πάρει πολλούς γνωστου΄ς μου.. Υπάρχιε μεγάλη κίνηση στα συμβόλαια προς αυτούς λόγω της προσφοράς.



#19   Semelos

Semelos

    iPH Enthousiast

  • 539 μηνύματα
  • Twitter:@Semelos_T_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 03/09/2013 - 15:03

Μεγάλη επίθεση πάντως από την cosmote.. Αυτές τις 10 μέρες έχουν πάρει πολλούς γνωστου΄ς μου.. Υπάρχιε μεγάλη κίνηση στα συμβόλαια προς αυτούς λόγω της προσφοράς.

Καλά κάνουν, δεν πειράζει. 

Μίλησα με έναν φίλο από Βρετανία και μου είπε για συμβόλαια, υπηρεσίες και data plans με 15 λίρες και έπαθα πλάκα. Λέω πόση διαφορά με μας ρε φίλε! Αυτοί βέβαια έχουν άλλα ακριβά πράγματα και υπηρεσίες (ενοίκια και οικιακό ίντερνετ) οπότε αντισταθμίζονται τα έξοδα.



#20   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 03/09/2013 - 15:16

Έχω 3 χρόνια που το γύρισα σε whatsup κ είμαι μια χαρά. 10-15€ με ιντερνετ κ κλήσεις κ είμαι υπερ-κομπλέ :) η προσφορά ακούγεται όντως πολύ καλή αλλά ρε παιδιά ΔΕΝ τους εμπιστεύομαι. Αφήστε που δεν θέλω "συμβόλαια". Κάθε μήνα να πρέπει να πληρώνεις πάγιο...

#21   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/09/2013 - 15:19

Έχω 3 χρόνια που το γύρισα σε whatsup κ είμαι μια χαρά. 10-15€ με ιντερνετ κ κλήσεις κ είμαι υπερ-κομπλέ :) η προσφορά ακούγεται όντως πολύ καλή αλλά ρε παιδιά ΔΕΝ τους εμπιστεύομαι. Αφήστε που δεν θέλω "συμβόλαια". Κάθε μήνα να πρέπει να πληρώνεις πάγιο...

Τι σημαίνει δεν τους εμπιστεύεσαι? Το συμβόλαιο μπορείς να το διαβάσεις πριν υπογράψεις.. Αν δεν ισχύει κάτι από αυτά που σου είπαν το αφήνεις.  Στον εαυτό σου να έχεις εμπιστοσύνη μόνο χρειάζεται.



#22   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 03/09/2013 - 15:26

Από το πρωί της Παρασκευής τύχαία μίλαγα με τη Vodafone για την ανανέωση του συμβολαίου μου.

Τους είπα ότι δεν ζητάω τίποτα περισσότερο από τα 44.90 που δίνουν σε νέους συνδρομητές για το RED 1 τη στιγμή που τώρα πληρώνω 69.

Μου είπαν ότι δε γίνεται κλπ και ότι μέχρι 8% έκπτωση μπορούν να μου δώσουν ή 20% για ανανέωση 1 έτους χωρίς τους φόρους.

Προφανώς δε με συνέφερε και είπα να ξεκινήσω να μιλάω με άλλες εταιρείες ώστε να γίνει το γνωστό "παζάρι" με τη Vodafone.

 

Φίλος που δουλέυει στην Evalue (που διαχειρίζεται τη συγκεκριμένη προώθηση για την Cosmote) με ενημέρωσε για τη συγκεκριμένη προσφορά την Πρασκευή το απόγευμα.

Μάλιστα ήταν να λήξει την Παρασκευή για αυτό μου είπε να βιαστώ.

Πήρα αμέσως τηλέφωνο.

Όντως με ρώτησαν με ποιόν έχω μιλήσει κλπ.

Ο φίλος με είχε δασκαλέψει να πω "δε θυμάμαι όνομα", "δεν το συγκράτησα" κλπ.

Μου λέει να περιμένω και μετά από λίγο με συνδέει με τηλεφωνήτρια.

 

Της λέω με ενημέρωσαν για μία προσφορά.

Μου λέει ναι, είναι στα 36 ευρώ τελική τιμή για 18μηνο.

Κάνουμε τη διαδικασία και μάλιστα της εξηγώ ότι αν η Vodafone μου κάνει καλύτερη προσφορά θα το ακυρώσω.

Μου λέει ΟΚ, δεν υπάρχει πρόβλημα, μέχρι και 15 μέρες μετά μπορείτε να ακυρώσετε τη φορητότητα.

 

Στο τέλος μου λέει ότι αν υπάρχει και δεύτερη γραμμή να μεταφερθεί θα γίνει 22,12 τελικό πληρωτέο μετά φόρων και για τα δύο στο πρόγραμμα Απεριόριστα 65.

Μιλώντας με τον αδερφό μου, του έτρεξαν τα σάλια (είναι στο Vodafone Απεριόριστα 400 με περίπου 40 ευρώ το μήνα) και πήρε επί τόπου τη Vodafone. Λόγω του ότι δεν είχε πάρει συσκευή, το penalty για να φύγει είναι μόλις 20 ευρώ.

 

Οπότε επιτόπου κάναμε και για του αδερφού μου και πλέον θα είμαστε στο Προς όλους 65 με τελικό πληρωτέο 22,12 ανά γραμμή!

 

Μου είπε ότι ο πρώτος λογαριασμός θα είναι διπλός αφού προπληρώνεται ένα πάγιο οπότε θα είναι στα 44,24 για το κάθε τηλέφωνο.

 

Με έναν πρόχειρο υπολογισμό, στους 18 μήνες στη Vodafone τα δύο νούμερά μου θα πλήρωναν 1962 ευρώ. Στην Cosmote θα δώσω 840. 1122 ευρώ κέρδος δεν με χάλασε.

 

Την Παρασκευή περιμένω κάρτες και συμβόλαια. Αν μέχρι τότε πάρει η Vodafone με καλύτερη προσφορά (που δεν το βλέπω - πόσο να πέσει πιά?) τότε θα μείνω. Αλλιώς Cosmote...

 

ΥΓ: Σε ερώτησή μου προς τον φίλο σχετικά με το γιατί είναι τόσο χαμηλά ειδικά για τα οικογενειακά (22,12) μου είπε ότι και η Vodafone δίνει αντίστοιχες τιμές σε πελάτες Cosmote οπότε αναγκαστικά το έριξαν και αυτοί.



#23   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/09/2013 - 15:31

@nsxbass Επειδή και εγώ έκανα την φορητότητα σήμερα.. Θυμάσαι μετά από πόσο καιρό σε κάλεσαν από voda? (στην κοσμτοε μου παν ότι και σήμερα είναι πιθανό να εγγριθεί η φορητόττηα)

 

Επίσης.. πώς και δεν σου έκαναν κάποια προσφορά από voda όταν είδαν την φορητόττητα?



#24   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 03/09/2013 - 15:32

Όπως γράφω δεν με έχουν καλέσει ακόμα από τη Vodafone.

 

Η φορητότητα μάλλον υποβλήθηκε χθες το πρωί γιατί το έκλεισα τηλεφωνικά Παρασκευή βράδυ.

 

Οπότε ίσως αργούν λίγο.

 

Γενικά έχω διαβάσει ότι παίρνουν μέχρι και τελευταία στιγμή.

 

Αλλά σου λέω δεν πιστεύω να μπορέσουν να μου δώσουν χαμηλότερη τιμή.



#25   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/09/2013 - 15:35

Σίγουρα χαμηλότερη δεν γίνεται.. Αλλά και σαν πρόγραμμα είναι καλύτερο. Γιατί το αντίστοιχο πρόγραμμα της Vodafone το Red 1 έχει μόνο 750mb ενώ το απεριοριστα 65 της cosmote έχει 1,5gb.



#26   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 03/09/2013 - 15:37

ΥΓ: Σε ερώτησή μου προς τον φίλο σχετικά με το γιατί είναι τόσο χαμηλά ειδικά για τα οικογενειακά (22,12) μου είπε ότι και η Vodafone δίνει αντίστοιχες τιμές σε πελάτες Cosmote οπότε αναγκαστικά το έριξαν και αυτοί.

 

Ναι ισχυει αυτο. Αν ειμαι ηδη vdf δε παιζει η vdf να μου κανει, για 2 νουμερα, τετοια προσφορα; Τοχει δοκιμασει κανεις;


You'll Never Walk Alone


#27   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 03/09/2013 - 15:40

Σίγουρα χαμηλότερη δεν γίνεται.. Αλλά και σαν πρόγραμμα είναι καλύτερο. Γιατί το αντίστοιχο πρόγραμμα της Vodafone το Red 1 έχει μόνο 750mb ενώ το απεριοριστα 65 της cosmote έχει 1,5gb.

Μου εφταναν και τα 750 του RED οποτε δεν μου φαινεται διαφορετικο για αυτο το ειπα...

 

Ναι ισχυει αυτο. Αν ειμαι ηδη vdf δε παιζει η vdf να μου κανει, για 2 νουμερα, τετοια προσφορα; Τοχει δοκιμασει κανεις;

Εγω που τους πηρα τηλεφωνο μου ειπαν οτι δεν γινεται και οτι ειναι μονο για νεους συνδρομητες.



#28   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 03/09/2013 - 15:47

Εγραψα και στο τοπικ της επιδοτησης οτι ειχα 2 αριθμους στη cosmote πηρα τηλ για να κανω φορητορητα στη voda και μου δωσαν το red1 για 2 γραμμες 22 στο καθενα συνολο 44. Επισης δινουν αλλα 750 mb σε 2 ξεχωριστες sim. Θα ερθουν τα συμβολαια την πεμπτη.

Τελευταία επεξεργασία από: tgousopoulos, 03/09/2013 - 15:47


#29   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 03/09/2013 - 16:03

Δηλαδή ο ένας παίρνει τους συνδρομητές του άλλου, και κανένας από τους δυο δεν κάνει κάτι για να κρατήσει τους ήδη υπάρχοντες συνδρομητές του, για τους οποίους δεν ισχύει καμιά προσφορά της προκοπής.



#30   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 03/09/2013 - 16:44

Εγραψα και στο τοπικ της επιδοτησης οτι ειχα 2 αριθμους στη cosmote πηρα τηλ για να κανω φορητορητα στη voda και μου δωσαν το red1 για 2 γραμμες 22 στο καθενα συνολο 44. Επισης δινουν αλλα 750 mb σε 2 ξεχωριστες sim. Θα ερθουν τα συμβολαια την πεμπτη.

 

Καπου αναφερθηκε αλλα δε θυμαμαι, οτι τα πρωτα παγια θα ειναι κανονικα χωρις την εκπτωση. Σου ειπαν κατι τετοιο; Ισχυει;


You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες