Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Προσφορά cosmote


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
558 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 03/09/2013 - 21:15

Εγώ πάντως θα τους πω 22 € πάγιο και οι 18 μήνες... Εάν δεν μπορούν ας το κάνουν 17μηνο...η προσφορά θα τρέξει και άλλο...πιθανότατα αποφάσισαν για κάποιο λόγο να κλείσουν πολλά συμβόλαια και θα χτυπήθουν άσχημα...Στέλλα κρατάω μαχαίρι...ΦΥΓΕ ΣΤΕΛΛΑ...!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 03/09/2013 - 21:35

Δηλαδή ο ένας παίρνει τους συνδρομητές του άλλου, και κανένας από τους δυο δεν κάνει κάτι για να κρατήσει τους ήδη υπάρχοντες συνδρομητές του, για τους οποίους δεν ισχύει καμιά προσφορά της προκοπής.

Έτσι ακριβώς Μιχάλη, καμία λογική πραγματικά. Φαίνεται δεν καταλαβαίνουν ότι +1-1=0.

 

Ή ξέρουν κάτι που αγνοούμε εμείς...

 

Ενα παγιο το προπληρωνεις παντα (μαλλον δε στο ειπαν). Εκτος αν αλλαξε αυτο που δε νομιζω.

 

Αυτο που ρωταω ειναι αν αυτο το παγιο εχει κανονικη τιμη (οπως αναφερε καποιος) η την τιμη της εκπτωσης.

Αυτό που μου είπαν εμένα είναι ότι στον πρώτο λογαριασμό θα πληρώσω 2πλό πάγιο.

 

Αλλά από ότι μου εξήγησε αυτό είναι γιατί: Ο πρώτος λογαριασμός θα εκδοθεί θεωρητικά 1 Οκτώβρη. Οπότε θα πρέπει να πληρώσω αναλογικά το ποσό των ημερών που θα έχω χρησιμοποιήσει από τον Σεπτέμβρη αλλά και το πάγιο του Οκτώβρη δηλαδή το κανονικό του λογαριασμού.

 

Θα πάρω και αύριο το πρωί τηλέφωνο να το διευκρινήσω.

 

ερώτηση:
τα δυο νούμερα προς μεταφορά θα πρέπει να ειναι στο ίδιο αριθμό μητρώου; μπορούν μα συγχωνευτούν κατα την μεταφορά ;;

Όχι δεν είναι ανάγκη να είναι στο ίδιο μητρώο πριν τη μεταφορά, εγώ τα είχα σε διαφορετικά και τα ένωσα τώρα.

 

Σε εμένα το είπαν...πρέπει λέει να προπληρώσω ένα πάγιο (το τελευταίο) συν το αναλογικό που θα τρέξει από τα 22€ περίπου το μίσο και παραπάνω. Σε διευκρίνηση που ρώτησα για το τελευταίο πάγιο, και ενώ είχα δώσει στοιχεία για την αίτηση, μου είπαν ότι η ειδική έκπτωση ισχύει για τα 17 πάγια και όχι για το τελευταίο, το οποίο θα είναι περίπου 40€ ίσως και λίγο παραπάνω...για τρεις γραμμές που έχω. Εάν και μου είπε η κοπέλα ότι θα το δει αύριο πρωί. Εάν κάποιος είναι σίγουρος ότι τα 22€ είναι ΚΑΙ για τα 18 πάγια, εάν μπορεί να ενημερώση για να της το πω αύριο...

Εμένα προσωπικά δε μου είπαν κάτι τέτοιο. Απλά όπως ξαναέγραψα μου είπαν το λογικό, ότι στον πρώτο λογαριασμό θα πρέπει να πληρώσω και το αναλογικό πάγιο των πρώτων ημερών χρήσης (αυτών πριν να εκδοθεί ο λογαριασμός).



#48   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/09/2013 - 22:27

 

 

Εμένα προσωπικά δε μου είπαν κάτι τέτοιο. Απλά όπως ξαναέγραψα μου είπαν το λογικό, ότι στον πρώτο λογαριασμό θα πρέπει να πληρώσω και το αναλογικό πάγιο των πρώτων ημερών χρήσης (αυτών πριν να εκδοθεί ο λογαριασμός).

 

 

όλα τα συμβόλαια έτσι πάνε.. Προπληρώνεις πάντα 1 πάγιο ( για να τρέχει 1 πάγιο μπροστά οπωσδήποτε ολόκληρο) και εκτός από αυτό πληρώνεις και αναλογικά το πάγιο για τις μέρες.. Οπότε περίπου 1,5 πάγιο βγαίνει..

 

Εδώ και χρόνια έτσι γίνονται τα συμβόλαια.. Εκτός κι αν άλλαξε κάτι πρόσφατα δεν ξέρω.. Εγώ δεν το ρώτησα αυτό με τα πάγια.. Πήγε να μου πει ότι πρε΄πει να σας ενημερώσω ότι τον πρώτο μήνα θα υπάρχει αναλογία παγίου... και της είπα ναι ξέρω πως πάει οπότε και δεν μου συνέχισε 

 

 

Ψάξε να βρεις έναν παλιό λογαριασμό και στην vf που ήσουν πχ.. Αν δεις πχ τον λογαριασμό που εκδόθηκε 15 Αυγούστου.. Θα γράφει πάνω Πάγιο Red 1 από 15/08 - 15/09.. Γιατί τρέχει 1 μπροστά


Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 03/09/2013 - 22:29


#49   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 03/09/2013 - 22:48

Θα τους ρωτήσω πάλι αύριο και θα ενημερώσω, εάν ειναι απλά το πάγιο που προ πληρώνω στα 22€ έχει καλώς και το καταλαβαίνω, μπορεί να έχει κάνει κάποιο λάθος η κοπέλα που μίλησε μαζί μου, τόσα τηλέφωνα κάνει κάθε μέρα, μιλάει με όλους τους περίεργους...:P...η πλάκα ήταν όταν της είπα την διεύθυνση όταν της έδινα τα στοιχεία...Αρη Βελουχιώτη της λέω και με ρώτησε πέντε φορές τι είπα...λέμε αυτό δεν το έχω ακούσει πάλι...μετά απο την πεμπτη φορά της είπα δύο φορές ένα, ένα γράμμα...αλλά ένα ένα, για να το γράψει...ούτε με την πρώτη το κατάλαβε :P ...και της έλεγα, τον Αρη Βελουχιώτη δεν τον γνωρίζεις...δεν τον έχεις ακούσει ποτέ...πολύ γέλιο...

#50   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/09/2013 - 23:27

Παίδες ισχύει η προσφορά ακόμα? Έχω 3 αριθμούς στην voda και δίνω σύνολο 120 και για τους τρεις οπότε να πέσω στα μισά θα είναι δώρο θεού. 

 

Όποιος ξέρει ας απαντήσει για να προλάβω και εγώ το κακομοίρικο :P


Once You Go Mac You Never Go Back

#51   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 03/09/2013 - 23:29

Πάρε ρε αύριο. Αν πεις 3 αριθμούς θα την επεκτείνουν κανά χρόνο ακόμα.. :P

 

Τούμπες θα κάνουν.


Αναρτημένη εικόνα


#52   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/09/2013 - 23:30

Πάρε ρε αύριο. Αν πεις 3 αριθμούς θα την επεκτείνουν κανά χρόνο ακόμα.. :P

 

Τούμπες θα κάνουν.

 

Φώτη thanks!! Πάντως όντως είναι πολύ καλή προσφορά και σε τέτοιους καιρούς που ζούμε δεν είναι να τα χάνουμε κάτι τέτοια!


Once You Go Mac You Never Go Back

#53   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 04/09/2013 - 02:07

όλα τα συμβόλαια έτσι πάνε.. Προπληρώνεις πάντα 1 πάγιο ( για να τρέχει 1 πάγιο μπροστά οπωσδήποτε ολόκληρο) και εκτός από αυτό πληρώνεις και αναλογικά το πάγιο για τις μέρες.. Οπότε περίπου 1,5 πάγιο βγαίνει..

 

Εδώ και χρόνια έτσι γίνονται τα συμβόλαια.. Εκτός κι αν άλλαξε κάτι πρόσφατα δεν ξέρω.. Εγώ δεν το ρώτησα αυτό με τα πάγια.. Πήγε να μου πει ότι πρε΄πει να σας ενημερώσω ότι τον πρώτο μήνα θα υπάρχει αναλογία παγίου... και της είπα ναι ξέρω πως πάει οπότε και δεν μου συνέχισε 

 

 

Ψάξε να βρεις έναν παλιό λογαριασμό και στην vf που ήσουν πχ.. Αν δεις πχ τον λογαριασμό που εκδόθηκε 15 Αυγούστου.. Θα γράφει πάνω Πάγιο Red 1 από 15/08 - 15/09.. Γιατί τρέχει 1 μπροστά

Αυτο ακριβως λεω και εγω.

 

Το ξερω, δεν το λεω σαν κατι το παραλογο.

 

Απολυτα λογικο ειναι, τα παγια παντα ειναι ενα μηνα μπροστα.

 

Στο λογαριασμο παντα πληρωνεις το παγιο του επομενου μηνα και τη χρηση του προηγουμενου.



#54   DJTHEO

DJTHEO

    iPH User

  • 172 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 04/09/2013 - 03:13

Αν κ οφφ τοπικ,εμενα εγινε ακριβως το αντιθετο!εχω 3 γραμμες απεριοριστο 65 στην cosmote κ δινω 47 ευρω σε καθε γραμμη.εφτασε η ωρα της ανανεωσης και μου ειπαν οτι η εκπτωση π εχω ειναι ταβανι κ δν μπορουν να κανουν κατι καλυτερο.Παιρνω τηλ στην vodafone και το red 1 μου το δινουν με φορητοτητα 22 τελικη τιμη για παντα με ελαχιστο 24 μηνες!!ΜΕ βλεπω να φευγω απο cosmote !σιγουρα εχω λιγοτερο internet αλλα μου δινουν δωρεαν καρτουλα sharing για να παιρνω κ το internet απο τις αλλες 2 γραμμες που αλλωστε δεν το πολυχρησιμοποιουν!

#55   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 04/09/2013 - 10:39

Αν κ οφφ τοπικ,εμενα εγινε ακριβως το αντιθετο!εχω 3 γραμμες απεριοριστο 65 στην cosmote κ δινω 47 ευρω σε καθε γραμμη.εφτασε η ωρα της ανανεωσης και μου ειπαν οτι η εκπτωση π εχω ειναι ταβανι κ δν μπορουν να κανουν κατι καλυτερο.Παιρνω τηλ στην vodafone και το red 1 μου το δινουν με φορητοτητα 22 τελικη τιμη για παντα με ελαχιστο 24 μηνες!!ΜΕ βλεπω να φευγω απο cosmote !σιγουρα εχω λιγοτερο internet αλλα μου δινουν δωρεαν καρτουλα sharing για να παιρνω κ το internet απο τις αλλες 2 γραμμες που αλλωστε δεν το πολυχρησιμοποιουν!

 

Εγώ θα είχα γίνει πουλί... :D



#56   vampirios

vampirios

    iPH Member

  • PipPipPip
  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:vampirios

Δημοσίευση 04/09/2013 - 12:17

Μόλις πήρα και περιμένω να με πάρουν αυτοί για ενημέρωση-απορίες..Θα ενημερώσω και εγώ με τη σειρά μου μετά:)



#57   vampirios

vampirios

    iPH Member

  • PipPipPip
  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:vampirios

Δημοσίευση 04/09/2013 - 12:39

Μόλις πήρα και περιμένω να με πάρουν αυτοί για ενημέρωση-απορίες..Θα ενημερώσω και εγώ με τη σειρά μου μετά

Μάλλον δεν είναι η μοίρα μου να φύγω από voda..Η κοπέλα που με πήρε μου είπε ότι μέχρι χθες ίσχυε η προσφορά και μετά άρχισε να μου λέει για 40 κάτι το κάθε νούμερο και τη σταμάτησα,την ευχαρίστησα(είχε και ωραία φωνούλα) και κάπως έτσι τελείωσε το όνειρό να ξαναγυρίσω μετά από 10-12 χρόνια στο πράσινο team :P



#58   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 04/09/2013 - 12:41

Έπρεπε να επιμείνεις ρε συ.

 

Σε πολλούς το έδωσαν και μετά που έιχε "λήξει η προσφορά"....



#59   vampirios

vampirios

    iPH Member

  • PipPipPip
  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:vampirios

Δημοσίευση 04/09/2013 - 12:47

Να επιμείνω..Μου το είπε τόσο κοφτά που με τσάτισε να σου πω την αλήθεια.Δε θα τους κάνω  να θεωρούν ότι τους χρωστάμε κιόλας χάρη.Άλλωστε με τη γυναίκα μου σε ξεχωριστές συνδέσεις και με εφάμιλλα προγράμματα στο voda δίνουμε 70€ συνολικά,άρα μιλάμε για 20-25€ συνολικά χώρια τα πάγια που θα προπληρώναμε και τη μείωση που θα έχανα από τη HOL..Πάντως την έχουν δει υπεροψία μερικοί πωλητές και νομίζουν ότι απευθύνονται σε άτομα ΠΕΠ (περιορισμένης εγκεφαλικής προσάρτησης..)


Τελευταία επεξεργασία από: vampirios, 04/09/2013 - 12:51


#60   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/09/2013 - 14:12

Παιδιά κι εγω που πήρα πρωί πρωί δυστυχώς και εχω να μεταφέρω 3 αριθμούς δεν μου την έδωσαν αν και επέμενα.

Κρίμα! Ήταν καλή προσφορά όντως
Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)