Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Προσφορά cosmote


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
558 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#406   Slaughter

Slaughter

    iPH Addict

  • 879 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 08/10/2013 - 08:34

Τελικά σήμερα με πήραν τηλέφωνο.. Την Πέμπτη έκλεισα ραντεβού με κουριερ να παραλάβω την κάρτα σιμ και ταυτόχρονα την ενεργοποίηση του internet 4 Sharing.. οπότε πλέον ενεργοποιούνται και τ 1,5gb.

άντε με το καλό. τρελή ταλαιπωρία όμως. εγώ έκλεισα μια βδομάδα που έκανα την αίτηση φορητότητας για μια ακόμα φορά από cosmo->voda και ακόμα τίποτα



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#407   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 08/10/2013 - 08:58

άντε με το καλό. τρελή ταλαιπωρία όμως. εγώ έκλεισα μια βδομάδα που έκανα την αίτηση φορητότητας για μια ακόμα φορά από cosmo->voda και ακόμα τίποτα


Πρεπει να τους πιέσεις πολύ.. Πάρε ξανά και ξανά. Κάλεσε και στο τμήμα πωλήσεων που σου έκαναν την προσφορά απευθείας στο 2106702834.

#408   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 08/10/2013 - 14:42

να πω ενα tip που το δοκιμασα και νομιζω μου βγηκε σε καλο...οταν εκανα την φορητοτητα και πηρα την αντιπροσφορα απο το παροχου μου οπου κ εμεινα......κοιταξα να τη κανω κοντα στην ημερομηνια που εληγε το μηνιαιο παγιο μου ....δηλαδη καθε 27 του μηνος ...εγω εκανα την ανανεωση του κανουργιου συμβολαιου μου 26 του μηνος δηλαδη λιγες ωρες που τελειωνει το μηνιαο παγιο.....ετσι ωστε να μην συμψηφιστεί το παλιο παγιο με το καινουργιο π.χ αν το εκανα στις 10 του μηνος θα μου ερχοταν πολλυ περισσοτερο απο οτι μου ηρθε τωρα και επειδη την ειχα πατησει τη προηγουμενη φορα το δοκιμασα ετσι τωρα και το παγιο μου ειναι 22.2ευρο και μου ηρθε 26ευρο ο πρωτος λογαριασμος   ;) χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος πρεπει να γλυτωσα εφοσον ειχα 55ευρο παγιο το παλιο καπου στα 25ευρο



#409   pificos

pificos

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/10/2013 - 15:43

Εχω 2 cosmote απεριοριστα 25 στα 37€ και τα 2
Βγηκε η επιδοτηση εκπτωση στο παγιο 2€ το μηνα
Ο μεσος ορος των λογαριασμων μου το μηνα ειναι 50€
Απο οτι μου ειπαν στο 13830 μου δινουν 140€ εκπτωση το χρονο στο cosmote 35

Δεν πρεπει να κανω vodafone για να παρω κατι καλο?

καντο με χιλια: εγω με οικογενειακο στην κοσμοτε ειχα cosmote 70 kai 25 παλια προγραματα και πληρωνα περιπου 90€ 

εκανα φορητοτητα wind (με ειχαν παρει τηλεφωνο) και μου εκαναν αντιπροσφορα 2 νουμερα cosmote 65 με παγιο 22€ το καθενα τελικη τιμη

Η συμφωνια εγινε απο το τμημα φορητοτητας τηλεφωνικα πριν 10 μερες και σημερα πηγα σε καταστημα και  υπεγραψα ανανεωση με το παραπανω παγιο!!!

Το παγιο ειναι ΚΑΝΟΝΙΚΑ 65€ ΑΛΛΑ μου δινει επιδοτηση 1.215€  και για τα δυο νουμερα (607,5€ για το καθενα) η οποια αφαιρείται μηνιαίως για 18 μήνες

1215/18=67,5€ εκπτωση το μηνα μείον και 20% του οικογενειακου, 


Τελευταία επεξεργασία από: pificos, 08/10/2013 - 15:44


#410   Donsotiriou

Donsotiriou

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 08/10/2013 - 19:45

Αυτο ακριβως θελω και εγω εκανα vodafone
Θα περιμενω τωρα

#411   pificos

pificos

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/10/2013 - 20:08

Αυτο ακριβως θελω και εγω εκανα vodafone
Θα περιμενω τωρα

Αν έλαβες σιμ και υπέγραψες θα σε παρέχουν από κοσμοτε . Εμένα με πήρανε την δεύτερη μέρα το πρωί , δεν το προλαβα, και το απόγευμα με ξαναπήραμε. Πολυ απλά χωρίς πολλά πολλα μου λέει την προσφορά και την δέχτηκα. Μετά πας σε κατάστημα και είναι περασμένη εκεί η επιδότηση - έκπτωση

Τελευταία επεξεργασία από: pificos, 08/10/2013 - 20:09


#412   Agwnistikotatos

Agwnistikotatos

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2013 - 13:54

Πλέον έχουν αλλάξει τα πράγματα...

 

Η διαδικασία είναι.. Πχ εγώ που είχα vodafone.. Έκανα την φορητότητα προς cosmote στις 30/08.. 5/9 υπόγραψα κανονικά το συμβόλαιο στην κοσμοτε... και 7/9 περίπου συνδέθηκα και παρέλαβα και σιμ.. Η vodafone τότε ενημερώθηκε και μου έκανε προσφορά 11/9 και μου πρότεινε την προσφορά με το  Red1 και το internet 4sharing. Έτσι έκανα ξανά φορητότητα προς vodafone.. Τελικώς περίπου 27/9 ήμουν ξανά πίσω στη vodafone και χρησιμοποιώ την παλιά σιμ της vodafone.. Μου ήρθε και καινούριο συμβόλαιο της voda και υπόγραψα κανονικά. Το μόνο που περιμένω είναι μια δεύτερη σιμ για το internet 4sharing.

 

Είναι λίγο μπέρδεμα βέβαια.. Γιατί έλαβα και έναν λογαριασμό από cosmote (9 ευρώ.. για όσο διάστημα χρησιμοποιουσα το δίκτυότης) Επίσης έλαβα και τον εκκαθαριστικό λογαριασμό από voda, την επιστροφή του αναλογικού παγίου του παλιού προγράμματος... και τώρα ξανά το αναλογικό από voda..

 

Η διαδικασία άργησε λίγο παραπάνω βέβαια γιατί όπως μου είπαν από την vodafone, h κοσμοτε έχει ξεκινήσει πολύ επιθετική συμπεριφορά προς τους πελάτης της πρώτης.

Με ποια courier παρέλαβες τα νέα συμβόλαια της VODAFONE φίλε μου;



#413   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 09/10/2013 - 14:50

Παιδιά να ενημερώσω κι εγώ για την περίπτωση μου. Συνδρομητής της vodafone και έκανα αίτηση φορητότητας προς την Cosmote στο W65 για 3 γραμμές με 22 ευρώ τον μήνα.

 

Υπέγραψα και τα συμβόλαια και περίμενα (είχα πάει από κατάστημα Cosmote). Την άλλη μέρα με πήρε η Vodafone και μου έκανε προσφορά το Red 1 και για τους 3 αριθμούς στα 20 ευρώ ο κάθε αριθμός. 

 

Σύνολο 60 ευρώ και για τις τρεις γραμμές (πλήρωνα 110+ κάθε μήνα). 

 

Έστειλα fax στην Cosmote και ακύρωσα την φορητότητα και μετά από μία εβδομάδα χωρίς να κάνω κάτι επιπλέον (να πάω σε κατάστημα της Vodafone π.χ) μου ήρθε μήνυμα ότι μπήκα στο Red 1 για 12 μήνες. 

 

Πήρα και στο 13830 για επιβεβαίωση για όλους τους αριθμούς και αυτό ήταν. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#414   Donsotiriou

Donsotiriou

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 09/10/2013 - 15:09

Πριν λιγο ενεργοποιηθηκε της vodafone
Τωρα περιμενω τηλ απο cosmote ή να παρω εγω καπου?
Εκανα καρτοκινητο, να τους πω ψεμματα οτι ειμαι στο red1 για να μου προτεινουν το απεριοριστα?


#415   pificos

pificos

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/10/2013 - 15:39

Πριν λιγο ενεργοποιηθηκε της vodafone
Τωρα περιμενω τηλ απο cosmote ή να παρω εγω καπου?
Εκανα καρτοκινητο, να τους πω ψεμματα οτι ειμαι στο red1 για να μου προτεινουν το απεριοριστα?

Πιστεύω μέσα στις επόμενες δυο μέρες θα σε πάρουν
Πες ότι θες δεν νομίζω να μπορεί να διασταυρώσει

#416   Donsotiriou

Donsotiriou

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 09/10/2013 - 15:52

Οκ μακαρι απλα φοβαμαι μηπως το καταργησαν
22 + 22 ηταν φοβερη προσφορα

#417   pificos

pificos

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/10/2013 - 16:18

Οκ μακαρι απλα φοβαμαι μηπως το καταργησαν
22 + 22 ηταν φοβερη προσφορα

Και να μην υπάρχει η συγκεκριμένη κάτι άλλο θα σου προτείνουν σίγουρα , δεν θέλουν να χάσουν πελάτες , ως στατιστικό στοιχείο

#418   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/10/2013 - 21:41

τελικα αξιζει καθε χρονο να αλλαζεις εταιρια

ενα χρονο cosmote ενα χρονο vodafone

μονο ετσι καταλαβαινουν
ειμαι συνδρομητης vodafone 15 χρονια και δεν δινουν τιποτα ...

επειδη σε έχουν σίγουρο 15 χρόνια δε σου δίνουν τίποτα, κάνε μια αίτηση φορητοτητας να δεις τρελή διαφορά.... εγω σε οικογενειακό στη cosmote περιση πήρα 830€ επιδότηση, 30% έκπτωση στα πάγια και δωρο το τέλειο σημα της Cosmote

#419   Agwnistikotatos

Agwnistikotatos

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2013 - 15:00

Μόλις έδιωξα τον courier, χωρίς να υπογράψω!
Έχει προσέξει κανείς, ότι στα συμβόλαια της VODAFONE, δίπλα στο ποσοστό έκπτωσης 65% έχει έναν αστερίσκο ο οποίος επεξηγεί, ότι το ποσό αυτό, ΔΕΝ μπορεί να υπερβαίνει τα 10ε το μήνα;;;

#420   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 10/10/2013 - 16:05

Με ποια courier παρέλαβες τα νέα συμβόλαια της VODAFONE φίλε μου;


ACS

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες