Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

[Solved] ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΠΡΟΣ: Plaisio computers, Vodafone, Apple


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
98 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   alexandros4

alexandros4

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:dr alex4

Δημοσίευση 06/09/2013 - 19:54

Φιλε μου η λύση είναι μια. Καταθετεις μηνυση και αγωγή εναντιον πλαισιου, vodafone και αρβατο, αν θελεις μπορεις να πας πρωτα στο πλαισιο και να τους προειδοποιησεις οτι αν δεν σου το αντικαταστησουν αμεσα εσυ θα καταθεσεις μηνυση και αγωγή, αλλα όχι σε ήρεμο κλίμα, γιατι μιλάμε για 600 ευρω σε πανδυσκολους καιρούς. Προσωπικά, μου αντικατεστησαν imac που μου χαλασαν στο σερβις του public, με ολοκαινουριο του κουτιου που ηρθε απευθειας απο isquare στη θεσσαλονίκη, γιατι πηγα στο μαγαζί, μιλησα με τον διευθυντη του καταστηματος σε πολύ εντονο υφος και τους ενημερωσα τελεσιδικα οτι αν δεν γινει αντικατασταση του υπολογιστη θα καταθεσω μηνυση και αγωγή εναντιον τους. Την επομενη μερα, μου εδωσαν καινουριο υπολογιστή. Τριξτους τα δοντια.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/09/2013 - 19:57

Αντιλογος:σου επεσε σου εσπασε το πισω καπακι πηρες oem το κουμπωσες το εστειλες για να παρεις ανακατασκευασμενο και ξανα καινουριο.μπορεις να αποδειξεις το αντιθετο;
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#18   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 06/09/2013 - 19:59

Αποδειξη και κουτι εχουν το ιδιο IMEI; Ειχε το ιδιο ΙΜΕΙ και το iphone;

 

Για βαλτο εδω

 

https://selfsolve.ap...rantyDynamic.do

 

και πες μας τι λεει.

 

Ας μας απαντησει πρωτα αυτο ο φιλος και συνεχιζουμε τις υποθεσεις.


You'll Never Walk Alone


#19   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 06/09/2013 - 20:02

Φιλε μου η λύση είναι μια. Καταθετεις μηνυση και αγωγή εναντιον πλαισιου, vodafone και αρβατο, αν θελεις μπορεις να πας πρωτα στο πλαισιο και να τους προειδοποιησεις οτι αν δεν σου το αντικαταστησουν αμεσα εσυ θα καταθεσεις μηνυση και αγωγή, αλλα όχι σε ήρεμο κλίμα, γιατι μιλάμε για 600 ευρω σε πανδυσκολους καιρούς. Προσωπικά, μου αντικατεστησαν imac που μου χαλασαν στο σερβις του public, με ολοκαινουριο του κουτιου που ηρθε απευθειας απο isquare στη θεσσαλονίκη, γιατι πηγα στο μαγαζί, μιλησα με τον διευθυντη του καταστηματος σε πολύ εντονο υφος και τους ενημερωσα τελεσιδικα οτι αν δεν γινει αντικατασταση του υπολογιστη θα καταθεσω μηνυση και αγωγή εναντιον τους. Την επομενη μερα, μου εδωσαν καινουριο υπολογιστή. Τριξτους τα δοντια.

Μιας και μιλάς για δύσκολους καιρούς είπες να τον βάλεις να ξοδέψει μια 300+ για 3 αγωγές-μηνύσεις

 

αντί να μιλήσει στο τηλέφωνο με την μητρική εταιρία και να του αλλάξουν τη συσκευή αν επαληθευτεί...

 

Και μετά απορούν γιατί η μήνυση από 10Ε κοστίζει πλέον 100...Αν τα προβλήματα δεν φτάνουν στη μητρική δεν πρόκειται να έρθει πότε στην Ελλάδα.



#20   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 06/09/2013 - 20:17

δες αν η αρβατο ειναι επισημη για την απλ. αν οχι εμπλεξες αν ναι με την αποδειξη αγορας και μια εκθεση απο την αρβατο τραβα μια αγωγη στο πλαισιο και .......... τη μανα και τον πατερα. 

τα υπολοιπα ολα ειναι χρονοβορα. επισης κατι που ειπε ο νικος νομιζω. δες ποτε ενεργοποιηθηκε πρωτη φορα.

και μετα καλο κουραγιο στα δικαστηρια γιατι εισαι μονος εναντιον ολων.

και να γνωριζεις η μονη που δεν φταιει ειναι η μαμα εταιρια. ουτε καν ξερει οτι υπαρχει ελλαδα στο χαρτη (μεταφορικα)


Τελευταία επεξεργασία από: geORGIOSb, 06/09/2013 - 20:17


#21   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 06/09/2013 - 20:19

Αντιλογος:σου επεσε σου εσπασε το πισω καπακι πηρες oem το κουμπωσες το εστειλες για να παρεις ανακατασκευασμενο και ξανα καινουριο.μπορεις να αποδειξεις το αντιθετο;

δυστυχως ετσι μπορουν να πουν. και να το παω και ποιο μακρυα? εσπασε ενα καπακι σε ενα γνησιο ενος κινεζου και πηρε ενα οεμ και το εβαλε στο κινητο που συναρμολογουσε και κρατησε το γνησιο για κεινον.  κατι αναλογο με τα πλαστα που παιρνουμε απο ατμ. 


Τελευταία επεξεργασία από: geORGIOSb, 06/09/2013 - 20:19


#22   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 06/09/2013 - 21:37

σορρυ αλλα για ποιο καπακι μιλαμε, μονομπλοκ δεν ειναι το 5αρι, κ ειδικα στο πισω μερος που ειναι η καμερα ειναι στο γυαλινο πλαισιο...τεσπα, εμπλεξες φιλε αλλα εισαι μεσα στο 10ημερο που με βαση τον νομο μπορεισ να το επιστρεψεις στην αρχικη συσκευασια κ δεν χρειαζεται λογο , δικαιωμα υπαναχωρησης λεγεται, γκοογκλε ιτ...



#23   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 06/09/2013 - 21:54

σορρυ αλλα για ποιο καπακι μιλαμε, μονομπλοκ δεν ειναι το 5αρι, κ ειδικα στο πισω μερος που ειναι η καμερα ειναι στο γυαλινο πλαισιο...τεσπα, εμπλεξες φιλε αλλα εισαι μεσα στο 10ημερο που με βαση τον νομο μπορεισ να το επιστρεψεις στην αρχικη συσκευασια κ δεν χρειαζεται λογο , δικαιωμα υπαναχωρησης λεγεται, γκοογκλε ιτ...

4ς πήρε όχι 5αρι...



#24   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2.247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/09/2013 - 21:55

σορρυ αλλα για ποιο καπακι μιλαμε, μονομπλοκ δεν ειναι το 5αρι, κ ειδικα στο πισω μερος που ειναι η καμερα ειναι στο γυαλινο πλαισιο...τεσπα, εμπλεξες φιλε αλλα εισαι μεσα στο 10ημερο που με βαση τον νομο μπορεισ να το επιστρεψεις στην αρχικη συσκευασια κ δεν χρειαζεται λογο , δικαιωμα υπαναχωρησης λεγεται, γκοογκλε ιτ...

 

Για το 4s μιλάμε



#25   Marios092

Marios092

    iPH Addict

  • 773 μηνύματα
  • Twitter:@Marios092
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:marios92

Δημοσίευση 06/09/2013 - 23:16

Για αυτό το λόγο πρέπει να έρθει και εδώ ένα Apple Store να βρούμε την ηρεμία μας. 

Μα τι πράγματα είναι αυτά; 

Εχωντας ζήσει και Αμερική, έχω δει πως δουλέουν τα Apple Stores (απο την μέσα πλευρά).

Δεν θα φύγεις απο εκεί απογοητευμένος εάν έχεις δίκιο και εάν αντιδράσεις άμεσα. 

Εδώ είναι εμετική η κατάσταση που επικρατεί με τους βλάχους και τους 3τους.

Καλή τύχη παντως και στείλε μαιλ στην Apple απευθειας και κατήγγειλε τους. 



#26   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 06/09/2013 - 23:26

εγω χρονια εχω σταματησει να ψωνιζω απο καθε πλαισο βογκαφον κουτσοσμοτε γερμανοαφρικανο και πιου πιου καταστηματα για τον λογο οτι ολοι ειναι μαου μαου γιατι μου ετυχε δυο φορες παρομοια περιπτωση και δεν βρηκα πουθενα ακρη...να ναι καλα τα σκρουτζομαγαζα και πραγματικα ειναι πιο εξυπηρετικοι σε ολα !!2 φορες χρειαστηκε να κανω αντικατασταση αμεση λογω οθονης το ενα και λογω ηχειου το αλλο ουτε κουβεντα δεν με ειπαν..την ιδια μερα με κανανε αντικατασταση με αλλο σφραγισμενο και για να μην εχω παραπονο μονοι τους μου ζητησαν να το ξεσφραγισω μπροστα τους και σε περιπτωση που ειχε παλι κατι μου δινανε αλλο...αυτο ειναι εξυπηρετηση!οχι να σε τρεχουν σε ολη την ελλαδα...!ελεος καταντησαν τα μαγαζια...μας παιρνουν που μας παιρνουν ολοκληρο μισθο εμ και μας τρεχουν...χωριατες!απορουν επισης γιατι δεν πανε καλα οι αγορες περι ηλεκτρονικων στην ελλαδα απο επωνυμα καταστηματα...

 

ελπιζω πραγματικα φιλε μου να βρεις το δικιο σου και κανε οτι σου ειπαν τα παιδια..με λιγη υπομονη ελπιζω να βγαλεις την ακρη...καλη τυχη!!


Τελευταία επεξεργασία από: eddy888, 06/09/2013 - 23:27


#27   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 06/09/2013 - 23:32

Ξεφτιλες απλα... κλασσικη ελληνικη νοοτροπια.. ευχομαι να βρεις την ακρη και οχι μονο αυτο, να τους σκισεις ολους... να τους κανεις ξεφτιλα... δεν φτανουν οι νταβατζιλικι τιμες του πλαισιου κ του καθε πλαισιου, πρεπει να φοβομαστε και σε τι κατασταση θα ειναι η συσκευη μας ενω την αγοραζουμε ολοκαινουργια κιολλας παρακαλω.. τι αλλο θα ακουσουμε ρε παιδια; ελεος δηλαδη..

#28   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2013 - 00:14

εγω χρονια εχω σταματησει να ψωνιζω απο καθε πλαισο βογκαφον κουτσοσμοτε γερμανοαφρικανο και πιου πιου καταστηματα για τον λογο οτι ολοι ειναι μαου μαου γιατι μου ετυχε δυο φορες παρομοια περιπτωση και δεν βρηκα πουθενα ακρη...να ναι καλα τα σκρουτζομαγαζα και πραγματικα ειναι πιο εξυπηρετικοι σε ολα !!2 φορες χρειαστηκε να κανω αντικατασταση αμεση λογω οθονης το ενα και λογω ηχειου το αλλο ουτε κουβεντα δεν με ειπαν..την ιδια μερα με κανανε αντικατασταση με αλλο σφραγισμενο και για να μην εχω παραπονο μονοι τους μου ζητησαν να το ξεσφραγισω μπροστα τους και σε περιπτωση που ειχε παλι κατι μου δινανε αλλο...αυτο ειναι εξυπηρετηση!οχι να σε τρεχουν σε ολη την ελλαδα...!ελεος καταντησαν τα μαγαζια...μας παιρνουν που μας παιρνουν ολοκληρο μισθο εμ και μας τρεχουν...χωριατες!απορουν επισης γιατι δεν πανε καλα οι αγορες περι ηλεκτρονικων στην ελλαδα απο επωνυμα καταστηματα...

 

ελπιζω πραγματικα φιλε μου να βρεις το δικιο σου και κανε οτι σου ειπαν τα παιδια..με λιγη υπομονη ελπιζω να βγαλεις την ακρη...καλη τυχη!!

Eχεις απολυτο δικιο!

Σε αυτα σεβονται τα αστερακια, εεεεεε τους πελατες ηθελα να πω


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#29   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/09/2013 - 00:26

Διαβάζοντας την ιστορία σου όταν διάβασα για θολές φωτογραφίες και εμένα εκεί που σου είπε η arvato πήγε το μυαλό μου.

 

Είναι ΠΟΛΥ χαρακτηριστικό των after market καπακιών για 4/4S το να έχουν ένα σχεδόν αόρατο κομμάτι ζελατίνας μπροστά ή πίσω από το τζάμι της κάμερας.

 

Εφόσον λες ότι οι φωτογραφίες έβγαιναν θολές πριν πάει στην arvato, η δουλειά δεν έχει γίνει εκεί κατά τη γνώμη μου.

 

Επίσης το τηλέφωνο πολύ δύσκολα να βγήκε έτσι από το εργοστάσιο.

 

Το ότι είχε ζελατίνα δε μου λέει κάτι. Πανεύκολο είναι να μπει ζελατίνα γύρω από ένα κουτί και να κολληθεί και ένα αυτοκόλλητο Vodafone.

 

Σε κάθε περίπτωση καταλαβαίνεις και μόνος σου ότι τα πράγματα είναι δύσκολα και ότι θα πρέπει να το τρέξεις για να βρεις το δίκιο σου.

 

Αυτό που θα σε σώσει σχετικά εύκολα είναι αν το τηλέφωνο στη σελίδα της Apple φαίνεται ενεργοποιημένο πριν το αγοράσεις εσύ.



#30   guskoz

guskoz

    iPH Enthousiast

  • 547 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 07/09/2013 - 01:07

Τελικά ήταν ενεργοποιημένο πιο πριν ή όχι;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες