Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 9 ψήφοι

iOS 7 σε iPhone 4: Σχόλια και εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
353 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   kinhtomania

kinhtomania

    iPH Member

  • 211 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/09/2013 - 22:38

αν παω στην 7...

αφου εχω κρατημενα ολα τα shsh γιατι δεν μπορω να γυρισω σε οποια εκδοση θελω αφου εχω τα shsh της?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/09/2013 - 22:42

αν παω στην 7...

αφου εχω κρατημενα ολα τα shsh γιατι δεν μπορω να γυρισω σε οποια εκδοση θελω αφου εχω τα shsh της?

 

Για iOS που δεν υπογράφεται τα SHSH πρέπει να είναι σωσμένα με Tiny όταν υπογράφονταν.

 

Αυτό για το 4 και μόνο. Η 6.1.3 υπογράφεται ακόμα.

 

Μείνε όπως είσαι. "Βαρύ" το iOS 7 για το 4.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#108   Liaki

Liaki

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Twitter:@Liamou
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/09/2013 - 23:00

Ζητω συγνωμη προκαταβολικα για την ερωτηση που θα κανω,αλλα περασα το ios 7 σε iphone 4 και η μπαταρια φευγει σαν νερο.κατα τα αλλα κανενα κολλημα. δεν ειμαι jb και θελω να ρωτησω αν υπαρχει τροπος επιστροφης στην προηγουμενη εκδοση.και αν οχι μηπως γνωριζει καποιος εαν σε επομενη αναβαθμιση θα λυθει το ζητημα της μπαταριας?ευχαριστω πολυ.



#109   Yiannish

Yiannish

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 19/09/2013 - 23:19

εχω κατεβασει ipsw, εχω βαλει το 4αρι σε dfu, στη συνεχεια παταω shift restore αλλα παει να κανει download ξανα απο μονο του. Ειμαι σε mac 10.8.5 με updated itunes. Γιατι?



#110   Yiannish

Yiannish

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 19/09/2013 - 23:22

εχω κατεβασει ipsw, εχω βαλει το 4αρι σε dfu, στη συνεχεια παταω shift restore αλλα παει να κανει download ξανα απο μονο του. Ειμαι σε mac 10.8.5 με updated itunes. Γιατι?

ακυρο... alt+restore! (βλακας) :P



#111   Yiannish

Yiannish

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 19/09/2013 - 23:36

περασε την εκδοση ολα οκ εκανε ρισταρτ αλλα το διαβαζει συνεχεια σε recovery mode, καμια ιδεα?



#112   gianniroc

gianniroc

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 20/09/2013 - 00:34

εχω περάσει το IOS 7 στο 4αρι μου απο το μεσημέρι.... Ειναι μια χαρά .
Προσπαθησα να κρατήσω με tiny τα SHSH της 6.1.3 αλλα δεν γινόταν κατι.....



#113   ddd13

ddd13

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/09/2013 - 00:51

Hθελα πολυ να περασω το ios7 στο 4αρι μου σημερα,αλλα με αυτα που διαβασω δεν το εχω κανει ακομα.

 

Πως γινεται και εδω αλλα και σε οσο εψαξα στο ιντερνετ και στο macrumors να υπαρχουν μικτες αντιδρασεις?Η τρεχει ok η δεν τρεχει.Τοσο διαφορετικες απαιτησεις εχει ο καθενας?Αλλος λεει τρεχει σφαιρα,αλλος το ιδιο με πριν,αλλος λιγο χειροτερα,αλλος σερνεται..

 

Τι προτεινετε?Να το περασουμε οσοι θελουμε τωρα να δουμε αν ειμαστε ικανοποιημενοι και να επιστρεψουμε πισω τωρα που μπορουμε η να περιμενουμε μελλοντικη αναβαθμιση του ios7 μηπως βελτιωθει η κατασταση (η δεν παιζει να βελτιωθει ποτε λογω hardware του 4αριου?) ?


Τελευταία επεξεργασία από: ddd13, 20/09/2013 - 00:53


#114   johnanad

johnanad

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@johnanad
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:johnanad

Δημοσίευση 20/09/2013 - 00:58

θα πω και εγω την γνωμη μου απο ενα 4αρι που ειδα με ios 7 ενος φιλου μου,ειδα να τρεχει το λογισμικο απροβληματιστα,εκανα πολλα τεστ και δεν κολησε πουθενα,και το πληκτρολογιο ανταποκρινεται πολυ καλα,το δουλεψα περιπου μιση ωρα και δεν ειδα κοληματα

#115   mchinallas

mchinallas

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:arkolykos

Δημοσίευση 20/09/2013 - 01:01

Ειναι και πως το βλεπεις! Αν θες να πεταει συνεχεια λογικο ειναι να μην σου αρεσει!

Εγω παντως εδω και μια μερα φουλ χρηση το βρισκω ικανοποιητικοτατο!!

#116   smogr

smogr

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 20/09/2013 - 01:04

το εβαλα το iOS 7 στο 4 και δεν υπαρχει καποιο προβλημα ετρεξα και το asphault 8 και αλλα πολλα παιχνιδια και δεν ιδα καποιο κολημα που δεν ειχα στο ios 6..το μονο θεμα ειναι η μπαταρια φευγει σε χρονο τετε!!



#117   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/09/2013 - 01:10

Hθελα πολυ να περασω το ios7 στο 4αρι μου σημερα,αλλα με αυτα που διαβασω δεν το εχω κανει ακομα.

 

Πως γινεται και εδω αλλα και σε οσο εψαξα στο ιντερνετ και στο macrumors να υπαρχουν μικτες αντιδρασεις?Η τρεχει ok η δεν τρεχει.Τοσο διαφορετικες απαιτησεις εχει ο καθενας?Αλλος λεει τρεχει σφαιρα,αλλος το ιδιο με πριν,αλλος λιγο χειροτερα,αλλος σερνεται..

 

Τι προτεινετε?Να το περασουμε οσοι θελουμε τωρα να δουμε αν ειμαστε ικανοποιημενοι και να επιστρεψουμε πισω τωρα που μπορουμε η να περιμενουμε μελλοντικη αναβαθμιση του ios7 μηπως βελτιωθει η κατασταση (η δεν παιζει να βελτιωθει ποτε λογω hardware του 4αριου?) ?

 

Αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα, μείνε εκεί που είσαι.

 

Βαρύ για το 4 η 7.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#118   christos32008

christos32008

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 20/09/2013 - 01:18

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νεότατος στο forum και θα ήθελα την βοήθειά σας πάνω σε ένα θέμα μιας και διαβάζοντας τις συζητήσεις σας έχετε αρκετά μεγάλη εμπειρία. Διαθέτω εδώ και 2 μήνες το iphone 4 8gb ελληνικό. Όπως και πολλοί άλλοι προχώρησα χθες στην αναβάθμιση σε ios7. Απογοητεύτηκα τόσο πολύ...Έχω την εντύπωση ότι το safari πάει πιο γρήγορα από πριν, αλλά ίσως να είναι και ιδέα μου. Επίσης τα χρώματα είναι τόσο έντονα που δε μπορεί εύκολα να συνηθίσει κανείς, τουλάχιστον εγώ. Για την μπαταρία να μην το αναφέρω καθόλου…Έχει βέβαια κάποιες νέες πρακτικές λειτουργίες, αλλά προσωπικά απογοητεύτηκα. Διάβασα λοιπόν ότι υπάρχει  δυνατότητα για επανεγκατάσταση της ios 6.1.3 για το iphone 4. Συγνώμη αν γίνομαι κουραστηκος, αλλά θα ήθελα να μοιραστώ τις εμπειρίες σας, μιας και δεν το έχω ξανακάνει. Κατέβασα την έκδοση iPhone3,2_6.1.3_10B329_Restore. Επίσης διάβασα και την διαδικασία που το κάνουμε. Το αρχείο που κατέβασα είναι σε rar. Ποιο αρχείο θα επιλέξω όταν θα πατήσω shift + restore;; Και κάτι άλλο παιδιά….Υπάρχει περίπτωση να τα «παίξει» η συσκευή από το restore ή αν κάνω κάτι λάθος; Ευχαριστώ εκ των προτέρων…



#119   ddd13

ddd13

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/09/2013 - 01:20

Δεν μου απαντησες επακριβως σε αυτο που λεω βεβαια αλλα τεσπα.Δεν ειναι το θεμα αν εχω προβλημα αλλα το να λαβεις την αισθηση ενος καινουριου λειτουργικου + καποιες χρησιμες αναβαθμισεις.

 

Αν ειναι βαρια η εκδοση στο να ανοιγει καποιες συγκεκριμενς εφαρμογες δεν με απασχολει.Το θεμα ειναι κατα ποσο τρεχει οπως πριν στις καθημερινες εργασιες (μηνυματα κλησεις) και safari και αν η μπαταρια ειναι ok.



#120   johnanad

johnanad

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@johnanad
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:johnanad

Δημοσίευση 20/09/2013 - 01:22

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νεότατος στο forum και θα ήθελα την βοήθειά σας πάνω σε ένα θέμα μιας και διαβάζοντας τις συζητήσεις σας έχετε αρκετά μεγάλη εμπειρία. Διαθέτω εδώ και 2 μήνες το iphone 4 8gb ελληνικό. Όπως και πολλοί άλλοι προχώρησα χθες στην αναβάθμιση σε ios7. Απογοητεύτηκα τόσο πολύ...Έχω την εντύπωση ότι το safari πάει πιο γρήγορα από πριν, αλλά ίσως να είναι και ιδέα μου. Επίσης τα χρώματα είναι τόσο έντονα που δε μπορεί εύκολα να συνηθίσει κανείς, τουλάχιστον εγώ. Για την μπαταρία να μην το αναφέρω καθόλου…Έχει βέβαια κάποιες νέες πρακτικές λειτουργίες, αλλά προσωπικά απογοητεύτηκα. Διάβασα λοιπόν ότι υπάρχει δυνατότητα για επανεγκατάσταση της ios6.1.3 για το iphone 4. Συγνώμη αν γίνομαι κουραστηκος, αλλά θα ήθελα να μοιραστώ τις εμπειρίες σας, μιας και δεν το έχω ξανακάνει. Κατέβασα την έκδοση iPhone3,2_6.1.3_10B329_Restore. Επίσης διάβασα και την διαδικασία που το κάνουμε. Το αρχείο που κατέβασα είναι σε rar. Ποιο αρχείο θα επιλέξω όταν θα πατήσω shift+ restore;; Και κάτι άλλο παιδιά….Υπάρχει περίπτωση να τα «παίξει» η συσκευή από το restoreή αν κάνω κάτι λάθος; Ευχαριστώ εκ των προτέρων…

´πρεπει να την κατεβασεις με chrome η με montzila και θα την βρεις με εικονιδιο ενα ζαρι

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες