Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αξίζει η αλλαγή από 5 σε 5S; Τι γνώμη έχετε;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
177 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 14/09/2013 - 12:48

εγω προσωπικά έχω ένα 4άρι και μπορώ να πω οτι έχει αρχίσει να με ψιλοκουράζει, ο αδερφός μου πήρε το Galaxy S3 και αφού έφυγα απο το σοκ της οθόνης, μάλλον θα καταλήξω σε iPhone πάλι, απλά δεν μπορώ να καταλάβω εσείς που ακολουθείτε κάθε χρόνο την εταιρεία δλδ 2G 3G 3GS 4 4S 5 πως περιμένετε να δείτε τεράστιες αλλαγές...?

Κάποιος σαν εμένα που θα φύγει απο το 4 και θα πάει στο 5S σίγουρα θα πάθει πλάκα και το ίδιο γίνεται και στις άλλες εταιρίες, μην μου πείτε οτι η Samsung έκανε παπαδες στο S4 σε σχέση με το S3, σε άλλους αρέσει και σε άλλους δεν αρέσει, κανείς δεν μπορεί να τους ικανοποιήσει όλους, όπως και λάθος είναι να ρωτάτε τι θα έκαναν οι άλλοι, απλά κοιτάξτε τι θα κάνετε εσείς και αν σας καλύπτει οικονομικά και αισθητικά για να το αγοράσετε, γιατί ο καθένας βρίσκει διαφορετικό λόγο για να κάνει μια αγορά...

 

Βέβαια αυτή είναι η δική μου άποψη...

Για να νιωσεις την διαφορα πρεπει να αλλαζεις καθε 2-3 χρονια..εκτος και αν εισαι γκατζετακιας  :)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   mimis82

mimis82

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 14/09/2013 - 12:49

Το 5άρι μου το πούλησα ήδη, οπότε ΝΑΙ θα πάω δαγκωτό για 5s. Και θα φροντίσω να μην ξανά αγοράσω ποτέ μου την πρώτη σειρά iPhone πάντα θα αγοράζω σειρά "s" γιατί σίγουρα βελτιώνουν το ήδη υπάρχον εδώ και ένα χρόνο μοντέλο, το αναβαθμίζουν - βελτιώνουν τις ατέλειες. Δείτε τι συνέβη με το μαύρο εξαφανίστηκε! 



#138   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 14/09/2013 - 12:50

εγώ προσωπικά με το iphone 5 είμαι πολύ ευχαριστημένος δεν νομίζω πως θα έπαιρνα και το 5S....  όμως αν το ξανασκεφτούμε αξίζει για τον επεξεργαστή A7 θα είναι πολύ πιο γρήγορο και θα έχει κάποιες διορθώσεις σε κάποια bug που έχει το 5..!



#139   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 14/09/2013 - 13:03

WoW, το επιπεδο σου μόλις κοπάνησε ταβάνι, ετσι για την ιστορια Αμερικανε μου φιλε

"Χιούμορ (αγγλ.humor ήhumour) είναι, στη βασική του έννοια, μία ιδιαίτερη μορφή ανθρώπινης επικοινωνίας, που ως στόχο έχει να προκαλέσει το γέλιο."
ξέρω μολις έπεσες απο τα σύννεφα, αλλα και μεταξύ μας και ο Μπομπ ο Σφουγγαράκης να ήτανε, δεν χρειάζομαι αυτον για να το γνωρίζω, εχω ξαδέρφια στην Αμερική και όσες φορές εχω βρεθεί εκει και εχω συναναστραφεί με τις παρέες τους και γενικοτερα με ατομα απο 15-20 σου σφραγίζω πως ειναι πιο ζωα και απο τον σκύλο μου, σύμπτωση, τύχη, who knows !

Η αλήθεια ειναι επειδή έχω γνώση ειναι λίγο ότι να ναι έχω και γω συγγενής στον Καναδά και ΕΧΩ ΔΕΙ και έχω ακούσει ειναι τρέλα πρόβατα όχι όλοι αλλά τουλάχιστον οι περισσότεροι και πολυ ευκολόπιστοι....και οι αμερικάνοι και οι καναδοι....οπως και σε κάθε χώρα έτσι ακόμα και σε μας απλα ειναι πιο πολλοί εκει άρα φαίνεται και πιο πολυ....

Τελευταία επεξεργασία από: daskalakispavlos, 14/09/2013 - 13:09

Knowledge Is Power


#140   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/09/2013 - 13:12

Τιποτα μάγκες, μένουμε στο 5αρι κ ζούμε για το iPad mini retina+A7!!!!!

#141   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2013 - 13:16

Η αλήθεια ειναι επειδή έχω γνώση ειναι λίγο ότι να ναι έχω και γω συγγενής στον Καναδά και ΕΧΩ ΔΕΙ και έχω ακούσει ειναι τρέλα πρόβατα όχι όλοι αλλά τουλάχιστον οι περισσότεροι και πολυ ευκολόπιστοι....και οι αμερικάνοι και οι καναδοι....οπως και σε κάθε χώρα έτσι ακόμα και σε μας απλα ειναι πιο πολλοί εκει άρα φαίνεται και πιο πολυ....

 

 

Ειναι κακο δηλαδη που ειναι ευκολοπιστοι και παμε εμεις τα τσακαλια να τους κοροιδεψουμε....

Aστο βρε Παυλο γιατι εχουμε βγει τελειως off topic


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#142   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 14/09/2013 - 13:22

Ειναι κακο δηλαδη που ειναι ευκολοπιστοι και παμε εμεις τα τσακαλια να τους κοροιδεψουμε....
Aστο βρε Παυλο γιατι εχουμε βγει τελειως off topic

Μα δεν είπα ότι είμαστε τσακαλια συν ότι ποτε δεν κοροϊδεψα κάποιον γιατι κάποια στιγμή και γω θα πιαστω ευκολοπιστος αν δεν έχω ήδη....και κάτι τελευταίο άσχετο και off topic αλλά το πήρα το χαρτί.... :)

Knowledge Is Power


#143   rocksugar

rocksugar

    iPH User

  • 168 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 14/09/2013 - 13:27

Αστα ρε Mark αυτα για τα αμερικανακια να χαρεις ... Εγω σε αλλο thread ειδα την παραμυθα που εχουν ετοιμασει NSA, FBI, CIA  και τα τιμημενα media για να αποπρσανατολισουν και να θολωσουν τα νερα για τις παρακολουθησεις  να την καταπινουν αμασητη τα ξυπνια ελληνοπουλα και να καταληγουν στο συμπερασμα οτι φταιει η Apple. Μια χαρα ειναι τα αμερικανακια εννοια σου....Ας κοιταξουμε την καμπουρα μας..

Εχεις απολυτο δικιο, παρολη την χαζομαρα μας σε εποχες πολυ δυσκολες οικονομικα, μια χαρα την τρωμε την παραμυθα, γενικα στην νοτια ευρωπη, ειμαι σε νησι με πολυ τουρισμο, και εχω χαζεψει με την ελευση iPhone, iPad...λες και τα μοιραζουν τζαμπα στο λιμανι....τελος παντων, ειναι λογικο να υπαρχει συνεργασια υπηρεσιων με την apple, διοτι ειναι ενας παααρα πολυ ωραιος μοδατος τροπος, να σε εχουν επι μονιμου βασεως χαρτογραφημενο, φακελωμενο, και οτι αλλο θελεις, και να το γουσταρεις κιολας....χαχαχαχαχ  αθανατε Ελληνα....ρε μια χαρα τους κοβει τα αμερικανακια...απλα εμεις το τρωμε και λεμε και ευχαριστω!! διοτι εαν το καλοσκεφτεις, 650+ ευρω, αυτην την στιγμη στην Ελλαδαρα μας ειναι πολυ τροφη για μια μεση οικογενεια πλεον, ο νοων νοειτο..αυτοι ειμασταν και θα ειμαστε για παντα....τωρα οποιος θελει το παιρνει το 5S....τα αλλα ειναι περιτα...



#144   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 14/09/2013 - 14:05

Εχεις απολυτο δικιο, παρολη την χαζομαρα μας σε εποχες πολυ δυσκολες οικονομικα, μια χαρα την τρωμε την παραμυθα, γενικα στην νοτια ευρωπη, ειμαι σε νησι με πολυ τουρισμο, και εχω χαζεψει με την ελευση iPhone, iPad...λες και τα μοιραζουν τζαμπα στο λιμανι....τελος παντων, ειναι λογικο να υπαρχει συνεργασια υπηρεσιων με την apple, διοτι ειναι ενας παααρα πολυ ωραιος μοδατος τροπος, να σε εχουν επι μονιμου βασεως χαρτογραφημενο, φακελωμενο, και οτι αλλο θελεις, και να το γουσταρεις κιολας....χαχαχαχαχ  αθανατε Ελληνα....ρε μια χαρα τους κοβει τα αμερικανακια...απλα εμεις το τρωμε και λεμε και ευχαριστω!! διοτι εαν το καλοσκεφτεις, 650+ ευρω, αυτην την στιγμη στην Ελλαδαρα μας ειναι πολυ τροφη για μια μεση οικογενεια πλεον, ο νοων νοειτο..αυτοι ειμασταν και θα ειμαστε για παντα....τωρα οποιος θελει το παιρνει το 5S....τα αλλα ειναι περιτα...

Συμφωνώ... Για τα αμερικανάκια τουλάχιστον τα 699 $ ειναι ένα μικρο μερος του μισθού τους ενώ για εμάς είναι ολόκληρος ή κ παραπάνω ορισμένες φορές. Ποιοι ειναι μεγαλυτερα πρόβατα λοιπόν; 

Υ.Γ Αμαα δειτε σε αλλα ποστς εχω θυμωσει με την Apple φετος αλλά εδώ ο φίλος εχει δικιο.



#145   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 14/09/2013 - 14:32

Και η τουρκοκρατια !! Μην το ξεχναμε .. Να τα λεμε αυτα :P


Απο τη συνθηκη του Κιουτσουκ Καιναρτζη ξεκινησαν ολα!! (σου επιτρεπω να googlaρεις)

You'll Never Walk Alone


#146   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 14/09/2013 - 15:46

Τιποτα μάγκες, μένουμε στο 5αρι κ ζούμε για το iPad mini retina+A7!!!!!

του χρονου τον ιδιο μηνα δηλαδη...



#147   Sakis

Sakis

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2013 - 15:50

Φίλε μην ακούς κανένα , φυσικά και αξίζει !!! Αρκεί βέβαια να βρεις κάποιον να κάνετε την ανταλλαγή (το 5αρι σου με το 5S)... χωρίς επιπλέον χρήματα φυσικά! :)



#148   togiaras1997

togiaras1997

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 14/09/2013 - 15:50

μπορειτε να μου πειτε την τιμη του iphone 5s στην αμερικη χωρις συμβολαιο 16g !!! [σε δολάρια ($)] !! :huh: ευχαριστω



#149   falena1122

falena1122

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/09/2013 - 15:57

το 5 ειναι ακομα αρκετα γρήγορο, αν ομως εχεις τα 300 ευρω επιπλέον  να παρεις καινουριο καθε χρονο, τοτε ναι...

στην ουσια θα πληρωσεις το touch id, και το slow motion...τωρα αν ανοιγει τα apps μισο δευτερολεπτο πιο γρηγορα, και η gpu ειναι λιγο καλητερη, σιγα τη διαφορα...δεν εχεις κ το 2g



#150   Dimosd

Dimosd

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/09/2013 - 16:05

Απαντώντας ευθέως στην ερώτηση του imp, πάντα κατά την προσωπική μου γνώμη:

 

Έχω αγοράσει όλες τις μη-S εκδοχές του iPhone που έχουν κυκλοφορήσει στην Ελλάδα (δηλαδή πλην του αρχικού iPhone).  Σε καμία περίπτωση δεν σκέφτηκα να αγοράσω κάποιο iPhone XS μια και συνήθως οι αλλαγές/βελτιώσεις δεν άξιζαν τον κόπο.  Έτσι, για μένα μέχρι τώρα ίσχυε ότι η αγορά ενός iPhone κάθε 2 χρόνια ήταν μια σωστή και ισορροπημένη λύση όσον αφορά στην αναλογία κόστους / οφέλους.   Αυτή τη φορά, όμως, τα πράγματα είναι διαφορετικά.  Ο σαρωτής δακτυλικού αποτυπώματος και τα νέα χρώματα (το σαμπανιζέ είναι το νέο λευκό) πιστεύω κάνουν αυτήν την S αναβάθμιση πιο ελκυστική από όλες τις προηγούμενες.   Έτσι, φέτος μάλλον θα σπάσω την παράδοση και θα αγοράσω το 5S.  Το μόνο πρόβλημα με αυτήν την επιλογή είναι ότι αν το επόμενο iPhone έχει αυξημένο μέγεθος οθόνης, θα έχω το ίδιο δίλημμα και του χρόνου!

 

Πάντως η αναβάθμιση του iPhone για κάποιον που έχει στην κατοχή του την προηγούμενη εκδοχή δεν είναι τόσο δαπανηρή όσο αρχικά φαίνεται.  Καθώς οι συσκευές αυτές κρατούν την τιμή τους, μπορείς να πουλήσεις το παλιό σου iPhone και να αγοράσεις το καινούργιο εξοικονομώντας τουλάχιστον το μισό της τιμής της νέας συσκευής.  



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες