Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αξίζει η αλλαγή από 5 σε 5S; Τι γνώμη έχετε;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
177 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   kostasss

kostasss

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 14/09/2013 - 21:08

Θα λειτουργεί, αλλά πως θα το πάρεις; Ελλάδα δε στέλνουν τα Apple Store, πρέπει να είσαι κάτοικος ΗΠΑ. Εάν παραγγείλεις από eBay θα σε χτυπήσουν στο τελωνείο στο κεφάλι. Και δε θα σου έρθει φτηνότερα.

 

Εαν το παρεις με την εγγυηση τι ισχυει??αν σου χαλασει τι κανεις??



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 14/09/2013 - 21:35

Αν έχεις λεφτά για πέταμα , ναι αξίζει. Εγώ προσωπικά θα δαπανήσω το ίδιο ποσό σε αυτό εδώ το  κόσμημα

http://www.musicians...electric-guitar



#153   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 14/09/2013 - 22:02

Μπήκα να δω τις τιμές στην Αμερική για το iphone 5s και έμεινα με το στόμα ανοιχτό!Πως μπορώ να το φέρω από Αμερική στην Κύπρο ξέρει κανείς :huh:

 

 

 

Πόσο το βρήκες δλδ :huh:?

 

 

 


μπορειτε να μου πειτε την τιμη τουiphone 5s στην αμερικη χwριs συμβολαιο 16g !!!b [se dolaria ($)] !! :huh: ευχαριστω

 
$707 Με τoν φόρο της Νέας Υόρκης .... Αλλά State έχουν πιο μικρό φόρο και πάλι λίγο πιο κάτω...

iPhone 5S 16GB


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 14/09/2013 - 22:03

@CaLi@


#154   togiaras1997

togiaras1997

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 16/09/2013 - 00:24

Πόσο το βρήκες δλδ :huh:?

 

 

 


 
$707 Με τoν φόρο της Νέας Υόρκης .... Αλλά State έχουν πιο μικρό φόρο και πάλι λίγο πιο κάτω...

iPhone 5S 16GB

σε ευχαριστω πολυ



#155   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/09/2013 - 08:20

Εγω πάντως μιας και έχω το 4 θα προχωρήσω σε αναβάθμιση και μετά σκέφτομαι να αγοράζω μόνο τις S εκδόσεις

#156   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 16/09/2013 - 08:38

Σε όσους έχουν 5αρι, δεν έχει κανένα νόημα να αλλάξουν...οι λόγοι ειπώθηκαν νωρίτερα από πολλούς...περιμένουμε και ελπίζουμε μεγάλες αλλαγές στο 6 για να αλλάξουμε!!!

Από <5, έχει νόημα γιατί εκεί αλλάζουν και design και σε πολύ μεγάλο βαθμό δυνατότητες...

 

Μένουμε με το 5αρι, από το οποίο είμαι πολυ ευχαριστημένος, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα και περιμένουμε με αγωνία το ipad 5 για να ανανεωθούμε!!!!



#157   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/09/2013 - 09:57

Είδα κάτι εχτές που με έκανε να καταλάβω ακόμα καλύτερα τη λογική της Apple.Δείτε και θα καταλάβετε κι εσείς:

(συγκρίνουν το  5S με iPhone 2G 5 χρόνια + πριν)

Screen%20Shot%202013-09-13%20at%207.00.3

 

 

http://www.apple.com/iphone-5s/design/

 

Όταν απευθύνεσαι σε Αμερικανάκια όλα είναι πιο εύκολα, τους δίνεις μπανάνα και την ονομάζουν φασόλι..

καπως ρατσιστικο το ποστ σου φιλε..και ειδικα οταν εισαι ελληνας και ζεις σ αυτη τη χωρα με τετοια κατασταση δε νομιζω οτι μπορεις να αφηνεις υπονοουμενα οτι εδω ειμαστε οι εξυπνοι και οι αμερικανοι ειναι οι χαζοι..τι στιγμη που τον αμερικανο δε τον απασχολει αν θα τον πεισουν..α το παρει επειδη μπορει...και τελειωνει εκει η ιστορια. απο εκει και περα ποιος ειναι χαζος, τον πειθουν με κουταμαρες και γελαει παγκοσμιως και το παρδαλο κατσικι με την καταντια..ενος ολοκληρου λαου, μαλλον πρεπει να κοιταχτεις στον καθρεφτη..μαζι με ολους τους ελληνες, που ψηφιζετε με συντιπρικη πλειοψηφια τους προδοτες που σας κοροιδευουν χρονια τωρα. σε πειραξε που η apple πηγε να σε "κοροιδεψει" επειδη απλα εμεινε στις 4 ιντσες..και δεν πιανεσαι κοροιδο..αλλα οταν εδω δινεις την ψηφο σου γελαει ολη η οικουμενη.


Τελευταία επεξεργασία από: el3ctronick, 16/09/2013 - 09:57


#158   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/09/2013 - 10:00

γνωμη μου αξιζει να αλλαξεις το iphone5 με 5s..απλα οχι να το βαλεις στην καρτα. να μπορεις να το πληρωσεις μετρητα χωρις να σε τσουξει.



#159   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 16/09/2013 - 10:01

χτες ηρθε ενα φιλαρακι μου που μενει αμερικα τωρα...

ακου τι μου ειπε,

πηρε το 5αρι απο τ μοβιλε και με 15 δολαρια εχτρα το μηνα του δινουν ασφαλεια αν του πεσει να του δωσουν καινουργιο και εχει δικαιομα σε 6 μηνες να το δωσει πισω και να παρει το νεο μοντελο.. και αυτο για παντα

 

δλδ με 15 δολ Χ 6 μηνες

90 δολαρια και το παλιο τηλ περνεις το νεο! αυτες ειναι προσφορες


Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 16/09/2013 - 10:01

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#160   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 16/09/2013 - 10:14

καπως ρατσιστικο το ποστ σου φιλε..και ειδικα οταν εισαι ελληνας και ζεις σ αυτη τη χωρα με τετοια κατασταση δε νομιζω οτι μπορεις να αφηνεις υπονοουμενα οτι εδω ειμαστε οι εξυπνοι και οι αμερικανοι ειναι οι χαζοι..τι στιγμη που τον αμερικανο δε τον απασχολει αν θα τον πεισουν..α το παρει επειδη μπορει...και τελειωνει εκει η ιστορια. απο εκει και περα ποιος ειναι χαζος, τον πειθουν με κουταμαρες και γελαει παγκοσμιως και το παρδαλο κατσικι με την καταντια..ενος ολοκληρου λαου, μαλλον πρεπει να κοιταχτεις στον καθρεφτη..μαζι με ολους τους ελληνες, που ψηφιζετε με συντιπρικη πλειοψηφια τους προδοτες που σας κοροιδευουν χρονια τωρα. σε πειραξε που η apple πηγε να σε "κοροιδεψει" επειδη απλα εμεινε στις 4 ιντσες..και δεν πιανεσαι κοροιδο..αλλα οταν εδω δινεις την ψηφο σου γελαει ολη η οικουμενη.


Δε νομίζω ότι σε ανέφερα πουθενά μέσα στο πόστ, αν δεις μετά έχω πει τι εννοούσα αλλά δεν έκανες τον κόπο να διαβάσεις . Ούτε ξέρεις τι ψηφίζω για να λες ότι λες ..

Αναρτημένη εικόνα


#161   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 16/09/2013 - 10:23

Ο χρήστης el3ctronick, στις 16 Sept 2013 - 10:57, έγραψε:snapback.png

 

καπως ρατσιστικο το ποστ σου φιλε..και ειδικα οταν εισαι ελληνας και ζεις σ αυτη τη χωρα με τετοια κατασταση δε νομιζω οτι μπορεις να αφηνεις υπονοουμενα οτι εδω ειμαστε οι εξυπνοι και οι αμερικανοι ειναι οι χαζοι..τι στιγμη που τον αμερικανο δε τον απασχολει αν θα τον πεισουν..α το παρει επειδη μπορει...και τελειωνει εκει η ιστορια. απο εκει και περα ποιος ειναι χαζος, τον πειθουν με κουταμαρες και γελαει παγκοσμιως και το παρδαλο κατσικι με την καταντια..ενος ολοκληρου λαου, μαλλον πρεπει να κοιταχτεις στον καθρεφτη..μαζι με ολους τους ελληνες, που ψηφιζετε με συντιπρικη πλειοψηφια τους προδοτες που σας κοροιδευουν χρονια τωρα. σε πειραξε που η apple πηγε να σε "κοροιδεψει" επειδη απλα εμεινε στις 4 ιντσες..και δεν πιανεσαι κοροιδο..αλλα οταν εδω δινεις την ψηφο σου γελαει ολη η οικουμενη.

Δεν είναι ζώα, έξυπνοι είναι, απλά έχουν πολλά ερεθίσματα κι αποχαυνωνονται πολύ εύκολα ...

 

διάβαζε όλο το topic πριν μιλήσεις ...


Τελευταία επεξεργασία από: Tziko18, 16/09/2013 - 10:25

We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#162   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/09/2013 - 10:24

Δε νομίζω ότι σε ανέφερα πουθενά μέσα στο πόστ, αν δεις μετά έχω πει τι εννοούσα αλλά δεν έκανες τον κόπο να διαβάσεις . Ούτε ξέρεις τι ψηφίζω για να λες ότι λες ..

τυχαινει να μαι μισος αμερικανος, ασχετως απο αυτο, το ποστ σου δεν ειναι καθολου σωστο και γιατι ειναι ελαφρως ρατσιστικο αλλα και γιατι δυστυχως οι ελληνες δειχνουν οτι ειναι πολυ ευαλωτοι σε δουλεμμα...λυπαμαι αλλα ειναι πραγματικοτητα.

#163   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 16/09/2013 - 10:28

τυχαινει να μαι μισος αμερικανος, ασχετως απο αυτο, το ποστ σου δεν ειναι καθολου σωστο και γιατι ειναι ελαφρως ρατσιστικο αλλα και γιατι δυστυχως οι ελληνες δειχνουν οτι ειναι πολυ ευαλωτοι σε δουλεμμα...λυπαμαι αλλα ειναι πραγματικοτητα.

Ενώ οι αμερικάνοι δεν είναι ευάλωτοι σε δούλεμα ε; sure !!
Κι εγώ τυχαίνει να έχω ζήσει Αμερική 2,5 χρόνια .
Ξαναλέμε δεν είναι χαζοι αλλά στα καταναλωτικά αγαθά πειθονται εύκολα και πανε με τη μόδα και το ρεύμα . Στην Αμερική το να μην έχεις το νέο iPhone είναι σαν να μην έχεις να φας..

Αναρτημένη εικόνα


#164   NEXTNEXT

NEXTNEXT

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:nextsak

Δημοσίευση 16/09/2013 - 10:44

Καλημέρα,

μια ερωτηση αν και φοβαμαι πως ειμαι λιγο εκτος topic.

Θα αγοράσω το S μολις έρθει στην Ελλάδα.

 

Εχω το μαυρο 5 και θα το πουλήσω. το εχω κρατησει στην 6.1.2 ετσι οποιος το παρει να μπορει να κάνει jb.

Noμιζετε οτι θα πουληθει πιο εύκολα στην 6.1.2 η να του περασω το 7, οταν βγει, για να δω κ πως είναι;



#165   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 16/09/2013 - 10:45

Καλημέρα,

μια ερωτηση αν και φοβαμαι πως ειμαι λιγο εκτος topic.

Θα αγοράσω το S μολις έρθει στην Ελλάδα.

 

Εχω το μαυρο 5 και θα το πουλήσω. το εχω κρατησει στην 6.1.2 ετσι οποιος το παρει να μπορει να κάνει jb.

Noμιζετε οτι θα πουληθει πιο εύκολα στην 6.1.2 η να του περασω το 7, οταν βγει, για να δω κ πως είναι;

 

Ισως πουληθει πιο ευκολα, αν δεν εχει βγει JB για την 7.

 

Αν εχεις σκοπο 100% να παρεις το S, τοτε κρατα το οπως ειναι.


You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες