Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 4 ψήφοι

Θέλω ν' αποφύγω Restore & τον οδηγό σας πριν το restore - Cydia icon doesn't works


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
54 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/09/2013 - 00:30

ΣΟΥ "ζητάμε" ταπεινά ΣΥΓΓΝΩΜΗ που δεν αναφέρουμε "ΣΥΧΝΑ" το παραπάνω, όταν "πρόκειται" να χρησιμοποιηθεί ΜΟΝΟ όταν κάποιο απο τα κουμπά ΔΕ λειτουργεί.

 

ΤΟ οτι εσύ δεν ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ απο την "ΑΡΧΗ" οτι έχεις πρόβλημα με το ΗΟΜΕ, δε σου φταίει κανένας.

 

Βασικά, ΕΜΕΙΣ φταίμε που "καθόμαστε" να σου απαντάμε. ΣΤΟ "καλό" Lupus. Όσο σε ΑΝΤΕΞΟΥΝ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 20/09/2013 - 00:35

Ξένα σάιτ/φόρουμ και ξερό ψωμί.
Εκεί "καταδέχονται"...!

Εχω την εντύπωση φίλε ότι εδώ εχεις λάθος...και θα σου πω το γιατι ο τρόπος να μπει ενα κινητό σε dfu mode στα 1000 iPhone τα 999 θα μπουν με τον τροπο που σου είπαν τα παιδιά ο τρόπος που βρήκες και ειναι αυτός που σου είπε ο Νίκος (επιγραμματικά βέβαια αλλα αν ανοιγες το redsnow θα καταλάβαινες τι παίζει...νομίζω) ειναι για το 1 στα 1000 σαφώς και αυτόν τον ενα το forum το βοηθάει απλα μην τα παίρνεις εσυ εκατσες απο τις 9 μέχρι τις 11-12 εγω εγω κάτσει απίστευτα πρωινά ψάχνωντας την λύση επισης αν κάποιος σου πει την ιδέα μετά με ενα απλό googling σου έρχεται στο πιάτο άρα δεν υπάρχει λόγος για τέτοια συμπεριφορά...φιλικά τα λέω ολα αυτα παντα....

Knowledge Is Power


#48   Tasossoulis

Tasossoulis

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 20/09/2013 - 00:46

Εντομεταξύ..., υπάρχει αυτός ο ΠΑΝΕΥΚΟΛΟΣ τρόπος... και στους τρόπους που βάζετε στους "How too" οδηγούς, έχετε μπούρδες του τύπου ..."Κάνε τον τιραμόλα και στραμπούλιξε τα δάκτυλά σου πατώντας ταυτόχρονα τα πλήκτρα και μέτρα δευτερόλεπτα σαν τον... βομβιστή του "Ενόλα Γκέι", να κάνεις το Process!"...

...όταν αυτός ο πανεύκολος τρόπος ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΕΤΕ ΠΕΡΙΛΑΒΕΙ κι αυτόν...

...αλλά πρέπει να τον μάθουμε τυχαία απ' το  Άγιο Πνεύμα - ή κάποιον που θα ...καταδεχτεί ξερά να μας τον αναφέρει περιγραμματικά.

 

"Λαμπρά". "Τέλειο σαβουάρ βίβρ"...

Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά διάβασα όλο το topic και μιας και εγώ είναι πρωτάρης και δεν έχω κάνει πότε restore σαν και εσένα είπα να μιλήσω.

Τα παιδιά είναι όλη μέρα στο site και βοηθάνε, και προσωπικά σε ότι έχω ρωτήσει με έχουν βοηθήσει. Από να κάθεσαι  λοιπόν και να σκέφτεσαι τι απάντηση θα δώσεις με γκέι και μπουρδοτιραμόλες και να λες ότι δεν βοηθάνε και αποπαίρνουν τα μέλη (γιατί με 840 μηνύματα που έχεις δεν νομίζω να το θυμήθηκες τώρα μετά από ένα χρόνο στο site να πεις αυτά που είπες γιατί εάν ισχούσαν θα είχες φύγει προ πολλού) θα έπρεπε να πεις ένα ευχαριστώ λοιπόν γιατί έτσι κι αλλιώς οι απαντήσεις ήταν σαφέστατες και αν δεν κατάλαβες κάτι από τις προτάσεις το google δεν βλάπτει. 



#49   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 20/09/2013 - 02:05

Lupus θα σου πω κάτι με πλήρη επίγνωση και της σημασίας του και της βαρύτητάς του λόγω της όποιας θέσης μου εδώ μέσα.

Είσαι το χειρότερο είδος χρήστη για ένα φόρουμ.

Αχάριστος, απότομος, αγενής, απληροφόρητος αλλά παρόλα αυτά ξερόλας, με μηδενική προσφορά (όχι ότι απαιτείται) και με τουπέ χιλίων καρδιναλίων λες και είσαι και γω δεν ξέρω ποιός.

Δεν σου γράφω ούτε με "" ούτε με πλάγια γράμματα. Ότι σου λέω το εννοώ.

Εγώ προσωπικά από εδώ και μπρος δεν πρόκειται καν να διαβάζω τα ποστ σου και παροτρύνω και τους υπόλοιπους να κάνουν το ίδιο.

Αν εσύ δεν θέλεις μία φορά να είσαι μέλος μίας κοινότητας, πίστεψέ με η κοινότητα δεν έχει και μεγάλο πρόβλημα.

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 20/09/2013 - 02:35


#50   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 20/09/2013 - 07:29

Ρε τον lupus ... Φοβερος ... Σου χαλασε το home αλλα τα καταφερες και χωρις αυτο ...

 

Αν σου χαλασει το shift και το caps lock ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ??? Εσυ θα σκασεις χωρις αυτα ...



#51   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.730 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 21/09/2013 - 14:42

1233373_10201721601472575_1546268594_n_z



#52   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/09/2013 - 03:11

Εντομεταξύ..., υπάρχει αυτός ο ΠΑΝΕΥΚΟΛΟΣ τρόπος... και στους τρόπους που βάζετε στους "How too" οδηγούς, έχετε μπούρδες του τύπου ..."Κάνε τον τιραμόλα και στραμπούλιξε τα δάκτυλά σου πατώντας ταυτόχρονα τα πλήκτρα και μέτρα δευτερόλεπτα σαν τον... βομβιστή του "Ενόλα Γκέι", να κάνεις το Process!"...

...όταν αυτός ο πανεύκολος τρόπος ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΕΤΕ ΠΕΡΙΛΑΒΕΙ κι αυτόν...

...αλλά πρέπει να τον μάθουμε τυχαία απ' το  Άγιο Πνεύμα - ή κάποιον που θα ...καταδεχτεί ξερά να μας τον αναφέρει περιγραμματικά.

 

"Λαμπρά". "Τέλειο σαβουάρ βίβρ"...

Αγαπητέ lupushegemonia επαναφέρω το θέμα για να σου αποδείξω ΑΛΛΗ μια φορά πόσο λάθος ήσουνα και πόσο δεν ήξερες τίποτα πριν κατηγορήσεις. 

Δεν είναι υποχρέωση του φόρουμ να ΥΠΆΡΧΟΥΝ όλοι οι "How too" οδηγοί που σου υποδεικνύουν να ΜΗΝ κάνεις τον "τιραμόλα ή να στραμπουλίξεις τα δάκτυλά σου" αλλά κακώς για την "πάρτη" σου που δεν "έψαξες" καν ΥΠΑΡΧΟΥΝ και αυτoί.

Δεν είναι ανάγκη λοιπόν να μάθεις από το "Άγιο Πνεύμα" , μπορείς πολύ απλά να κάνεις ένα "search".

Άλλη φορά λοιπόν να ψάχνεις λίγο πριν γίνεσαι "askhole" ή απλά να "πηγαίνεις" στα "foreign sites" που έχουν καλύτερους τρόπους σαν κι "αυτόν":

 

http://www.iphonehel...m/topic/115521-οδηγός-dfu-χωρίς-την-χρήση-πλήκτρων/

 

Περαστικά


Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 22/09/2013 - 03:28

Αναρτημένη εικόνα


#53   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/09/2013 - 11:07

και απορώ κιόλας πως εσύ που έχεις τέτοιο σκάλωμα με την ελληνική γλώσσα δεν το έψαξες στο google "πως βάζω το "μηλόφωνο" μου (το 4αράκι) σε dfu χωρίς πλήκτρα;"  θα σου έβγαζε το link που δίνει και ο Mark και θα τελείωνε η υπόθεση, περίεργο όντως.


Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#54   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 25/09/2013 - 01:09

"Εκεί στο γραφείο"δεν έχετε κανένα γκουρού να σου δείξει;;Τι κάθεσαι και ασχολείσαι με εμάς και απαιτείς κιόλας;..

 

Μέτρησες και τις ώρες..Μη χ*σ*..


Τελευταία επεξεργασία από: pavlossss, 25/09/2013 - 01:10


#55   fotsid

fotsid

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 25/09/2013 - 02:52

και απορώ κιόλας πως εσύ που έχεις τέτοιο σκάλωμα με την ελληνική γλώσσα δεν το έψαξες στο google "πως βάζω το "μηλόφωνο" μου (το 4αράκι) σε dfu χωρίς πλήκτρα;"  θα σου έβγαζε το link που δίνει και ο Mark και θα τελείωνε η υπόθεση, περίεργο όντως.


"Σκάλωμα με την ελληνική γλώσσα" ;;; Μπορώ να παραθέσω, έτσι στα πρόχειρα, τουλάχιστο 10 περιπτώσεις που ο εν λόγω κύριος σακατεύει την ελληνική γλώσσα στο γραπτό του λόγο.

Σαφώς και δεν είναι ό,τι χειρότερο υπάρχει στο forum - πονάνε τα μάτια μου καθημερινά εξαιτίας κάποιων - αλλά, σκάλωμα...;




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες