Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 12 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5S στην Ελλάδα και εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2048 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#346   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/09/2013 - 13:55

επιμενω ειναι κοροιδια. δεν μπορει να πλασαρεις ως νεο και καινοτομο ενα τηλεφωνο ιδιο εξωτερικα,με αναγνωστη δαχτυλικων αποτυπωματων...και διπλο led...δλδ οταν εφτιαχναν το 5 δεν μπορουσαν να τα βαλουν;τελοσπαντων γνωμες ειναι και ολες σεβαστες.εγω αυτο πιστευω και δεν αλλαζει.

Σοβαρά τώρα, εξωτερικά τι θες να κάνουν; Αυτοκίνητο είναι να του αλλάξουν φανάρια; Στο 6 τι θα κάνουν; Και τέσπα, σε εσένα μπορεί να μην λένε τίποτα τα δακτυλικά αποτυπώματα, το διπλό led, ο A7-M7 ή η κάμερα. Σε άλλους, που έχουν το 4 ή το 4S λένε. Μην γκρινιάζετε συνέχεια. Το ότι δεν παίζουν 800 ευρώ κάθε χρόνο για κινητό είναι κατανοητό. Το να χαρακτηρίζεις κάποιον κορόιδο για μένα είναι προσβολή και δεν υπάρχει λόγος για κάτι τέτοιο. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#347   TXB

TXB

    iPH Contributor

  • 1.595 μηνύματα
  • Twitter:@???82
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G
  • GameCenter:???

Δημοσίευση 30/09/2013 - 14:04

επιμενω ειναι κοροιδια. δεν μπορει να πλασαρεις ως νεο και καινοτομο ενα τηλεφωνο ιδιο εξωτερικα,με αναγνωστη δαχτυλικων αποτυπωματων...και διπλο led...δλδ οταν εφτιαχναν το 5 δεν μπορουσαν να τα βαλουν;τελοσπαντων γνωμες ειναι και ολες σεβαστες.εγω αυτο πιστευω και δεν αλλαζει.

γιατι αν το εδιναν στο 5 τωρα τι θα ειχαν να δωσουν?καλως η κακως ετσι λειτουργουν ολες οι εταιριες. 



#348   dedalos

dedalos

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2013 - 14:06

Γιατί είναι δύσκολο να το ενεργοποιήσει;

Θα μπορούσα να σου αναφέρω ορισμένους τρόπους που μπορεί να γίνει αυτό χωρίς sim και χωρίς επικοινωνία με Apple ή με τον carrier, αλλά το μόνο που νομίζω ότι χρειάζεται να σου πω είναι ότι αυτός που θα το κλέψει και θα το κλείσει, λίγο νοιάζεται αν αυτός που θα το αγοράσει θα μπορεί να το ενεργοποιήσει ή όχι......φαντάζομαι δεν το αμφισβητείς αυτό έτσι;

Συσκευή που δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί από την apple τι να την κάνεις; Και ποιος θα αγόραζε συσκευή αν δεν την δει να λειτουργεί μπροστά του και να μπορεί να μπει στο iTunes η AppStore;
Φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν ακόμα άτομα που δεν γνωρίζουν αλλά σε μικρό διάστημα όλοι θα ξέρουν ότι δεν υπάρχουν κλεμμένα iPhone γιατί δεν μπορούν να ενεργοποιηθούν, με αποτέλεσμα όλοι οι αγοραστές να ζητούν απόδειξη ότι είναι ενεργοποιημένο το τηλέφωνο.
Άρα κάποια στιγμή στο μέλλον θα σταματήσουν και οι κλοπές από iPhone γιατί δεν θα μπορούν να πουληθούν σαν συσκευές.

Αν γνωρίζεις κάποιο τρόπο να ενεργοποιείται χωρίς να το γνωρίζει η apple θα θέλαμε να το ξέρουμε και εμείς για να πάρουμε τα μέτρα μας.

Τελευταία επεξεργασία από: dedalos, 30/09/2013 - 14:10


#349   giannik

giannik

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:gianni_k

Δημοσίευση 30/09/2013 - 14:15

Γιατί τόσα; Εγώ £629 το 32...

Εγώ από Handtec..

#350   giannik

giannik

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:gianni_k

Δημοσίευση 30/09/2013 - 14:22

Για όσους έχουν το 5 να πώ ότι στην ταχύτητα το s δεν παίζεται..
Επίσης στο wifi πολύ μεγάλη αναβάθμιση
Μένω σε διόρωφη μονοκατοικία και μου έρχονται emails από την εξωτερική πόρτα,πράγμα αδύνατο με το 5.
Επίσης να πώ ότι το space grey είναι καταπληκτικός συνδυασμός,αναδεικνύει την ποιότητα κατασκευής του πάρα πολύ.

#351   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/09/2013 - 14:30

Τη ταχύτητα ειδικά όταν είσαι με το 5 δε θα τη καταλάβεις. Είναι μηδαμινή.

 

Όπως συμβαίνει σε όλες τις S εκδόσεις σε σχέση με το προηγούμενο.

 

Συγκεκριμένα, το 5S είναι μακράν η πιο ανούσια S έκδοση που έχει δωθεί. Η δοκιμαστική έκδοση του 6, κυρίως για τον 64bit-ο που έρχεται.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#352   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 30/09/2013 - 14:35

Τη ταχύτητα ειδικά όταν είσαι με το 5 δε θα τη καταλάβεις. Είναι μηδαμινή.

 

Όπως συμβαίνει σε όλες τις S εκδόσεις σε σχέση με το προηγούμενο.

 

Συγκεκριμένα, το 5S είναι μακράν η πιο ανούσια S έκδοση που έχει δωθεί. Η δοκιμαστική έκδοση του 6, κυρίως για τον 64bit-ο που έρχεται.

Μπορει τωρα να μην καταλαβαινεις διαφορα αλλα σε βαθος χρονου σιγουρα θα την δεις οπως εγινε και τωρα για παραδειγμα με το ios7 σε 4 και στο 4S στο οποιο τρεχει πολυ καλυτερα. Φυσικα αν αλλαζεις κινητο καθε χρονο αυτο δεν σε νοιαζει...



#353   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/09/2013 - 14:39

Σε βάθος χρόνου τι να καταλάβω ακριβώς? :)

 

Δε μπορεί να γίνει σύγκριση συσκευής - λειτουργικού. Καμιά σχέση το ένα με τ' άλλο..

 

Όσο για το iOS 7, το οτι δώθηκε για το 4 είναι το μεγαλύτερο αστείο. Για να μην αναφερθούμε στα προβλήματα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#354   giannik

giannik

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:gianni_k

Δημοσίευση 30/09/2013 - 14:46

Πάντως βλέπω αισθητή διαφορά στο browsing,άνοίγει σελίδες μπάμ μπάμ..
Δεν νομίζω να είμαι τόσο επηρεασμένος..

#355   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 30/09/2013 - 14:49

Σε βάθος χρόνου τι να καταλάβω ακριβώς? :)

 

Δε μπορεί να γίνει σύγκριση συσκευής - λειτουργικού. Καμιά σχέση το ένα με τ' άλλο..

 

Όσο για το iOS 7, το οτι δώθηκε για το 4 είναι το μεγαλύτερο αστείο. Για να μην αναφερθούμε στα προβλήματα.

Δηλαδη θες να πεις οτι αν εχεις το 5 ή το 5S θα ειναι το ιδιο τον επομενο χρονο...?



#356   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/09/2013 - 14:52

Θέλω να πως πως αυτοί που είναι με το 5, το να πάνε σε 5S είναι τελείως ανούσιο.

 

Εκτός και αν θες να έχεις πάντα το τελευταίο.. Το οτι θα ανοίγει τις εφαρμογές 1χιλ πιο γρήγορα σε σχέση με το 5, δε μου λέει κάτι..

 

Όπως επίσης δε μου λέει για την ώρα και ο 64bit-ος. Η ουσία του βρίσκεται μελλοντικά.

 

Όχι στο 5S.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#357   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 30/09/2013 - 14:59

Ναι σωστα αυτοι που ειναι με 5 δεν αξιζει να πανε στο 5S οπως και αυτοι που ειχαν το 4 δεν αξιζε να πανε σε 4S. 

 

Αλλα αν καποιος θελει να παρει ενα iphone αυτη τη στιγμη το 5S ειναι η καλυτερη επιλογη.



#358   valkyre

valkyre

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/09/2013 - 15:09

Kαθε φορα που ακουω να κραζουν την apple για ελειψη "σχεδιαστικης φαντασιας" απο το ενα μοντελο στο αλλο βαζω τα γελια...

 

δηλαδη ρε παιδες, εσεις της android αγορας, πειτε μου κι εμενα ποια η τραγικη σχεδιαστικη διαφορα μεταξυ Galaxy S3 και Galaxy S4?? Ή μηπως το Note III ειναι ετη φωτος αλλαγμενο απο το Note II? Θα τρελαθουμε εντελως μου φαινεται...

 

Δηλαδη ελεος το εχουμε ξεφτυλισει ολιγον τι με το κραξιμο...

 

Τουλαχιστον απο numbered ιphone σε iphone η apple κανει αισθητες σχεδιαστικες αλλαγες. Το 3Gs πολυ διαφορετικο απο το 4s και το ιδιο το 5s.

 

Για ολοκληρωτικη σχεδιαστικη αλλαγη κοιταχτε προς iphone 6 μερια, αν και το 5c που κυκλοφορει τωρα θεωρω οτι ειναι πολυ διαφορετικο σχεδιαστικα και θα ελεγα πολυ πιο ομορφο ακομα και απο το 5s.

 

Αυτα. Ελειψη σχεδιασμου δεν εχει η apple, ή αν εχει η apple τοτε εχουν και ολα εκεινα τα κινητα που ειναι για τους "ψαγμενους" και τους "εξυπνους".



#359   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/09/2013 - 15:12

Ναι σωστα αυτοι που ειναι με 5 δεν αξιζει να πανε στο 5S οπως και αυτοι που ειχαν το 4 δεν αξιζε να πανε σε 4S. 

 

Αλλα αν καποιος θελει να παρει ενα iphone αυτη τη στιγμη το 5S ειναι η καλυτερη επιλογη.

Για κάποιον που είναι με 4S ή ακόμα και το 4, προφανώς το να πας στο 5S είναι η καλύτερη επιλογή.. :)

 

Γενικότερα είμαι κατά των S εκδόσεων. Ειδικότερα όταν είσαι με το προηγούμενο.

 

Και το λέω αυτο μιας και έχω περάσει απο όλα..


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 30/09/2013 - 15:24

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#360   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 30/09/2013 - 15:21

Εγω παλι δεν ειμαι τοσο κατα των s εκδοσεων αρκει φυσικα να ξερεις γιατι το παιρνεις. Η κυριοτερη διαφορα που θα δεις ειναι η καρτα γραφικων και για αυτον που ασχολειται κυριως με βαρια games οπως το infinity blade θα δει διαφορα. Ακομα θυμαμαι πως πηγαινε το infinity blade 2 στο 4 και ποσο πιο ομαλα ετρεχε στο 4S...

Θελω να δω και πως τα παει το infinity blade 3 σε προηγουμενα μοντελα...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες