Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 12 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5S στην Ελλάδα και εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2048 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#361   applover

applover

    iPH Enthousiast

  • 437 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/09/2013 - 15:44

Γνωρίζουμε άμα κυκλοφόρησε Ελλάδα;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#362   polisan1992

polisan1992

    iPH Member

  • 349 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:demon1kman

Δημοσίευση 30/09/2013 - 15:46

μεχρι τωρα μονο με παραεισαγωγη στα 980 ευρω οποτε ακυρο



#363   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 30/09/2013 - 16:36

καλα για να εκμεταλλευτουν τον επεξεργαστη θα περασουν μηνες.τουλαχιστον 8....ξεχνατε οτι εφαρμογες ακομη να αναβαθμιστουν για την νεα αναλυση;τι να λεμε τωρα.αφου μπαζει το πραμα


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#364   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 30/09/2013 - 20:10

Ανυπομονώ να έρθουν τα Χριστούγεννα να μου το πάρω δώρο!!!!

Διαβάζω όσα λέτε και δεν κρατιέμαι!Χιχιχι... :D



#365   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2013 - 00:37

καλα για να εκμεταλλευτουν τον επεξεργαστη θα περασουν μηνες.τουλαχιστον 8....ξεχνατε οτι εφαρμογες ακομη να αναβαθμιστουν για την νεα αναλυση;τι να λεμε τωρα.αφου μπαζει το πραμα

 

Ποιες σοβαρές εφαρμογές δεν έχουν αναβαθμιστεί για ανάλυση; Το Froutakia Plus (Ad Free); Ήδη έχουν αρχίσει να αναβαθμίζονται εφαρμογές και μην ξεχνάμε το Infinity Blade ;) 



#366   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/10/2013 - 10:06

Πάντως βλέπω αισθητή διαφορά στο browsing,άνοίγει σελίδες μπάμ μπάμ..
Δεν νομίζω να είμαι τόσο επηρεασμένος..


Θα συμφωνήσω και εγώ στην διάφορα ταχύτητας. Έχει διάφορα από το 5. Βέβαια από χρήστη σε χρήστη είναι διαφορετική εμπειρία οπότε δεν μπορούμε να λέμε σχόλια του τύπου "θα δεις διαφορα η δεν θα δεις διάφορα". Σε μένα προσωπικά η διάφορα της ταχύτητας είναι αισθητή..

#367   iUs3r

iUs3r

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/10/2013 - 12:13

Συσκευή που δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί από την apple τι να την κάνεις; Και ποιος θα αγόραζε συσκευή αν δεν την δει να λειτουργεί μπροστά του και να μπορεί να μπει στο iTunes η AppStore; Φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν ακόμα άτομα που δεν γνωρίζουν αλλά σε μικρό διάστημα όλοι θα ξέρουν ότι δεν υπάρχουν κλεμμένα iPhone γιατί δεν μπορούν να ενεργοποιηθούν, με αποτέλεσμα όλοι οι αγοραστές να ζητούν απόδειξη ότι είναι ενεργοποιημένο το τηλέφωνο. Άρα κάποια στιγμή στο μέλλον θα σταματήσουν και οι κλοπές από iPhone γιατί δεν θα μπορούν να πουληθούν σαν συσκευές. Αν γνωρίζεις κάποιο τρόπο να ενεργοποιείται χωρίς να το γνωρίζει η apple θα θέλαμε να το ξέρουμε και εμείς για να πάρουμε τα μέτρα μας.

 

Τώρα μάλιστα, το είπες σωστά....σε κάποια στιγμή στο μέλλον, μπορεί και να σταματήσουν οι κλοπές....έτσι συμφωνώ. Τώρα όμως όχι. Επίσης, όπως πολύ καλά γνωρίζεις η Apple ήξερε μέχρι τώρα ότι ακόμη και βάζοντας pin στην συσκευή ο άλλος που το έκλεβε μπορούσε να το κλείσει και πάπαλα και location services, και πιάνω τον κλέφτη, κτλ....και παρ' όλα αυτά τα "πούλαγε" ως χαρακτηριστικά του iPhone....και το μόνο που χρειαζόταν να κάνει στη πραγματικότητα δεν το έκανε ποτέ (ακόμη δεν το έχει κάνει)...δηλ. για να κλείσει ένα iPhone που έχει pin ( ή δακτυλικό αποτύπωμα...δεν εχει σημασία για τη συζήτηση) είναι να ζητήσει το ρημαδό-pin....ε ακόμη δεν μπορούν να το καταλάβουν αυτό στην Apple.....

 



#368   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/10/2013 - 12:22

Τώρα μάλιστα, το είπες σωστά....σε κάποια στιγμή στο μέλλον, μπορεί και να σταματήσουν οι κλοπές....έτσι συμφωνώ. Τώρα όμως όχι. Επίσης, όπως πολύ καλά γνωρίζεις η Apple ήξερε μέχρι τώρα ότι ακόμη και βάζοντας pin στην συσκευή ο άλλος που το έκλεβε μπορούσε να το κλείσει και πάπαλα και location services, και πιάνω τον κλέφτη, κτλ....και παρ' όλα αυτά τα "πούλαγε" ως χαρακτηριστικά του iPhone....και το μόνο που χρειαζόταν να κάνει στη πραγματικότητα δεν το έκανε ποτέ (ακόμη δεν το έχει κάνει)...δηλ. για να κλείσει ένα iPhone που έχει pin ( ή δακτυλικό αποτύπωμα...δεν εχει σημασία για τη συζήτηση) είναι να ζητήσει το ρημαδό-pin....ε ακόμη δεν μπορούν να το καταλάβουν αυτό στην Apple.....


Διάβασε για το Activation Lock ;)

Αυτό με όταν κλείνεις το iPhone να ζητάει το passcode είναι μεγάλη μου απορία πολύ καιρό αλλά το καταλαβαίνω γιατί δεν το κάνει - και ούτε πρόκειται. Ο λόγος είναι ότι εάν το κάνει δεν θα μπορείς μετά να πραγματοποιείς hard reset/DFU σε περίπτωση που υπάρχει πρόβλημα. Το Activation Lock είναι ακόμα καλύτερο.

Follow me on twitter


#369   iUs3r

iUs3r

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/10/2013 - 16:39

Για το activation lock πίστεψε με έχω διαβάσει αρκετά, όχι από ελληνικά sites και όχι μόνο από ενημερωτικά....ξέρω πολύ καλά τί είναι η τεχνολογία του Touch ID και τί φέρνει στο μέλλον για όλους μας....ΟΜΩΣ το θέμα της απενεργοποίησης της συσκευής χωρίς κωδικό, για εμένα και πολλούς άλλους παραμένει θέμα, και είναι πρόβλημα. Τα άλλα που γράφεις είναι ψιλο-άσχετα, γιατί hard reset/DFU κάνεις με 2 κουμπιά πατημένα και όχι με ένα....εκτός ότι θα μπορούσαν να βρουν ένα κάρο άλλους τρόπους σε αυτή τη περίπτωση....απλά είναι ένα θέμα που θέλει η Apple να το "λύσει" με τον δικό της τρόπο (ίδε τρόπο που θα της αποφέρει χρήματα από μελλοντικές secure transactions μέσω Touch ID) και όχι με τον "προφανή".....



#370   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 01/10/2013 - 21:14

Για το activation lock πίστεψε με έχω διαβάσει αρκετά, όχι από ελληνικά sites και όχι μόνο από ενημερωτικά....ξέρω πολύ καλά τί είναι η τεχνολογία του Touch ID και τί φέρνει στο μέλλον για όλους μας....ΟΜΩΣ το θέμα της απενεργοποίησης της συσκευής χωρίς κωδικό, για εμένα και πολλούς άλλους παραμένει θέμα, και είναι πρόβλημα. Τα άλλα που γράφεις είναι ψιλο-άσχετα, γιατί hard reset/DFU κάνεις με 2 κουμπιά πατημένα και όχι με ένα....εκτός ότι θα μπορούσαν να βρουν ένα κάρο άλλους τρόπους σε αυτή τη περίπτωση....απλά είναι ένα θέμα που θέλει η Apple να το "λύσει" με τον δικό της τρόπο (ίδε τρόπο που θα της αποφέρει χρήματα από μελλοντικές secure transactions μέσω Touch ID) και όχι με τον "προφανή".....

Αν το τηλέφωνο κολλήσει και δεν μπορείς να βάλεις κωδικό και πρέπει να το κλείσεις τι θα κάνεις?? Hard Reset Θα μου πεις.. Ναι αλλά και πάλι αν χρειάζεται κωδικό δεν θα μπορείς να κάνεις τίποτα... Είναι λίγο επίφοβο να βάλεις για να κλείνει κατά την γνώμη μου.. Ήδη έχει κάνει σημαντικά βήματα σε ότι αφορά την κλοπή και την ασφάλεια του τηλεφώνου.. Αν κάποιος ξέρει πολύ καλά τι πρέπει να κάνει (Χάκερ) δεν πάνε να βάλουν όπου νάνε κωδικούς, αυτός θα το βρει τον τρόπο...

 

Μέχρι τώρα ήταν ξέφραγο αμπέλι, σιγά σιγά βρίσκουν τρόπους.. Σιγά σιγά ίσως να δημιουργήσουν και καλύτερους..

 

Φιλικά

Σ.Π


@CaLi@


#371   psab

psab

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 01/10/2013 - 21:19

μετα απο μια βδομάδα να πω με τη σειρά μου οτι το S έχει ελαφρώς καλύτερη μπαταρία απο το απλο 5αρι...



#372   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/10/2013 - 21:21

Τα άλλα που γράφεις είναι ψιλο-άσχετα, γιατί hard reset/DFU κάνεις με 2 κουμπιά πατημένα και όχι με ένα....εκτός ότι θα μπορούσαν να βρουν ένα κάρο άλλους τρόπους σε αυτή τη περίπτωση....απλά είναι ένα θέμα που θέλει η Apple να το "λύσει" με τον δικό της τρόπο (ίδε τρόπο που θα της αποφέρει χρήματα από μελλοντικές secure transactions μέσω Touch ID) και όχι με τον "προφανή".....


lol, αυτά που γράφω είναι ακριβώς ο λόγος που δεν το κάνει η Apple. Εάν το κινητό σου έχει ένα software πρόβλημα και κολλήσει η οθόνη πως θα κάνεις hard reset εάν με το που πατάς το power button θα σου ζητάει κωδικό τον οποίο εξαιτίας του software προβλήματος δεν θα μπορείς να βάλεις; Με την υπάρχουσα κατασκευή του iPhone δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο, ούτε και η Apple. Έχεις να προτείνεις κάτι διαφορετικό;

Ας σκεφτόμαστε και λίγο πριν γράψουμε κάτι και ας αφήσουμε αυτή την καχυποψία για το οτιδήποτε συμβαίνει γύρω μας. Κάποια πράγματα απλά είναι έτσι όπως είναι.

Follow me on twitter


#373   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 01/10/2013 - 21:30

μετα απο μια βδομάδα να πω με τη σειρά μου οτι το S έχει ελαφρώς καλύτερη μπαταρία απο το απλο 5αρι...

Εγώ να πω την αλήθεια μια από τα ίδια βλέπω, και αυτό είναι καλό βέβαια αν αναλογιστείς πως είναι πιο ενεργοβόρο από το 5αρι..

 

Γιαυτό που είναι είμαι ευχαριστημένος με την χρήση που κάνω..

 

Και με την μικρή και βολική μπαταρία της Anker όποτε χρειαστεί δεν έχω κανένα πρόβλημα... :P


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 01/10/2013 - 21:30

@CaLi@


#374   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1.085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/10/2013 - 22:16

Καποιος που εχει παρει Space gray να μας πει αν ειναι τοσο εντυπωσιακο οσο δειχνει!


 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#375   NitromanseR

NitromanseR

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2013 - 07:43

Καποιος που εχει παρει Space gray να μας πει αν ειναι τοσο εντυπωσιακο οσο δειχνει!

Σήμερα ήρθε το δικό μου! Είναι όντως πολύ όμορφο, βέβαια ο καθένας πρέπει να δει το κάθε μοντέλο από κοντά για να βγάλει τα δικά του συμπεράσματα.

 

Γενικά ένα κλικ πιο γρήγορο από το 5άρι, τη κάμερα δε τη δοκίμασα ακόμη αλλά το fingerprint sensor αρκετά καλό και ακριβές. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες