Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 12 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5S στην Ελλάδα και εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2048 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1441   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 10/12/2013 - 16:27

Ωχ στον Γερμανο?? Σε ενα φιλο μου εβγαλαν υγρασια και απο οτι εχω διαβασει εδω ειναι το αγαπημενο τους..προσεχε το



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1442   gkagad

gkagad

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 10/12/2013 - 17:20

καλησπέρα

 

έχω το 4s και παράγγειλα το 5s

 

υπάρχει τρόπος να περάσω όλες τισ επαφές, ρυθμίσεις συσκευής - λογαριασμών email με αυτόματο τρόπο;

 

ευχαριστώ



#1443   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/12/2013 - 17:29

Τις επαφές πως τις συγχρονίζεις?

 

Το πιο απλό αν δεν έχεις JB στο 4S, να κάνεις Restore From Backup.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1444   gkagad

gkagad

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 10/12/2013 - 17:33

συγχρονισμός με επαφές σε gmail και σε contacts του macbook

 

οπότε τις έχω παντού



#1445   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/12/2013 - 17:43

Mπορείς να τις κάνεις Export σε vCard όπου θα το περάσεις μετά στο iCloud.com το αρχείο.

 

Διαφορετικά και απο τον Μac σου, ή με Restore From Backup, αν μιλάς για καθαρή συσκευή.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1446   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 10/12/2013 - 20:06

Οι επαφες μου μπηκαν αμεσως στο 5s μολις εβαλα τον λογαριασμο μου στο icloud.



#1447   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/12/2013 - 00:48

Παιδια εγω πηρα τελικα μετα απο πολυ ψαξιμο για διαθεσιμο iphone 5s grey.παω να το ανοιξω με χαρα, το ανοιγω και οπως τραβαω την ζελατινα πλατης πεφτει το ματι μου αμεσως πανω σε ενα τραβμα που δυστυχως ειχε το κινητο.ειναι κατι σαν μικρο εξογκομα ( δηλαδη απο μεςα προς τα εξω, με το χερι δεν το καταλαβαινεις)στο μεταλλο λιγο διπλα απο το μηλο.δεν ειναι παντα αντιληπτο.φαινεται αναλογα με το φωτισμο και την οπτικη γωνια που θα το κοιταξεις.εχω ξενερωσει απειρα γενικα..τι λετε να κανω.;το κινητο ειναι απο γερμανο.



#1448   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/12/2013 - 00:58

Ρε φιλε τι μπορω να κανω ομως..; Μπορει να μην το εβλεπα μεσα σε τρεις μερες..δεν εκανε και μπαμ..τεσπα..ειμαι στις 6 μερες εχω ενημερωσει το γερμανο στη λαρισα που το πηρα μεσω του πατερα μου που το αγορασε και ειναι και γνωστος του απο τη δευτερη μερα και του ειπαν να το παω σε καποιο γερμανο εδω αθηνα ή να περιμενω καμια δυο βδομαδες που θα παω και εγω λαρισα να το παω μια και καλη εκει. :/ παντως δεν αναφερθηκε σε DOA και προθεσμια 3 ημερων.!τι να πω..! Θα παω σε ενα γερμανο σημερα εδω αθηνα να δω τι μπορει να γινει.. :/

Το καταλαβαίνω και είναι λογικό. Πάντως, ανακατασκευασμένο θα πάρεις αν το δώσεις τελικά για αντικατάσταση.

 

Και αυτοί τα ανακατασκευασμένα καινούρια τα λένε.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1449   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/12/2013 - 00:59

Παιδια εγω πηρα τελικα μετα απο πολυ ψαξιμο για διαθεσιμο iphone 5s grey.παω να το ανοιξω με χαρα, το ανοιγω και οπως τραβαω την ζελατινα πλατης πεφτει το ματι μου αμεσως πανω σε ενα τραβμα που δυστυχως ειχε το κινητο.ειναι κατι σαν μικρο εξογκομα ( δηλαδη απο μεςα προς τα εξω, με το χερι δεν το καταλαβαινεις)στο μεταλλο λιγο διπλα απο το μηλο.δεν ειναι παντα αντιληπτο.φαινεται αναλογα με το φωτισμο και την οπτικη γωνια που θα το κοιταξεις.εχω ξενερωσει απειρα γενικα..τι λετε να κανω.;το κινητο ειναι απο γερμανο.


Έχει και εμένα ένα τέτοιο σημαδακι δίπλα στο μηλο και αριστερά. Σαν να έχει βαφτεί ένας κόκκος σκόνης...
Δεν μπαίνω στη διαδικασία για αλλαγή γιατί υπάρχει και ο νόμος του Μερφι... Το έχω δει και σε 5αρια, απλά στα σκουρόχρωμα φαίνεται περισσότερο. Σίγουρα για ένα τέτοιο κινητό δεν θα έπρεπε να υπάρχουν προβλήματα, αλλά δυστυχώς υπάρχουν... Τουλάχιστον δεν είχαμε χτυπημένα κινητά όπως στο 5αρι... Πάντως την επόμενη φορά το κινητό θα είναι από Αγγλία. Εγώ το κινητό το αγόρασα από μεταπωλητη της Apple και το service από Arvato γιατί η εισαγωγή είναι της Vodafone. Οπότε αγορά μονο από εξωτερικό!

#1450   giannik

giannik

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:gianni_k

Δημοσίευση 11/12/2013 - 09:10

Το δικό μου είναι απο τα πρώτα,τέλος Σεπτεμβρίου ,αγορά απο Αγγλία Handtec.
Κτυπάω ξύλο ,άψογο εμφάνισιακά και λειτουργικά..
Το 5 απο COSMOTE είχα κάνει τρία DOA για να πάρω ένα χωρίς ελάττωμα..
Πιθανώς αυτά που προορίζονται για ανεπτυγμένες χώρες περνούν καλύτερο ποιοτικό έλεγχο,δεν υπάρχει άλλη εξήγηση.

#1451   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 11/12/2013 - 09:54

Εγω το πηρα χθες και το επιστρεφω σημερα λογο κιτρινης οθονης.Αν δεν ειχα το 4αρι διπλα να εβλεπα οτι ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα μπορει και να το κρατουσα αλλα στην συγκριση διπλα διπλα η οθονη μου λεει αλλαξε με.Παλι καλα που εχει το doα o γερμανος και ολα καλα.Το μονο κακο ειναι πως θα περιμενω γιατι δεν υπαρχει αλλο....

Παντως το τηλεφωνο ειναι απιστευτο.Καμια σχεση με το 4αρι και η οθονη η μεγαλυτερη ειναι λες κ ειχα 19αρα τηλεοραση κ ξαφνικα πηγα σε 40αρα!δεν περιμενα τοση διαφορα σε λιγα εκατοστα



#1452   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/12/2013 - 11:52

Εγω το πηρα χθες και το επιστρεφω σημερα λογο κιτρινης οθονης.Αν δεν ειχα το 4αρι διπλα να εβλεπα οτι ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα μπορει και να το κρατουσα αλλα στην συγκριση διπλα διπλα η οθονη μου λεει αλλαξε με.Παλι καλα που εχει το doα o γερμανος και ολα καλα.Το μονο κακο ειναι πως θα περιμενω γιατι δεν υπαρχει αλλο....
Παντως το τηλεφωνο ειναι απιστευτο.Καμια σχεση με το 4αρι και η οθονη η μεγαλυτερη ειναι λες κ ειχα 19αρα τηλεοραση κ ξαφνικα πηγα σε 40αρα!δεν περιμενα τοση διαφορα σε λιγα εκατοστα


Εγώ έπαψα να βάζω δίπλα το 4αρι γιατί η σύγκριση είναι απογοητευτική...
Καλύτερα να το συγκρίνεις με κανένα 5αρι γιατί πολυ δυσκολα θα βρεις 5s που να στέκεται δίπλα σε 4αρι χρωματικα. Το 4αρι μπλεδιζει υπερβολικα.

#1453   swkratis

swkratis

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/12/2013 - 16:47

Παιδια το εχω κανει λιγο θεμα εγω τελικα στο γερμανο..εχω μιλησει με τα κεντρικα του γερμανου και με το καταστημα που το πηρα και τελικα μου ειπαν οτι τωρα πλεον αφου περασαν οι τρεις μερες θα παει στο service για αντικατασταση και οχι DOA..εγω επεμεινα και αλλο εξηγωντας στα κεντρικα τη κατασταση και μου ειπαν να επικοινωνησει το καταστημα πουτο πηρα με τα κεντρικα ζητωντας κατ´ εξαιρεση αντικατασταση με DOA και οτι γινει..τελευταια πιθανοτητα μου ειπαν.αν δε το δεχτουν θα γινει αντικατασταση μεσω service λογικα..αυτα..μακαρι να παν ολα καλα.!

#1454   swkratis

swkratis

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/12/2013 - 16:50

Έχει και εμένα ένα τέτοιο σημαδακι δίπλα στο μηλο και αριστερά. Σαν να έχει βαφτεί ένας κόκκος σκόνης...
Δεν μπαίνω στη διαδικασία για αλλαγή γιατί υπάρχει και ο νόμος του Μερφι... Το έχω δει και σε 5αρια, απλά στα σκουρόχρωμα φαίνεται περισσότερο. Σίγουρα για ένα τέτοιο κινητό δεν θα έπρεπε να υπάρχουν προβλήματα, αλλά δυστυχώς υπάρχουν... Τουλάχιστον δεν είχαμε χτυπημένα κινητά όπως στο 5αρι... Πάντως την επόμενη φορά το κινητό θα είναι από Αγγλία. Εγώ το κινητό το αγόρασα από μεταπωλητη της Apple και το service από Arvato γιατί η εισαγωγή είναι της Vodafone. Οπότε αγορά μονο από εξωτερικό!



Φιλε εμενα δεν ειναι ετσι..ειναι στο ιδιο σημειο με εσενα αλλα ειναι σαν εξογκωματακι..αλλα ειναι λειο.δεν το αισθανεσαι με την αφη ιδιατερα.απλα απο καποιες οπτικες γωνιες φαινεται σαν τσαλακωμα..

#1455   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 12/12/2013 - 15:32

Φιλε Σωκρατη να σε ενημερωσω κατι μιας κ εγω κλαιω λιγακι απο χθες.Εμενα θα μου το αλλαξει ο φιλος μου με Doa κανονικα το θεμα ειναι πως διαθεσημοτητα σε 5s space gray 16αρι δεν υπαρχει....και παραλαβη λεει εχουν 24/1!!!!!!!!

Εμενα μου λεει ο φιλος μου εισαι  μαλ@κας που το αλλαζεις επειδη σου κιτρινιζει αλλα εμενα μου φαινοτανε τεραστια η διαφορα και στο 4αρι και στο μακ διπλα διπλα κ δεν ηθελα να ξενερωσω.Ελπιζω τουλαχιστον στο καταστημα σου να εχουν κ αλλο διαθεσιμο γιατι μετα οπως κ εγω καλο 2014!!!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 23

0 μέλη, 23 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες