Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 12 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5S στην Ελλάδα και εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2048 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1471   katerinavaka

katerinavaka

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 14/12/2013 - 20:02

Επειδή μετά τις γιορτές θα πάρω το iPhone 5s ,θέλω να μου πείτε από που είναι καλύτερα να το αγοράσω και πιο αξιόπιστα ;; Από το internet που είναι και φθηνότερο ή από μεγάλα καταστήματα όπως πλαίσιο κ.λ.π.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1472   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.544 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/12/2013 - 20:05

Mακριά απο παρόχους - Resellers. Προτίμησε απο Skroutz και αυτό λόγω InfoQuest.

 

Πέρα απο τα λεφτά που θα γλυτώσεις.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1473   katerinavaka

katerinavaka

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 14/12/2013 - 20:08

Ναι αλλά όλα τα καταστήματα που υπάρχουν στο skroutz είναι αξιόπιστα ;;

#1474   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.544 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/12/2013 - 20:15

Μια χαρά αξιόπιστα είναι.. Υπάρχουν και οι αντίστοιχες αξιολογήσεις.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1475   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/12/2013 - 20:27

Εχει μια τάση κιτρινίλας αλλά διστάζω να το πάω πίσω κ ο λόγος: δεν εχει κανένα άλλο θέμα (εκτός από το γνωστό κλικ κλικ που κάνει). Τώρα, αν το άλλο που θα πάρω έχει θέμα με την μπαταριά? Αν έχει σημάδια? Αν δεν έχει καλό σήμα, αν μπλεδισει κάποια στιγμή η οθόνη? Πιστεύω είναι πολλά τα ΑΝ για μια μικρή απόκλιση του ασπρου σε κίτρινο. Τι λέτε? Νικο έχει doa 10 μέρες όπως μου ανέφερες! Επίσης το έκανα σύγκριση στην vodafone με ένα 5c k 5s και ήταν τα ίδια με foul φωτεινότητα. Την γνώμη σας...


Και εγώ στην ίδια φάση είμαι...
Μην πάμε για μαλλι και βγούμε κουρεμένοι...
Εμένα έχει το κλικ κλικ και το κιτρινισμα σε σχέση με το 4αρι...
Εγώ ανέφερα ότι 5s με κατάλευκη οθόνη είναι μειοψηφία. Κάντε δημοψήφισμα να δουμε...

#1476   LivEviL

LivEviL

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 14/12/2013 - 21:51

είχα διαβάσει ένα άρθρο έχει καιρό όμως από τότε που αρχίσανε να εμφανίζονται η κίτρινες οθόνες σε iPhone 4S ότι αυτό το πολύ λευκό προς μπλε που ήτανε στο iPhone 4 ότι καταργήθηκε ο λόγος ότι δεν έκανε καλό στα μάτια και δημιουργούσε αυπνία σε οριζμένους ανθρώπους κατά πόσο αληθεύει αυτό δεν ξέρω !!!



#1477   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 14/12/2013 - 23:40

Εμενα ηταν φουλ στο κιτρινο κ το γυρισα το κακο ειναι πως τωρα θα περιμενω ενα μηνα για DOA.Παντως το βαλαμε διπλα στο 4αρι μου διπλα σε 5c και το 5s ε ειχαν 3 διαφορετικες οθονες....Δηλ ελεος!οταν περνεις ενα τηλ 700κ ε περιμενεις το ενα να ειναι ιδο με το αλλο εκτος βαβαια κ αν το καθε ενα ειναι μοναδικα φτιαγμενο για να ξερουμε πως ειναι μοναδικο!!!Εμενα κιτρινο εσενα πρασσινο του αλλου βυσινι κτλ κτλ



#1478   MrSmith

MrSmith

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 15/12/2013 - 01:40

Θα μπορούσα να πω, πως το 5c είναι όντως πιο ξεκούραστο στα ματιά από το 4 ( και τα 2 φούλ φωτεινότητα ). Εγώ προσωπικά κατα 99% θα το κρατήσω, γιατί είναι καθαρά θέμα συνήθειας.

#1479   teogn7

teogn7

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 15/12/2013 - 13:16

Θα μπορούσα να πω, πως το 5c είναι όντως πιο ξεκούραστο στα ματιά από το 4 ( και τα 2 φούλ φωτεινότητα ). Εγώ προσωπικά κατα 99% θα το κρατήσω, γιατί είναι καθαρά θέμα συνήθειας.

Μια από τα ίδια λέω να κάνω κ εγώ. Είμαι πολύ επίφοβος με το επόμενο που θα έρθει. Μπορεί να έχει άλλα τόσα. Εξάλλου από τα 25 πχ 5s τα 22 είναι λίγο κίτρινα!!! Μια ερώτηση τώρα, μπορούμε να στείλουμε σαν ομάδα ένα mail στην apple να δούμε τι θα μας πει γι΄αυτο το θέμα?



#1480   shadybav233

shadybav233

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 15/12/2013 - 13:31

Παιδιά δεν πρέπει να είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα αλλά όπως είπε κ ο φίλος πιο πάνω είναι καθαρά θέμα συνήθειας! Μέχρι στιγμής δεν το έχω συγκρίνει με κανένα αλλο iPhone κ μου φαίνεται μια χαρα κατασπρο! Κ ούτε θα μπω στην διαδικασία..

#1481   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 15/12/2013 - 13:35

μην μπεις γιατι κ εγω μπηκα και μου εκατσε περιεργα.Επειδη θα αργησω να παρω το 16αρι μηπως να παρω το 32?Αξιζει καλυτερα λετε?Γιατι τωρα ο ελευθερος χωρος που εχω ειναι 2 gb



#1482   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/12/2013 - 14:00

μην μπεις γιατι κ εγω μπηκα και μου εκατσε περιεργα.Επειδη θα αργησω να παρω το 16αρι μηπως να παρω το 32?Αξιζει καλυτερα λετε?Γιατι τωρα ο ελευθερος χωρος που εχω ειναι 2 gb


Όσο μεγαλύτερος χώρος τόσο καλύτερα!
Εγώ με 64 και όλη τη μουσική στο σύννεφο και έχω 10 ελεύθερα...
Θα προτιμούσα 128 για να τα έχω όλα. Είναι τελείως προσωπικό το θέμα. Φίλοι με 16αρι θεωρούν ότι και αυτά είναι αρκετά. Εγώ έχω πολλά βίντεο και φωτό (από τα παιδιά μου) οπότε τα 64 (56 για την ακρίβεια) είναι λίγα...

#1483   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 15/12/2013 - 14:03

Το βλέπω κ εγω γιατι εχω λίγες φωτό κ βίντεο μεσα κ άμα τραβιξω 5-6βιντεο κ μερικές φωτό παει γέμισε ο χώρος κ πρεπει να ψάχνω να δω τι θα σβήσω...κ νομίζω πως οι εφαρμογές όσο πανε κ μεγαλώνουν σε mb και gb τα παιχνίδια

#1484   teogn7

teogn7

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 16/12/2013 - 09:51

Καλημερα παιδια, το κλικ της κιτρινιλας ισως να οτι το ασπρο ειναι ποιο θερμο πλεων. Οποτε παιζει να μην ειναι προβλημα.



#1485   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 16/12/2013 - 10:57

Όσο μεγαλύτερος χώρος τόσο καλύτερα!
Εγώ με 64 και όλη τη μουσική στο σύννεφο και έχω 10 ελεύθερα...
Θα προτιμούσα 128 για να τα έχω όλα. Είναι τελείως προσωπικό το θέμα. Φίλοι με 16αρι θεωρούν ότι και αυτά είναι αρκετά. Εγώ έχω πολλά βίντεο και φωτό (από τα παιδιά μου) οπότε τα 64 (56 για την ακρίβεια) είναι λίγα...

 

Φώτος-Video στο "Σύννεφο" και αυτά, δεν αξίζει πια να σκας ένα σκασμό λεφτά για τα GB στην εποχή των "Συννεφοserver".. Βλέπε DropBox Skydrive κτλ.. Τα 32GB θεωρώ πως είναι ένας ιδανικός χώρος για ένα κινητό…

 

Εκτός και αν δεν θέλεις αυτό είναι άλλο καπέλο… Τότε Euro και GB.. :P


@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες