Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

*Οδηγός Αγοράς iPhone απο Αγγλία*


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
243 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 10/09/2017 - 09:47

Απο αγγλικο apple store λογικα δεν εχει τελωνειο μιας κ ειναι ευρωπη


iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   jimmyhmhm

jimmyhmhm

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/12/2017 - 20:01

Έχει ακολουθησει κανεις τη διαδικασια που περιγραφεται, απο την ελευση του Χ κ μετα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#243   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/12/2017 - 20:04

Ναι δεν έχει αλλάξει κάτι .

#244   bill_2

bill_2

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 07/11/2020 - 23:39

Οδηγός Αγοράς iPhone απο Αγγλία

 

 

  • Ως billing address θα βαλουμε την πραγματικη μας ελληνικη διευθυνση που ανταποκρινεται στην καρτα(πιστωτικη ή χρεωστικη) που θα χρησιμοποιησουμε...και σαν χωρα θα βαλουμε κατα προτιμηση την αμερικη που εχει την περιοχη της Αθηνας στην πολιτεια της Γεωργιας. Για το zip code της πολιτειας της Γεωργιας φανταζομαι ολοι μπορειτε να κανετε ενα search στο google!
  • To επομενο βημα αφου προχωρησει η παραγγελιας σας(δηλαδη αφου εχετε πατησει place order και σας βγαλει το παραθυρο επιτυχιας) ειναι να καλεσετε την apple στην Αγγλια στο : (0044)8000480408. Σε αυτο το νουμερο θα βγει ενα αυτοματοποιημενο συστημα ως συνηθως...και θα σας ρωταει στα αγγλικα παντα πως μπορει να σας βοηθησει...λετε εσεις(παλι στα αγγλικα) οτι θελετε να αλλαξετε τα στοιχεια της παραγγελιας σας(μονο για το billing info) και θα σας ρωτησει τον αριθμο της παραγγελιας...θα τον αναφερετε ενα ενα τους αριθμους αργα και καθαρα για να καταλαβει και μετα θα πειτε οτι θελετε να σας συνδεσουν με καποιον για να μιλησετε. Οταν απαντησει καποιος θα πειτε οτι θελετε να αλλαξετε τα στοιχεια σας στο billing info και πιο συγκεκριμενα τον αριθμο του τηλεφωνου σας επειδη προσωρινα δεν βρισκεστε στην αμερικη.Θα δωσετε λοιπον το ελληνικο κινητο σας προσθετοντας μπροστα και τον κωδικο της χωρας μας (0030)...ρωτηστε και αν μπορειτε να αλλαξετε την χωρα στο billing info απο αμερικη σε Ελλαδα...εμενα προσωπικα μου ειπαν οτι δεν μπορουνε ...αλλα οχι οτι θα εχω θεμα αφου η τραπεζα μου εκανε αποδεκτη την συναλλαγη.

 

Αφου λοιπον εχετε κανει ολα αυτα τα βηματα λογικα ολα θα πανε καλα και το iphone θα ερθει σπιτι σας αναλογα με το ποτε θα φτασει στον κουριερ(αυτο ακομα το περιμενω και εγω) ειμαι στην διαδικασιας αναμονης μεχρι να μου γραψει preparing to dispatch στην σελιδα της παραγγελιας..αλλα αυτο θα αργησει γιατι μου λεει estimate delivery: October!

 

 

Aυτα τα λιγα λοιπον ....για οποιαδηποτε συμπληρωματικη απορια...ρωτηστε εδω...και ας απαντησουν και οι υπολοιποι που ξερουν!

ερωτηση αν βαλουμε paypal χρειαζετε παλι να πάρουμε τηλέφωνο στην apple και να κάνουμε τα υπολοιπα , νομίζω γινεται και με paypal η κανω λαθος ?






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες