Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

*Οδηγός Αγοράς iPhone απο Αγγλία*


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
243 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   TXB

TXB

    iPH Contributor

  • 1.595 μηνύματα
  • Twitter:@???82
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G
  • GameCenter:???

Δημοσίευση 30/09/2013 - 12:08

ειναι δυνατον να εχουμε ενα λινκ απο το σαιτ της απλ για αγορα?
Γιατι το κοιταζω και μου βγαζει τα συμβολαια...

δεν θα διαλέξεις συμβόλαιο θα παρησεις sim free

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 30/09/2013 - 12:08

Κοίταξε εγώ παρηγγειλα το 32αρι στην τιμή που θα έπαιρνα από εδώ το 16 αρι

Τοτε μια χαρα δεν το συζητω!  Το θεμα ειναι οτι επειδη δεν μιλαω καλα τα Αγγλικα γινεται χωρις να επικοινωνισω τηλεφωνικος να τους πω οτι προσορινα μετακομισα για Ελλαδα..?



#33   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/09/2013 - 12:09

Πρέπει να στείλω κάποιο email στην apple μετά την παραγγελία? Πχ την κάρτα visa?

#34   TXB

TXB

    iPH Contributor

  • 1.595 μηνύματα
  • Twitter:@???82
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G
  • GameCenter:???

Δημοσίευση 30/09/2013 - 12:10

Τοτε μια χαρα δεν το συζητω! Το θεμα ειναι οτι επειδη δεν μιλαω καλα τα Αγγλικα γινεται χωρις να επικοινωνισω τηλεφωνικος να τους πω οτι προσορινα μετακομισα για Ελλαδα..?

δεν ξέρω κανε την παραγγελία εσύ και μπορεί να μη σε ψάξουν τηλεφωνικά και απλά να σου στείλουν ένα μειλ και να ζητάνε ταυτότητα κάρτα και απόδειξη κάρτας αν έχεις κανένα φίλο βάλε τον να μιλήσει αυτος

Τελευταία επεξεργασία από: TXB, 30/09/2013 - 12:10


#35   TXB

TXB

    iPH Contributor

  • 1.595 μηνύματα
  • Twitter:@???82
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G
  • GameCenter:???

Δημοσίευση 30/09/2013 - 12:11

Πρέπει να στείλω κάποιο email στην apple μετά την παραγγελία? Πχ την κάρτα visa?

καλο θα ήταν να τους πάρεις εσύ και να τους δώσεις τα στοιχεία που ζητάνε για να μη σε ψάχνουν

#36   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 30/09/2013 - 12:20

Oποτε μια ανακεφαλαιοση...

 

 

1. Θα βαλω στην καρτα μου (που ειναι χρεωστικη Πειραιως) το ποσο των 50Ευρω

2. Παω στο site της amarex και κανω εγγραφη και κραταει τα 40Ευρω για την εγγραφη και μου δινει τη διευθυνση

3. Αφου ενεργοποιηθει η νεα μου διευθυνση στην Αγγλια, αω στο site της Apple και κανω την παραγγελια.

4. Μετα η Apple θα μου στηλει το δεμα μου σ'αυτη τη διευθυνση ή πρεπει να παρω εγω ακριβως μετα την παραγγελια τηλ στην Apple και να της πω να αλλαξει τα στοιχια αποστολης?

5. Θα χρειαστει να βγαλω απο scaner την χρεωστικη μου καρτα και να της την στηλω?



#37   polisan1992

polisan1992

    iPH Member

  • 349 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:demon1kman

Δημοσίευση 30/09/2013 - 12:35

Oποτε μια ανακεφαλαιοση...

 

 

1. Θα βαλω στην καρτα μου (που ειναι χρεωστικη Πειραιως) το ποσο των 50Ευρω

2. Παω στο site της amarex και κανω εγγραφη και κραταει τα 40Ευρω για την εγγραφη και μου δινει τη διευθυνση

3. Αφου ενεργοποιηθει η νεα μου διευθυνση στην Αγγλια, αω στο site της Apple και κανω την παραγγελια.

4. Μετα η Apple θα μου στηλει το δεμα μου σ'αυτη τη διευθυνση ή πρεπει να παρω εγω ακριβως μετα την παραγγελια τηλ στην Apple και να της πω να αλλαξει τα στοιχια αποστολης?

5. Θα χρειαστει να βγαλω απο scaner την χρεωστικη μου καρτα και να της την στηλω?

θα βαλεις την διευθυνση της aramex στο shipping address και την διευθυνση σου στο billing αλλα με χωρα αμερικη γιατι ελλαδα δεν υπαρχει στη λιστα..υπαρχει πιθανοτητα να σου ζητησει η apple εξτρα στοιχεια οποτε στελνεις διπλωμα η ταυτοτητα ενα λογαριασμο καρτας και την μπροστινη οψη της καρτας σκαναρισμενη



#38   TXB

TXB

    iPH Contributor

  • 1.595 μηνύματα
  • Twitter:@???82
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G
  • GameCenter:???

Δημοσίευση 30/09/2013 - 12:36

Oποτε μια ανακεφαλαιοση...


1. Θα βαλω στην καρτα μου (που ειναι χρεωστικη Πειραιως) το ποσο των 50Ευρω
2. Παω στο site της amarex και κανω εγγραφη και κραταει τα 40Ευρω για την εγγραφη και μου δινει τη διευθυνση
3. Αφου ενεργοποιηθει η νεα μου διευθυνση στην Αγγλια, αω στο site της Apple και κανω την παραγγελια.
4. Μετα η Apple θα μου στηλει το δεμα μου σ'αυτη τη διευθυνση ή πρεπει να παρω εγω ακριβως μετα την παραγγελια τηλ στην Apple και να της πω να αλλαξει τα στοιχια αποστολης?
5. Θα χρειαστει να βγαλω απο scaner την χρεωστικη μου καρτα και να της την στηλω?

δε θα πάρεις την αππλε θα σου στείλει η αραμεξ μειλ ότι παρέλαβε το δέμα σου θα την πληρώσεις και θα στο στείλει. Προσοχή μόνο πως θα συμπληρώσεις τη διεύθυνση στο σάιτ της αππλε μην κανείς κανένα λάθος και παει αλλού το δέμα.

#39   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 30/09/2013 - 12:52

δε θα πάρεις την αππλε θα σου στείλει η αραμεξ μειλ ότι παρέλαβε το δέμα σου θα την πληρώσεις και θα στο στείλει. Προσοχή μόνο πως θα συμπληρώσεις τη διεύθυνση στο σάιτ της αππλε μην κανείς κανένα λάθος και παει αλλού το δέμα.

Ναι ομως δεν ποιος ο λογος να επικοινωνισω (εκει που λεγατε οτι πρεπει να παρω τηλ την αππλε και να μιλησω με καποιον εκπρωσωω για να της δωσω τη διαθυνση της ελλαδας) με την αππλε για να της πως οτι και καλα βρισκομαι προσωρινα στην ελλαδα?



#40   TXB

TXB

    iPH Contributor

  • 1.595 μηνύματα
  • Twitter:@???82
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G
  • GameCenter:???

Δημοσίευση 30/09/2013 - 12:54

Αυτό το είπαμε γιατί κάποιους τους πήραν από την αππλε τηλ για επιβεβαίωση στοιχείων οπότε εκεί που είναι να σε ψάχνουν αυτοί τους περνεις τα λες και μένεις σίγουρος πως δε θα σου ακυρώσουν την παραγγελία. Από την άλλη μπορεί να μη σου ζητήσουν και τίποτα.

Τελευταία επεξεργασία από: TXB, 30/09/2013 - 12:55


#41   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 30/09/2013 - 12:57

Αυτό το είπαμε γιατί κάποιους τους πήραν από την αππλε τηλ για επιβεβαίωση στοιχείων οπότε εκεί που είναι να σε ψάχνουν αυτοί τους περνεις τα λες και μένεις σίγουρος πως δε θα σου ακυρώσουν την παραγγελία. Από την άλλη μπορεί να μη σου ζητήσουν και τίποτα.

Αχα δηλ αν ακυρωσουν την παραγγελια τα χρηματα επιστρεφουν στην καρτα μου να φανταστω?



#42   TXB

TXB

    iPH Contributor

  • 1.595 μηνύματα
  • Twitter:@???82
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G
  • GameCenter:???

Δημοσίευση 30/09/2013 - 13:01

Ναι εννοείται. Απλά μένεις με την ξενερα που δεν θα το πάρεις πριν έρθει εδώ. :)

Τελευταία επεξεργασία από: TXB, 30/09/2013 - 13:01


#43   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 30/09/2013 - 13:01

Ναι εννοείται

Ωραιος οκ τοτε αρχιζω απο σημερα!



#44   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2013 - 13:01

Η όλη περιγραφή μου φαίνεται βλακοειδής. Με το συμπάθειο κιόλας. Ανοίγεις ένα thread για να βοηθήσεις και μας παραθέτεις τελικά τί νομίζεις πως ισχύει από όλα αυτά που διάβαζες εδώ μέσα.

Το θέμα είναι απλό: για να σου έρθει από Αγγλία πρέπει να ανοίξεις λογαριασμό με Άραμεξ. Όλοι καταγγείλαμε έτσι!

Το πρόβλημα είναι που εδώ και κάποιο καιρό δε δέχονται τη billing address. Σε μένα είχα της ελλαδική μου διεύθυνση, αυτή που είναι καταχωρημένη στην τράπεζα! Όμως έτσι βλέπουν πως δε μένεις Αγγλία, οπότε και ακυρώνουν τη παραγγελία. Επίσης ένα μέλος ειπε πως δηλώνεις στη τράπεζα ως όνομα κατοικία τη διεύθυνση της Άραμεξ....για να το κανεις αυτό πρέπει να τους πας λογαριασμό από ΔΕΗ ή ΕΥΔΑΠ με αυτή τη διεύθυνση ->> ΛΟΚ.

ΟΠΟΤΕ Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ:

Να μας πει κάποιος που όντως παρήγγειλε φέτος από Αγγλία και του έχει αποσταλεί το κινητό (και αμήν έχει φτάσει ακόμη) τί έβαλε ως billing address, χωρίς ταρζανιές και χαζομάρες περιττές.

#45   TXB

TXB

    iPH Contributor

  • 1.595 μηνύματα
  • Twitter:@???82
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G
  • GameCenter:???

Δημοσίευση 30/09/2013 - 13:07

Η όλη περιγραφή μου φαίνεται βλακοειδής. Με το συμπάθειο κιόλας. Ανοίγεις ένα thread για να βοηθήσεις και μας παραθέτεις τελικά τί νομίζεις πως ισχύει από όλα αυτά που διάβαζες εδώ μέσα.

Το θέμα είναι απλό: για να σου έρθει από Αγγλία πρέπει να ανοίξεις λογαριασμό με Άραμεξ. Όλοι καταγγείλαμε έτσι!

Το πρόβλημα είναι που εδώ και κάποιο καιρό δε δέχονται τη billing address. Σε μένα είχα της ελλαδική μου διεύθυνση, αυτή που είναι καταχωρημένη στην τράπεζα! Όμως έτσι βλέπουν πως δε μένεις Αγγλία, οπότε και ακυρώνουν τη παραγγελία. Επίσης ένα μέλος ειπε πως δηλώνεις στη τράπεζα ως όνομα κατοικία τη διεύθυνση της Άραμεξ....για να το κανεις αυτό πρέπει να τους πας λογαριασμό από ΔΕΗ ή ΕΥΔΑΠ με αυτή τη διεύθυνση ->> ΛΟΚ.

ΟΠΟΤΕ Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ:

Να μας πει κάποιος που όντως παρήγγειλε φέτος από Αγγλία και του έχει αποσταλεί το κινητό (και αμήν έχει φτάσει ακόμη) τί έβαλε ως billing address, χωρίς ταρζανιές και χαζομάρες περιττές.

καταρχας φίλε μου δε μου αρέσει το ύφος σου. Εδώ πέρα γίνεται μια συζήτηση και προσπαθούμε ο ένας να βοηθήσει τον άλλο. Αν θες μια εμπειρία θα σου πω το εξής εγώ πρωσωπικα έκανα παραγγελία και έβαλα στο billing address τη διεύθυνση μου την κανονική αλλά ως χώρα επέλεξα Αμερική. Έπειτα πήρα τηλ στην Αγγλία και ζήτησαν να μάθουν που ανήκει η κάρτα μου τους είπα ότι είναι από ελληνική τράπεζα και αν χρειάζονται κάτι άλλο από πλευράς μου μου είπαν πως είναι οκ και κλείσαμε. Μέχρι στιγμής εδώ και καμία βδομάδα ούτε μειλ μου ήρθε ούτε μου ακύρωσαν την παραγγελία.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες