Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Μια νέα εφαρμογή ΚΙΝΟ για iOS 7


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
230 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2013 - 17:36

Ξανά δες το αλλιώς. Πλάτυνε το βλέμμα σου γιατί μόνον έτσι μπορείς να είσαι αντικειμενικός. Φιλικά στο λέω...


Εγώ όμως είδα και απαίτηση:

Εδώ ο άλλος μου έστειλε μήνυμα και επί λέξη έγραφε:
"Στείλε μου ένα πρόμο γιατί δεν πρόλαβα"
Το είδα και τρελάθηκα! Και του απαντώ "Στείλε μου ένα πρόμο σε παρακαλώ". Ετσι λέει ο κόσμος γαϊδούρια!


Αυτά που γράφεις δεν ισχύουν. Αν ο άλλος δεν έχει κάρτα υπάρχουν άλλοι 2 εναλλακτικοί τρόποι πληρωμής στο AppStore. Τώρα αν δεν έχουν τα λεφτά να ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ iPHone. Φιγούρες και λιγούρες.... :huh:?
Κοίταξε να δεις φίλε μου, οι εφαρμογές στα κινητά ξέρεις γιατί είναι τόσο φθηνές?
Θα σου απαντήσω για να μάθεις και να μάθουν και οι υπόλοιποι.
Είναι φθηνές για να πετιούνται εύκολα. Το νόημα είναι δίνεις 2 ευρώ την κατεβάζεις και αν δεν σου κάνει τη πετάς και δεν υπολογίζεις το 2ευρο. Γιατί η αξία είναι χαμηλή!
Γιατί η αξία είναι τέτοια όση και ενός καφέ, που τον πίνεις και μετά από 10 λεπτά τον βγάζεις στην τουαλέτα!
Αυτό είναι το νόημα.
Δες το λοιπόν αλλιώς και μη πας να δικαιολογήσεις τη κατάσταση!

εχεις πολλα να μαθεις ακομα γιατι αλλιως δεν θα τα ελεγες αυτα.Το ολο θεμα το ξεκινησες με τα promo αστοχα αλλα ισως εχοντας και κατι στο πισω μερος του μυαλου σου.Αν θες να στο αναλυσω να το κανω αλλα δεν υπαρχει λογος αντιπαραθεσης.

Καθομαστε 3 μερες και συζηταμε για τα promo ...αυτο που ηθελες το πετυχες για να διατηρεις ζεστο το θεμα.Μακαρι να πετυχει και η εφαρμογη σου αν και προσωπικα δεν με βολεψε καν.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 04/10/2013 - 17:49

εχεις πολλα να μαθεις ακομα γιατι αλλιως δεν θα τα ελεγες αυτα.Το ολο θεμα το ξεκινησες με τα promo αστοχα αλλα ισως εχοντας και κατι στο πισω μερος του μυαλου σου.Αν θες να στο αναλυσω να το κανω αλλα δεν υπαρχει λογος αντιπαραθεσης.

Καθομαστε 3 μερες και συζηταμε για τα promo ...αυτο που ηθελες το πετυχες για να διατηρεις ζεστο το θεμα.Μακαρι να πετυχει και η εφαρμογη σου αν και προσωπικα δεν με βολεψε καν.

Και συμπληρωματικά να μου επιτρέψεις να πω ότι:

 

1) Ίσως τα promo δόθηκαν με επεισοδιακό τρόπο γι αυτό το λόγο, για την προβολή. Είναι hot θέμα εδώ και μέρες (αν και δεν το σκέφτηκα στην αρχή γιατί είμαι αγαθός)

2)Δεν μπορεί ένας dev να λέει κάνει 2Ε, είναι εξ ορισμού φτηνό άρα μπορεί ο οποιοσδήποτε να την πάρει, οπότε και λακαμία να είναι δεν θα πονέσει και πολύ. Είναι λάθος να ειπωθεί αυτό από έναν dev.Είναι σαν να είμαι χτίστης και να πω, ντάξει μου δίνεις 20 ψωροευρώ μεροκάματο οπότε το σπίτι μπορεί και να πέσει σιγά θα το ξαναχτίσεις..Και είναι λάθος νοοτροπία γιατί έτσι δεν παρακινείς τον άλλον που θα διαβάσει αυτό να το αγοράσει γιατί σου λέει αρπαχτή κάνει ντάξει..Ενώ μπορεί να μην είναι έτσι (δεν παίζω κίνο δεν πήρα προμο)

3)Το ότι κάποιος έδωσε 700 ευρώ ή το πήρε με επιδότηση δε σημαίνει ότι θα αγοράζει ότι εφαρμογή υπάρχει(από τις 1000αδες εφαρμογές που υπάρχουν) γιατί αν το κάνει μέσα στο χρόνο θα έχει αγοράσει άλλες 2-3 συσκεύες εύκολα. Ο κόσμος μετράει τα λεφτά του γιατί όπως λες αν τα χαλάσει δεν θα πάρει καφέ γιατί δεν θα βγαίνει οικονομικά οπότε θα διαλέξει ή καφέ ή κάτι που αξίζει. Αν δεν αξίζει (και πίστεψέ με φαίνεται εύκολα αυτό) θα θαφτεί γρήγορα.

4)Τον καφέ τον βγάζεις στην τουαλέτα αφού τον απήλαυσες συζητώντας με φίλους ή χαζεύοντας στο δρόμο για κανά 2 ώρες. Την εφαρμογή που θα χρησιμοποιήσεις 5 λεπτά θα δεις ότι είναι σκουπίδι πως θα θα τη βγάλεις; Πως θα αντισταθμίσεις τα λεφτά αυτά; Θα σου έχει δώσει κάποια ευχαρίστηση; 

 

Τεσπα τα είπα πολύ παραστατικά θεωρώ αλλά έτσι πιστεύω ότι είναι ο σωστός τρόπος σκέψης. Ο κόσμος μετράει και το 0.01 Ε πλέον και καλά κάνει.. Εγώ προσωπικά έχοντας βρει κάποιες εφαρμογές που με βολεύουν έχω να αγοράσω εφαρμογή κανά μήνα (όλες που χρησιμοποιώ πληρωμένες δεν έχω JB-μην το πας στην πειρατεία). Θα αγοράσω ΜΟΝΟ αν δω κάτι ΟΥΑΟΥ.Αλλιώς πάω παρακάτω ή λέω ε το έχω, το έχω συνηθίσει δεν μπαίνω καν στον κόπο να πληρώσω εκ νέου και να βρω πως λειτουργεί ξανά..


Αναρτημένη εικόνα


#183   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 04/10/2013 - 18:00


Εγώ όμως είδα και απαίτηση:

Εδώ ο άλλος μου έστειλε μήνυμα και επί λέξη έγραφε:
"Στείλε μου ένα πρόμο γιατί δεν πρόλαβα"
Το είδα και τρελάθηκα! Και του απαντώ "Στείλε μου ένα πρόμο σε παρακαλώ". Ετσι λέει ο κόσμος γαϊδούρια!


 

 

 

 

 

που ειναι το κακο δηλαδη :huh: σιγα μην σε προσκυνησουμε κιολας να μας δωσεις ενα προμο ...και ασε που μετα σου εστειλα το "παρακαλω" ...κ ειπες οχι μη λες οτι σ συμφερει...πολυ το κομπλεξ ρε φιλε κρατα τα προμο κ βαλτα στη ντουλαπα να τα βλεπεις 


Τελευταία επεξεργασία από: parhss, 04/10/2013 - 18:02


#184   zozos

zozos

    iPH User

  • 173 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/10/2013 - 19:37

Κοίταξε να δεις φίλε μου, οι εφαρμογές στα κινητά ξέρεις γιατί είναι τόσο φθηνές?
Θα σου απαντήσω για να μάθεις και να μάθουν και οι υπόλοιποι.
Είναι φθηνές για να πετιούνται εύκολα. Το νόημα είναι δίνεις 2 ευρώ την κατεβάζεις και αν δεν σου κάνει τη πετάς και δεν υπολογίζεις το 2ευρο. Γιατί η αξία είναι χαμηλή!
 

Μου κάνει εντύπωση πως ένας developer μιλάει τόσο υποτιμητικά για τις εφαρμογές. Δουλεύεις σε κάτι που το θεωρείς ουσιαστικά σκουπίδι (Φτηνό και πετιέται εύκολα). Πώς θέλεις οι άλλοι να εκτιμήσουν τη δουλειά σου αν δεν το κάνει πρώτα εσύ.

Προσωπικά αγόρασα την εφαρμογή. Μπορώ να πω πως παρασύρθηκα από το logo που χρησιμοποίησες και το οποίο είναι trademark του ΚΙΝΟ. Θεώρησα ότι είναι κάποια επίσημη εφαρμογή. Αλήθεια με ποιό δικαίωμα χρησιμοποίησες το ίδιο logo χωρίς καμία αλλαγή;

To ότι δεν υποστηρίζει ios<7  το θεωρώ επίσης μεγάλο μειονέκτημα (βγαίνουν τα 3gs).

Επίσης λυπηρό το πως χρησιμοποιείς τα promo. Όταν προβάλλεις την εφαρμογή σου σε ένα forum θα πρέπει να σέβεσαι τα μέλη του. Εξ ορισμού διαφημίζεις την εφαρμογή σε μεγάλο κοινό. Το να το κατηγορείς και να ειρωνεύεσαι το θεωρώ αχαριστία. Θα μπορούσες να απαντήσεις ευγενικά ή να μην δώσεις καθόλου promo (δεν δίνουν όλοι οι developers)...



#185   nikoskurt

nikoskurt

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:nikoskurt

Δημοσίευση 04/10/2013 - 19:48

το ειπα απο το πρωτο ποστ  μου εδω μεσα. .. πως ο dev εκανε το θεμα της και εγινε και διαφημιση...καλως κακος .. ειπα κ καλα εκανε!
με χιλιουςδυο τροπους βρισκεις πως να γινει μια διαφημιση .. απλα ηταν νωρις και δεν το καταλαβαν αρκετοι . oπως το τονισε  και ο ΜarkKnopfler πιο πανω!

οποτε mmissa το βλεμμα μου το εχω πολυ πλατυ ... και το βλεπω απο ολες τις πλευρες !

και το θεμα μου ηταν τα promo και ολο το σκηνικο που γινετε με ηθικολογους!

αλλα απο εκει που δεν εδινες και γραφτηκαν σελιδες ... πλεων μοιραζεις προμο ...  τεσπα ... θα παει πολυ το ολο θεμα... ο καθενας τα πιστευω του και οπως θελει πραττει



#186   mmissa

mmissa

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/10/2013 - 23:13


εχεις πολλα να μαθεις ακομα γιατι αλλιως δεν θα τα ελεγες αυτα.Το ολο θεμα το ξεκινησες με τα promo αστοχα αλλα ισως εχοντας και κατι στο πισω μερος του μυαλου σου.Αν θες να στο αναλυσω να το κανω αλλα δεν υπαρχει λογος αντιπαραθεσης.
Καθομαστε 3 μερες και συζηταμε για τα promo ...αυτο που ηθελες το πετυχες για να διατηρεις ζεστο το θεμα.Μακαρι να πετυχει και η εφαρμογη σου αν και προσωπικα δεν με βολεψε καν.

Δε σε βόλεψε αλλά έγλειψες λιγούρη για να πάρεις το πρόμο! 

#187   mmissa

mmissa

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/10/2013 - 23:15

Και συμπληρωματικά να μου επιτρέψεις να πω ότι:

 

1) Ίσως τα promo δόθηκαν με επεισοδιακό τρόπο γι αυτό το λόγο, για την προβολή. Είναι hot θέμα εδώ και μέρες (αν και δεν το σκέφτηκα στην αρχή γιατί είμαι αγαθός)

2)Δεν μπορεί ένας dev να λέει κάνει 2Ε, είναι εξ ορισμού φτηνό άρα μπορεί ο οποιοσδήποτε να την πάρει, οπότε και λακαμία να είναι δεν θα πονέσει και πολύ. Είναι λάθος να ειπωθεί αυτό από έναν dev.Είναι σαν να είμαι χτίστης και να πω, ντάξει μου δίνεις 20 ψωροευρώ μεροκάματο οπότε το σπίτι μπορεί και να πέσει σιγά θα το ξαναχτίσεις..Και είναι λάθος νοοτροπία γιατί έτσι δεν παρακινείς τον άλλον που θα διαβάσει αυτό να το αγοράσει γιατί σου λέει αρπαχτή κάνει ντάξει..Ενώ μπορεί να μην είναι έτσι (δεν παίζω κίνο δεν πήρα προμο)

3)Το ότι κάποιος έδωσε 700 ευρώ ή το πήρε με επιδότηση δε σημαίνει ότι θα αγοράζει ότι εφαρμογή υπάρχει(από τις 1000αδες εφαρμογές που υπάρχουν) γιατί αν το κάνει μέσα στο χρόνο θα έχει αγοράσει άλλες 2-3 συσκεύες εύκολα. Ο κόσμος μετράει τα λεφτά του γιατί όπως λες αν τα χαλάσει δεν θα πάρει καφέ γιατί δεν θα βγαίνει οικονομικά οπότε θα διαλέξει ή καφέ ή κάτι που αξίζει. Αν δεν αξίζει (και πίστεψέ με φαίνεται εύκολα αυτό) θα θαφτεί γρήγορα.

4)Τον καφέ τον βγάζεις στην τουαλέτα αφού τον απήλαυσες συζητώντας με φίλους ή χαζεύοντας στο δρόμο για κανά 2 ώρες. Την εφαρμογή που θα χρησιμοποιήσεις 5 λεπτά θα δεις ότι είναι σκουπίδι πως θα θα τη βγάλεις; Πως θα αντισταθμίσεις τα λεφτά αυτά; Θα σου έχει δώσει κάποια ευχαρίστηση; 

 

Τεσπα τα είπα πολύ παραστατικά θεωρώ αλλά έτσι πιστεύω ότι είναι ο σωστός τρόπος σκέψης. Ο κόσμος μετράει και το 0.01 Ε πλέον και καλά κάνει.. Εγώ προσωπικά έχοντας βρει κάποιες εφαρμογές που με βολεύουν έχω να αγοράσω εφαρμογή κανά μήνα (όλες που χρησιμοποιώ πληρωμένες δεν έχω JB-μην το πας στην πειρατεία). Θα αγοράσω ΜΟΝΟ αν δω κάτι ΟΥΑΟΥ.Αλλιώς πάω παρακάτω ή λέω ε το έχω, το έχω συνηθίσει δεν μπαίνω καν στον κόπο να πληρώσω εκ νέου και να βρω πως λειτουργεί ξανά.

Τι επίπεδο???? Κάτω του μηδενός!



#188   mmissa

mmissa

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/10/2013 - 23:16

που ειναι το κακο δηλαδη :huh: σιγα μην σε προσκυνησουμε κιολας να μας δωσεις ενα προμο ...και ασε που μετα σου εστειλα το "παρακαλω" ...κ ειπες οχι μη λες οτι σ συμφερει...πολυ το κομπλεξ ρε φιλε κρατα τα προμο κ βαλτα στη ντουλαπα να τα βλεπεις 

Λιγούρη και εσύ πριν από μερικές ώρες παρακαλούσες για πρόμο..........



#189   giannisigoum

giannisigoum

    iPH Member

  • 301 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 04/10/2013 - 23:17

Μια χαρα τα είπε το παιδί.. Εσυ θα έπρεπε να μιλάς καλύτερα..


#190   mmissa

mmissa

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/10/2013 - 23:22

Μου κάνει εντύπωση πως ένας developer μιλάει τόσο υποτιμητικά για τις εφαρμογές. Δουλεύεις σε κάτι που το θεωρείς ουσιαστικά σκουπίδι (Φτηνό και πετιέται εύκολα). Πώς θέλεις οι άλλοι να εκτιμήσουν τη δουλειά σου αν δεν το κάνει πρώτα εσύ.

Προσωπικά αγόρασα την εφαρμογή. Μπορώ να πω πως παρασύρθηκα από το logo που χρησιμοποίησες και το οποίο είναι trademark του ΚΙΝΟ. Θεώρησα ότι είναι κάποια επίσημη εφαρμογή. Αλήθεια με ποιό δικαίωμα χρησιμοποίησες το ίδιο logo χωρίς καμία αλλαγή;

To ότι δεν υποστηρίζει ios<7  το θεωρώ επίσης μεγάλο μειονέκτημα (βγαίνουν τα 3gs).

Επίσης λυπηρό το πως χρησιμοποιείς τα promo. Όταν προβάλλεις την εφαρμογή σου σε ένα forum θα πρέπει να σέβεσαι τα μέλη του. Εξ ορισμού διαφημίζεις την εφαρμογή σε μεγάλο κοινό. Το να το κατηγορείς και να ειρωνεύεσαι το θεωρώ αχαριστία. Θα μπορούσες να απαντήσεις ευγενικά ή να μην δώσεις καθόλου promo (δεν δίνουν όλοι οι developers)...

Εντελώς άστοχος! Αχαριστία  για πιο πράγμα ? Που σας μοίρασα 35 πρόμο ? Δεν ήμουν ευγενική εγώ?  ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ! ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ !!!!!! Να είστε όλοι καλά. Γεια!



#191   mmissa

mmissa

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/10/2013 - 23:23

Μια χαρα τα είπε το παιδί.. Εσυ θα έπρεπε να μιλάς καλύτερα..

Μια χαρά δείχνεις και εσύ τι είσαι!



#192   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 04/10/2013 - 23:26

Ο μόνος λόγος που μένουν τα σχόλιά σου είναι για να δουν όλοι το επίπεδό σου...

Αν ξεφύγεις όμως θα έχεις άλλη αντιμετώπιση..


Αναρτημένη εικόνα


#193   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/10/2013 - 23:27

Δε σε βόλεψε αλλά έγλειψες λιγούρη για να πάρεις το πρόμο! 

Σίγουρα δε θα σε επέλεγα πάντως να προωθήσεις την εφαρμογή μου.

 

Όσο αγενής μπορεί να είναι καποιος για 'σενα που ζήτησε Promo, άλλο τόσο είσαι και 'συ με το τρόπο που απευθύνεσαι και μιλάς..

 

Πάντως σου βγάζω το καπέλο απο την άλλη. Μια χαρά το πήγες με τη προβολή της εφαρμογής. 13 σελίδες να μας "αναλύείς" τα περι Promo. Τα οποία και έδωσες.

 

Αλλά απο ουσία για την εφαρμογή, μηδέν.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 04/10/2013 - 23:29

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#194   giannisigoum

giannisigoum

    iPH Member

  • 301 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 04/10/2013 - 23:28

Είσαι χαζι δν εξηγείται αλλιώς! Πάλι καλα π δν μπόρεσα να τν αγοράσω γιατί δν έχω ιος 7 γιατί θα έδινα τα ωραία μ 2 εύρω σε εσένα!! Γελάει ο κόσμος..

#195   qwe123

qwe123

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/10/2013 - 23:30

είσαι λίγο ευέξαπτη η αλήθεια είναι. ίσως να είχες κάτι άλλο στο μυαλό σου όσον αφορά στα έσοδα και να σου βγαίνει αυτή η επιθετικότητα. κι εγω είχα π.χ. 300-400 εγκαταστάσεις την αντίστοιχη εφαρμογή των συνταγών τη μέρα σε αντροιντ και με συνολο γυρω στις 35.000 εγκαταστασεις. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι δεν περιμένω τέτοιους αριθμους για επι πληρωμη εφαρμογη άσχετα αν είναι πολύ πιο εμπλουτισμένη, αν αν αν αν.

Φιλική συμβουλή είναι να ρωτήσεις ίσως και άλλους προγραμματιστές για το πόσα έχουν βγάλει και να επιστρέψεις στην Ελληνική πραγματικότητα, γιατί θεωρώ ότι είχες πράγματα στο μυαλό σου πολύ μακρυά από το τι όντως ισχύει. Ίσως να κάνω και λάθος, αλλά θεωρώ ότι όλο αυτό έχει δημιουργηθεί από το ότι δε βλέπεις τις επιθυμητές πωλήσεις (δεν ξέρω τι είχες κατά νου... 50 τη μέρα π.χ.; ) 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες