Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Μια νέα εφαρμογή ΚΙΝΟ για iOS 7


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
230 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 03/10/2013 - 17:29

Πηρα TP47RKYAR7L7 ευχαριστω



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 03/10/2013 - 17:30

MPAYNM94E6E3 πάω να τον βάλω και μου λέει this product is not available at the bulgarian store :(


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#168   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 03/10/2013 - 17:31

MPAYNM94E6E3 πάω να τον βάλω και μου λέει this product is not available at the bulgarian store :(

 

λογικα θα ειναι μονο για το ελληνικο store



#169   chrisgra2

chrisgra2

    iPH Member

  • 275 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 03/10/2013 - 17:39

Ευχαριστώ πήρα αυτόν MPAYNM94E6E3



#170   geolibit

geolibit

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2013 - 18:07

Πηρα το δευτερο ,ευχαριστω



#171   mmissa

mmissa

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/10/2013 - 07:59

Καλημέρα,
Η αναβάθμιση του προγράμματος στην έκδοση 1.10 είναι ήδη διαθέσιμη μέσα από το AppStore. Αναβαθμιστείτε...


Ερχονται και τα επόμενα 5 promos.....

#172   zio10

zio10

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/10/2013 - 11:17

Καλημέρα σε όλους, παρακολουθώ το forum αν και δε γράφω συχνά. Δεν είμαι developer αν και ίσως γίνω μελλοντικά...η άποψη μου γι'αυτό που γίνεται με τα promos είναι ότι είναι πολύ άσχημο...λες και όταν πας να αγοράσεις ένα καφέ σε πλαστικό ή μια τυρόπιτα στο χέρι από κάπου που δεν έχεις ξαναπάρει ζητάς πρώτα να σου δώσει μια τζάμπα για να δεις αν σ'αρέσει...αν νομίζεις ότι η εφαρμογή έχει ενδιαφέρον δώσε 1-2€ και αγόρασέ τη! Και αν τελικά δεν ήταν τόσο καλή τι έγινε? Ποτέ δεν έχεις πάρει ένα καφέ που δε σου άρεσε? Δίνουμε 700€ για ένα τηλέφωνο και τσιγγουνευόμαστε 1-2€ για μια εφαρμογή που κάποιοι κουράστηκαν από λίγο εώς υπερβολικά να φτιάξουν...αν θέλει ο dev να δώσει καλώς, αλλά να απαιτούμε στην ουσία τη δουλειά του τζάμπα και να παρεξηγούμαστε κιόλας αν δε θέλει να τη δώσει δε μπορώ να το καταλάβω...mmissa μακάρι να είχα iphone να αγόραζα την εφαρμογή σου..αν τη βγάλεις σε Android θα την πάρω αν και παίζω σπάνια KINO:)


Τελευταία επεξεργασία από: zio10, 04/10/2013 - 11:20


#173   qwe123

qwe123

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/10/2013 - 11:47

Καλημέρα σε όλους, παρακολουθώ το forum αν και δε γράφω συχνά. Δεν είμαι developer αν και ίσως γίνω μελλοντικά...η άποψη μου γι'αυτό που γίνεται με τα promos είναι ότι είναι πολύ άσχημο...λες και όταν πας να αγοράσεις ένα καφέ σε πλαστικό ή μια τυρόπιτα στο χέρι από κάπου που δεν έχεις ξαναπάρει ζητάς πρώτα να σου δώσει μια τζάμπα για να δεις αν σ'αρέσει...αν νομίζεις ότι η εφαρμογή έχει ενδιαφέρον δώσε 1-2€ και αγόρασέ τη! Και αν τελικά δεν ήταν τόσο καλή τι έγινε? Ποτέ δεν έχεις πάρει ένα καφέ που δε σου άρεσε? Δίνουμε 700€ για ένα τηλέφωνο και τσιγγουνευόμαστε 1-2€ για μια εφαρμογή που κάποιοι κουράστηκαν από λίγο εώς υπερβολικά να φτιάξουν...αν θέλει ο dev να δώσει καλώς, αλλά να απαιτούμε στην ουσία τη δουλειά του τζάμπα και να παρεξηγούμαστε κιόλας αν δε θέλει να τη δώσει δε μπορώ να το καταλάβω...mmissa μακάρι να είχα iphone να αγόραζα την εφαρμογή σου..αν τη βγάλεις σε Android θα την πάρω αν και παίζω σπάνια KINO:)

φίλε μου δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο μαζί σου!! Μου έρχονταν pm από άτομα που έγραφαν - φαντάζομαι και θα ισχύει - ότι έχουν iPhone 5 και iPad 3 και 4 και δεν ξέρω εγώ τι και τους έλεγα ότι τελειωσαν τα promos και απαντούσαν... ε οκ, άλλη φορά... Δηλαδή σκάμε άνετα 6 κατοστάρικα για μια συσκευή, αλλά σκεφτόμαστε τα 90 λεπτά του ευρώ (τουλάχιστον τόσο κάνει η δική μου εφαρμογή) που στην τελική στηρίζεις και Έλληνα προγραμματιστή! 

Ενημερωτικά να σου πω ότι σε android δεν μπορείς να πουλήσεις στην Ελλάδα. Δεν υποστηρίζεται google merchant account. Πρέπει να ανοιξεις λογαριασμο σε χώρα που υποστηρίζεται, όπως έχουν κάνει 2-3 Έλληνες developers γνωστοί μου για να πουλήσουν.


Τελευταία επεξεργασία από: qwe123, 04/10/2013 - 11:47


#174   nikoskurt

nikoskurt

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:nikoskurt

Δημοσίευση 04/10/2013 - 12:27

Καλημέρα σε όλους, παρακολουθώ το forum αν και δε γράφω συχνά. Δεν είμαι developer αν και ίσως γίνω μελλοντικά...η άποψη μου γι'αυτό που γίνεται με τα promos είναι ότι είναι πολύ άσχημο...λες και όταν πας να αγοράσεις ένα καφέ σε πλαστικό ή μια τυρόπιτα στο χέρι από κάπου που δεν έχεις ξαναπάρει ζητάς πρώτα να σου δώσει μια τζάμπα για να δεις αν σ'αρέσει...αν νομίζεις ότι η εφαρμογή έχει ενδιαφέρον δώσε 1-2€ και αγόρασέ τη! Και αν τελικά δεν ήταν τόσο καλή τι έγινε? Ποτέ δεν έχεις πάρει ένα καφέ που δε σου άρεσε? Δίνουμε 700€ για ένα τηλέφωνο και τσιγγουνευόμαστε 1-2€ για μια εφαρμογή που κάποιοι κουράστηκαν από λίγο εώς υπερβολικά να φτιάξουν...αν θέλει ο dev να δώσει καλώς, αλλά να απαιτούμε στην ουσία τη δουλειά του τζάμπα και να παρεξηγούμαστε κιόλας αν δε θέλει να τη δώσει δε μπορώ να το καταλάβω...mmissa μακάρι να είχα iphone να αγόραζα την εφαρμογή σου..αν τη βγάλεις σε Android θα την πάρω αν και παίζω σπάνια KINO:)

τοσος προλογος ρε φιλε για να πεις στο τελος
" μακάρι να είχα iphone να αγόραζα την εφαρμογή σου..αν τη βγάλεις σε Android θα την πάρω αν και παίζω σπάνια KINO "

Promos ειναι ... γιαυτο βγηκαν... γιαυτο υπαρχουν .....
οποιος πραγματικα , πραγματικα ομως ενδιαφερετε για μια εφαρμογη η ενα παιχνιδι που του κανει την ζωη ευκολη
τον βοηθαει στην δουλεια του κτλ κτλ θα το αγορασει...
υπαρχουν παααααρα πολλοι που δεν εχουν paypal και ιστοριες και δεν μπλεκουν με τετια και δεν μπορουν να αγορασουν πχ appstore
οχι οτι τσιγκουνευοντε τα 0.89cents ! αλλα ναι υπαρχουν και οι τζαμπατζηδες και καλα κανουν αφου τους δινετε η ευκαιρια ! και ναι εχει χιλιοειπωθει το ζητημα
βοηθα στους developers κτλ κτλ κτλ .. και ναι ετσι πρεπει και ειναι ορθο ... αλλα ετσι ειναι και ολα τα αλλα . και ξανα ειπα καλυτερα να ζηταει καποιος προμο παρα να ζηταει να γινει κρακ η εφαρμογη



 



#175   mmissa

mmissa

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/10/2013 - 14:08

Καλημέρα σε όλους, παρακολουθώ το forum αν και δε γράφω συχνά. Δεν είμαι developer αν και ίσως γίνω μελλοντικά...η άποψη μου γι'αυτό που γίνεται με τα promos είναι ότι είναι πολύ άσχημο...λες και όταν πας να αγοράσεις ένα καφέ σε πλαστικό ή μια τυρόπιτα στο χέρι από κάπου που δεν έχεις ξαναπάρει ζητάς πρώτα να σου δώσει μια τζάμπα για να δεις αν σ'αρέσει...αν νομίζεις ότι η εφαρμογή έχει ενδιαφέρον δώσε 1-2€ και αγόρασέ τη! Και αν τελικά δεν ήταν τόσο καλή τι έγινε? Ποτέ δεν έχεις πάρει ένα καφέ που δε σου άρεσε? Δίνουμε 700€ για ένα τηλέφωνο και τσιγγουνευόμαστε 1-2€ για μια εφαρμογή που κάποιοι κουράστηκαν από λίγο εώς υπερβολικά να φτιάξουν...αν θέλει ο dev να δώσει καλώς, αλλά να απαιτούμε στην ουσία τη δουλειά του τζάμπα και να παρεξηγούμαστε κιόλας αν δε θέλει να τη δώσει δε μπορώ να το καταλάβω...mmissa μακάρι να είχα iphone να αγόραζα την εφαρμογή σου..αν τη βγάλεις σε Android θα την πάρω αν και παίζω σπάνια KINO:)

Ευχαριστώ για την πρόθεση. Όσο για το σχόλιό σου, αν συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου, κοίτα τι θα γίνει στο forum. Θα πέσουν επάνω να με φάνε. Αλλά επειδή φύση είμαι μαχητικός χαρακτήρας,...... ΝΑΙ θα το τολμήσω! ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ - Όπως επίσης συμφωνώ απόλυτα και με το επόμενο σχόλιο!!!!!!

φίλε μου δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο μαζί σου!! Μου έρχονταν pm από άτομα που έγραφαν - φαντάζομαι και θα ισχύει - ότι έχουν iPhone 5 και iPad 3 και 4 και δεν ξέρω εγώ τι και τους έλεγα ότι τελειωσαν τα promos και απαντούσαν... ε οκ, άλλη φορά... Δηλαδή σκάμε άνετα 6 κατοστάρικα για μια συσκευή, αλλά σκεφτόμαστε τα 90 λεπτά του ευρώ (τουλάχιστον τόσο κάνει η δική μου εφαρμογή) που στην τελική στηρίζεις και Έλληνα προγραμματιστή!
Ενημερωτικά να σου πω ότι σε android δεν μπορείς να πουλήσεις στην Ελλάδα. Δεν υποστηρίζεται google merchant account. Πρέπει να ανοιξεις λογαριασμο σε χώρα που υποστηρίζεται, όπως έχουν κάνει 2-3 Έλληνες developers γνωστοί μου για να πουλήσουν.

ΠΕΣΤΑ για να μη τα πω εγώ και πέσουν να με φάνε....

#176   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2013 - 14:28

Ευχαριστώ για την πρόθεση. Όσο για το σχόλιό σου, αν συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου, κοίτα τι θα γίνει στο forum. Θα πέσουν επάνω να με φάνε. Αλλά επειδή φύση είμαι μαχητικός χαρακτήρας,...... ΝΑΙ θα το τολμήσω! ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ - Όπως επίσης συμφωνώ απόλυτα και με το επόμενο σχόλιο!!!!!!

To τσαμπα ολοι το αγαπησαν αλλα σκεφτειτε οτι υπαρχουν και αρκετα ατομα που δεν μπορουν να αγορασουν εφαρμογες γιατι πχ δεν εχουν πιστωτικες να βαλουν για τον οποιοδηποτε λογο και οι οποιοι βολευονται αναγκαστικα με free εφαρμογες +οτι promo καταφερουν και τσιμπησουν.

Απαιτηση εξαλλου δεν ειδα πουθενα απο καποιον....επιμονη ναι.



#177   mmissa

mmissa

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/10/2013 - 14:29

τοσος προλογος ρε φιλε για να πεις στο τελος
" μακάρι να είχα iphone να αγόραζα την εφαρμογή σου..αν τη βγάλεις σε Android θα την πάρω αν και παίζω σπάνια KINO "

Promos ειναι ... γιαυτο βγηκαν... γιαυτο υπαρχουν .....
οποιος πραγματικα , πραγματικα ομως ενδιαφερετε για μια εφαρμογη η ενα παιχνιδι που του κανει την ζωη ευκολη
τον βοηθαει στην δουλεια του κτλ κτλ θα το αγορασει...
υπαρχουν παααααρα πολλοι που δεν εχουν paypal και ιστοριες και δεν μπλεκουν με τετια και δεν μπορουν να αγορασουν πχ appstore
οχι οτι τσιγκουνευοντε τα 0.89cents ! αλλα ναι υπαρχουν και οι τζαμπατζηδες και καλα κανουν αφου τους δινετε η ευκαιρια ! και ναι εχει χιλιοειπωθει το ζητημα
βοηθα στους developers κτλ κτλ κτλ .. και ναι ετσι πρεπει και ειναι ορθο ... αλλα ετσι ειναι και ολα τα αλλα . και ξανα ειπα καλυτερα να ζηταει καποιος προμο παρα να ζηταει να γινει κρακ η εφαρμογη



Ξανά δες το αλλιώς. Πλάτυνε το βλέμμα σου γιατί μόνον έτσι μπορείς να είσαι αντικειμενικός. Φιλικά στο λέω...

To τσαμπα ολοι το αγαπησαν αλλα σκεφτειτε οτι υπαρχουν και αρκετα ατομα που δεν μπορουν να αγορασουν εφαρμογες γιατι πχ δεν εχουν πιστωτικες να βαλουν για τον οποιοδηποτε λογο και οι οποιοι βολευονται αναγκαστικα με free εφαρμογες +οτι promo καταφερουν και τσιμπησουν.
Απαιτηση εξαλλου δεν ειδα πουθενα απο καποιον....επιμονη ναι.

Εγώ όμως είδα και απαίτηση:

Εδώ ο άλλος μου έστειλε μήνυμα και επί λέξη έγραφε:
"Στείλε μου ένα πρόμο γιατί δεν πρόλαβα"
Το είδα και τρελάθηκα! Και του απαντώ "Στείλε μου ένα πρόμο σε παρακαλώ". Ετσι λέει ο κόσμος γαϊδούρια!


Αυτά που γράφεις δεν ισχύουν. Αν ο άλλος δεν έχει κάρτα υπάρχουν άλλοι 2 εναλλακτικοί τρόποι πληρωμής στο AppStore. Τώρα αν δεν έχουν τα λεφτά να ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ iPHone. Φιγούρες και λιγούρες.... :huh:?
Κοίταξε να δεις φίλε μου, οι εφαρμογές στα κινητά ξέρεις γιατί είναι τόσο φθηνές?
Θα σου απαντήσω για να μάθεις και να μάθουν και οι υπόλοιποι.
Είναι φθηνές για να πετιούνται εύκολα. Το νόημα είναι δίνεις 2 ευρώ την κατεβάζεις και αν δεν σου κάνει τη πετάς και δεν υπολογίζεις το 2ευρο. Γιατί η αξία είναι χαμηλή!
Γιατί η αξία είναι τέτοια όση και ενός καφέ, που τον πίνεις και μετά από 10 λεπτά τον βγάζεις στην τουαλέτα!
Αυτό είναι το νόημα.
Δες το λοιπόν αλλιώς και μη πας να δικαιολογήσεις τη κατάσταση!

#178   mmissa

mmissa

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/10/2013 - 14:47

Παρόλα αυτά promos θα έρθουν σύντομα...


ουπς άκυρο! Ξέμεινα :P

#179   qwe123

qwe123

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/10/2013 - 15:07

θα διαφωνησω... εγω με τη κάρτα που βγάζω από το ΑΤΜ κάνω μια χαρά τη δουλειά μου. δε χρειάστηκε να βγάλω πιστωτική.

 


Κοίταξε να δεις φίλε μου, οι εφαρμογές στα κινητά ξέρεις γιατί είναι τόσο φθηνές?
Θα σου απαντήσω για να μάθεις και να μάθουν και οι υπόλοιποι.
Είναι φθηνές για να πετιούνται εύκολα. Το νόημα είναι δίνεις 2 ευρώ την κατεβάζεις και αν δεν σου κάνει τη πετάς και δεν υπολογίζεις το 2ευρο. Γιατί η αξία είναι χαμηλή!
Γιατί η αξία είναι τέτοια όση και ενός καφέ, που τον πίνεις και μετά από 10 λεπτά τον βγάζεις στην τουαλέτα!
Αυτό είναι το νόημα.
Δες το λοιπόν αλλιώς και μη πας να δικαιολογήσεις τη κατάσταση!

Κι εδώ θα διαφωνήσω... Η αγορά των κινητών είναι μια νέα αγορά και προσπαθείς να προσελκύσεις πελάτες με τις χαμηλές τιμές της όποιας εφαρμογής. Το νόημα είναι να πείσεις τον υποτιθέμενο πελάτη να τα σκάσει τα λεφτά γιατί αξίζει να τα σκάσει και όχι να σκέφτεται... χμμμ να τα δώσω τώρα ή να μην τα δώσω;... Το δίλημμα αυτό πρέπει να μην υπάρχει καν και να είναι straight forward.
μ'αρέσει, την αγοράζω. δε μου αρέσει, δεν την αγοράζω. μου αρέσει, αλλά σιγά μη σκάσω 0.89, 1,79 κτλ κτλ ευρώ.
Εσύ προσπαθείς να ωθήσεις τον κόσμο στην πρώτη επιλογή  :D  :D  :D



#180   zio10

zio10

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/10/2013 - 17:13

Φίλε wqe123 ευχαριστώ για την διευκρίνηση για τις εφαρμογές android, δεν ήξερα ότι δε μπορείς να πουλήσεις από Ελλάδα. Άσχημο για τους Έλληνες developers. Για το άλλο που αναφέρθηκε, ότι ζητάνε promos γιατί δεν έχουν πιστωτική κάρτα, νομίζω ότι είναι δικαιολογία..δεν χρειάζεται καν πιστωτική, γίνεται και με χρεωστική (άσε που είναι χρήσιμη και σε πολλές άλλες συναλλαγές ειδικά στο net) και νομίζω ότι καταστήματα τύπου public πουλάνε και έτοιμες προπληρωμένες κάρτες ειδικά για το app store. Ξαναλέω, το ενοχλητικό είναι η σχεδόν απαίτηση για promos, αν θέλει ο dev να τα δώσει θα τα δώσει, μη ζητάς όμως λες και είναι υποχρεωμένος να σου δώσει! Είναι σα να σταματας με ferarri (iphone) ας πούμε σε μια καφετέρια (app store) και να λες "κεράστε με ένα καφέ και αν είναι καλός θα πω καλά λόγια στους γνωστούς μου να έρχονται να πίνουν καφέ εδώ". Υπερβολικό λίγο αλλά έτσι μου μοιάζει.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)