Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

Σοβαρό πρόβλημα με τους αισθητήρες του 5S!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
296 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 04/10/2013 - 02:36

Ευτυχώς που δεν είσαι στην Apple τίποτα τεχνικός προϊστάμενος ή υπεύθυνος παραγωγής ή προϊστάμενος σχεδιασμού κτλ

 

Το iPhone 5S θα είχε:

 

1)antennagate(by 4)

2)fail στο σήμα στο 4S(iOS 5.0.1 καπάκι με το 5)

3)Wifi module δε θα δούλευε κανένα σε 4S

4)Scratchgate (by 5) και γρατσουνισμένα out of the box

 

Και στο 5S όλο και κάτι θα βρεθεί (:P) αλλά θα έδινες την πινελιά σου σε όλα..


Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 04/10/2013 - 05:52

Ευθυγραμμιση και ζυγοσταθμιση μονο στα εξουσιοδοτημενα παιδια, διαφορετικα χανεται η εγγυηση.


You'll Never Walk Alone


#33   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 04/10/2013 - 06:45

το να εχει θεμα ας πουμε το iHandy Level Free    

φαντα ζομαι δεν παιζει ε...αρε γατακια



#34   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 04/10/2013 - 07:11

το να εχει θεμα ας πουμε το iHandy Level Free    

φαντα ζομαι δεν παιζει ε...αρε γατάκια

Μπράβο πολύ έξυπνο!!!! Κλαπ κλαπ κλαπ!!!!!

 

Για ξανά δες τις φώτο και δες αν φταίει η εφαρμογή..  Που γράφεις με μεγάλα bold την εξυπνάδα!!

 

Και πριν κρίνουμε περιμένουμε την επίσημη απάντηση και τότε μπορούμε να μιλήσουμε επί της ουσίας και σοβαρά.....


@CaLi@


#35   Astrovilos

Astrovilos

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2013 - 07:22

Ντάξει, η πρώτη σελίδα του thread είναι epic! Έλιωσα στο γέλιο με τα πρώτα posts.

 

Τώρα για το θέμα που προέκυψε, για να δούμε τι θα απαντήσει η apple. Είναι πάντως σημαντικό πρόβλημα για όσες συσκευές το έχουν. Να δούμε μάλιστα και για τι ποσοστό των 5s μιλάμε...



#36   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 04/10/2013 - 07:37

Όπως και οι 2-3 παρτίδες με τη βαφή στο 5. Σωστά.

 

Ένα συγγνώμη να ζητήσει κάποιος που είναι μόνο κάτι χιλάδες συσκευές.

 

@Velkus Και συ MacRumors?

 

@nikosgnr

Νίκο έγραψα πιο πίσω πως δεν έχω καταλάβει την ερώτηση σου ίσως να μην το διάβασες..


@CaLi@


#37   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 04/10/2013 - 08:13

Μπράβο πολύ έξυπνο!!!! Κλαπ κλαπ κλαπ!!!!!

Για ξανά δες τις φώτο και δες αν φταίει η εφαρμογή.. Που γράφεις με μεγάλα bold την εξυπνάδα!!

Και πριν κρίνουμε περιμένουμε την επίσημη απάντηση και τότε μπορούμε να μιλήσουμε επί της ουσίας και σοβαρά.....

Τι να δω φίλε μου, αν η εφαρμογή δεν εχει καλιμπραριστει (κ λογικο ειναι αφου ίσως να μην έχουν προλάβει να τεςταρουν στο 5s κ να βγάλουν update, last update was 3 sep) τι να λέμε τωρα, κ μη μου πεις για τις 3 μοίρες της πυξίδες γιατι ειναι αστείο κ προφανώς δεν γνωρίζει τιποτα περί μαγνητικού βορά οποίος το ισχυρίζεται... Τεσπα

#38   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 04/10/2013 - 08:27

Τι να δω φίλε μου, αν η εφαρμογή δεν εχει καλιμπραριστει (κ λογικο ειναι αφου ίσως να μην έχουν προλάβει να τεςταρουν στο 5s κ να βγάλουν update, last update was 3 sep) τι να λέμε τωρα, κ μη μου πεις για τις 3 μοίρες της πυξίδες γιατι ειναι αστείο κ προφανώς δεν γνωρίζει τιποτα περί μαγνητικού βορά οποίος το ισχυρίζεται... Τεσπα


Τώρα τα λες σωστά και όμορφα!!!!! :P
Το πρόβλημα υπαρχει και τα τεστ (τουλάχιστον τα δικά μου) δεν έγιναν με την οποία εφαρμογή level κτλ αλλά με την πυξίδα του τηλεφώνου..

Τώρα αν το λύσουν με update είναι ευχής όλων μας, αλλά αν δεν λύνεται με αυτό τον τρόπο η συσκευή θα πρέπει να παει πίσω έστω και γιαυτά τα χιλιοστά .. Σιγουρα δεν θα πεθάνω η θα βγάλω την πυξίδα να με πάει σε νέες πολιτείες αλλά από την στιγμή που αγοράζεις ενα καινούργιο πράγμα θες να ειναι αυτό ακριβώς που πλήρωσες και πρεπει να είναι σωστό!!!

Οπως και είπα και πριν τα λεγόμενα πρόβατα ας μείνουν με τα 3 χιλιοστά λάθος εγώ θα τους πάω πίσω, σιγα μην τους λυπηθώ...

Άντε γιατί πολλά μαζέυτηκαν με τους κουπερτίνους...

Καλημέρα φίλε μου πάω για ύπνο!! ZzZZZzz

@CaLi@


#39   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 04/10/2013 - 08:38

Τώρα τα λες σωστά και όμορφα!!!!! :P
Το πρόβλημα υπαρχει και τα τεστ (τουλάχιστον τα δικά μου) δεν έγιναν με την οποία εφαρμογή level κτλ αλλά με την πυξίδα του τηλεφώνου..

Τώρα αν το λύσουν με update είναι ευχής όλων μας, αλλά αν δεν λύνεται με αυτό τον τρόπο η συσκευή θα πρέπει να παει πίσω έστω και γιαυτά τα χιλιοστά .. Σιγουρα δεν θα πεθάνω η θα βγάλω την πυξίδα να με πάει σε νέες πολιτείες αλλά από την στιγμή που αγοράζεις ενα καινούργιο πράγμα θες να ειναι αυτό ακριβώς που πλήρωσες και πρεπει να είναι σωστό!!!

Οπως και είπα και πριν τα λεγόμενα πρόβατα ας μείνουν με τα 3 χιλιοστά λάθος εγώ θα τους πάω πίσω, σιγα μην τους λυπηθώ...

Άντε γιατί πολλά μαζέυτηκαν με τους κουπερτίνους...

Καλημέρα φίλε μου πάω για ύπνο!! ZzZZZzz

καληνυχτα τύχερε Νεοϋορκέζε! 😜

#40   dimitrissg

dimitrissg

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2013 - 08:48

Οπως εγραψα και στις πρωτες εντυπωσες πριν λιγο και το δικο μου εχει θεμα, -3 αποκλιση. Racing παιχνιδια δεν μπορεις να παιξεις, ουτε temple run και τετοιου ειδους. Να φανταστω οτι και κατι εφαρμογες με αστερια στον ουρανο κτλ θα εχουν προβλημα. Απλα τραγικο. Και δεν ειναι αποκλιση τρια χιλιοστα του μετρου. Στην πραξη η διορθωτικη κινηση που πρεπει να κανεις ειναι μεγαλη.


Τελευταία επεξεργασία από: dimitrissg, 04/10/2013 - 08:50


#41   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 04/10/2013 - 08:53

Ευτυχώς που δεν είσαι στην Apple τίποτα τεχνικός προϊστάμενος ή υπεύθυνος παραγωγής ή προϊστάμενος σχεδιασμού κτλ

 

Το iPhone 5S θα είχε:

 

1)antennagate(by 4)

2)fail στο σήμα στο 4S(iOS 5.0.1 καπάκι με το 5)

3)Wifi module δε θα δούλευε κανένα σε 4S

4)Scratchgate (by 5) και γρατσουνισμένα out of the box

 

Και στο 5S όλο και κάτι θα βρεθεί ( :P) αλλά θα έδινες την πινελιά σου σε όλα..

Ενω αν ησουν εσυ η εταιρεια θα ειχε σβησει ηδη απο το ανηλεές badmouthing !!

 

Λοιπον, ολα αυτα που εγραψες υπηρξαν και θα υπαρχουν και αλλα, ασχετα με το ποιος ειναι υπευθυνος παραγωγης. Και αυτο γιατι οταν εχεις γεμισει τον κοσμο με 700000000 ενεργες συσκευες, στην πορεια ειναι αναμενομενο να εχουν βγει και 7000000 'πατατες'. Ειναι νομος της μαζικης παραγωγης . Αν θες λιγοτερες πατατες θα το πληρωσεις πολυ ακριβα ! 

Εσυ σαν καταναλωτης ξερεις οτι αν σου κατσει στραβη πας και το αλλαζεις ωσοτου εισαι απολυτως ικανοποιημενος. Ειναι τοσο απλο !

 

Συνεχιστε ... Γεμιστε τωρα 200 σελιδες φουσκώνοντας ενα προβλημα που δεν αφορα παρα ενα ελαχιστο ποσοστο συσκευων (οπως ηδη διαφαινεται)  . Πρωτη φορα θα ειναι ?? Καθε χρονο τα ιδια δεν κανετε ?



#42   dimitrissg

dimitrissg

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2013 - 08:55

Ελαχιστο εως μηδενικο ειναι το ποσοστο των συσκευων που δεν παρουσιαζει αυτο το προβλημα. Περνα μια βολτα απο macrumors.



#43   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 04/10/2013 - 09:01

Ελαχιστο εως μηδενικο ειναι το ποσοστο των συσκευων που δεν παρουσιαζει αυτο το προβλημα. Περνα μια βολτα απο macrumors.

Ποσους θα βρω εκει ??



#44   dimitrissg

dimitrissg

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2013 - 09:03

Καλα το παιζεις εξυπνος; Δυο ατομα απο εδω σου λεμε οτι εχει προβλημα και μπαινεις να μου πεις τι;

#45   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 04/10/2013 - 09:05

Καλα το παιζεις εξυπνος; Δυο ατομα απο εδω σου λεμε οτι εχει προβλημα και μπαινεις να μου πεις τι;

Οτι στην στατιστικη δεν βγαζεις συμπερασμα με (biased) δειγμα 2 ατομων  ! Αυτο ..

 

Αν εχει προβλημα η συσκευη σου πας και την αλλαζεις. Λυπαμαι για την ατυχια σου αλλα μεχρι εκει. Οι γενικευσεις δεν χωρουν τουλαχιστον οχι πριν υπαρχουν στοιχεια


Τελευταία επεξεργασία από: ntnskrds, 04/10/2013 - 09:07


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες