Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

Θήκη για το iPad Air


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
340 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#301   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/05/2014 - 09:10

Καλημέρα, μία ερώτηση και από μένα για iPad Air. Μόλις παρέλαβα το καινούριο μου iPad Air λοπόν (δεν ξαναείχα ποτέ iPad στο παρελθόν) και θέλω να το ντύσω με μία θήκη για να το προστατεύσω. Δεν έχω διαβάσει και τις 20 σελίδες του τόπικ οπότε θεωρώ ότι διαβάζοντας τες και κοιτάζοντας ταυτόχρονα λίγο στο eBay θα βρω μία θήκη που να με καλύπτει (από μία πρόχειρη ματιά που ήδη έριξα είδα ότι έχει άπειρες) θα καταλήξω σε μία που να μου κάνει. 

 

Αυτό που θα ήθελα πιο πολύ να μάθω είναι αν χρειάζεται και προτείνεται να βάζουμε και ζελατίνα (ή δεν ξέρω πώς αλλιώς μπορεί να λέγεται πχ screen protector) στην οθόνη του iPad Air όπως ακριβώς κάνουμε με την οθόνη του iPhone. 

 

Τι πιστεύετε;

 

Ευχαριστώ πολύ και καλημέρα!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#302   winnie74

winnie74

    iPH Contributor

  • 1.581 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 05/05/2014 - 09:22

Καλορίζικο φίλε και καλοδουλευτο,ειναι θέμα προσωπικής επιλογής.
Εγω πάντα επιλέγω να τοποθετώ screen protector,"καλυτερα το προλαμβάνειν παρά το θεραπευειν".
Οσο προσεκτικός και να εισαι,η στραβή μπορεί να συμβει ανά πάσα στιγμή.
It's up to you.....

Τελευταία επεξεργασία από: winnie74, 05/05/2014 - 09:22

My brain has two sides. Left and Right. Right has nothing left and Left has nothing right.


#303   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/05/2014 - 09:45

Και έχουμε κάποιο screen protector που είναι καλό να προτιμήσουμε; Ή βάζουμε μία τυπική ζελατίνα που βρίσκουμε στο eBay; Χρειάζεται να προσέξω κάτι δηλαδή;

 

Α και κάτι άλλο. Η τοποθέτηση της είναι ολόκληρη επιστήμη όπως και με τις ζελατίνες του iPhone (που αφήνουν φυσαλίδες και τέτοια);;;



#304   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 05/05/2014 - 11:18

Προσωπικά Screen protectors δεν χρησιμοποιώ πουθενά ..ούτε ipad ούτε iphone.

 

Μια πολύ καλή θήκη που την παρέλαβα πριν λίγο καιρό είναι η παρακάτω μιας και είναι από Δέρμα.Ποιοτική σαν την original δεν θα δεις μεγάλες διαφορές.

 

http://www.ebay.com/...=item461bca9e97 


We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#305   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/05/2014 - 11:26

Προσωπικά Screen protectors δεν χρησιμοποιώ πουθενά ..ούτε ipad ούτε iphone.

 

Μια πολύ καλή θήκη που την παρέλαβα πριν λίγο καιρό είναι η παρακάτω μιας και είναι από Δέρμα.Ποιοτική σαν την original δεν θα δεις μεγάλες διαφορές.

 

http://www.ebay.com/...=item461bca9e97

βαλε καμμια φωτο οποτε εχεις χρονο...τη θυμαμαι αυτη που την ειχαμε πει πριν απο καιρο.Πως την βλεπεις?



#306   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 05/05/2014 - 13:09

Πολύ καλή επιλογή φίλε Romeo..Δεν βρίσκω κάποιο λόγο να δώσεις 80+ € για την original!

Συνημμένα αρχεία


We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#307   pantelisn

pantelisn

    iPH Contributor

  • 1.438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 06/05/2014 - 14:30

Ερώτηση παιδιά η belkin vue case ipad κάνει για το air? λέει 9.7 γι αυτό ρωτάω...

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1399379407.205326.jpg   144,22KB   32 λήψεις

#308   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 06/05/2014 - 15:57

Μετά από μέρες βρήκα χρόνο και κατάφερα να βγάλω φωτογραφίες από τις θήκες που παρέλαβα.

 

Ας τα πάρουμε ένα ένα:

 

Μιας και δεν βρήκα κάποιο back Cover με magnetic strip, κατέληξα στο Belkin Sheer Matte Case.

Για το μπροστά τμήμα Smart Cover Product RED:

 

IMG_0938.JPG

IMG_0939.JPG

IMG_0940.JPG

IMG_0941.JPG

IMG_0944.JPG

 

Σαν Sleeve μεταφοράς διάλεξα αυτό εδώ: https://www.etsy.com...ref=favs_view_2

 

Πολύ καλή η συνεννόηση με το κατάστημα με άμεσες απαντήσεις και απόλυτη συνεργασία μαζί μου. Προσφέρθηκε δωρεάν να μου τυπώσει επάνω και το όνομά μου, ενώ παράλληλα η θήκη φτιάχτηκε σε custom διαστάσεις ώστε να χωράει το iPad μέσα μαζί με το Belkin Back Cover και το Smart Cover.

Το καλύτερο ήταν ότι από τη στιγμή που ολοκλήρωσα την παραγγελία και οριστικοποιήσαμε τις λεπτομέρειες, σε 5 ώρες η θήκη ήταν έτοιμη και είχε παραδοθεί στο ταχυδρομείο!

 

IMG_0881.JPG

IMG_0882.JPG

IMG_0884.JPG

 

Στη συνέχεια παρήγγειλα δύο θήκες της Labato μέσω Amazon. Ποιό πολύ με τράβηξε η ιδιαίτερα χαμηλή τους τιμή σε συνδυασμό με το ότι εκμεταλλεύτηκα τα δωρεάν μεταφορικά που προσέφερε το Amazon μιας και της έστειλα στο σπίτι φίλης από Λονδίνο και μου τις έφερε επ ευκαιρία του Πάσχα.

 

Οι δύο θήκες είναι αυτές: http://www.amazon.co...keywords=labato  και http://www.amazon.co...1&s=electronics

 

Συνολικό κόστος 13 λίρες, περίπου δηλαδή 15-16 ευρώ.

Να πω την αλήθεια δεν περίμενα και τρελά πράγματα από πλευράς ποιότητας με τόσα χρήματα αλλά όταν ήρθαν το αποτέλεσμα με διέψευσε πανηγυρικά!

 

Πάρα πολύ καλή ποιότητα δέρματος στην σκούρη και ωραίο ύφασμα στην ανοιχτόχρωμη. Και οι δύο έχουν πολύ απαλό καλοραμμένο εσωτερικό και τέλεια εφαρμογή στο iPad.

Για του λόγου το αληθές:

 

IMG_0946.JPG

IMG_0947.JPG

IMG_0948.JPG

IMG_0949.JPG

IMG_0950.JPG

IMG_0951.JPG

IMG_0952.JPG

IMG_0953.JPG

IMG_0954.JPG

IMG_0955.JPG

 

ΥΓ: Σε σχέση με το Smart Cover της Apple, η άποψή μου είναι ότι η έκδοση για το iPad Air είναι ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ από αυτή για τα προηγούμενα iPad. Η εφαρμογή είναι σαφώς πιο χαλαρή και σε ένα σημείο δεν εφαρμόζει πολύ καλά επάνω στην οθόνη. Μάλλον αυτό οφείλεται στο ότι αντί για 4 κομμάτια που ήταν το προηγούμενο, αυτό έγινε 3 κομμάτια.


Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 06/05/2014 - 16:00


#309   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 07/05/2014 - 23:17

Μετά από μέρες βρήκα χρόνο και κατάφερα να βγάλω φωτογραφίες από τις θήκες που παρέλαβα.
 
Ας τα πάρουμε ένα ένα:
 
Μιας και δεν βρήκα κάποιο back Cover με magnetic strip, κατέληξα στο Belkin Sheer Matte Case.
Για το μπροστά τμήμα Smart Cover Product RED:
 
 
Σαν Sleeve μεταφοράς διάλεξα αυτό εδώ: https://www.etsy.com...ref=favs_view_2
 
Πολύ καλή η συνεννόηση με το κατάστημα με άμεσες απαντήσεις και απόλυτη συνεργασία μαζί μου. Προσφέρθηκε δωρεάν να μου τυπώσει επάνω και το όνομά μου, ενώ παράλληλα η θήκη φτιάχτηκε σε custom διαστάσεις ώστε να χωράει το iPad μέσα μαζί με το Belkin Back Cover και το Smart Cover.
Το καλύτερο ήταν ότι από τη στιγμή που ολοκλήρωσα την παραγγελία και οριστικοποιήσαμε τις λεπτομέρειες, σε 5 ώρες η θήκη ήταν έτοιμη και είχε παραδοθεί στο ταχυδρομείο!
 

 
Στη συνέχεια παρήγγειλα δύο θήκες της Labato μέσω Amazon. Ποιό πολύ με τράβηξε η ιδιαίτερα χαμηλή τους τιμή σε συνδυασμό με το ότι εκμεταλλεύτηκα τα δωρεάν μεταφορικά που προσέφερε το Amazon μιας και της έστειλα στο σπίτι φίλης από Λονδίνο και μου τις έφερε επ ευκαιρία του Πάσχα.
 
Οι δύο θήκες είναι αυτές: http://www.amazon.co...keywords=labato  και http://www.amazon.co...1&s=electronics
 
Συνολικό κόστος 13 λίρες, περίπου δηλαδή 15-16 ευρώ.
Να πω την αλήθεια δεν περίμενα και τρελά πράγματα από πλευράς ποιότητας με τόσα χρήματα αλλά όταν ήρθαν το αποτέλεσμα με διέψευσε πανηγυρικά!
 
Πάρα πολύ καλή ποιότητα δέρματος στην σκούρη και ωραίο ύφασμα στην ανοιχτόχρωμη. Και οι δύο έχουν πολύ απαλό καλοραμμένο εσωτερικό και τέλεια εφαρμογή στο iPad.
Για του λόγου το αληθές:

 
ΥΓ: Σε σχέση με το Smart Cover της Apple, η άποψή μου είναι ότι η έκδοση για το iPad Air είναι ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ από αυτή για τα προηγούμενα iPad. Η εφαρμογή είναι σαφώς πιο χαλαρή και σε ένα σημείο δεν εφαρμόζει πολύ καλά επάνω στην οθόνη. Μάλλον αυτό οφείλεται στο ότι αντί για 4 κομμάτια που ήταν το προηγούμενο, αυτό έγινε 3 κομμάτια.


Φιλε καλησπερα!!νομιζω πως το πισω κομματι της belkin αλλα και το μπροστα το κοκκινο που επελεξες ειναι πολυ ομορφο!!βολικο σου ειναι?στεκεται το ipad πχ αν θες να δεις μια ταινια?η σου κανει νερα?


Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 07/05/2014 - 23:28
Αφαίρεση φωτογραφιών από το quote


#310   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/05/2014 - 23:30

Φιλε καλησπερα!!νομιζω πως το πισω κομματι της belkin αλλα και το μπροστα το κοκκινο που επελεξες ειναι πολυ ομορφο!!βολικο σου ειναι?στεκεται το ipad πχ αν θες να δεις μια ταινια?η σου κανει νερα?

Προς το παρόν και εγώ αυτά χρησιμοποιώ σε συνδυασμό με το sleeve! Τις άλλες τις αφήνω για όταν βαρεθώ αυτά!

 

Έχουν πάρα πολύ καλή εφαρμογή μεταξύ τους, κανένα πρόβλημα συμβατότητας και στέκεται μια χαρά και για ταινίες και ξαπλωμένο για πληκτρολόγηση.

 

Άλλωστε το πάχος του Belkin δεν επηρεάζει παραπάνω από 1 μοίρα την κλίση όταν το βάζεις να σταθεί με το Cover.



#311   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 08/05/2014 - 07:51

Προς το παρόν και εγώ αυτά χρησιμοποιώ σε συνδυασμό με το sleeve! Τις άλλες τις αφήνω για όταν βαρεθώ αυτά!

 

Έχουν πάρα πολύ καλή εφαρμογή μεταξύ τους, κανένα πρόβλημα συμβατότητας και στέκεται μια χαρά και για ταινίες και ξαπλωμένο για πληκτρολόγηση.

 

Άλλωστε το πάχος του Belkin δεν επηρεάζει παραπάνω από 1 μοίρα την κλίση όταν το βάζεις να σταθεί με το Cover.

το cover της Belkin ειναι αυτο φιλε http://www.skroutz.g...e-iPad-Air.html    ???

να σου πω με παρακινησες να το ξανακοιταξω αυτο το θεμα!!!!



#312   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 08/05/2014 - 08:14

Ναι αυτό είναι!

#313   nikolaosv

nikolaosv

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/06/2014 - 07:57

Καλημέρα μόλις πήρα το καινούριο μου iPad Air και θα ήθελα τη γνώμη σας για το ποια θήκη να πάρω
1) Puro Θήκη για iPad Air Zeta Slim Case with Magnet & Stand up Black
2) Belkin TriFold Cover - Θήκη iPad Air - Μαύρο, μήπως γνωρίζει κανείς εάν η συγκεκριμένη έχει μαγνητικό κλείσιμο και ανοίγει αυτόματα;
Και 3) Smart Case Black για iPad Air OEM
Οποιαδήποτε γνώμη είναι καλοδεχούμενη

#314   Zisaros

Zisaros

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/06/2014 - 09:23

Παιδια ψάχνω για το air πίσω ζελατινες προστασίας ,υπάρχει κατι
Πάρεις γέλια απο ebay και μου έρχονται μόνο μπροστά

#315   chrispe

chrispe

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:chrispel

Δημοσίευση 17/06/2014 - 16:26

https://www.znitro.c...-protector.html

Ειναι τύπου zagg, δηλαδή κολλάει με νερό. Αν ψάξεις στο ΝΕΤ μπορεις να βρεις εκπτωτικο κουπόνι για να σου ρθει πιο φτηνά. Τo μείον ειναι ότι λόγο του σχήματος του air στις άκρες θέλει αρκετή υπομονή μέχρι να κολλήσει

Τελευταία επεξεργασία από: chrispe, 17/06/2014 - 16:29


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες