Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

iPhone 6: Έρχεται με οθόνη 5 ιντσών (1080p HD);


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
517 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#436   theoss

theoss

    iPH Addict

  • 729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Thomeas

Δημοσίευση 18/06/2014 - 20:22

Μου αρέσει που τόσο καιρό κοροϊδεύται αυτούς που έχουν galaxy ειδικά για το μέγεθος του και τώρα ξαφνικά όλοι θέλετε μεγαλύτερο και πόσο το περιμένατε και τι καλά και επιτέλους 5αρα οθόνη...τι να πω και μια σκατουλα με το Μήλο από πίσω να βγάλει η Apple τι ωραίο χρώμα θα πείτε και τι ωραία που μυρίζει ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#437   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/06/2014 - 20:44

Μου αρέσει που τόσο καιρό κοροϊδεύται αυτούς που έχουν galaxy ειδικά για το μέγεθος του και τώρα ξαφνικά όλοι θέλετε μεγαλύτερο και πόσο το περιμένατε και τι καλά και επιτέλους 5αρα οθόνη...τι να πω και μια σκατουλα με το Μήλο από πίσω να βγάλει η Apple τι ωραίο χρώμα θα πείτε και τι ωραία που μυρίζει ...

πολυς κοσμος ζηταγε μεγαλυτερη οθονη, καποιοι οχι (οπως εγω)!  τα κινητα με μεγαλη οθονη ειναι τα galaxy μονο?  μαλλον εσυ εχεις την samsung σκατουλα


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#438   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/06/2014 - 21:12

iPhone 6 could measure altitude, weather with built-in barometer

 

http://www.iphonehac...-barometer.html


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#439   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 18/06/2014 - 21:50

iPhone 6 could measure altitude, weather with built-in barometer

http://www.iphonehac...-barometer.html


Ουαου τώρα τα άκουσα όλα! Δλδ το να έχει μπαρομετρο και υψόμετρο θεωρείται κάτι εξωπραγματικο?

Ρε παιδιά μην κάνετε σαν να ξανά ανακάλυψε τον τροχό η Apple. Πολλά από αυτά (αν όχι όλα) τα έχουν άλλες συσκευές εδώ και πολύ καιρό!

#440   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 18/06/2014 - 21:55

Ουαου τώρα τα άκουσα όλα! Δλδ το να έχει μπαρομετρο και υψόμετρο θεωρείται κάτι εξωπραγματικο?

Ρε παιδιά μην κάνετε σαν να ξανά ανακάλυψε τον τροχό η Apple. Πολλά από αυτά (αν όχι όλα) τα έχουν άλλες συσκευές εδώ και πολύ καιρό!

Συγγνώμη που θα στο πω, αλλά εσύ το κάνεις μεγάλο και ουάου.

Ο vaslamis από πάνω απλά παρέθεσε ότι κυκλοφορεί από πληροφορίες.

 

Είναι ένα επί πλέον χαρακτηριστικό και μένει να δούμε πως θα δέσει με όλα τα υπόλοιπα και τι είναι αυτά τα υπόλοιπα.

Το να γεμίσεις ένα κινητό με αισθητήρες αλά Galaxy S5-HeartSensor, την στιγμή που δεν κάνει τίποτα διαφορετικό από την κάμερα και το φλας, αυτό είναι περιττό.



#441   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/06/2014 - 21:57

Το iphone μας ενδιαφερει μονο

#442   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/06/2014 - 22:03

Μεγειές. Στον Lin για αρχή.

 

iphone-6-5.5-jimmy.jpg


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#443   hardrock

hardrock

    iPH Member

  • 229 μηνύματα
  • Twitter:@arisilio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/06/2014 - 22:06

Έντονες φήμες αναφέρουν οτι θα μπορεί να σου λέει ταρώ, χειρομαντεία αλλά και τον καφέ (ελληνικό, εσπρέσσο αλλά και φραπέ).
Στην 8.1 θα βλέπει και fredoccino... Τι να μας πει το android.
Μιλάμε για ΤΟ κληρονομικό χάρισμα.

Τελευταία επεξεργασία από: hardrock, 18/06/2014 - 22:09


#444   theoss

theoss

    iPH Addict

  • 729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Thomeas

Δημοσίευση 18/06/2014 - 22:07

πολυς κοσμος ζηταγε μεγαλυτερη οθονη, καποιοι οχι (οπως εγω)!  τα κινητα με μεγαλη οθονη ειναι τα galaxy μονο?  μαλλον εσυ εχεις την samsung σκατουλα

Ενοητε και έχω galaxy 4 δεν λέω ότι είναι τέλειο και σίγουρα έχει χειρότερη ποιότητα κατασκευής από το iPhone αλλά γτ να δώσω τόσα λεφτά για να πάρω iPhone ?
Και είχα iPhone πολύ πριν γίνει μόδα και πάρει και η κουτση Μαρία για να μουρισει.
Σίγουρα καλά θα κάνει να βάλει 5 άρα οθόνη για μένα μακάρι ,αλλά νομίζω σιγά σιγά χάνει τον χαρακτήρα του το iPhone και από εκεί που
Κάποτε ήταν νούμερο 1 τώρα απλά τρέχει να προλάβει τον ανταγωνισμό.

#445   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 18/06/2014 - 22:45

Συγγνώμη που θα στο πω, αλλά εσύ το κάνεις μεγάλο και ουάου.
Ο vaslamis από πάνω απλά παρέθεσε ότι κυκλοφορεί από πληροφορίες.

Είναι ένα επί πλέον χαρακτηριστικό και μένει να δούμε πως θα δέσει με όλα τα υπόλοιπα και τι είναι αυτά τα υπόλοιπα.
Το να γεμίσεις ένα κινητό με αισθητήρες αλά Galaxy S5-HeartSensor, την στιγμή που δεν κάνει τίποτα διαφορετικό από την κάμερα και το φλας, αυτό είναι περιττό.


Δηλαδη ολοι οι αισθητηρες που εχει το s5 ειναι αχρηστοι, υπερβολικοι, τζαμπα γεμισμα του software, κ αν μπει αλτιμετρο και βαρομετρο στο iphone 6 θα ειναι μερικα απο τα επιπλεον χαρακτηριστικα που μενει να δουμε πως θα δεσουν με τα υπολοιπα? σε αυτη την περιπτωση δεν θα ειναι αχρηστα, υπερβολικα κλπ ε? Δεν παιζεστε, πραγματικα...

#446   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 18/06/2014 - 23:08

Δηλαδη ολοι οι αισθητηρες που εχει το s5 ειναι αχρηστοι, υπερβολικοι, τζαμπα γεμισμα του software, κ αν μπει αλτιμετρο και βαρομετρο στο iphone 6 θα ειναι μερικα απο τα επιπλεον χαρακτηριστικα που μενει να δουμε πως θα δεσουν με τα υπολοιπα? σε αυτη την περιπτωση δεν θα ειναι αχρηστα, υπερβολικα κλπ ε? Δεν παιζεστε, πραγματικα...

Δεν είπα για όλους τους αισθητήρες.

Παράδειγμα έδωσα.

 

Και επίσης ξεκαθαρίζω.

Ο valsamis έγραψε ένα post χωρίς εμπάθεια, και το αμέσως επόμενο είναι γεμάτο στην ειρωνία.

Έπειτα έφερα ένα πρόσφατο παράδειγμα όπου η Samsung με το Galaxy S5 αφιέρωσε χρόνο να παρουσιάσει τον παλμογράφο.

Αυτά από μένα



#447   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 18/06/2014 - 23:10

Δεν είπα για όλους τους αισθητήρες.
Παράδειγμα έδωσα.

Και επίσης ξεκαθαρίζω.
Ο valsamis έγραψε ένα post χωρίς εμπάθεια, και το αμέσως επόμενο είναι γεμάτο στην ειρωνία.
Έπειτα έφερα ένα πρόσφατο παράδειγμα όπου η Samsung με το Galaxy S5 αφιέρωσε χρόνο να παρουσιάσει τον παλμογράφο.
Αυτά από μένα


Δεν μιλησα για τον βαλσαμη φιλαρακι, καλα εκανε και ποσταρε την πληροφορια, προς θεου...

#448   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 18/06/2014 - 23:10

Η εννοια των βασικων λειτουργιων σε ενα τηλεφωνο εχει παρελθει εδω και παρα πολυ καιρο κυριοι.

 

Ο,τι προστίθεται απο δω και πέρα ειναι απλα αυτο που λενε ''τι θα δειξει για να με πεισει να το αγοράσω''. Ποσοι απο μας θα χρησιμοποιήσουν το βαρόμετρο στο 6?? Πόσοι απο τους ήδη κατοχους του GS5 χρησιμοποιουν τον heart sensor?? 

 

Ας μην πάω μακρια, πόσοι απο εμάς χρησιμοποιουν το Siri (Κι ας είναι στα Αγγλικά)?? 

 

Προσωπικά αν δεν επρεπε να αλλαξει η κοπελα μου το ''Samsung galaxy κατι'' της γιατι σερνόταν δεν θα πηγαινα στο 5s. Διαφορά δεν είδα.

 

Οσο για το Α7 ποτε περιμενουν να τον αξιοποιησουν?? 

 

#απορια


Τελευταία επεξεργασία από: giolnts, 18/06/2014 - 23:15


#449   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 18/06/2014 - 23:28

Εμένα η εταιρία, μου έχει αποδείξει ότι τίποτα δεν πάει χαμένο. Τα βήματα που κάνει ανήκουν σε ένα γενικότερο πλάνο.

Δεν ξέρω τι έχει στο νου της, αλλά της έχω εμπιστοσύνη.
Περιμένω και μόνο αυτό εξέφρασα για το πως θα γίνει η ΟΠΟΙΑ υλοποίηση αφότου παρουσιαστεί.
Και μόνο για φήμες μιλάμε προς το παρόν μέσα από πληροφορίες που βρέθηκαν στον κώδικα.

Προς gionts
Πολλά χαρακτηριστικά πάνε χαμένα. Αλλά είναι κρυφά. Άλλα θέτουν νέες βάσεις για το μέλλον.
Θα δείξει αν ειναι χρήσιμο και ειδικά εδώ στην Ελλάδα το βαρόμετρο.

Προς Στέφανο
Γνωρίζω τον ρόλο σου εδώ (και καλώς κάνεις τον δικηγόρο του διαόλου) και πιστεύω ότι σου έθιξα λίγο το SGS5. Δεν το ήθελα.
Πιστεύω όμως να καταφέρνεις να ξεχωρίσεις τον παλμογράφο που ήδη υπήρχε και ειναι περίσσιες αφού υπάρχει ήδη δυο φορές, από ένα βαρόμετρο που προστίθεται και δεν υπάρχει ήδη.
Αυτό μόνο. Δεν συνεχίζω παραπέρα.

Τελευταία επεξεργασία από: iAthanasios, 18/06/2014 - 23:30


#450   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 18/06/2014 - 23:42

Εμένα η εταιρία, μου έχει αποδείξει ότι τίποτα δεν πάει χαμένο. Τα βήματα που κάνει ανήκουν σε ένα γενικότερο πλάνο.

Δεν ξέρω τι έχει στο νου της, αλλά της έχω εμπιστοσύνη.
Περιμένω και μόνο αυτό εξέφρασα για το πως θα γίνει η ΟΠΟΙΑ υλοποίηση αφότου παρουσιαστεί.
Και μόνο για φήμες μιλάμε προς το παρόν μέσα από πληροφορίες που βρέθηκαν στον κώδικα.

Προς gionts
Πολλά χαρακτηριστικά πάνε χαμένα. Αλλά είναι κρυφά. Άλλα θέτουν νέες βάσεις για το μέλλον.
Θα δείξει αν ειναι χρήσιμο και ειδικά εδώ στην Ελλάδα το βαρόμετρο.

Προς Στέφανο
Γνωρίζω τον ρόλο σου εδώ (και καλώς κάνεις τον δικηγόρο του διαόλου) και πιστεύω ότι σου έθιξα λίγο το SGS5. Δεν το ήθελα.
Πιστεύω όμως να καταφέρνεις να ξεχωρίσεις τον παλμογράφο που ήδη υπήρχε και ειναι περίσσιες αφού υπάρχει ήδη δυο φορές, από ένα βαρόμετρο που προστίθεται και δεν υπάρχει ήδη.
Αυτό μόνο. Δεν συνεχίζω παραπέρα.


Δεν μου εθιξες καθολου το s5 γιατι δεν μου αρεσει η συγκεκριμενη συσκευη.. απλα σχολιασα γιατι αρχισαν οι γνωστες κωλοτουμπες να εμφανιζονται, ξερεις, μεγαλη οθονη, χατακτηριστικα κλπ. Και ολα αυτα με την δικαιολογια οτι συνεργαζονται αψογα μεταξυ τους και δουλευουν τελεια, αλλα τελεια δουλευουν και στις υπολοιπες συσκευες ολα.. οι μισοι απλα δεν μπηκαν στον κοπο να δοκιμασουν κ οι αλλοι μισοι που δοκιμασαν απορουν τοσα χρονια που πηγαιναν τα λεφτα τους.. καθολου τυχαιο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)