Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

iPhone 6: Έρχεται με οθόνη 5 ιντσών (1080p HD);


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
517 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#451   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 18/06/2014 - 23:45

Δεν μου εθιξες καθολου το s5 γιατι δεν μου αρεσει η συγκεκριμενη συσκευη.. απλα σχολιασα γιατι αρχισαν οι γνωστες κωλοτουμπες να εμφανιζονται, ξερεις, μεγαλη οθονη, χατακτηριστικα κλπ. Και ολα αυτα με την δικαιολογια οτι συνεργαζονται αψογα μεταξυ τους και δουλευουν τελεια, αλλα τελεια δουλευουν και στις υπολοιπες συσκευες ολα.. οι μισοι απλα δεν μπηκαν στον κοπο να δοκιμασουν κ οι αλλοι μισοι που δοκιμασαν απορουν τοσα χρονια που πηγαιναν τα λεφτα τους.. καθολου τυχαιο

Μισο & Μισό κάνει ένα! 

 

Εγώ όμως δεν ειμαι σε κανεναν απο τους 2 :P 

 

Απλά είμαι με τις ώρες μου. Αλλαξε τα ποσοστά γρήγορα θα παρεξηγηθω :P 


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#452   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 18/06/2014 - 23:46

Μισο & Μισό κάνει ένα!

Εγώ όμως δεν ειμαι σε κανεναν απο τους 2 :P

Απλά είμαι με τις ώρες μου. Αλλαξε τα ποσοστά γρήγορα θα παρεξηγηθω :P


Εσυ εισαι μια κατηγορια μονος σου, δεν υπαρχει επιστημονικη εξηγηση για την περιπτωση σου. Οποιος την αποδοσει, αυτοματως παιρνει και νομπελ

#453   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 18/06/2014 - 23:49

Έχεις δίκιο σε αυτό.

Για να μπούμε και εντός θέματος, απ'όταν απέκτησα το iPad mini, ευχαριστιέμαι το iPhone 5 ως κινητό. Και όχι ως εργαλείο για τα πάντα. Η phablet-οθόνη με αφήνει αδιάφορο. Λίγο μεγαλύτερη από
4" δεν γνωρίζω να θα με πείραζε. Θα δείξει σε δυο μήνες.

Επίσης από τη στιγμή που δεν υπάρχει άλλη iOS συσκευή που να έχει μεγαλύτερη οθόνη, κάποιοι από εμάς δίνουμε Χ σε οτιδήποτε άλλο. Δεν είναι μόνο το μέγεθος της οθόνης κριτήριο αγοράς για πολλούς. Αλλά όλο το πακέτο. Όπως το ορίζει ο καθένας.

Τελευταία επεξεργασία από: iAthanasios, 18/06/2014 - 23:50


#454   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 18/06/2014 - 23:51

Εσυ εισαι μια κατηγορια μονος σου, δεν υπαρχει επιστημονικη εξηγηση για την περιπτωση σου. Οποιος την αποδοσει, αυτοματως παιρνει και νομπελ

χαχαχαχα! Αλλαξε τα ποσοστα σε λέω , είμαστε πολλοι!


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#455   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 18/06/2014 - 23:51

Έχεις δίκιο σε αυτό.

Για να μπούμε και εντός θέματος, απ'όταν απέκτησα το iPad mini, ευχαριστιέμαι το iPhone 5 ως κινητό. Και όχι ως εργαλείο για τα πάντα. Η phablet-οθόνη με αφήνει αδιάφορο. Λίγο μεγαλύτερη δεν γνωρίζω να θα με πείραζε. Θα δείξει σε δυο μήνες.

Επίσης από τη στιγμή που δεν υπάρχει άλλη iOS συσκευή που να έχει μεγαλύτερη οθόνη, κάποιοι από εμάς δίνουμε Χ σε οτιδήποτε άλλο. Δεν είναι μόνο το μέγεθος της οθόνης κριτήριο αγοράς για πολλούς. Αλλά όλο το πακέτο. Όπως το ορίζει ο καθένας.


Δεν θα σε πειραξει καθολου η μεγαλυτερη οθονη, σε 3 μερες θα την εχεις συνηθισει και θα απορεις πως δουλευες πανω στο 5αρι τοσο καιρο.. απλα αν δεν δοκιμασεις δεν μπορεις να το καταλαβεις.. φυσιολογικο απο την μια...

#456   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 18/06/2014 - 23:53

χαχαχαχα! Αλλαξε τα ποσοστα σε λέω , είμαστε πολλοι!


θα στειλω τα στοιχεια στον dj taurus να φτιαξει ενα πλανογραμμα, να ειναι λιγο πιο επισημο το θεμα

#457   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 19/06/2014 - 00:11

Και σε 1 μέρα μη σου πω,την συνηθίζεις την μεγαλύτερη οθόνη. Το όριο ποιο είναι.
Που σταματάει ο καθένας είναι υποκειμενικό. Εγώ σκεφτόμουν κάποτε ότι ένα 5" κινητό δεν δείχνει ωραία στο περιβραχιόνιο (πολύ μεγάλο). Με την έλευση των smartwatches κτλ. φαίνεται να μην με απασχολεί και πολύ πλέον, μιας και θα εξαφανίζεται σε κάποια τσέπη.

Θα προτιμούσα το περιεχόμενο των οθονών να είναι βελτιωμένο παρά να μεγαλώνουν οι οθόνες. Από ένα σημείο και μετά όλοι θέλανε να ανοίγουν το desktop version κάθε σελίδας στην κινητή τους συσκευή και αυτό ήταν και το ζητούμενο και μόνο. Την στιγμή που εφαρμογές όπως το instapaper, pocket αλλά και το reader mode του safari κάνουν άψογα τη δουλειά τους. Για τις υπόλοιπες σελίδες νομίζω πως υπάρχουν οι υπολογιστές και τα τάμπλετς.

Τελευταία επεξεργασία από: iAthanasios, 19/06/2014 - 00:12


#458   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 19/06/2014 - 09:27

καλημερα, πωπω ενα απλο ποστ με την τελευαται φημη ανεβασα και εγινε το σωσε χαχα, και μιλαμε για βαρομετρο που κανειςδεν προκητε να χρησημοποιησει

 

τεσπα να πω την προσωπηκη μου αποψη τωρα που ειναι πρωι ακομα

 

σκεφτητε μια γραμμη με 2 πολους, αριστερα το ανδροιδ - δεξια το ιοσ

η αριστερη πλευρα ειναι το ανοιχτο λειτουργηκο και η δεξια το κλειστο

 

αυτο που βλεπουμε το τελευταιο καιρο ειναι το ιοσ να ανοιγει λιγο και το ανδροιδ να κλεινει λιγο

το ιοσ ανοιγει διοτι εχει φτιαξει την ασφαλεια του, το optimization του και την σταθεροτητα του και δινει πλεον features

το ανδροιδ απο την αλλη πλευρα εχει ηδη features και αρχιζει και κλεινει ωστε να φτιαξει την ασφαλεια (σε λιγο καιρο θα κανουνε πληρωμες με τα κινητα μας οποτε ειναι το νουμερο ενα), την σταθεροτητα.

 

εγω πιστευω οτι αυτα θα συναντηθουν καπου στη μεση της γραμμης και τα λειτουργηκα θα ειναι σχεδον ιδια! οποτε νικητης θα ειναι αυτος που δινει καλητερες υπηρεσιες και εκει πιστευω θα υπερισχυσει η αππλε

 

ακουω να λενε η αππλε ακολουθει η αππλε κανει κολωτουμπες

προσωπηκη μου αποψη:

 

η αππλε οπως ειπα παραπανω εχει ασφαλεια σταθεροτητα και ταχυτητα

αυατ τα εχει επιδη ελεγχει το sw και το hd και τις υπηρεσιες κατι που δεν εχει κανεις αλλος

 

η γοογλε το ειδε πως αυτο δεν μπορει να το εχει επιδη δεν φτιαχνει hd και ειπε "τι δεν εχει σε μεγαλο βαθμο το ιοσ?" - "polla features σε στυλ pc" - "αρα αυτο θα δωσω εγω"

η σαμσουνγκ σαν κατασκευαστης τι ειπε? "θα δωσω μεγαλη οθονη" - "θα δωσω τρελο hd (ασχετα αν στην ουσια ειναι χειροτερο απο του iphone) ωστε να με διαλεξει ο κοσμος

 

και ετσι τα τελευταια χρονια εχουμε ενα android με πολλα features και τηλεφωνα με δυνατο hd και μεγαλυτερη οθονη

 

η αππλε εχασε πελατες απο αυτο, διοτι πολυς κοσμος του αρεσε η μεγαλη οθονη και θαμποθηκε και απο το hd ασχετα αν ειναι ασχετος και δεν ξερει πως λειτουργει.

 

τωρα η αππλε λεει στον ευατο της "πως θα παρω πισω αυτους τους πελατες?" - "τι εχω που δεν εχει αλλος? - sh,hd,υπηρεσιες" "τι θα δωσω?" - "μεγαλυτερη οθονη που ζητανε πολλοι πελατες μας και ενα πολυ πιο δυνατο hd στα χαρτια"

 

οποτε τι θα εχω? - μεγαλη οθονη, δυνατο hd , features και ΕΠΙΠΛΕΟΝ τις υπηρεσιες που δεν μπορει να προσφερει κανεις αλλοσ, οποτε θα τους παρει πισω και ακομα περισσοτερους


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#459   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 19/06/2014 - 09:37

καλημερα, πωπω ενα απλο ποστ με την τελευαται φημη ανεβασα και εγινε το σωσε χαχα, και μιλαμε για βαρομετρο που κανειςδεν προκητε να χρησημοποιησει

 

τεσπα να πω την προσωπηκη μου αποψη τωρα που ειναι πρωι ακομα

 

σκεφτητε μια γραμμη με 2 πολους, αριστερα το ανδροιδ - δεξια το ιοσ

η αριστερη πλευρα ειναι το ανοιχτο λειτουργηκο και η δεξια το κλειστο

 

αυτο που βλεπουμε το τελευταιο καιρο ειναι το ιοσ να ανοιγει λιγο και το ανδροιδ να κλεινει λιγο

το ιοσ ανοιγει διοτι εχει φτιαξει την ασφαλεια του, το optimization του και την σταθεροτητα του και δινει πλεον features

το ανδροιδ απο την αλλη πλευρα εχει ηδη features και αρχιζει και κλεινει ωστε να φτιαξει την ασφαλεια (σε λιγο καιρο θα κανουνε πληρωμες με τα κινητα μας οποτε ειναι το νουμερο ενα), την σταθεροτητα.

 

εγω πιστευω οτι αυτα θα συναντηθουν καπου στη μεση της γραμμης και τα λειτουργηκα θα ειναι σχεδον ιδια! οποτε νικητης θα ειναι αυτος που δινει καλητερες υπηρεσιες και εκει πιστευω θα υπερισχυσει η αππλε

 

ακουω να λενε η αππλε ακολουθει η αππλε κανει κολωτουμπες

προσωπηκη μου αποψη:

 

η αππλε οπως ειπα παραπανω εχει ασφαλεια σταθεροτητα και ταχυτητα

αυατ τα εχει επιδη ελεγχει το sw και το hd και τις υπηρεσιες κατι που δεν εχει κανεις αλλος

 

η γοογλε το ειδε πως αυτο δεν μπορει να το εχει επιδη δεν φτιαχνει hd και ειπε "τι δεν εχει σε μεγαλο βαθμο το ιοσ?" - "polla features σε στυλ pc" - "αρα αυτο θα δωσω εγω"

η σαμσουνγκ σαν κατασκευαστης τι ειπε? "θα δωσω μεγαλη οθονη" - "θα δωσω τρελο hd (ασχετα αν στην ουσια ειναι χειροτερο απο του iphone) ωστε να με διαλεξει ο κοσμος

 

και ετσι τα τελευταια χρονια εχουμε ενα android με πολλα features και τηλεφωνα με δυνατο hd και μεγαλυτερη οθονη

 

η αππλε εχασε πελατες απο αυτο, διοτι πολυς κοσμος του αρεσε η μεγαλη οθονη και θαμποθηκε και απο το hd ασχετα αν ειναι ασχετος και δεν ξερει πως λειτουργει.

 

τωρα η αππλε λεει στον ευατο της "πως θα παρω πισω αυτους τους πελατες?" - "τι εχω που δεν εχει αλλος? - sh,hd,υπηρεσιες" "τι θα δωσω?" - "μεγαλυτερη οθονη που ζητανε πολλοι πελατες μας και ενα πολυ πιο δυνατο hd στα χαρτια"

 

οποτε τι θα εχω? - μεγαλη οθονη, δυνατο hd , features και ΕΠΙΠΛΕΟΝ τις υπηρεσιες που δεν μπορει να προσφερει κανεις αλλοσ, οποτε θα τους παρει πισω και ακομα περισσοτερους

Σταμάτα να με αντιγράφεις :P Καλημέρα !

 

Εχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό , αλλά ΔΕΝ θα συναντηθούν ποτέ....

 

Eίναι διαφορετικές πλατφόρμες για διαφορετικούς χρήστες. ;) (π.χ. πείραγμα kerne;/ROM). 


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#460   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 19/06/2014 - 09:39

Σταμάτα να με αντιγράφεις :P Καλημέρα !

 

Εχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό , αλλά ΔΕΝ θα συναντηθούν ποτέ....

 

Eίναι διαφορετικές πλατφόρμες για διαφορετικούς χρήστες. ;) (π.χ. πείραγμα kerne;/ROM). 

αφου εισαι το προτυπο μου χαχαχ

 

καλα κατσε σε λιγο καιρο μην εχουν knox ολοι οι κατασκευαστες


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#461   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 19/06/2014 - 09:44

αφου εισαι το προτυπο μου χαχαχ

 

καλα κατσε σε λιγο καιρο μην εχουν knox ολοι οι κατασκευαστες

Θα εχουν.

 

Αλλά αν φτάσουν όλοι να βάλουν KNOX θα βρεθεί κάποιος να το σπάσει σίγουρα. 

 

Βέβαια υπάρχουν κ άτομα που δεν τα νοιάζει το KNOX.

 

Παίρουν τη συσκευή και την ξεσκίζουν , όπως έκανα κ εγώ όπως έκανε και ο Στέφανος και πολλοί άλλοι.

 

Βέβαια μετά δεν σε καλύπτει καμια εγγύηση αλλά οκ. Επιλογές είναι αυτές (εγώ τελικά το έδωσα γ αυτό το λόγο). 


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#462   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 19/06/2014 - 09:46

Θα εχουν.

 

Αλλά αν φτάσουν όλοι να βάλουν KNOX θα βρεθεί κάποιος να το σπάσει σίγουρα. 

 

Βέβαια υπάρχουν κ άτομα που δεν τα νοιάζει το KNOX.

 

Παίρουν τη συσκευή και την ξεσκίζουν , όπως έκανα κ εγώ όπως έκανε και ο Στέφανος και πολλοί άλλοι.

 

Βέβαια μετά δεν σε καλύπτει καμια εγγύηση αλλά οκ. Επιλογές είναι αυτές (εγώ τελικά το έδωσα γ αυτό το λόγο). 

καλα οταν λεω θα φτασουν στο ιδιο σημειο ενοω σε features και τετοια οχι να γινει ανοιχτο το ιοσ αυτα δεν αλαζουν

η οτι το ανδροιδ θα φτασει ποτε under the hood το ιοσ.

 

οατν θα γινουν πληρωμες με τα τηλεφωνα και οι κατασκευαστες θα πουνε αν θελετε να εχετ ασφαλη τις συναλαγες σας πρεπει να εχετε knox και να μην περνατε rom θα δεις οτι πολυς κοσμος θα σταματησει να φλασαρει, (αυτοι που φλασαρουν στα φαναρια οχι) χεχε


Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 19/06/2014 - 09:47

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#463   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 19/06/2014 - 09:55

καλα οταν λεω θα φτασουν στο ιδιο σημειο ενοω σε features και τετοια οχι να γινει ανοιχτο το ιοσ αυτα δεν αλαζουν
η οτι το ανδροιδ θα φτασει ποτε under the hood το ιοσ.

οατν θα γινουν πληρωμες με τα τηλεφωνα και οι κατασκευαστες θα πουνε αν θελετε να εχετ ασφαλη τις συναλαγες σας πρεπει να εχετε knox και να μην περνατε rom θα δεις οτι πολυς κοσμος θα σταματησει να φλασαρει, (αυτοι που φλασαρουν στα φαναρια οχι) χεχε


μη γελας το εχω κανει και αυτο! εφυγα απο το σπίτι να παω σε ενα φίλο και στο δρομο περναγα ROM και εκανα restore το backup μου..! χαχαχαχαχαχαχ
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#464   Demonoire

Demonoire

    iPH Enthousiast

  • 396 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/06/2014 - 11:13

Μεγειές. Στον Lin για αρχή.

iphone-6-5.5-jimmy.jpg


Το 4,7 η το 5,5 κάθεται δίπλα ; Αν είναι το 4,7 τα bezels είμαι μικρότερα από τα dummies που κυκλοφορούν

#465   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/06/2014 - 11:40

Το συγκεκριμένο είναι "αυτό που έλειπε" των 5,5".

 

Με φήμη να υπάρχει πως μόνο σε αυτό θα έχουμε ζαφείρι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες