Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Έως και 87% γρηγορότερο το iPad Air από το iPad 4, έως 75% καλύτερα γραφικά


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
35 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 31/10/2013 - 13:39

Επρεπε να σας ψηνει καφεδακι για να το παρετε...κι ομως παρολαυτα πρωτοι πρωτοι θα πατε να το παραγγειλετε ορισμενοι.
Εγω τουλαχιστον νιωθω συνειδοτοποιημενος για ποιο λογο θα αναβαθμισω, οπως ηξερα ακριβως για ποιο λογο δεν αντικατεστησα το 3 με το 4.
Εχει κουρασει τοση γκρινια

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/10/2013 - 13:40

Έχει πολύ πλάκα πάντως που πλέον όλο και περισσότερους τους ενδιαφέρουν τα Benchs.  Αυτά που άλλες εποχές στα iDevices δεν έπαιζαν κανένα ρόλο. Τα χλεύαζαν.

 

Τώρα πολύ απλά είναι ένα απο τα βασικά κριτήρια και μέτρα σύγκρισης. Αλλάζουν οι καιροί. Σαν την Apple.

 

Απο την άλλη χαίρομαι που κάνουν την εμφάνιση τους, αποδεικνύνοντας με αυτό το τρόπο πόσο βαρύ και λάθος για προηγούμενες συσκευές είναι το "τρομερό" iOS 7 (λέγε με iPh4 ακόμα και προηγούμενα iPad).

 

Τα iPad θέλουν να περάσουν σε μια νέα κατηγορία. Αυτή της φορητής παιχνιδομηχάνης. Αυτή είναι μια άλλη αλήθεία.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#18   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 31/10/2013 - 13:49

2014

Έως και 99% γρηγορότερο το iPad Air S από το iPad Air, έως 99% καλύτερα γραφικά

 

2015

Έως και 99% γρηγορότερο το iPad Air S2 από το iPad Air S, έως 99% καλύτερα γραφικά

 

2016

Έως και 99% γρηγορότερο το iPad Invisible από το iPad Air S2, έως 99% καλύτερα γραφικά


Τελευταία επεξεργασία από: eytyxhs, 31/10/2013 - 13:50


#19   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2013 - 14:34

Έχω την εντύπωση ότι τον Μάρτιο θα δούμε iPad PRO!



#20   mourouzis2005

mourouzis2005

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G

Δημοσίευση 31/10/2013 - 14:55

Αυτό το "έως" είναι η λέξη κλειδί και ΟΛΑ τα λεφτά, πραγματικά! Δηλαδή μπορεί από 1% έως 87%.. Πάντως υπάρχει μια διαφορά στο design και όντως θα υπάρχει διαφορά στην ταχύτητα, είναι δεδομένο..

Θα άλλαζα κι εγώ στο Air αλλά το ipad 3με υπερκαλύπτει και το βασικότερο έχω jailbreak. Κι εφόοσον το iOS7 μου δίνει ελάχιστα καινούρια πράγματα (αν και είναι πολλά μικρά μικρά) θα παραμείνω στο 3

#21   spirosad

spirosad

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 31/10/2013 - 16:54

Έχω την εντύπωση ότι τον Μάρτιο θα δούμε iPad PRO!

Αυτό ακριβώς σκέφτηκα κι εγώ με το που άκουσα τον χαρακτηρισμό air. Σε συνδυασμό με τις φήμες για ipad σε μεγαλύτερες ίντσες, και την αίσθηση της ''φίμωσης'' για πολλούς από το λειτουργικό για πιο εξεζητημένες χρήσεις, ίσως τελικά δούμε ένα ipad pro, που να φέρνει το iOS με το OSX ακόμα πιο κοντά.



#22   Antiresias

Antiresias

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Jimgreek

Δημοσίευση 01/11/2013 - 06:05

κάθε χρόνο η ίδιες μαλακίες πάντα το επόμενο μοντέλο είναι 80% καλύτερο από το προηγούμενο και η διαφορα είναι απειροελάχιστη

Οταν παιζεις με τα msec, nsec στις επιδόσεις μεταξύ των επεξεργαστών λογικό είναι μερικά δέκατα, εκατοστά, χιλιοστά του δευτερόλεπτου να σου φαίνονται σαν τίποτα

#23   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 01/11/2013 - 06:49

Θέλω να δώ πόσο γρήγορο θα είναι τελικά .... μάλλον όσο ένα ipad 4 με iOS 6 ή ένα ipad 3 με iOS5 !!! Εκτός αν έχουν φτιάξει κάτι τόσο ξεχωριστό !! :)


Ακριβως. Η apple με εμμεσο τροπο (λεγε με ios-βαρυτερο-μονο-τελευταιο-διαθεσιμο) σε αναγκαζει να αγοραζεις νεες συσκευες.

Γιαυτο εψαχνα κ video iPhone5-ios6 VS iPhone5s-ios7.....

You'll Never Walk Alone


#24   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 01/11/2013 - 07:14

10603672516_c19a9eb047_z.jpg

 

 

:)  :P


@CaLi@


#25   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 01/11/2013 - 07:22

Update 7.1 ποτε θα δωσουν;
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#26   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 01/11/2013 - 07:27

Update 7.1 ποτε θα δωσουν;

 

Δεν έχω πρόχειρο το κινητό του κουκ... :P

 

Πέρα από την πλάκα λογικά...

…Μόλις ολοκληρωθεί και ο κύκλος των iPad από αγορές πιστέυω..

 

Θα δείξει...


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 01/11/2013 - 07:27

@CaLi@


#27   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 01/11/2013 - 07:48

θα μοιραστω με ολους σας ενα δικο μου σμπερασμα.

τι εννοω;

εξηγω.....

το 2010 παρουσιαστηκε το iphone με retina lcd....με ολα του τα γνωστα θεματα...καθυστερηση σχεδον ενος ετους για να βγει σε λευκο...προβλημα με το σημα...death grip antennagate ως γνωστο..

την επομενη χρονια λοιπον ηρθε να λυσει τα παραπανω προβληματα και οχι ουσιαστικα να αναβαθμισει επι της ουσιας δλδ τρομερες αλλαγες... το 4s....παρουσιαζωντας ως προτερημα τ αυτονοητο να εχει περιμετρικα dual antennas

ομως κ αυτο συντομα αρχισε να διχασει με τα προβληματα στο ακουστικο...θερμοκρασιες...οθονες κιτρινες..μπλε...μπαταρια διαφορα θεματα...

και ηρθε το γαλαξιακο ετος 2012...το iphone 5...με 4'' οθονη, 4g lte,και φυσικα το φοβερο μαυρο...που ομως κατεληξε να απογοητευσει και τελικα ηρθε φετος το 5s...και διορθωνει εν μερη το προβλημα απλα καταργωντας το μοντελο κ χρωμα που δεν μπορει να φτιαξει και να μην γραντζουνιεται...

εν κατακλειδι...το 2ο αμεσως μοντελο διορθωνει τα ελλατωματα των 2 προηγουμενων...χωρις να αποτελει τρομερη αλλαγη...

το ιδιο συμβαινει και με το ipad...ipad 2..light bleeding...ipad 3 heat issue...light bleeding...και σημερα βγηκε το iapd air...

ευχαριστω λοιπον apple που μετα απο 3 χρονια αταλαβα οτι απλα διορθωνεις τα προβληματα και το παρουσιαζεις ως revolutionary-resolutionary και οτι αλλο θες μην παραδεχοντας οτι απλα απετυχες στην κατασκευη του τελειου προιοντος για να μην πω οτι αγορασα 03/2012 ipad 3 και τον 09/2012 εβγαλες το ipad 4...ξερω ξερω,,,και το iphone 4 επρεπε να το κραταω με το δεξι..συγγνωμη που ειμαι αριστεροχειρας...

μπορειτε να με κραξετε αλλα θεωρω οτι δεν με σεβεται ως καταναλωτη-πελατη...

γιαυτο θεωρω οτι πρεπει να σταματησω να πεφτω στην λουμπα του να χωνω τα φραγκα μου και να μην πιανουν τοπο εντος 6 μηνων να ειναι πεταμενα.

Μα ειναι δυνατο να διαβαζω τετοια πραγματα ?? Γκρινιαζεις επειδη βελτιωνει τα προιοντα της χρονο με τον χρονο ?? Αν δεν τα βελτιωνε δηλαδη τι θα εκανες ?? Αν δεν διορθωνε τα προβλήματα της προηγουμενης γενιας τι θα εγραφες ??

 

stevo, κανε μας την χαρη και κανε κατι για την δυσκοιλιοτητα σου ... Σε κανει κακοκεφο, ευερεθιστο και γκρινιαρη ...



#28   Kmphotographer

Kmphotographer

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2013 - 10:54

Μα ειναι δυνατο να διαβαζω τετοια πραγματα ?? Γκρινιαζεις επειδη βελτιωνει τα προιοντα της χρονο με τον χρονο ?? Αν δεν τα βελτιωνε δηλαδη τι θα εκανες ?? Αν δεν διορθωνε τα προβλήματα της προηγουμενης γενιας τι θα εγραφες ??
 
stevo, κανε μας την χαρη και κανε κατι για την δυσκοιλιοτητα σου ... Σε κανει κακοκεφο, ευερεθιστο και γκρινιαρη ...


Πρόσεξε, δεν είπαμε ποτέ να μην βελτιώνει τα προϊόντα της, είπαμε να βγάζει σωστά, τεσταρισμενα και ολοκληρωμένα προϊόντα. Όπως ήταν το iPhone 3G/3GS.

Μετά από τα δυο παραπάνω μοντέλα όλα έχουν κάποιο πρόβλημα. Ας τα θυμηθούμε λίγο:

Το iPhone 3G/3GS έσκαγαν οι μπαταρίες... Δεν ήταν θέμα της συσκευής αλλα του λειτουργικού μετά από αναβάθμιση έφτιαξε.

Το iPhone 4 είχε πρόβλημα με τις κεραίες... Καθαρά πρόβλημα της συσκευής. Δεν δέχτηκα ποτέ να βγει ο Jobs να μας πει οτι το κρατάμε λάθος. Για να το βουλώσει ο κόσμος, στην επόμενη αναβάθμιση λειτουργικού άλλαξαν τις μπάρες σήματος ώστε να ειναι πιο "ευαίσθητες" και να δείχνει περισσότερο σήμα. Αν το θεωρείς λύση αυτό οκ!

Το iPhone 4S είχε πρόβλημα με το wifi.... Δεν υπήρξε ποτέ λύση.

Το iPhone 5 είχε πρόβλημα με την βαφή και βγήκαν να μας πουν οτι ειναι λογικό. Παρόλο που το έφτιαξαν στο 5S οπότε δεν ισχύει η δήλωση τους.

Τώρα το 5S έχει πρόβλημα με την μπαταρία. Τουλάχιστον τώρα το παραδέχονται...

Με λίγα λόγια και δική μου άποψη ειναι η εξής: Μέχρι και το 3GS η Apple έπαιζε μονη της, ο ανταγωνισμός δεν είχε ξυπνήσει. Μετά το 4αρι άρχισαν να βιάζονται να βγάλουν προϊόντα στην αγορά και υπήρχαν προβλήματα. Αυτό σε συνδυασμό με την προσπάθεια να ρίξουν το κόστος κατασκευής και με όλους τους τσακωμούς με τις περισσότερες εταιρίες για τις πατέντες μας έφεραν συσκευές που αντιμετωπίζουν προβλήματα.

Θα μπορούσαν να τεσταρουν καλύτερα τις συσκευές τους πριν τις βγάλουν στην αγορά. Όλα τα προβλήματα που είχαν οι συσκευές τους φτιάχνονταν στην επόμενη, αλλα δημιουργούνταν αλλα.

Με βάση τα παραπάνω, δεν άλλαξαν οι χρήστες και ζητάνε την τέλεια συσκευή, άλλαξε η apple και δεν προσφέρει τις τελειες συσκευές που προσέφερε κάποτε.

Αν δεν χάλαγε κάτι φορά και να τρέχει να το φτιάχνει μετά, ίσως να είχε χώρο να προσθέτει νέα components που να κάνουν τις συσκευές της ακόμα πιο "έξυπνες" και έτσι να δώσει την δυνατότητα να ξαναφυγει μπροστά από τον ανταγωνισμό.

Αυτή την Apple γνώρισα εγώ, αυτή την Apple θα ήθελα να βλέπω κάθε χρόνο και να χαίρομαι να πληρώνω για μια από τις συσκευές της. Τώρα όμως φοβάμαι να δώσω 700 χωρίς να ξέρω τι θα μου βγάλει... Εκεί πιστεύω οτι το παει ο Stevo απλά παρεξηγηθηκε από κάποιους.

#29   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 01/11/2013 - 11:17

παιδια ολα τα μοντελα σε οτιδηποτε βγαζει προβληματακια, τελειο προιν δεν υπαρχει!

σημασια εχει να διορθωνονται γρηγορα.

 

η τεχνολογια παντα beta θα ειναι στα παντα! εξελησετε πολυ γρηγορα, και ειναι λογικο καποια προβληματα να φαινονται μετα απο καποιο καιρο και οχι αμεσως....

θυμαστε τι εκανα τα τηλεφωνα πριν 5 χρονια και τι κανουν τωρα? και καθε χρονο ακουμε οτι μενουμε στασημοι.... δεν μενουμε, μπορει να μην το καταλαβαινουμε αλλα προχωραει!

 

οσο για διαφορες στην ταχυτητα δεν θα τις δεις στο fb η βλεποντας φωτο.... θα την δεις σε compress video audio κτλ...

θα την δεις σε εποικινωνια με καποιν server, σε κατι αλλο.....

 

πολλες φορες εφαρμογες χρησημοποιουν τον επεξεργαστη σε μεγαλυ ισχυ χωρις να το καταλαβαινουμε εμεις


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#30   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 01/11/2013 - 11:19

Tα iphone 3G/3GS ηταν τελεια σωστα και ολοκληρωμενα προιοντα χωρις προβληματα ?? Μαλιστα ! Το ακουσαμε και αυτο !! Να δουμε τι αλλο θα διαβασουμε εδω !!

Καταλαβαινεις οτι μονο για το γεγονος οτι ηταν πλαστικα, δεν ειχαν flash στην καμερα και οτι το 3GS εκανε το λαθος να ειναι γρηγοροτερο απο το 3G ο stevos θα μπορουσε να γκρινιαζει ακομη ??



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες