Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Έως και 87% γρηγορότερο το iPad Air από το iPad 4, έως 75% καλύτερα γραφικά


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
35 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   3lions

3lions

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 01/11/2013 - 11:24

βρε παιδια, παντα ετσι γινεται.

οχι μονο στην αππλ, παντου. πριν 10 χρονια που επαιζε ο αντρας μου wow, οι απαιτησεις του παιχνιδιου ηταν λιγοτερες απο τωρα.

στα συγχρονα παιχνιδια (σε υπολογιστη), ακομα και.. ανγκρι μπερντς να παιζεις, θες καλο πια μηχανημα.

ειναι η πολιτικη των εταιρειων. αν σου εχουν προγραμμα/εφαρμογη 'η λειτουργικο παναλαφρο, γιατι να πας να παρεις τον νεο μακ 'η αιφον;;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Kmphotographer

Kmphotographer

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2013 - 11:29

Tα iphone 3G/3GS ηταν τελεια σωστα και ολοκληρωμενα προιοντα χωρις προβληματα ?? Μαλιστα ! Το ακουσαμε και αυτο !! Να δουμε τι αλλο θα διαβασουμε εδω !!
Καταλαβαινεις οτι μονο για το γεγονος οτι ηταν πλαστικα, δεν ειχαν flash στην καμερα και οτι το 3GS εκανε το λαθος να ειναι γρηγοροτερο απο το 3G ο stevos θα μπορουσε να γκρινιαζει ακομη ??


Και πάλι πιστεύω οτι κανείς λάθος. Το 3G/3GS δεν είχαν προβλήματα. Την εποχή που βγήκαν, όλα τα τηλέφωνα ήταν πλαστικά. Επίσης, ήξερες από την αρχή οτι δεν εχει φλας στην κάμερα.

Αυτό λοιπόν δεν ειναι πρόβλημα της συσκευής. Σχεδιάστηκε έτσι. Το ξέραμε από την αρχή και το πήραμε για αυτά που έκανε που ήταν παρά πολλά σε σχέση με τον ανταγωνισμό και ήταν μοναδικός ο τρόπος που τα έκανε.

Συμπέρασμα, η συσκευές δεν είχαν πρόβλημα όπως έχουν τώρα.

#33   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 01/11/2013 - 11:33

Λογικο, όσο πιο τεχνολογικα προηγμενες ειναι οι συσκευες (λεπτότερες, γρηγορότερες κλπ), τοσο πιο ευαίσθητες ειναι αρα βγαζουν κ ψιλοπροβλήματα.


Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#34   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 01/11/2013 - 11:33

Και πάλι πιστεύω οτι κανείς λάθος. Το 3G/3GS δεν είχαν προβλήματα. Την εποχή που βγήκαν, όλα τα τηλέφωνα ήταν πλαστικά. Επίσης, ήξερες από την αρχή οτι δεν εχει φλας στην κάμερα.

Αυτό λοιπόν δεν ειναι πρόβλημα της συσκευής. Σχεδιάστηκε έτσι. Το ξέραμε από την αρχή και το πήραμε για αυτά που έκανε που ήταν παρά πολλά σε σχέση με τον ανταγωνισμό και ήταν μοναδικός ο τρόπος που τα έκανε.

Συμπέρασμα, η συσκευές δεν είχαν πρόβλημα όπως έχουν τώρα.

 

Ακριβως !! Και  εμεις ολοι μαθαμε απο αυτα ! Ξεστραβωθηκαμε ... Θα ημασταν ακομη με τα Blackberry Και τα Nokia αν δεν ηταν η Apple. Εμεις αλλαξαμε οχι η Apple. Η Apple εξακολουθει να φερνει πρωτη και σωστα διαφορες καινοτομιες στις στα χερια μας και ολη η υπολοιπη αγορα ακολουθει... Retina, touch ID, 64-bit power ... 

 

EDIT: Επισης, δεν ξερω για σενα αλλα εγω οταν αγοραζω ενα αλουμινενιο/πλαστικο/ξυλινο τηλεφωνο περιμενω οτι θα γρατζουνιστει. Δεν αποτελει εκπληξη για μενα . Οταν φοραω τα παπουτσια μου καθε μερα η σολα θα φθαρει.. Με καταλαβαινεις ??


Τελευταία επεξεργασία από: ntnskrds, 01/11/2013 - 11:35


#35   Kmphotographer

Kmphotographer

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2013 - 11:49

Ακριβως !! Και  εμεις ολοι μαθαμε απο αυτα ! Ξεστραβωθηκαμε ... Θα ημασταν ακομη με τα Blackberry Και τα Nokia αν δεν ηταν η Apple. Εμεις αλλαξαμε οχι η Apple. Η Apple εξακολουθει να φερνει πρωτη και σωστα διαφορες καινοτομιες στις στα χερια μας και ολη η υπολοιπη αγορα ακολουθει... Retina, touch ID, 64-bit power ... 
 
EDIT: Επισης, δεν ξερω για σενα αλλα εγω οταν αγοραζω ενα αλουμινενιο/πλαστικο/ξυλινο τηλεφωνο περιμενω οτι θα γρατζουνιστει. Δεν αποτελει εκπληξη για μενα . Οταν φοραω τα παπουτσια μου καθε μερα η σολα θα φθαρει.. Με καταλαβαινεις ??


Μπορούμε να συνεχίσουμε την συζήτηση επ´ αόριστον και θα σου πω οτι έχεις δίκιο στο να περιμένεις μια φθορά. Αν πάρεις όμως παπούτσια και σου ξεκολλήσει η σολα μετά από μια εβδομάδα τότε θα σπαστεις.

Και για τον siralex από πάνω, συμφωνώ σε όλα όσα λες η ένσταση μου ειναι στο "ψιλοπροβληματακια". Θεωρείς ψιλοπροβληματακι να πιάνεις το τηλέφωνο σου και να χάνει το σήμα; Να μην μπεις ποτέ ξανά στο Ίντερνετ με wifi γιατί μια μέρα αποφάσισε να ειναι Γκρι; Αυτό περιμένεις όταν παίρνεις μια συσκευή;

Οκ παιδιά το σταματάω εδώ, προφανώς έχουμε διαφορετικές γνώμες και θα μπορούσαμε να συνεχίσουμε την συζήτηση για πολύ ακομα. Για μένα, και για κάποιους χρήστες, αυτά τα ψιλοπροβληματακια που θεωρείτε λογικά εσείς ειναι μεγάλο πρόβλημα για άλλους. Πρόβλημα που ίσως να τους αποτρέψει να ξαναπάρουν μια apple συσκευή.

Αυτό που βλέπουμε εμείς ειναι οτι το πρόβλημα που είχε προηγούμενη συσκευή, φτιάχνεται στην επόμενη. Αυτό μας λέει οτι θα μπορούσε να είχε αποφευχθεί από την αρχή. Εκεί κολλάμε, εκεί πιστεύω ειναι η συζήτηση μας και δυστυχώς ειναι γεγονός.

#36   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 01/11/2013 - 11:54

Μπορούμε να συνεχίσουμε την συζήτηση επ´ αόριστον και θα σου πω οτι έχεις δίκιο στο να περιμένεις μια φθορά. Αν πάρεις όμως παπούτσια και σου ξεκολλήσει η σολα μετά από μια εβδομάδα τότε θα σπαστεις.

Και για τον siralex από πάνω, συμφωνώ σε όλα όσα λες η ένσταση μου ειναι στο "ψιλοπροβληματακια". Θεωρείς ψιλοπροβληματακι να πιάνεις το τηλέφωνο σου και να χάνει το σήμα; Να μην μπεις ποτέ ξανά στο Ίντερνετ με wifi γιατί μια μέρα αποφάσισε να ειναι Γκρι; Αυτό περιμένεις όταν παίρνεις μια συσκευή;

Οκ παιδιά το σταματάω εδώ, προφανώς έχουμε διαφορετικές γνώμες και θα μπορούσαμε να συνεχίσουμε την συζήτηση για πολύ ακομα. Για μένα, και για κάποιους χρήστες, αυτά τα ψιλοπροβληματακια που θεωρείτε λογικά εσείς ειναι μεγάλο πρόβλημα για άλλους. Πρόβλημα που ίσως να τους αποτρέψει να ξαναπάρουν μια apple συσκευή.

Αυτό που βλέπουμε εμείς ειναι οτι το πρόβλημα που είχε προηγούμενη συσκευή, φτιάχνεται στην επόμενη. Αυτό μας λέει οτι θα μπορούσε να είχε αποφευχθεί από την αρχή. Εκεί κολλάμε, εκεί πιστεύω ειναι η συζήτηση μας και δυστυχώς ειναι γεγονός.

συμφωνω μαζι σου, αλλα χρησιμοποιώ τον όρο "ψιλοπροβληματακια" οχι ως προς την φύση του προβλήματος, αλλά ως προς τον όγκο. οταν εχουμε εκατομμύρια χρήστες/αγοραστες iPhone κ μονο μια παρτίδα βγαινει με ελλατωματική ας πούμε κεραία (deathgrip εγω ποτέ δεν αντιμετώπισα), τοτε ναι το θεωρώ ψιλοπρόβλημα για την εταιρία. Για τον χρήστη που το αντιμετωπίζει σαφως κ ειναι σοβαρό!

 

Τωρα δεν ρίχνεις κ μια ματια στο thread με το xmbc ως γκουρου του θεματος να μου απαντησεις εκει το ερωτημα μου για το remote; :D


Τελευταία επεξεργασία από: SirAlex, 01/11/2013 - 11:58

Κοντες μπαλιες και γρηγορες




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες