Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 12 ψήφοι

iOS 7.1: Διαθέσιμη η beta στους developers


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
738 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#436   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 16/01/2014 - 18:17

Διαβάσω το θέμα πολύ καιρό...και τωρα βαριέμαι να ψαξω ποιο είπε για τον διακόπτη 3G...<br />Φίλε μου ειμαι σχεδόν σίγουρος ότι φταίει η Cosmote ή γενικά ο πάροχος που εχεις...<br />Εχω δει βίντεο από το εξωτερικό που υπαρχει ο διακόπτης απενεργοποίησης.

Φίλε μου αν δεν δώσεις σχετικό link δεν γίνεται να το αποδείξεις, γιατί είμαστε πολλοί που υποστηρίζουμε το αντίθετο, ότι σε αυτό το θέμα δηλαδή δεν φταίει ο πάροχος.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#437   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 16/01/2014 - 18:25

Φίλε μου αν δεν δώσεις σχετικό link δεν γίνεται να το αποδείξεις, γιατί είμαστε πολλοί που υποστηρίζουμε το αντίθετο, ότι σε αυτό το θέμα δηλαδή δεν φταίει ο πάροχος.

https://discussions....art=15&tstart=0

 

διαβασε εδω μηπως δεις κατι, (δεν το διαβασα ολο)


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#438   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/01/2014 - 19:32

Φίλε μου αν δεν δώσεις σχετικό link δεν γίνεται να το αποδείξεις, γιατί είμαστε πολλοί που υποστηρίζουμε το αντίθετο, ότι σε αυτό το θέμα δηλαδή δεν φταίει ο πάροχος.

γιανα καταλάβω τι θες εσύ δηλαδή, να χεις 3 διακόπτες???? όπως βγάζουν τα αντροιδες; Δεν καταλαβαίνεις ότι πριν τα carrier upgrades έβγαζες το 3G? τι να πω, ειδικά εσύ που εισαι κ της τεχνολογίας τρομάρα σου, αλήθεια δεν μας είπες τι τεχνολογίας έχεις στο σπίτι σου 😜

#439   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 16/01/2014 - 23:19


Η τρίτη κατά σειρά δοκιμαστική έκδοση του iOS 7.1, που κυκλοφόρησε την προηγούμενη εβδομάδα, περιέχει μία πληθώρα αλλαγών σε σχέση με τις δύο πρώτες beta, κυρίως στο γραφικό περιβάλλον. Ας δούμε, λοιπόν, αναλυτικά όλα τα νέα ευρήματα:

1.] Τροποποιήθηκαν τα εικονίδια του Τηλεφώνου, των Μηνυμάτων και του FaceTime με έναν πιό σκούρο πράσινο χρωματισμό:


iOS-7.1-beta-3-Springboard-169x300.jpeg



2.] Όλα τα εικονίδια στην εφαρμογή του Τηλεφώνου έγιναν πλέον στρογγυλά:


iOS-7.1-beta-3-Phone-UI-1-169x300.jpeg iOS-7.1-beta-3-Phone-UI-3-169x300.jpegiOS-7.1-beta-3-Phone-UI-2-169x300.jpeg


iOS-7.1-beta-3-Phone-UI-4-169x300.jpeg iOS-7.1-beta-3-Phone-Dialer-UI-1-169x300 iOS-7.1-beta-3-Phone-Dialer-UI-2-169x300



3.] Ανανεωμένο γραφικό περιβάλλον και στην απενεργοποίηση της συσκευής:


iOS-7.1-beta-3-Power-Off-1-169x300.jpeg iOS-7.1-beta-3-Power-Off-2-169x300.jpegiOS-7.1-beta-3-Power-Off-3-169x300.jpeg



4.] Ανανεωμένο πληκτρολόγιο. Νέα εικονίδια στα πλήκτρα shift και backspace και πιό έντονη γραμματοσειρά στα υπόλοιπα πλήκτρα:


iOS-7.1-beta-3-Keyboard-UI-169x300.jpeg



5.] Κατά τον ορισμό μιας ταπετσαρίας, το εφέ της παραλλαγής μπορεί πλέον να απενεργοποιηθεί:


iOS-7.1-beta-3-Wallpaper-Parallax-2-169x iOS-7.1-beta-3-Wallpaper-Parallax-1-169x



6.] Στο μενού Αύξηση αντίθεσης της Προσβασιμότητας προστέθηκε η επιλογή μείωσης λευκού σημείου, κάνοντας λίγο πιο σκούρη την οθόνη:


iOS-7.1-beta-3-Reduce-White-Point-169x30



7.] Στην Χρήση προστέθηκε ο χώρος που καταλαμβάνει η εφαρμογή των Ρυθμίσεων. Στην ουσία αφορά τα αρχεία firmware και προφίλ που εγκαθίστανται OTA στην συσκευή μας και τα οποία μπορούν πλέον να διαγραφούν άμεσα, απελευθερώνοντας με αυτόν τον τρόπο πολύτιμο χώρο σε περίπτωση που δεν επιθυμούμε να αναβαθμίσουμε σε μία νεώτερη έκδοση υλικολογισμικού:


iOS-7-beta-3-Settings-169x300.jpg





8.] Στο Ημερολόγιο του Κέντρου Γνωστοποιήσεων εμφανίζεται τις νυχτερινές ώρες μία κόκκινη οριζόντια γραμμή. Και η απενεργοποίηση της λειτουργίας Μην ενοχλείτε από το Κέντρο Ελέγχου εμφανίζει τώρα την επόμενη αυτόματη ενεργοποίηση.


iOS-7.1-beta-3-Notification-Center-Calen iOS-7.1-beta-3-Notification-Center-Calen iOS-7.1-beta-3-Control-Center-Do-not-Dis



9.] Αλλαγές και στην εμφάνιση της εφαρμογής αναπαραγωγής Μουσικής. Πιό έντονα εικονίδια επανάληψης και τυχαίας σειράς και νέο εικονίδιο προσθήκης καινούριου σταθμού:


iOS-7.1-beta-3-Music-169x300.jpeg iOS-7.1-beta-3-iTunes-Radio-169x300.jpeg



#440   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 16/01/2014 - 23:24

10.] Ανανεωμένο γραφικό περιβάλλον και στην επιλογή φίλτρου μέσα από την επεξεργασία μιας φωτογραφίας:

 

iOS-7.1-beta-3-Edit-Photo-Filters-169x30

 

11.] Η ενεργοποίηση του έντονου κειμένου πλέον κάνει πιό έντονα και αρκετά εικονίδια λειτουργιών:

 

iOS-7.1-beta-3-Bold-Text-Safari-169x300. iOS-7.1-beta-3-Bold-Text-Maps-169x300.jpiOS-7.1-beta-3-Bold-Text-Photos-169x300.

 

12.] Τροποποιήθηκε το κείμενο στην γραμμή διεύθυνσης του Safari. Από "Αναζήτηση/Εισαγωγή διεύθυνσης" έγινε "Αναζήτηση ή όνομα ιστοτόπου":

 

iOS-7.1-beta-3-Safari-Address-Bar-169x30

 

13.] Τροποποιημένο κείμενο και γραφικό περιβάλλον και στην εμφάνιση μηνύματος για μη υποστήριξη αξεσουάρ:

 

iOS-7.1-beta-3-Accessory-Compatibility-1

 

14.] Ο Safari μπαίνει πλέον πιό γρήγορα σε λειτουργία πλήρους οθόνης, καθώς οι γραμμές διεύθυνσης και λειτουργιών μπορούν να ελαχιστοποιηθούν κατά την κύλιση προς τα κάτω σε μία ιστοσελίδα που ακόμη φορτώνει.

15.] Η ταπετσαρία στην οθόνη κλειδώματος κάνει ένα μικρό ζουμ κατά την αφύπνιση ή μη της συσκευής.

16.] Η μείωση της κίνησης απενεργοποιεί πλέον και όλα τα animations στην εφαρμογή του Καιρού.

17.] Τα ηχητικά βιβλία (audiobooks) πλέον αναπαράγονται κανονικά.

18.] Διορθώθηκαν τα προβλήματα δημιουργίας iCloud λογαριασμών και ενεργοποίησης της Κλειδοθήκης. Εκκρεμούν όμως κάποια ελάχιστα σχετικά με τις 32-bit εφαρμογές που χρησιμοποιούν bluetooth λειτουργίες σε 64-bit συσκευές.

19.] Η beta 3 λήγει την Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου.



#441   nikolas1977

nikolas1977

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Twitter:@Papageorgiou_N
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 17/01/2014 - 10:20

Θα ηθελα την βοηθεια σας!! εχω ενα iphone 5 με ios 7.0.4. vodafone carrier (vf GR 15.5) ενεργοποιημενo το 4G εγω δεν εχω καθολου 4G και φυσικα εχω κοιταξει ολα τα serttings 4G enable κλπ κλπ. Βγαζω την simcard και την βαζω σε εναν φιλο μου με iphone 5 και στην γυναικα μου που εχει  το iphone 5s και αυτοι εχουν κανονικα σημα!!!! εχω κανει restore - restart οπως μου ειπε η voda.....τιποτα μονο 3G  και βρισκομαι στην περιοχη του Πειραια. μηπως εχει αντιμετωπισει κανενας παρομοιο θεμα;



#442   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/01/2014 - 10:46

Μια χαρά τα νέα features.

 

Η beta 3 λήγει την Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου. Γνωρίζει κάποιος πότε θα δωθεί η 7.1 στο κοινό, ή ακούγεται οτι μπορεί να ακολουθήσει και beta 4?



#443   Manousos1994

Manousos1994

    iPH Contributor

  • 1.596 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/01/2014 - 10:48

Μια χαρά τα νέα features.

 

Η beta 3 λήγει την Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου. Γνωρίζει κάποιος πότε θα δωθεί η 7.1 στο κοινό, ή ακούγεται οτι μπορεί να ακολουθήσει και beta 4?

Υπάρχουν φήμες για το οτι θα δοθεί η 7.1 κάπου στον Μάρτιο.... Λογικά μπορεί να δοθεί μια ακόμη Beta.... Αλλά όλα αυτά είναι εικασίες...


Το πτυχίο μου αντί για βαθμό θα γράφει "Επιτέλους" !!!

#444   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 17/01/2014 - 10:48

Μια χαρά τα νέα features.

 

Η beta 3 λήγει την Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου. Γνωρίζει κάποιος πότε θα δωθεί η 7.1 στο κοινό, ή ακούγεται οτι μπορεί να ακολουθήσει και beta 4?

φημες λενε μαρτη,


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#445   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/01/2014 - 10:51

Υπάρχουν φήμες για το οτι θα δοθεί η 7.1 κάπου στον Μάρτιο.... Λογικά μπορεί να δοθεί μια ακόμη Beta.... Αλλά όλα αυτά είναι εικασίες...

 

φημες λενε μαρτη,

Ευχαριστώ παιδιά. Δυστυχώς Μάρτη έχω διαβάσει και εγώ.. Είχα μια ελπίδα οτι θα έβγαινε πιο νωρίς.
 

Οπότε λογικά ίσως να υπάρξει και b4.
 



#446   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 17/01/2014 - 10:53

Ευχαριστώ παιδιά. Δυστυχώς Μάρτη έχω διαβάσει και εγώ.. Είχα μια ελπίδα οτι θα έβγαινε πιο νωρίς.
 

Οπότε λογικά ίσως να υπάρξει και b4.
 

η 6.1 ειχε 5 beta παντος οποτε ολα πιθανα ειναι


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#447   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/01/2014 - 11:02

η 6.1 ειχε 5 beta παντος οποτε ολα πιθανα ειναι

Δεν θυμάμαι για να είμαι ειλικρινής. Αλλά +2 beta μέσα στο Φεβρουάριο; Για να δούμε...



#448   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 17/01/2014 - 17:01

https://discussions....art=15&tstart=0

 

διαβασε εδω μηπως δεις κατι, (δεν το διαβασα ολο)

Δεν λέει κάτι καινούριο. Αυτό που προσπαθούν να κάνουν με διάφορα τεχνάσματα ώστε να μην τους γίνει auto carrier update, μπορούμε να το κάνουμε ακολουθώντας τον οδηγό για υποβάθμιση carrier settings. Αλλά δεν λέει κάτι ότι υπάρχει δυνατότητα για συνύπαρξη των switches 3G και 4G/LTE, απλά σου εξηγεί ότι ο πάροχος επιλέγει αν θα στείλει carrier update για 4G/LTE ή όχι, συνήθως βέβαια όταν υπάρχει δυνατότητα τότε σου στέλνουν τις ρυθμίσεις, εκτός και αν ο πάροχος περιμένει να το ζητήσεις εσύ να έχεις 4G, σε κάθε περίπτωση όμως δεν δίνεται η δυνατότητα συνύπαρξης των switches.



#449   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 17/01/2014 - 17:05

γιανα καταλάβω τι θες εσύ δηλαδή, να χεις 3 διακόπτες :huh:? όπως βγάζουν τα αντροιδες; Δεν καταλαβαίνεις ότι πριν τα carrier upgrades έβγαζες το 3G? τι να πω, ειδικά εσύ που εισαι κ της τεχνολογίας τρομάρα σου, αλήθεια δεν μας είπες τι τεχνολογίας έχεις στο σπίτι σου

Φίλε μου ipgpi έχεις κάνει τον κόπο να διαβάσεις το σχετικό thread μου μια φορά; Επίσης σε προηγούμενα posts έχω εξηγήσει πολλές φορές τι έχω προτείνει σαν λύση. Τελοσπάντων, το γράφω μια τελευταία φορά εν συντομία:

Λύση 1: Όπως είπες, να υπάρχουν 3 διακόπτες αντί 2 τώρα: Data, 3G, 4G/LTE.

Λύση 2: Να εξακολουθήσουν να υπάρχουν 2 διακόπτες, Data και 4G/LTE, αλλά όταν ο διακόπτης 4G/LTE πάει στην θέση OFF, τότε να απενεργοποιείται και το 3G στο background.

 

Ελπίζω τώρα να έγινα κατανοητός.



#450   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 17/01/2014 - 17:32

Μια χαρά τα νέα features.

Η beta 3 λήγει την Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου. Γνωρίζει κάποιος πότε θα δωθεί η 7.1 στο κοινό, ή ακούγεται οτι μπορεί να ακολουθήσει και beta 4?

Υπάρχουν φήμες για το οτι θα δοθεί η 7.1 κάπου στον Μάρτιο.... Λογικά μπορεί να δοθεί μια ακόμη Beta.... Αλλά όλα αυτά είναι εικασίες...

φημες λενε μαρτη,

Ευχαριστώ παιδιά. Δυστυχώς Μάρτη έχω διαβάσει και εγώ.. Είχα μια ελπίδα οτι θα έβγαινε πιο νωρίς.

Οπότε λογικά ίσως να υπάρξει και b4.

Θα σας παρακαλούσα να σταματήσετε με τα offtopic υπάρχουν μέλη που θέλουν να μάθουν ποιος τελικά φταίει για αυτό το χαλί με το 4g η apple ή οι πάροχοι οπότε μην διακόπτετε την ροή της συζήτησης.
Χεστήκ@με για την 7.1.
7.0.4 for life yeeeeeaaaa!

Τελευταία επεξεργασία από: taigetos, 17/01/2014 - 17:33


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες