Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 12 ψήφοι

iOS 7.1: Διαθέσιμη η beta στους developers


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
738 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#406   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 14/01/2014 - 22:16

Εγω σαυτο το θεμα παιρνω το μερος των 2g συμφορουμιτων :)

Εχω voda και στο ios 6 επελεγα να μην κανω update carrier setting γιατι δεν ηθελα lte και χασιμο διακοπτη 3g.

Eδω που ειμαι δεν εχει καλα καλα 3g τι να το κανω το lte?

Στο σπιτι μεσα εχω 2 γραμες σημα 3g και η μπαταρια εφευγε αερα..

 

Τωρα στο ios 7 εχω κανει downgrade carrier settings και βρηκα τη υγεια μου.

Αν ομως δεν γινοταν αυτο τοτε θα ειχα μεγαλο προβλημα, δεν ειναι Ελλαδα μονο η Αθηνα Θεσσαλονικη Ηρακλειο κτλ κτλ

 

Και μην ακουσω οτι ε εκει στα χωρια τι το θες το iphone, γιατι οσο Ελληνας ειναι αυτος που μενει κολονακι αλλο τοσο ειμαι κ εγω που μενω στα βουνα πχ

Επισης δεν εχει δρομους εδω αλλα εχω leon 1.8 tsi τι σημαινει αυτο επρεπε να παρω nissan navara 2.5 diesel :)


iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#407   airbus

airbus

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/01/2014 - 00:52

Και εγω υπερ του 2g . 1 γραμμη μεσα στο σπιτι με 3g και η μπαταρια να φευγει καργα ενω με το tweak 2g τεσσερις γραμμες και καλυτερη μπαταρια μεσα σπιτι

#408   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 15/01/2014 - 02:51

Ακομα στο ios6 είσαι, τελικά σωαρεσει να μένεις πίσω σε θέματα τεχνολογίας τελικά, δεν εξηγείται, 2g, ios6, ...

 

Έχω εξηγήσει πολλές φορές ότι όσο αφορά το κινητό μου έχω θέσει κάποιες προτεραιότητες: 1) Θέλω να έχω όσο γίνεται καλύτερο σήμα για να μιλάω και να δέχομαι κλήσεις και 2) Θέλω να έχω και επιλογή για 3G/4G όταν και όπου θέλω. Δυστυχώς η Apple δεν μπορεί να μου τα παρέχει αυτά τα βασικά καταρχήν, ώστε μετά να μπορώ να απολαύσω και τα λοιπά νέα features του οποιουδήποτε νέου iOS. Για αυτό μένω στο iOS 6.1.2 για την ώρα, με JB, ώστε να χρησιμοποιώ το BatteryDoctorPro για τους γνωστούς λόγους.

Τώρα αν είμαι πίσω στην τεχνολογία..... σε πάω κόντρα σε ότι τομέα θέλεις και βάζω στοίχημα ότι πέρα από Smartphones και tablets, την τεχνολογία που έχω σπίτι μου δεν την έχεις ούτε στο μισό πιθανόν. Εκτός και αν είσαι και εσύ πολύ μέσα στα πράγματα και όχι μόνο σε μικρο-gadgets, iPhones και iPads. Απλά κατάλαβέ το, χρειάζομαι το κινητό μου να έχει ΣΗΜΑ, έχω πλέον δική μου οικογένεια και παιδάκι και δεν μπορώ να "παίζω" με το θέμα των κλήσεων όπως έχεις ίσως εσύ την ευχέρεια και δεν σε νοιάζει και να χάσεις και κανά τηλεφώνημα. Επιπλέον, έχω smartphone για όλους τους λόγους που εξήγησα παραπάνω. Απλά εσύ και εγώ έχουμε διαφορετικές βασικές προτεραιότητες και εγώ πλέον στην ηλικία που είμαι κοιτάζω και πιο "πρακτικά" την υψηλή τεχνολογία, θέλω να μου κάνει καλύτερη και πιο εύκολη την ζωή πάνω από όλα, όχι να μου δημιουργεί επιπλέον προβλήματα, οπότε σόρρυ αλλά χέσ..κα για την Apple και τις προτεραιότητές της, την πολιτική της και το marketing της, εγώ κοιτάω τον εαυτό μου και την οικογένειά μου και δεν "προσκυνάω" ούτε παρακαλάω κανένα. Αν δεν λυθεί το θέμα μου σύντομα από την Apple, απλά πάω σε Samsung S5 που θα βγει σύντομα. Αυτά και όποιος κατάλαβε καλώς.



#409   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 15/01/2014 - 03:07

kostas75 μπορεις να πας και σε 7.0.4 jb αφοβα και με τον ακολουθο οδηγο να εχεις παλι 2G.

 

http://www.iphonehel...φή-του-3g-διακ/


You'll Never Walk Alone


#410   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 15/01/2014 - 03:12

kostas75 μπορεις να πας και σε 7.0.4 jb αφοβα και με τον ακολουθο οδηγο να εχεις παλι 2G.
 
http://www.iphonehel...φή-του-3g-διακ/

Εχει μαλλιάσει η γλώσσα του kosta75 να λέει τα ίδια πράγματα εδώ και τόσες σελίδες κι εσύ του προτείνεις αυτο το ημίμετρο;
Το είπε ο άνθρωπος οτι δεν του αρκεί η λύση αυτή, θέλει να υπάρχουν όλες οι επιλογές, 4G,3G,2g κτλ.
Μάλιστα το επεσήμανε και στην Apple αλλα για κάποιο λόγο δεν εισακούστηκε...
Εγω τον βλέπω να καταλήγει σε S5 σύντομα.

#411   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 15/01/2014 - 03:17

Στανταρ το ξερει το ημιμετρο;

 

Δυστυχώς η Apple δεν μπορεί να μου τα παρέχει αυτά τα βασικά καταρχήν, ώστε μετά να μπορώ να απολαύσω και τα λοιπά νέα features του οποιουδήποτε νέου iOS. Για αυτό μένω στο iOS 6.1.2 για την ώρα, με JB, ώστε να χρησιμοποιώ το BatteryDoctorPro για τους γνωστούς λόγους.

 

Οπως και ναχει ισως το S5 ειναι μονοδρομος...


You'll Never Walk Alone


#412   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 15/01/2014 - 03:27

Στανταρ το ξερει το ημιμετρο;
 

 
Οπως και ναχει ισως το S5 ειναι μονοδρομος...

5-6 σελίδες πιο πίσω του το είχε αναφέρει ένας φιλος, δεν ξέρω αν κατάλαβε σε τι αναφερόταν, αλλα επειδή μοιάζει πως ξέρει πέντε πράγματα νομίζω οτι κατάλαβε ;)
Αν όχι τότε καλώς το επεσημανες κι εσύ :)
Διαφορετικά S5 και bye bye Apple!!!

#413   gigadas

gigadas

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/01/2014 - 04:26

Εγω σαυτο το θεμα παιρνω το μερος των 2g συμφορουμιτων :)

Εχω voda και στο ios 6 επελεγα να μην κανω update carrier setting γιατι δεν ηθελα lte και χασιμο διακοπτη 3g.

Eδω που ειμαι δεν εχει καλα καλα 3g τι να το κανω το lte?

Στο σπιτι μεσα εχω 2 γραμες σημα 3g και η μπαταρια εφευγε αερα..

 

Τωρα στο ios 7 εχω κανει downgrade carrier settings και βρηκα τη υγεια μου.

Αν ομως δεν γινοταν αυτο τοτε θα ειχα μεγαλο προβλημα, δεν ειναι Ελλαδα μονο η Αθηνα Θεσσαλονικη Ηρακλειο κτλ κτλ

 

Και μην ακουσω οτι ε εκει στα χωρια τι το θες το iphone, γιατι οσο Ελληνας ειναι αυτος που μενει κολονακι αλλο τοσο ειμαι κ εγω που μενω στα βουνα πχ

Επισης δεν εχει δρομους εδω αλλα εχω leon 1.8 tsi τι σημαινει αυτο επρεπε να παρω nissan navara 2.5 diesel :)

φιλε μου χωριο= τιγκα φραγκα δεν λεει το navara stay at leon



#414   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/01/2014 - 07:53

Έχω εξηγήσει πολλές φορές ότι όσο αφορά το κινητό μου έχω θέσει κάποιες προτεραιότητες: 1) Θέλω να έχω όσο γίνεται καλύτερο σήμα για να μιλάω και να δέχομαι κλήσεις και 2) Θέλω να έχω και επιλογή για 3G/4G όταν και όπου θέλω. Δυστυχώς η Apple δεν μπορεί να μου τα παρέχει αυτά τα βασικά καταρχήν, ώστε μετά να μπορώ να απολαύσω και τα λοιπά νέα features του οποιουδήποτε νέου iOS. Για αυτό μένω στο iOS 6.1.2 για την ώρα, με JB, ώστε να χρησιμοποιώ το BatteryDoctorPro για τους γνωστούς λόγους.

Τώρα αν είμαι πίσω στην τεχνολογία..... σε πάω κόντρα σε ότι τομέα θέλεις και βάζω στοίχημα ότι πέρα από Smartphones και tablets, την τεχνολογία που έχω σπίτι μου δεν την έχεις ούτε στο μισό πιθανόν. Εκτός και αν είσαι και εσύ πολύ μέσα στα πράγματα και όχι μόνο σε μικρο-gadgets, iPhones και iPads. Απλά κατάλαβέ το, χρειάζομαι το κινητό μου να έχει ΣΗΜΑ, έχω πλέον δική μου οικογένεια και παιδάκι και δεν μπορώ να "παίζω" με το θέμα των κλήσεων όπως έχεις ίσως εσύ την ευχέρεια και δεν σε νοιάζει και να χάσεις και κανά τηλεφώνημα. Επιπλέον, έχω smartphone για όλους τους λόγους που εξήγησα παραπάνω. Απλά εσύ και εγώ έχουμε διαφορετικές βασικές προτεραιότητες και εγώ πλέον στην ηλικία που είμαι κοιτάζω και πιο "πρακτικά" την υψηλή τεχνολογία, θέλω να μου κάνει καλύτερη και πιο εύκολη την ζωή πάνω από όλα, όχι να μου δημιουργεί επιπλέον προβλήματα, οπότε σόρρυ αλλά χέσ..κα για την Apple και τις προτεραιότητές της, την πολιτική της και το marketing της, εγώ κοιτάω τον εαυτό μου και την οικογένειά μου και δεν "προσκυνάω" ούτε παρακαλάω κανένα. Αν δεν λυθεί το θέμα μου σύντομα από την Apple, απλά πάω σε Samsung S5 που θα βγει σύντομα. Αυτά και όποιος κατάλαβε καλώς.

χαχα, γουσταρω ελα λοιπον, πολυ θα αρεσε σε ολους εδω μεσα να δουν 2 γερολυκους 40αρηδες λοιπον να ξετακατινιαζονται σαν 20χρονα παιδακια... :D :P παμε κοντρα, τι νομιζεις με ενα plantronic μας το παιζεις robocop, χααχα, αν εισαι τοσο της τεχνολογιας θα πρεπει να χεις τουλαχιστον απο ενα nest (ελα ειναι κ επικαιρο ουτε να googlareis δεν θα χρειαστει... ;) )

 

ασ σοβαρευτουμε, κοιτα, απο την στιγμη που δεν σε εκφραζει κατι ειτε σαν εταιρικη κουλτουρα, φιλοσοφια κλπ κλπ γιατι βρε Κωστα μου ασχολησε ακομα, πανε στον ανταγωνισμο που οπως λες υπαρχουν τοσα καλα μοντελα...εκτος κ αν εχεις βαλει σκοπο να συνετισεις την apple με τα εμαιλ που στελνεις...καλα καλιω ε, πολυ θα ηθελα κ σιγουρα κ αλλοι εδω μεσα να δουμε ενα απο δαυτα που εστειλες στην apple...


Τελευταία επεξεργασία από: ipgpi, 15/01/2014 - 07:54


#415   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/01/2014 - 08:39

Επίσης γιατί δεν λες τίποτα για τον κωλοπαροχο που στο κέντρο έκοψε τελείως το edge κ άφησε μόνο GPRS για σένα το λέω Κώστας που είσαι θιασώτης του 2g 😃, η apple φταει κ Γι αυτό

#416   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 15/01/2014 - 10:04

Το HD VOICE δεν το ξέρει κανείς σας; 3G χρειάζεται.

#417   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/01/2014 - 12:08

Με Wind όλα οκ! Κλείνεις το 3G και έχεις 2G ;-)



#418   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/01/2014 - 12:17

Βρε παιδιά, πόσες σελίδες ακόμα θα συζητάτε γι'αυτά τα άσχετα με το θέμα πράγματα;

Ξέρετε πόσο εκνευριστικό είναι να παρακολουθείς ένα θέμα και να σου σκάνε συνέχεια ειδοποιήσεις για κάτι που δεν σε ενδιαφέρει καθόλου; Αναγκάστηκα να το βγάλω απ'τα θέματα που παρακολουθώ στο τέλος.

Ανοίξτε άλλο θέμα να τα πείτε αυτά, μάλιστα νομίζω ότι έχει ήδη πάρει το μάτι μου ένα...



#419   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 15/01/2014 - 22:41

Βρε παιδιά, πόσες σελίδες ακόμα θα συζητάτε γι'αυτά τα άσχετα με το θέμα πράγματα;

Ξέρετε πόσο εκνευριστικό είναι να παρακολουθείς ένα θέμα και να σου σκάνε συνέχεια ειδοποιήσεις για κάτι που δεν σε ενδιαφέρει καθόλου; Αναγκάστηκα να το βγάλω απ'τα θέματα που παρακολουθώ στο τέλος.

Ανοίξτε άλλο θέμα να τα πείτε αυτά, μάλιστα νομίζω ότι έχει ήδη πάρει το μάτι μου ένα...

Η αλήθεια είναι ότι το παρακάναμε λιγάκι. Αλλά δεν είναι και κάτι άσχετο με το επερχόμενο νέο iOS, καθώς είναι μεγάλη επιθυμία πολλών, ανάμεσά τους και εγώ, να συμπεριληφθεί αυτή διόρθωση για το 3G, είτε επαναφέροντας απλά τον διακόπτη 3G ώστε να συνυπάρχει με τον διακόπτη LTE, είτε να αλλαχθεί ο κώδικας του iOS και να απενεργοποιείται και το 3G μαζί με το LTE/4G όταν ο διακόπτης LTE/4G πάει στην θέση OFF. Μπορεί να το αγνοείς το θέμα αλλά πίστεψέ με είναι σημαντικό. Εκτός και αν κινείσαι πάντα σε περιοχές με πολύ καλό 3G σήμα (πολύ χλωμό με τους ελληνικούς παρόχους μας), οπότε δεν θα καταλάβεις ποτέ το πρόβλημα.



#420   petros4

petros4

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 15/01/2014 - 23:22

παιδια να ρωτησω κατι? ξερουμε περιπου ποτε βγαινει η 7.1 και κατα ποσο διορθωνεται το lag στο iphone 4?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες