Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 12 ψήφοι

iOS 7.1: Διαθέσιμη η beta στους developers


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο This topic is locked
738 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#391   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2,579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 14/01/2014 - 13:16

Φίλε αν δεν καταλαβαίνεις ότι το iPHONE είναι πάνω από όλα και κινητό ΤΗΛΕΦΩΝΟ, τότε μάλλον κάτι δεν πάει καλά που δεν το καταλαβαίνεις. Αλλιώς πούλα το και πάρε το τελευταίο iPod, εφόσον τα θέματα: σήμα παντού, συνομιλία, να μην χάνεις κλήσεις, δεν σε αγγίζουν και τα θεωρείς χαμηλής σημασίας.

Όσο αφορά εμένα, πιστεύω ότι είμαι από τους λίγους που πραγματικά χρησιμοποιούν στο φουλ το iPhone, αφού εκτός από τηλέφωνο, που πρέπει να είναι ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ, για να κάνω και να δέχομαι τις κλήσεις μου φυσικά, το χρησιμοποιώ και σαν GPS στο αυτοκίνητο, έχω αποθηκεύσει και τα αγαπημένα μου τραγούδια και άλμπουμ μουσικής και όχι μόνο και τα ακούω στο αυτοκίνητο μέσω A2DP (αν ξέρεις τι είναι), φυσικά χρησιμοποιώ πολύ καλό bluetooth hands free (jawbone, και έχω και ένα Plantronics, αν γνωρίζεις τα brands) για τις κλήσεις μου, και φυσικά όπου υπάρχει wifi το χρησιμοποιώ για λόγους διασκέδασης ή δουλειάς (π.χ. gazzetta.gr, αθηνόραμα, FB, Google+, Shazam, LinkedIn, Talpatalk, φωτογραφική μηχανή και δεκάδες άλλα....) αλλά και για λόγους ανάγκης (π.χ. εύρεση φαρμακείων, google/wiki search για ένα θέμα, internet banking, κτλ.), ή ακόμη και για εναλλακτικούς τρόπους επικοινωνίας (Viber, WhatsApp, Skype, κτλ.).

 

Τώρα αν εσύ και άλλοι εδώ μέσα ακόμη θεωρείτε ότι επειδή ζητάω να έχω και ΣΗΜΑ και να μην χάνω τις κλήσεις μου δεν θα έπρεπε να έχω Smartphone και να κάνω και όλα τα παραπάνω, αλλά απλό τηλέφωνο, τι να πω, μάλλον μιλάμε άλλη γλώσσα και δεν καταλαβαινόμαστε εδώ μέσα.

Για να στο κάνω πιο απλό και να το καταλάβεις: Όταν πληρώνω, όπως λες, 800 ευρώ, θέλω να τα έχω ΟΛΑ αυτά!!! Και να έχω την δυνατότητα για όλα όσα περιγράφω παραπάνω αλλά ρε φίλε να έχουμε και ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ για την ΕΛΛΑΔΑ που μένουμε και ζούμε αυτή τη στιγμή! Εγώ δεν μένω ούτε Λονδίνο, ούτε Νέα Υόρκη, εδώ έχουμε κυρίως GSM σήμα παντού για κλήσεις, είτε μας αρέσει είτε όχι, αλλιώς μεταναστεύστε για να έχετε παντού 3G/4G, τι να πω. Ή αγοράστε iPod, αφού δεν σας ενδιαφέρει το θέμα των κλήσεων και το θεωρείτε δευτερεύον + ένα άλλο κινητό που θα μπορεί να είναι και ΤΗΛΕΦΩΝΟ.

οπως ειπαν τα παιδι απιο πανω (και το ειχα ξεχασει) τα firmwire των παροχων εσβησαν το 3g οχι η αππλε! το νεο firmware update πχ της vodafone "λεει" πως πλεον το 3g δυκτιο μου ειναι μια χαρα και φευγω απο το 2g, με παλιο firmware εχεις 3g τογγλε oποτε κραξε τους παροχους!!!!! σε καμια περιπτωση αυτο εδω δεν ειναι θεμα τις αππλε


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#392   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1,631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/01/2014 - 13:23

οπως ειπαν τα παιδι απιο πανω (και το ειχα ξεχασει) τα firmwire των παροχων εσβησαν το 3g οχι η αππλε! το νεο firmware update πχ της vodafone "λεει" πως πλεον το 3g δυκτιο μου ειναι μια χαρα και φευγω απο το 2g, με παλιο firmware εχεις 3g τογγλε oποτε κραξε τους παροχους!!!!! σε καμια περιπτωση αυτο εδω δεν ειναι θεμα τις αππλε

Έτσι ακριβώς, τι ντεν γκανταλαβαινεις Κώστα πουλάκι μου...:P τα παράπονα σου στους παρόχους, μάλλον δεν ξέρεις βασικές αρχές της δομής των δικτύων φαίνεται...anyway κ πάλι φίλοι θα μαστε...;)

#393   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 14/01/2014 - 15:29

οπως ειπαν τα παιδι απιο πανω (και το ειχα ξεχασει) τα firmwire των παροχων εσβησαν το 3g οχι η αππλε! το νεο firmware update πχ της vodafone "λεει" πως πλεον το 3g δυκτιο μου ειναι μια χαρα και φευγω απο το 2g, με παλιο firmware εχεις 3g τογγλε oποτε κραξε τους παροχους!!!!! σε καμια περιπτωση αυτο εδω δεν ειναι θεμα τις αππλε

 

 

Έτσι ακριβώς, τι ντεν γκανταλαβαινεις Κώστα πουλάκι μου... :P τα παράπονα σου στους παρόχους, μάλλον δεν ξέρεις βασικές αρχές της δομής των δικτύων φαίνεται...anyway κ πάλι φίλοι θα μαστε... ;)

 

Κάνετε λάθος. Δεν ευθύνονται οι πάροχοι για την κατάργηση 3G switch. Κάνετε ένα μικρό κόπο και διαβάστε το thread που έχω δώσει και περιγράφω τα ευρήματα για το πρόβλημα, και επίσης παραθέτω και μερικά links από ξένα forums, και θα καταλάβετε (ελπίζω) τα εξής:

α) ΔΕΝ υπάρχει επιλογή για ρύθμιση στο iOS ώστε να συνυπάρχουν τα 3G και LTE switches, οπότε ΔΕΝ υπάρχει δυνατότητα και από τον πάροχο για τέτοια ρύθμιση. Αν υπήρχε, θα απευθυνόμασταν στους παρόχους και δεν θα συζητούσαμε το θέμα εδώ μέσα εδώ και καιρό. Όποιος έχει κάνει jailbreak και έχει ψάξει το θέμα, θα δείτε ότι στα αρχεία των ρυθμίσεων δεν υπάρχει δυνατότητα για συνύπαρξη των switches αυτών. Αν κάνετε hard code την ρύθμιση για το 3G switch μαζί με το LTE switch, δεν θα καταφέρετε τίποτα, ή το πολύ να καταφέρετε να απενεργοποιήσετε το LTE switch και να φαίνεται μόνο το 3G switch.

β) Έχω κάνει πρόταση για απενεργοποίηση ΚΑΙ του 3G μαζί με το LTE/4G όταν βάζουμε το LTE στην θέση OFF, αλλά η Apple δεν έχει προχωρήσει σε καμία τέτοια αλλαγή, και εξακολουθεί να ψάχνει για σήμα 3G το κινητό όταν το LTE είναι στην θέση OFF, ακόμη και όταν το Data είναι στη θέση OFF. Αυτό και αν είναι "κουλό" και άχρηστο, μιας και όταν τα Data είναι OFF απλά δεν υπάρχει νόημα να ψάχνει το κινητό για 3G!!! Να το κάνει ΤΙ το 3G χωρίς δεδομένα;!;;;; Με άλλα λόγια είναι ξεκάθαρο θέμα προβληματικής λογικής στον προγραμματισμό τους. Ποιος ο λόγος και ποιο το όφελος να ψάχνει το κινητό για 3G σήμα και όχι για GSM όταν τα δεδομένα είναι απενεργοποιημένα;;; Αυτό, μην το ψάχνετε, ΔΕΝ μπορείτε να το απαντήσετε γιατί δεν έχει απάντηση, απλά είναι προγραμματιστική αμέλεια της Apple, που όμως την πληρώνουμε εμείς στην Ελλάδα με το προβληματικό σήμα 3G σε πολλές περιοχές χάνοντας κλήσεις ή έχοντας προβληματικές κλήσεις, ενώ η λύση είναι απλή.

 

Δεν δικαιολογώ τους παρόχους, το θέμα της κάλυψης είναι ένα άλλο μεγάλο αλλά ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ θέμα, αλλά δεν δικαιολογώ και την Apple που μου δημιουργεί επιπλέον πρόβλημα με την λάθος λογική στον προγραμματισμό τους στο iOS και μάλιστα σε ένα κινητό 800 και βάλε ευρώ, που δεν θα έπρεπε να ασχολούμαι με το σήμα, θα έπρεπε είτε αυτόματα να πηγαίνει σε GSM, είτε να με αφήνει να το ρυθμίσω εγώ και να αντιμετωπίσω το πρόβλημα.

 

Τέλος, το carrier downgrade είναι όντως μια λύση, αν και θεωρώ απαράδεκτο να χρειάζεται να εφαρμόζω tweaks επειδή η Apple έχει προβληματικό κώδικα και αδιαφορεί να τον αλλάξει, αλλά είναι και το γμτ. της υπόθεσης να πληρώνεις για 4G/LTE κινητό και να μην μπορείς να έχεις την δυνατότητα για LTE/4G, έστω όπου υπάρχει κάλυψη, δεν είναι τουλάχιστον εκνευριστικό;;;;....


Τελευταία επεξεργασία από: Kostas75, 14/01/2014 - 15:35.


#394   ioannispsa92

ioannispsa92

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Twitter:@ioann1s_psa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 14/01/2014 - 15:44

Παιδια, εγω εχω μια απορια που κανενας δε μου την εχει λυσει! Εχω cosmote. Δεν εχω καποιο ειδικο πακετο για 4g, Εχω 2 gb ιντερνετ. Μπορω να ανοιγω το 4g; 



#395   TXB

TXB

    iPH Contributor

  • 1,595 μηνύματα
  • Twitter:@???82
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G
  • GameCenter:???

Δημοσίευση 14/01/2014 - 15:49

Παιδια, εγω εχω μια απορια που κανενας δε μου την εχει λυσει! Εχω cosmote. Δεν εχω καποιο ειδικο πακετο για 4g, Εχω 2 gb ιντερνετ. Μπορω να ανοιγω το 4g;

αν είναι ενεργοποιημένοι από τον πάροχο σου ναι, γιατί όχι;

#396   ioannispsa92

ioannispsa92

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Twitter:@ioann1s_psa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 14/01/2014 - 15:52

αν είναι ενεργοποιημένοι από τον πάροχο σου ναι, γιατί όχι;

Το ειχα ενεργοποιησει το Μαρτιο! Δηλαδη δε χρεωνομαι; Απλα καταναλωνει τα 2 gb που εχω;



#397   jimiraklio

jimiraklio

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Twitter:@dimitris_giak
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 14/01/2014 - 16:02

λογικα δεν εχεις αλλη χρεωση. μεχρι 30/10/13 ηταν ολα τα προγραμματα 4g χωρις χρεωση, & απο 1/11/13 θα ηταν δωρεαν σε συγκεκριμενα προγραμματα. επειδη τα 2gb ογκος δεν ειναι λιγο, θεωρω πως δεν θα εχεις αλλη χρεωση, αλλά ρωτα καλυτερα στην cosmote.

#398   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 14/01/2014 - 16:50

Κάνετε λάθος. Δεν ευθύνονται οι πάροχοι για την κατάργηση 3G switch. Κάνετε ένα μικρό κόπο και διαβάστε το thread που έχω δώσει και περιγράφω τα ευρήματα για το πρόβλημα, και επίσης παραθέτω και μερικά links από ξένα forums, και θα καταλάβετε (ελπίζω) τα εξής:

α) ΔΕΝ υπάρχει επιλογή για ρύθμιση στο iOS ώστε να συνυπάρχουν τα 3G και LTE switches, οπότε ΔΕΝ υπάρχει δυνατότητα και από τον πάροχο για τέτοια ρύθμιση. Αν υπήρχε, θα απευθυνόμασταν στους παρόχους και δεν θα συζητούσαμε το θέμα εδώ μέσα εδώ και καιρό. Όποιος έχει κάνει jailbreak και έχει ψάξει το θέμα, θα δείτε ότι στα αρχεία των ρυθμίσεων δεν υπάρχει δυνατότητα για συνύπαρξη των switches αυτών. Αν κάνετε hard code την ρύθμιση για το 3G switch μαζί με το LTE switch, δεν θα καταφέρετε τίποτα, ή το πολύ να καταφέρετε να απενεργοποιήσετε το LTE switch και να φαίνεται μόνο το 3G switch.

β) Έχω κάνει πρόταση για απενεργοποίηση ΚΑΙ του 3G μαζί με το LTE/4G όταν βάζουμε το LTE στην θέση OFF, αλλά η Apple δεν έχει προχωρήσει σε καμία τέτοια αλλαγή, και εξακολουθεί να ψάχνει για σήμα 3G το κινητό όταν το LTE είναι στην θέση OFF, ακόμη και όταν το Data είναι στη θέση OFF. Αυτό και αν είναι "κουλό" και άχρηστο, μιας και όταν τα Data είναι OFF απλά δεν υπάρχει νόημα να ψάχνει το κινητό για 3G!!! Να το κάνει ΤΙ το 3G χωρίς δεδομένα;!;;;; Με άλλα λόγια είναι ξεκάθαρο θέμα προβληματικής λογικής στον προγραμματισμό τους. Ποιος ο λόγος και ποιο το όφελος να ψάχνει το κινητό για 3G σήμα και όχι για GSM όταν τα δεδομένα είναι απενεργοποιημένα;;; Αυτό, μην το ψάχνετε, ΔΕΝ μπορείτε να το απαντήσετε γιατί δεν έχει απάντηση, απλά είναι προγραμματιστική αμέλεια της Apple, που όμως την πληρώνουμε εμείς στην Ελλάδα με το προβληματικό σήμα 3G σε πολλές περιοχές χάνοντας κλήσεις ή έχοντας προβληματικές κλήσεις, ενώ η λύση είναι απλή.

 

Δεν δικαιολογώ τους παρόχους, το θέμα της κάλυψης είναι ένα άλλο μεγάλο αλλά ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ θέμα, αλλά δεν δικαιολογώ και την Apple που μου δημιουργεί επιπλέον πρόβλημα με την λάθος λογική στον προγραμματισμό τους στο iOS και μάλιστα σε ένα κινητό 800 και βάλε ευρώ, που δεν θα έπρεπε να ασχολούμαι με το σήμα, θα έπρεπε είτε αυτόματα να πηγαίνει σε GSM, είτε να με αφήνει να το ρυθμίσω εγώ και να αντιμετωπίσω το πρόβλημα.

 

Τέλος, το carrier downgrade είναι όντως μια λύση, αν και θεωρώ απαράδεκτο να χρειάζεται να εφαρμόζω tweaks επειδή η Apple έχει προβληματικό κώδικα και αδιαφορεί να τον αλλάξει, αλλά είναι και το γμτ. της υπόθεσης να πληρώνεις για 4G/LTE κινητό και να μην μπορείς να έχεις την δυνατότητα για LTE/4G, έστω όπου υπάρχει κάλυψη, δεν είναι τουλάχιστον εκνευριστικό;;;;....

Και να προσθέσω ότι η προγραμματιστική αμέλεια της Apple για 3G αναζήτηση ακόμη και όταν τα δεδομένα είναι OFF, καταναλώνει και πιο γρήγορα την μπαταρία και μάλιστα χωρίς κανένα όφελος για εμάς!..



#399   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7,215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 14/01/2014 - 16:57

Αυτο το γμν το 800 ευρω που το ειδατε? επειδη οι ημεδαποι κλεφτες τοσο το πουλανε παει να πει οτι τοσο το κοστολογει η κατασκευαστρια εταιρεια? και γιατι δλδ το αναφερετε καθε τρεις και λιγο? δλδ αν το αγοραζατε 150 ευρω και ηταν ακριβως οπως και τωρα και με το ιδιο προβλημα στο σημα λογω 4g παλι θα κραζατε την apple? δε νομιζω?



#400   istan

istan

    iPH Enthousiast

  • 570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 14/01/2014 - 17:02

για να εχει το 3g 1-2 γραμμες παει να πει οτι εχει γενικα προβλημα το σημα στην περιοχη η στη πολυκατοικεια....μηπως αντι να γινεται ολη αυτη η φασαρια να το ψαχνατε οσοι εχετε προβλημα για τα μηχανηματα που μεσω ρουτερ φτιαχνουν φουλ σημα και το περνεις μεσω 3g!! αν τελωσπαντων εχω καταλαβει και καλα το προβλημα γιατι τα περασα στα γρηγορα αυτα που γραφετε



#401   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7,215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 14/01/2014 - 17:06

Δεν ειναι κει το προβλημα. Η συσκευη φουλ σημα οπως τη λεει η βοντα δεν μπορει να κανει τιποτα στο θεμα 4g eεκτος που δεν το νομιζω, να εχουν βγει αντιστοιχες γι αυτο



#402   baudII

baudII

    iPH Addict

  • 654 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 14/01/2014 - 17:15

Το ειχα ενεργοποιησει το Μαρτιο! Δηλαδη δε χρεωνομαι; Απλα καταναλωνει τα 2 gb που εχω;

Το 4g ειναι απλα πιο γρηγορες ταχυτητες τιποτα παραπανω..για πιο λογο να σε χρεωνει παραπανω



#403   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2,579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 14/01/2014 - 17:41

Και να προσθέσω ότι η προγραμματιστική αμέλεια της Apple για 3G αναζήτηση ακόμη και όταν τα δεδομένα είναι OFF, καταναλώνει και πιο γρήγορα την μπαταρία και μάλιστα χωρίς κανένα όφελος για εμάς!..

με εχεις μπερδεψει λιγο, τι θες να κανεις? προβλημα με το σημα πως εχεις?

εμενα οταν πιανει 1-2 γραμμες 3g η ομιλια ειναι κομπλε, μεσα στο μετρο που δεν πιανει 3g μου αλαζει σε gprs και μιλαω... εσενα τι διαφορετικο κανει?


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#404   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 14/01/2014 - 21:11

με εχεις μπερδεψει λιγο, τι θες να κανεις? προβλημα με το σημα πως εχεις?

εμενα οταν πιανει 1-2 γραμμες 3g η ομιλια ειναι κομπλε, μεσα στο μετρο που δεν πιανει 3g μου αλαζει σε gprs και μιλαω... εσενα τι διαφορετικο κανει?

Καταρχήν όταν πιάνεις 1-2 γραμμές 3G (αν και η 1 γραμμή από τις 2 γραμμές έχουν διαφορά) δεν είσαι σίγουρος ότι θα βγει η κλήση, εισερχόμενη ή εξερχόμενη, ιδιαίτερα αν η περιοχή γενικά δεν έχει καλό σήμα και ιδίως αν κινείσαι λίγο γρήγορα με αυτοκίνητο. Και σε μένα τουλάχιστον δεν γίνεται πάντα τόσο γρήγορα το switch over από 3G σε 2G, απ'όσο έχω παρατηρήσει. Στο μετρό είναι ακόμη πιο δύσκολα τα πράγματα, καθώς η αυξομείωση του σήματος είναι πολύ μεγαλύτερη, στους σταθμούς μπορεί να έχεις μέχρι και full 3G, ενώ στα τούνελ μπορεί μετά βίας να πιάνει μέχρι και GSM!

 

Το μόνο που δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω είναι αν στο iOS 7.x.x έχει βελτιωθεί το θέμα του switch over από 3G σε 2G και αντιστρόφως, εγώ πάντως με το iOS 6.1.2 έχω παρατηρήσει αυτό που περιγράφω στην προηγούμενη παράγραφο.



#405   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1,631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/01/2014 - 21:56

Καταρχήν όταν πιάνεις 1-2 γραμμές 3G (αν και η 1 γραμμή από τις 2 γραμμές έχουν διαφορά) δεν είσαι σίγουρος ότι θα βγει η κλήση, εισερχόμενη ή εξερχόμενη, ιδιαίτερα αν η περιοχή γενικά δεν έχει καλό σήμα και ιδίως αν κινείσαι λίγο γρήγορα με αυτοκίνητο. Και σε μένα τουλάχιστον δεν γίνεται πάντα τόσο γρήγορα το switch over από 3G σε 2G, απ'όσο έχω παρατηρήσει. Στο μετρό είναι ακόμη πιο δύσκολα τα πράγματα, καθώς η αυξομείωση του σήματος είναι πολύ μεγαλύτερη, στους σταθμούς μπορεί να έχεις μέχρι και full 3G, ενώ στα τούνελ μπορεί μετά βίας να πιάνει μέχρι και GSM!

Το μόνο που δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω είναι αν στο iOS 7.x.x έχει βελτιωθεί το θέμα του switch over από 3G σε 2G και αντιστρόφως, εγώ πάντως με το iOS 6.1.2 έχω παρατηρήσει αυτό που περιγράφω στην προηγούμενη παράγραφο.

Ακομα στο ios6 είσαι, τελικά σωαρεσει να μένεις πίσω σε θέματα τεχνολογίας τελικά, δεν εξηγείται, 2g, ios6, ... 😄😜

Τελευταία επεξεργασία από: ipgpi, 14/01/2014 - 21:56.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες