Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Καλώδιο φόρτισης iphone 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
43 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 23/11/2015 - 22:08

ξοδεύουμε ένα χιλιάρικο για τηλέφωνο αλλά για αξεσουάρ κάνουμε τσιγκουνιές μέχρι αηδίας. αυτό δεν μπόρεσα ποτέ να το καταλάβω.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   fpap71

fpap71

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2015 - 02:28

Είμαι με 7.0.6 σε iphone 5. Τα καλώδια των 5€ (και όχι MFI) δουλεύουν σε παλιές εκδόσεις όπως η δικιά μου? Αν αναβαθμίσω σε 9.1 ή 9.2 όταν βγει θα δουλεύει ή άδικα θα τα πάρω?
Δε θέλω να δίνω πάλι 20-30€+ για το αυθεντικό της Apple με τη χάλια εξωτερική μόνωση και να μου διαλυθεί ξανά και ξανά...

ξοδεύουμε ένα χιλιάρικο για τηλέφωνο αλλά για αξεσουάρ κάνουμε τσιγκουνιές μέχρι αηδίας. αυτό δεν μπόρεσα ποτέ να το καταλάβω.

Αν κάποιος δεν έχει να απαντήσει κάτι για να βοηθήσει κάποιον άλλο σε κάτι τότε η σιωπή είναι χρυσός... Το πως ορισμένοι σχολιάζουν χωρίς καν να διαβάσουν τι σχολιάζουν, αυτό δε μπόρεσα ποτέ να το καταλάβω.
Καλώδια αυθεντικά της Apple (αυτά τα πανάκριβα που τσιγκουνευόμαστε να αγοράσουμε) έχω ήδη αγοράσει 2 (για αυτή τη συσκευή) και έχω απογοητευτεί γιατί σε όλα διαλύθηκε εντελώς η εξωτερική μόνωση και στη συνέχεια και το εσωτερικό του οπότε βγήκαν off... Έχω βρει κάποια των 5+€ (μη MFI) διαφορετικής εξωτερικής προστασίας (πιθανόν καλύτερης από του αυθεντικού...) τα οποία είχα την απορία αν υπάρχει περίπτωση να δουλέψουν ακόμα και στις τελευταίες εκδόσεις ios, για να δω μήπως και με κρατήσουν περισσότερο από τα original... Οπότε το πρόβλημά μου δεν είναι η τσιγκουνιά μέχρι αηδίας, αλλά να βρω καλώδιο να αντέχει περισσότερο το περίβλημά του, αλλά να δουλεύει κιόλας...
Την απάντηση την πήρα από το nikosgnr και ευχαριστώ...

Θα χρειαστείς MFI. Δε χρειάζεται να πάρεις αυτό της Apple.

Κάποιο επώνυμο πιστοποιημένο όπως της Belkin ή Anker και δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: fpap71, 24/11/2015 - 02:30


#33   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 24/11/2015 - 09:30

Αν κάποιος δεν έχει να απαντήσει κάτι για να βοηθήσει κάποιον άλλο σε κάτι τότε η σιωπή είναι χρυσός... Το πως ορισμένοι σχολιάζουν χωρίς καν να διαβάσουν τι σχολιάζουν, αυτό δε μπόρεσα ποτέ να το καταλάβω.
Καλώδια αυθεντικά της Apple (αυτά τα πανάκριβα που τσιγκουνευόμαστε να αγοράσουμε) έχω ήδη αγοράσει 2 (για αυτή τη συσκευή) και έχω απογοητευτεί γιατί σε όλα διαλύθηκε εντελώς η εξωτερική μόνωση και στη συνέχεια και το εσωτερικό του οπότε βγήκαν off... Έχω βρει κάποια των 5+€ (μη MFI) διαφορετικής εξωτερικής προστασίας (πιθανόν καλύτερης από του αυθεντικού...) τα οποία είχα την απορία αν υπάρχει περίπτωση να δουλέψουν ακόμα και στις τελευταίες εκδόσεις ios, για να δω μήπως και με κρατήσουν περισσότερο από τα original... Οπότε το πρόβλημά μου δεν είναι η τσιγκουνιά μέχρι αηδίας, αλλά να βρω καλώδιο να αντέχει περισσότερο το περίβλημά του, αλλά να δουλεύει κιόλας...
Την απάντηση την πήρα από το nikosgnr και ευχαριστώ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

εγώ από την άλλη φίλτατε δεν έχω ποτέ μα ποτέ καταστρέψει καλώδια.

και το τσιγκουνιά μέχρι αηδίας ισχύει, όχι μόνο στα καλώδια αλλά και στις θήκες και στις ζελατίνες... και και και...

στην υγειά μας.



#34   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 24/11/2015 - 11:40

Μην μαλωνετε βρε παιδια. Γι αυτο υπαρχουν διαφορετικες λυσεις για διαφορετικες αναγκες. Για καποιον που δεν προσεχει τα καλωδια και τα κακομεταχειριζεται, υπαρχουν τα  φθηνοτερα ωστε να του χαλανε και να τα αλλαζει χωρις μεγαλο κοστος. Οντως υπαρχουν καποια ποιο χοντρα που ειναι αρκετα πιο ανθεκτικα απο το original design. Αυτο που το εχω χρησιμοποιησει μεχρι στιγμης φαινεται πολυ γερο

 

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: DjVassel, 24/11/2015 - 11:41


#35   nmamag

nmamag

    iPH User

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 24/11/2015 - 12:16

Που μπορουμε να τα βρουμε αυτα ?


Τελευταία επεξεργασία από: nmamag, 24/11/2015 - 12:19


#36   stivits

stivits

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 08/12/2015 - 13:58

Πριν λιγες μερες παρελαβα το lightning της xiaomi.Φαινεται ποιοτικο,εφαμιλλο του αυθεντικου.Τιμη περιπου στα 10,σε αλλα κινεζοσαιτς χαμηλοτερα κατά καιρούς.

http://www.banggood....d-p-979009.html



#37   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 08/12/2015 - 18:44

Εγω πηρα της ανκερ απο αμαζον για την αδερφη μου που χει χαλασει 2 οριτζιναλ σε 6 μηνες. Αντε να δω αυτο αν ειναι τοσο καλο οσο λενε


Sent from my iPhone using Tapatalk

#38   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 08/12/2015 - 21:58

H Anker έβγαλε και νέα σειρά πριν λίγες μέρες, τα powerline που υποτίθεται ότι είναι ότι πρέπει για αυτούς που τα χαλάνε εύκολα.



#39   FRAGIARDAN

FRAGIARDAN

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 04/04/2016 - 08:33

καλημερα παιδια

χαλασε το καλωδιο φορτισης του iphone 5s με ios 9.1.2 πανω.....επεσε λιγος καφες πανω και παρα το τριψιμο θελει να το βγαζω και να το ξανα βαζω τουλαχιστον 2-3 φορες πριν "πιασει" και αρχισει να φορτιζει..πολλες φορες το εχω μαλιστα 1 ωρα και δεν ανεβαινει καθολου παρολου που βγαζει το σηματακι ρευμα πανω δεξια..ηταν φυσικα και φθαρμενο φουλ γενικα.

 

τι προτεινετε για καλωδιο φορτισης usb? απο σκρουτζ αν γινεται η καποιο γνωστο μαγαζι...για πιο ευκολα..οχι ebay αν και αν υπαρχει κατι καλο  προτεινετε το μου και θα δω

ευχαριστω!

ειτε γνησιο ειτε οχι 



#40   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/04/2016 - 11:44

Αυτό που θα πάρεις να είναι επώνυμο καταρχάς και απαραίτητα MFi.

 

Δες της Belkin. Υπάρχει στο Skroutz.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#41   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 04/04/2016 - 14:26

καλημερα παιδια
χαλασε το καλωδιο φορτισης του iphone 5s με ios 9.1.2 πανω.....επεσε λιγος καφες πανω και παρα το τριψιμο θελει να το βγαζω και να το ξανα βαζω τουλαχιστον 2-3 φορες πριν "πιασει" και αρχισει να φορτιζει..πολλες φορες το εχω μαλιστα 1 ωρα και δεν ανεβαινει καθολου παρολου που βγαζει το σηματακι ρευμα πανω δεξια..ηταν φυσικα και φθαρμενο φουλ γενικα.

τι προτεινετε για καλωδιο φορτισης usb? απο σκρουτζ αν γινεται η καποιο γνωστο μαγαζι...για πιο ευκολα..οχι ebay αν και αν υπαρχει κατι καλο προτεινετε το μου και θα δω
ευχαριστω!
ειτε γνησιο ειτε οχι

Εγώ πήρα αυτο που λέει από πάνω ο φίλος το Anker και είναι σούπερ!Και είναι και MFi

#42   FRAGIARDAN

FRAGIARDAN

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 23/09/2016 - 07:04

ξανα εκοψα καλωδιακι

καμια προταση αγορας? ειτε φτηνη ειτε κανονικη



#43   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 23/09/2016 - 09:04

Ψάχνοντας για καλώδια, βλέπω στο ebay πχ, πολλά mfi...το ότι είναι όντως mfi πως το ξέρουμε 100%?

Έχω πάρει 3 κινέζικα καλώδια, 2 μάρκας goobay και 1 άλλο από ebay ( http://www.ebay.com/...=STRK:MEBIDX:IT ) και όλα είναι μια χαρά φορτίζουν εδώ και 2-3 μήνες κανονικά ...

 

Η ερώτηση είναι αν είναι όντως όλα αυτά που βρίσκω mfi. Υπάρχουν τόσα mfi?

Kάθε κινέζος κατασκευαστής έχει και από ένα "εγκεκριμένο" καλώδιο...μόνο τα καλώδια των 1-3 ευρώ δεν παίζουν.



#44   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 23/09/2016 - 11:33

Επειδή και εγώ έψαχνα ένα καλό καλώδιο πριν κάτι μήνες κατέληξα σε αυτό μετά από παρότρυνση του Νίκου. 100% ευχαριστημένος!

https://www.amazon.i...i_kxp5xbS0MD2MA





Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: PetrosMac, 23/09/2016 - 11:33





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες