Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

To Find my iphone δεν προστατεύει 100%


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
70 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 07/02/2014 - 10:38

για να δουμε την αντιδραση της μαμας apple


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 07/02/2014 - 10:38

όχι Vassel, αν το κλείσεις αποδεσμεύεται το apple ID από το τηλέφωνό σου στην βάση της apple οπότε κατά την ενεργοποίηση δεν στο ζητάει.

 

There are still ways to forcibly erase and restore an iOS device, however, and as a result the Activation Lock provides an additional line of security, preventing the device from being activated by Apple’s servers until the original owner’s iCloud Apple ID and password are provided.

 

όταν το ανοίγεις, στέλνεις το αίτημα κατευθείαν στον server της apple και δεσμεύεται η συσκευή σου στο συγκεκριμένο appleID



#18   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 07/02/2014 - 10:40

Ρε guys εχω την εντυπωση πως ειτε το εχεις ειτε οχι, παντα ζηταει το apple id που ειχε συνδεδεμενο πριν το restore.

όχι φίλε βασίλη 100%, αν είναι κλειστό απλά δεν υπάρχει activation lock



#19   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 07/02/2014 - 10:40

όχι Vassel, αν το κλείσεις αποδεσμεύεται το apple ID από το τηλέφωνό σου στην βάση της apple οπότε κατά την ενεργοποίηση δεν στο ζητάει.

όταν το ανοίγεις, στέλνεις το αίτημα κατευθείαν στον server της apple και δεσμεύεται η συσκευή σου στο συγκεκριμένο appleID

 

τι να πω, εγω δε το εχω ενεργοποιημενο, και ειμαι σιγουρος οτι καθε φορα που κανω restore μου ζηταει τον κωδικο μου



#20   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 07/02/2014 - 10:41

Έτσι ακριβώς, ασχοληστε με μια π@π@ria βίντεο που αν ισχυεε θα χε πάρει φωτιά το Ίντερνετ στα σχετικά φορουμς, δεν κάνει τίποτε άλλο ο τύπος απο το να μαζεύει views...

Αδερφέ ο άνθρωπος που έκανε το ποστ, το δοκίμασε και έγινε? Γιατί να πεί ψέμματα?



#21   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 07/02/2014 - 10:44

Με κλειστό το find my iPhone δεν ζητάει κωδικό. Mega fail από την apple.

#22   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 07/02/2014 - 10:44

Αδερφέ ο άνθρωπος που έκανε το ποστ, το δοκίμασε και έγινε? Γιατί να πεί ψέμματα?


Γιατί βγάζεις πολύ χρήμα με τα view που παίρνεις στο YouTube...😉

#23   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 07/02/2014 - 10:46

Γιατί βγάζεις πολύ χρήμα με τα view που παίρνεις στο YouTube...

Ναι οκ, ο Linuxfighter τι θα βγάλει που το πόσταρε εδώ? Αφού λέει το δοκίμασε και δούλεψε...



#24   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 07/02/2014 - 10:47

@ipgpi Εγώ το πρόβλημα δεν το ήξερα. Το είδα από τον τύπο ο οποίος έκανε ένα αναλυτικότατο βίντεο. Ευχαριστώ που με ενημέρωσε και μακάρι να μάσει του κόσμου το χρήμα από το youtube. Ελπίζω το επόμενο να είναι δικό σου.

 

Edit: @petros29  μισό να βρω το IBAN μου... ότι έχετε ευχαρίστηση....

 

Επίσης να σημειώσω πως πρώτα ο Nikosgnr το είχε στο στάτους του. Το είδα αφού είχα κάνει το ποστ και του ζήτησα και συγνώμη να μην νομίζει τίποτα το παλικάρι. Εγώ το είδα σε ξένο site. 


Τελευταία επεξεργασία από: linuxfighter, 07/02/2014 - 10:49


#25   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 07/02/2014 - 10:48

@ipgpi Εγώ το πρόβλημα δεν το ήξερα. Το είδα από τον τύπο ο οποίος έκανε ένα αναλυτικότατο βίντεο. Ευχαριστώ που με ενημέρωσε και μακάρι να μάσει του κόσμου το χρήμα από το youtube. Ελπίζω το επόμενο να είναι δικό σου.

μα αλίμονο δεν λέω για σένα που το έβαλες εδω, πωωωω τι θέλω κ ανακατευομαι, δεν ακούω την γνωστή παροιμία ...χαχα

#26   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 07/02/2014 - 10:49

Παιδιά πάντως πιστεύω ότι μετά απο restore θα ζητά το apple id...και δε τολμώ να το δοκιμάσω μη γίνει καμια στραβη και ψάχνομε...



#27   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 07/02/2014 - 10:50

μα αλίμονο δεν λέω για σένα που το έβαλες εδω, πωωωω τι θέλω κ ανακατευομαι, δεν ακούω την γνωστή παροιμία ...χαχα

Φίλε απλά δε διάβασες το πρώτο ποστ προσεχτικά...δοκιμάστηκε απο μέλος του φόρουμ με επιτυχία, τι άλλο να πούμε δηλαδή?



#28   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 07/02/2014 - 10:52

Καλά ο καθένας έχει την δική του άποψη δεν χρειάζεται να συνεχίσουμε τη συγκεκριμένη συζήτηση Πέτρο. Θα καταλήξουμε σε διαμάχη. 

 

Ναι και εγώ δεν τόλμησα να κάνω restore λόγο του JB περισσότερο και επειδή βαριόμουν να στήσω το τηλέφωνο πάλι από το μηδέν.



#29   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/02/2014 - 10:53

Παιδια μην περιμενεται απο το find my phone να σας σωσει

εχετε τα ματια σας ανοικτα, αν το κινητο φυγει απο τα χερια σας κλαυτα χαραλαμπε



#30   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 07/02/2014 - 11:02

Φίλε απλά δε διάβασες το πρώτο ποστ προσεχτικά...δοκιμάστηκε απο μέλος του φόρουμ με επιτυχία, τι άλλο να πούμε δηλαδή?


Λοιπόν, για να το ληξουμε το θέμα κ να κατέβει η παπαρια να μην παραπληροφορείται ο κόσμος απο το έγκυρο κ έγκριτο site...
Ο φίλος δοκίμασε κ έσβησε το account όχι οτι έκανε restore όπου κ φυσικά απαιτηται ο κωδικός...μια κ η απλή λογική ειναι οτι το κλείδωμα μένει στους servers της apple κ όχι στην συσκευή , κ εδω ειναι η μεγάλη μαγκιά της apple, που οτι κ να κανεις με το τηλέφωνο το κλείδωμα παραμένει...

Αυτό το χαμένη δοκιμάσει με ένα φίλο όταν μου είχε δώσει το κινητό του για λίγες μέρες όταν πούλησα το 5αρι μου κ μας ζήτησε κωδικό ενώ ήταν σβησμένο το account στο κινητό...

Κανε το restore k αν δεν ζητήσει τα λεμε πάλι...φιλικά πάντα...;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες