Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

To Find my iphone δεν προστατεύει 100%


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
70 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 07/02/2014 - 11:12

Λοιπόν, για να το ληξουμε το θέμα κ να κατέβει η παπαρια να μην παραπληροφορείται ο κόσμος απο το έγκυρο κ έγκριτο site...
Ο φίλος δοκίμασε κ έσβησε το account όχι οτι έκανε restore όπου κ φυσικά απαιτηται ο κωδικός...μια κ η απλή λογική ειναι οτι το κλείδωμα μένει στους servers της apple κ όχι στην συσκευή , κ εδω ειναι η μεγάλη μαγκιά της apple, που οτι κ να κανεις με το τηλέφωνο το κλείδωμα παραμένει...

Αυτό το χαμένη δοκιμάσει με ένα φίλο όταν μου είχε δώσει το κινητό του για λίγες μέρες όταν πούλησα το 5αρι μου κ μας ζήτησε κωδικό ενώ ήταν σβησμένο το account στο κινητό...

Κανε το restore k αν δεν ζητήσει τα λεμε πάλι...φιλικά πάντα... ;)

Φίλε η δε καταλαβαίνεις, η απλά προσπαθείς να trolaris...Αυτός που θέλει να πουλήσει μια κλεμένη συσκευή με αυτό το τρόπο σβήνει το apple id του προηγούμενου και κάνει ωραία τη δουλειά του, εσύ αγοράζεις τη συσκευή πάς για restore και μάλλον την τρώς. Δηλαδή τι δεν καταλαβαίνεις?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 07/02/2014 - 11:15

Παιδια μην περιμενεται απο το find my phone να σας σωσει

εχετε τα ματια σας ανοικτα, αν το κινητο φυγει απο τα χερια σας κλαυτα χαραλαμπε

;)



#33   KostasKor

KostasKor

    iPH Contributor

  • 1.896 μηνύματα
  • Twitter:@kostasspil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 07/02/2014 - 11:23

για να δουμε την αντιδραση της μαμας apple

Θα βγάλει το 6άρι σε περισσότερες αποχρώσεις απ το 5s. 


Τελευταία επεξεργασία από: KostasKor, 07/02/2014 - 11:23


#34   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 07/02/2014 - 11:29

Φίλε η δε καταλαβαίνεις, η απλά προσπαθείς να trolaris...Αυτός που θέλει να πουλήσει μια κλεμένη συσκευή με αυτό το τρόπο σβήνει το apple id του προηγούμενου και κάνει ωραία τη δουλειά του, εσύ αγοράζεις τη συσκευή πάς για restore και μάλλον την τρώς. Δηλαδή τι δεν καταλαβαίνεις?

εγω προσωπικά δεν θα αγόραζα ποτέ σβηστο κινητό, ειλικρινά με έκπληςει η ανάλυση της σκέψης σου, δηλ θα αγόραζες κινητό σβηστο η χωρίς να κάνει απενεργοποίηση του find my iphone μπροστά σου,,,??? γιατί εννοείται οτι αν δεν ειναι συν αρχική παραμετροποιηση, ακριβώς μετα; Απο ρεστορε δεν αγγίζεις την συσκευή, κατάλαβες που σου λέω, εκεί που σεταρεις γλώσσα, δίκτυο κλπ κλπ...;)

Τελευταία επεξεργασία από: ipgpi, 07/02/2014 - 11:36


#35   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 07/02/2014 - 11:51

Η apple το διορθώνει σε beta της 7.1 οπότε και θα περάσει στο επόμενο κανονικό update. Έτσι τουλάχιστον αναφέρουν οι χρήστες.



#36   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 07/02/2014 - 11:56

εγω προσωπικά δεν θα αγόραζα ποτέ σβηστο κινητό, ειλικρινά με έκπληςει η ανάλυση της σκέψης σου, δηλ θα αγόραζες κινητό σβηστο η χωρίς να κάνει απενεργοποίηση του find my iphone μπροστά σου,,, :huh: γιατί εννοείται οτι αν δεν ειναι συν αρχική παραμετροποιηση, ακριβώς μετα; Απο ρεστορε δεν αγγίζεις την συσκευή, κατάλαβες που σου λέω, εκεί που σεταρεις γλώσσα, δίκτυο κλπ κλπ... ;)

Η σκέψη μου μια χαρά είναι, η δική σου με προβληματίζει,,,και επειδή πάλι δεν καταλαβαίνεις, και εγώ δε θα αγόραζα μια σβηστή συσκευή...Αλλα εδώ η συσκευή θα είναι ανοιχτή χωρίς apple id...Αλλα και πάλι δε με καταλαβαίνεις,,,οπότε συνέχισε την άποψη σου...



#37   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 07/02/2014 - 12:32

Αντικειμενικα τωρα, υπαρχει καποιος που του κλεψαν το τηλεφωνο και το πηρε πισω με find my iphone? Το θεωρω εντελως παρηγορια στον αρρωστο.


Και ομως υπαρχει..

http://www.iphonehel...ζίωτισσα/page-6

#38   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/02/2014 - 12:48

Έτσι ακριβώς, ασχοληστε με μια π@π@ria βίντεο που αν ισχυεε θα χε πάρει φωτιά το Ίντερνετ στα σχετικά φορουμς, δεν κάνει τίποτε άλλο ο τύπος απο το να μαζεύει views...

 

Λοιπόν, για να το ληξουμε το θέμα κ να κατέβει η παπαρια να μην παραπληροφορείται ο κόσμος απο το έγκυρο κ έγκριτο site...
Ο φίλος δοκίμασε κ έσβησε το account όχι οτι έκανε restore όπου κ φυσικά απαιτηται ο κωδικός...μια κ η απλή λογική ειναι οτι το κλείδωμα μένει στους servers της apple κ όχι στην συσκευή , κ εδω ειναι η μεγάλη μαγκιά της apple, που οτι κ να κανεις με το τηλέφωνο το κλείδωμα παραμένει...

Αυτό το χαμένη δοκιμάσει με ένα φίλο όταν μου είχε δώσει το κινητό του για λίγες μέρες όταν πούλησα το 5αρι μου κ μας ζήτησε κωδικό ενώ ήταν σβησμένο το account στο κινητό...

Κανε το restore k αν δεν ζητήσει τα λεμε πάλι...φιλικά πάντα... ;)

Καταρχάς όντως έγινε ένας μικρός χαμός χθες το βράδυ. Με αναφορά απο το MacRumors που έβγαλε την είδηση. Λες να παραπληροφορεί και αυτό?

 

Και όντως το Bug υπάρχει.. Επίσης αν απεν/ποιηθεί το Find My iPhone κάνεις κανονικά Restore χωρίς να χρειαστεί να βάλεις iD/Pass.

 

Aλλά..

 

http://www.macrumors...find-my-iphone/

 

While this exploit does disable Find My iPhone and allow for an iOS device to be erased, it does not remove Apple's Activation Lock theft deterrent system. After being erased, the device will remain locked to the original account and continue to ask for that Apple ID and password during the setup process to resume functionality.

 

Είπαμε.. iOS 7. Beta ήταν, είναι.. Και θα παραμείνει.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 07/02/2014 - 12:48

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#39   ipager

ipager

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/02/2014 - 12:51

Πολύ καλό και χρήσιμο το thread!  B)



#40   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 07/02/2014 - 12:52

Καλά λέτε ότι θέλετε εσεις, παραπληροφόρησει τελείως το όλο Thread δεν συμβαίνουν αυτά στο iOS 7 , Αλίμονο στο ελέεινό Andoid με τα Bugs του και τα Malware.


Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 07/02/2014 - 12:53


#41   KostasKor

KostasKor

    iPH Contributor

  • 1.896 μηνύματα
  • Twitter:@kostasspil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 07/02/2014 - 12:52

"...and continue to ask for that Apple ID and password during the setup process to resume functionality."

 

Δηλαδή ξεκινάω restore, και κατά τη διάρκεια θα μου ζητήσει το id; Κατάλαβα καλά;



#42   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 07/02/2014 - 12:56

Καταρχάς όντως έγινε ένας μικρός χαμός χθες το βράδυ. Με αναφορά απο το MacRumors που έβγαλε την είδηση. Λες να παραπληροφορεί και αυτό?

Και όντως το Bug υπάρχει.. Επίσης αν απεν/ποιηθεί το Find My iPhone κάνεις κανονικά Restore χωρίς να χρειαστεί να βάλεις iD/Pass.

Aλλά..

http://www.macrumors...find-my-iphone/

Είπαμε.. iOS 7. Beta ήταν, είναι.. Και θα παραμείνει.


Tnx a lot, επιτέλους να κ ένας που κατάλαβε τι λέω, πολύ κακό για το τιποτα , όπως προειπα αφού δεν μπορεί να κάνει τελικά unlock στο restore... Οπότε ουσιαστικά δεν έχει λόγο ύπαρξης κ επ ουδενι λόγος επίσημης απάντησης της αππλε...ευαριστω κ πάλι Νίκ ;)

#43   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 07/02/2014 - 13:11

Κακό; Μα δεν έγινε κάποιο κακό. Εδώ είναι φόρουμ και φόρουμ σημαίνει χώρος συζήτησης. Ξέρεις τι κάνουμε τόση ώρα; συζητάμε. Όποιος θέλει συμμετέχει όποιος θέλει όχι. Δεν υπάρχει λόγος ούτε για αψιμαχίες ούτε για εντάσεις. 

 

Για να κατάλαβε ένας τι λες σε 3εις σελίδες ποστ ξέρεις τι σημαίνει; Ότι μάλλον κάτι δεν εξηγούσες σωστά.

 

Νίκο ευχαριστώ για την τελευταία παράθεσή σου δεν το είχα δει.



#44   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 08/02/2014 - 23:35

Λοιπόν τι είδα εγώ καταρχήν το παραπάνω βήμα βήμα με το βίντεο δεν δούλεψε δεύτερον από χθες και δεν ξέρω αν εχει σχέση αυτο που δείχνει το βίντεο ενώ ξέρω τον κωδικό του iCloud (λογικό ειναι αφού ειναι δικό μου το κινητό) δεν κλείνει το find my iphone ούτε delete γίνεται ο λογαριασμός......επίσης κάθε 5' μου πετάει να βάλω τον κωδικό του iCloud.....το εχει κάνει και σε άλλους αυτο;

Knowledge Is Power


#45   arma1

arma1

    iPH Contributor

  • 1.414 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 08/02/2014 - 23:37

να θυμαστε, οτι κλειδωνει παντα ξεκλειδωνει  :)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες