Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με τις εισερχόμενες κλήσεις


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
1 μήνυμα σε αυτό το θέμα

#1   ApolloN4s

ApolloN4s

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/12/2009 - 11:57

Φιλοι μου τις τελευταιες μερες εχω προβλημα με το ΙPhone 3G το οποιο εχω φερει απο Αμερικη....

οταν με καλουν λεει στον αλλο πως το κινητο μου ειναι κλειστο ενω στην πραγματικοτητα ειναι ανοιχτο και με γεματο σημα..... επισης μαζι με αυτο το προβλημα μου παρουσιαστηκε και ενα προβλημα μπαταριας... η οποια δεν κραταει οθτε 24 ωρες.....

να γυρισω στην αρχη θα ειθελα να πω πως δεν υπαρχει ουτε προβλημα δικτυου ουτε και καρτας SIM σε οτι εχει σχεση με τις κλησεις.....ενασ τεχνικοσ που ρωτισα μου ειπε να κανω update και jb παλι γτ ενδεχομενοσ να φταιει το λογισμικο και για τις κλησεις και για την μπαταρια....

παρακαλω καποιος που ξερει να μου πει την γνωμη του και να με βοηθησει...

ευχαριστω εκ των προτερων και ζητω συγνωμη για το greeklish post που εβαλα πριν γτ δν ηξερα οτι απαγορευεται .... (θα παρακαλουσα τον χρηστη που μου απαντησε στο προηγουμενο greeklish post να μ ξαναπει τι να κανω μιας και το προηφουμενο σβηστικε...και μαζι και η συμβουλη του)...

ΕυχαριστΩ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 28/12/2009 - 20:45

οπως σου ειπε και ο αλλος που ρωτησες. 90% να ειναι θεμα λογισμικου.

κανε restore σε 3.1.2 > set as new iphone (να μεινει τελειως καθαρο) > unlock με blacksnow (εφοσον απο Αμερικη) > jailbrake με blackrain με τα τελευταια released προγραμματα. και δοκιμαζεις παλι.. λογικα το προβλημα σου θα φτιαξει...

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 28/12/2009 - 20:48





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες