Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Βελτιωμένη η απόδοση του iPhone 4 με το iOS 7.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
169 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 13/03/2014 - 14:54

Να 'σαι καλα.  :)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   gog7

gog7

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 13/03/2014 - 14:58

οταν τις κλεινω ομως απο εκει τι ρολο παιζει? λειτουργει η υπηρεσια τοποθεσιας μονο οταν τις ανοιγω?



#48   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 13/03/2014 - 15:01

Αυτο και καλα προσπαθει να ανανεωνει τις εφαρμογες για να τις ανοιγεις και να ειναι παντα ανανεομενο το περιεχομενο.

 

Αν ομως το εχεις ανοιχτο θα παρει το κατηφορο η μπαταρια.

 

Απο ρυθμισεις/απορρητο/υπ.τοποθεσιας οποια εφαρμογη εχεις ανοιχτη εκει θα χρησιμοποιει τις υπ. τοποθεσιας.


Τελευταία επεξεργασία από: tgousopoulos, 13/03/2014 - 15:02


#49   mpa3

mpa3

    iPH Addict

  • 690 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Thanoc2129

Δημοσίευση 13/03/2014 - 16:01

Εγώ πάντως από τον πίνακα που είδα, σαφώς είναι πιο βελτιωμένες οι ταχύτητες με την νέα 7 update, αλλά η 6 εξακολουθεί να είναι πιο suitable για το 4αρι.
Δεν συμφωνείτε;


ναι ρε εννοειτε σε ενα 4χρονο κινητο καλυτερα θα τρεχει η παλια εκδοση αλλα τα apps αναβαθμιζονται συνεχως εκει ειναι το θεμα ;)

#50   mpa3

mpa3

    iPH Addict

  • 690 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Thanoc2129

Δημοσίευση 13/03/2014 - 16:06

αν θελετε να κανεται αναβαθμιση να σκεφτειτε σοβαρα την μπαταρια οπου σχετικα με την 6 εχει κΑμποση διαφορα προς το χειροτερο εννοω αλλα το καλο οτι παιζουν κ θα παιζουν με πληρη υποστυριξη τα apps..τελος η ταχυτητα ειναι νορμαλ κολλιματα δεν υπαρχουν μην ακουτε για πληρεις απογοιτευσεις και κουραφεξάλα..

#51   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/03/2014 - 16:08

ναι ρε εννοειτε σε ενα 4χρονο κινητο καλυτερα θα τρεχει η παλια εκδοση αλλα τα apps αναβαθμιζονται συνεχως εκει ειναι το θεμα ;)

E, oποιος έχει 4αρι και δεν πηρε το 5ς, τότε οπωσδήποτε πρέπει να πάει τον ερχόμενο Νοέμβρη στο 6αρι.
Εγώ που έμεινα στο 5άρι, θα πάω στο 6αρι - πόσο μάλλον ένας με 4αρι!



#52   mpa3

mpa3

    iPH Addict

  • 690 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Thanoc2129

Δημοσίευση 13/03/2014 - 16:12

E, oποιος έχει 4αρι και δεν πηρε το 5ς, τότε οπωσδήποτε πρέπει να πάει τον ερχόμενο Νοέμβρη στο 6αρι.
Εγώ που έμεινα στο 5άρι, θα πάω στο 6αρι - πόσο μάλλον ένας με 4αρι!


πρεπει αλλα λεφτα δεν θα υπαρχουν οποτε και με 5αρι μετχρισμενο μια χαρα θα ειμαι :P αχ apple

#53   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/03/2014 - 16:16

Θα σου δώσω το δικό μου! :P



#54   mpa3

mpa3

    iPH Addict

  • 690 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Thanoc2129

Δημοσίευση 13/03/2014 - 16:21

Θα σου δώσω το δικό μου! :P

τελεια :P τσπα γ ν κλεισω μην βγαινουμε εκτος θεματος η μπαταρια γ μενα ειναι απογοιτευτικη σε 4αρι μονο αυτο κατα τ αλλα all it's perfect!!

#55   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 13/03/2014 - 16:29

Απορώ με κάποιους που το παίζουν ειδικοί και λένε, λένε, λένε και καταδικάζουν την γνώμη άλλων που λένε πραγματικά πως έχουν τα πράγματα.

 

Αν το κινητό το θέλουν μόνο για να μπαίνουν στο facebook όλα μια χαρά είναι. Για εμένα όμως που δε το θέλω για facebook, ναι με νοιάζει αν κάνει περισσότερη ώρα να ανοίξει η συσκευή ή το mail μου ή ο τηλεφωνικός κατάλογος ή οι εφαρμογές. Nαι εμένα με νοιάζει που θα ανοίγει και 40 με 50 δευτερόλεπτα πιο μετά.

 

Ότι το 7.1 είναι καλύτερο απο το 7, το γράφει και ο πίνακας, αλλά αυτό δε σημαίνει οτι το 7.1 είναι καλύτερο απο το 6.x.x.
Και κολλήματα υπάρχουν και restart γίνονται και η μπαταρία του 4 δεν αντέχει το λογισμικό και τα γραφικά ΔΕΝ είναι όπως θα έπρεπε να είναι και ας σταματήσουν τα περι κουραφέξαλα και άλλες ταμπέλες.

 

Δε γίνεται να συγκρίνουμε το hardware του 4 με το 5 και 5s. Μην τρελαθούμε κιόλας. Δε γίνεται το iOS 7 να τρέχει το ίδιο. Δε θέλει και ειδικές γνώσεις και διατριβές για να γίνει κατανοητό.

 

Το iOS 7 είναι απο τα καλύτερα λειτουργικά αλλά δεν είναι για το 4, όσο και αν το "πρόσεξαν" στην 7.1.

Είναι σα να το τραβάμε απο τα μαλλιά για να αντέξει στο χρόνο..


Τελευταία επεξεργασία από: vmac, 13/03/2014 - 16:32


#56   xristoskouzmidis

xristoskouzmidis

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα

Δημοσίευση 13/03/2014 - 16:49

Απορώ με κάποιους που το παίζουν ειδικοί και λένε, λένε, λένε και καταδικάζουν την γνώμη άλλων που λένε πραγματικά πως έχουν τα πράγματα.

Αν το κινητό το θέλουν μόνο για να μπαίνουν στο facebook όλα μια χαρά είναι. Για εμένα όμως που δε το θέλω για facebook, ναι με νοιάζει αν κάνει περισσότερη ώρα να ανοίξει η συσκευή ή το mail μου ή ο τηλεφωνικός κατάλογος ή οι εφαρμογές. Nαι εμένα με νοιάζει που θα ανοίγει και 40 με 50 δευτερόλεπτα πιο μετά.

Ότι το 7.1 είναι καλύτερο απο το 7, το γράφει και ο πίνακας, αλλά αυτό δε σημαίνει οτι το 7.1 είναι καλύτερο απο το 6.x.x.
Και κολλήματα υπάρχουν και restart γίνονται και η μπαταρία του 4 δεν αντέχει το λογισμικό και τα γραφικά ΔΕΝ είναι όπως θα έπρεπε να είναι και ας σταματήσουν τα περι κουραφέξαλα και άλλες ταμπέλες.

Δε γίνεται να συγκρίνουμε το hardware του 4 με το 5 και 5s. Μην τρελαθούμε κιόλας. Δε γίνεται το iOS 7 να τρέχει το ίδιο. Δε θέλει και ειδικές γνώσεις και διατριβές για να γίνει κατανοητό.

Το iOS 7 είναι απο τα καλύτερα λειτουργικά αλλά δεν είναι για το 4, όσο και αν το "πρόσεξαν" στην 7.1.
Είναι σα να το τραβάμε απο τα μαλλιά για να αντέξει στο χρόνο..

Συμφωνω μαζί σου..Και μακάρι να μην το συνεχίσουν ετσι και με τα επομενα IOS που θα βγαλουν..

#57   mpa3

mpa3

    iPH Addict

  • 690 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Thanoc2129

Δημοσίευση 13/03/2014 - 17:06

Απορώ με κάποιους που το παίζουν ειδικοί και λένε, λένε, λένε και καταδικάζουν την γνώμη άλλων που λένε πραγματικά πως έχουν τα πράγματα.

Αν το κινητό το θέλουν μόνο για να μπαίνουν στο facebook όλα μια χαρά είναι. Για εμένα όμως που δε το θέλω για facebook, ναι με νοιάζει αν κάνει περισσότερη ώρα να ανοίξει η συσκευή ή το mail μου ή ο τηλεφωνικός κατάλογος ή οι εφαρμογές. Nαι εμένα με νοιάζει που θα ανοίγει και 40 με 50 δευτερόλεπτα πιο μετά.

Ότι το 7.1 είναι καλύτερο απο το 7, το γράφει και ο πίνακας, αλλά αυτό δε σημαίνει οτι το 7.1 είναι καλύτερο απο το 6.x.x.
Και κολλήματα υπάρχουν και restart γίνονται και η μπαταρία του 4 δεν αντέχει το λογισμικό και τα γραφικά ΔΕΝ είναι όπως θα έπρεπε να είναι και ας σταματήσουν τα περι κουραφέξαλα και άλλες ταμπέλες.

Δε γίνεται να συγκρίνουμε το hardware του 4 με το 5 και 5s. Μην τρελαθούμε κιόλας. Δε γίνεται το iOS 7 να τρέχει το ίδιο. Δε θέλει και ειδικές γνώσεις και διατριβές για να γίνει κατανοητό.

Το iOS 7 είναι απο τα καλύτερα λειτουργικά αλλά δεν είναι για το 4, όσο και αν το "πρόσεξαν" στην 7.1.
Είναι σα να το τραβάμε απο τα μαλλιά για να αντέξει στο χρόνο..

πρωτα απολα δεν αναφερομουν σε καποιο ατομο και ουτε πηρα τον καθενα προςωπικα για να καταδικασω την αποψη του..γενικα γιαυτα που ακουγονται μιλησα..:P τεσπα εσυ ομως πως καταλαβες οτι αναφερομουν σε εσενα..;vmac..τελος επειδη φανηκε πως μιλουσες σε εμενα καλο θα ηταν για να απανταω στα μυνηματα να τα παραθετεις σε εμενα και οχι ετσι χυμα ,εκτος και αν δεν θες απαντηση..αα και κτι τελευταιο δεν το επαιξα καποιος και αν νμιζεις πως το εκανα ν μου παραθεσεις τα λογια μου που το παιζω μεντορας..επισης δεν μπορεις να ξερεις τι ξερει ή τι εμπειρια εχει ο αλλος πανω σε τετεια θεματα(δεν ειναι μονο το iphonehellas με λιγα λογια για να δειξει την εμπειρια του ο αλλος δεν παραθετω φορουμ αλλα για να μην διαφημισω)

#58   skoupas

skoupas

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/03/2014 - 18:12

Πιο γρήγορο από πριν, η μπαταρία τελειώνει αμέσως όμως. Μου βγάζει ίδιο χρόνο αναμονής και χρήσης. Γιατί άραγε? Θα του κάνω restore μάλλον μήπως στρώσει.



#59   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 13/03/2014 - 18:35

πρωτα απολα δεν αναφερομουν σε καποιο ατομο και ουτε πηρα τον καθενα προςωπικα για να καταδικασω την αποψη του..γενικα γιαυτα που ακουγονται μιλησα..:P τεσπα εσυ ομως πως καταλαβες οτι αναφερομουν σε εσενα..;vmac..τελος επειδη φανηκε πως μιλουσες σε εμενα καλο θα ηταν για να απανταω στα μυνηματα να τα παραθετεις σε εμενα και οχι ετσι χυμα ,εκτος και αν δεν θες απαντηση..αα και κτι τελευταιο δεν το επαιξα καποιος και αν νμιζεις πως το εκανα ν μου παραθεσεις τα λογια μου που το παιζω μεντορας..επισης δεν μπορεις να ξερεις τι ξερει ή τι εμπειρια εχει ο αλλος πανω σε τετεια θεματα(δεν ειναι μονο το iphonehellas με λιγα λογια για να δειξει την εμπειρια του ο αλλος δεν παραθετω φορουμ αλλα για να μην διαφημισω)


Mpa3, τρελένεσαι άδικα. Δεν είσαι ο μόνος εδώ που γράφει κάτι και νιώθει οτι έσωσε το κόσμο με τη γνώση του.
Κι άλλοι πριν απο σένα έκαναν λόγο για "σχολαστικότητα" και θέλουν να περάσουν τη γνώμη τους με εξυπνάδες. Αλλά το θέμα είναι να στηρίζεις αυτά που λες με δικά σου επιχειρήματα και όχι του στυλ "μην ακούτε τι λένε οι άλλοι, κτλ".
Δεν υπονόησα λοιπόν μόνο το δικό σου σχόλιο, αλλά γενικά τι διάβασα, ούτε κατάλαβα οτι το έγραφες για εμένα, οπότε μη τρελένεσαι που δεν σε έκανα quote για να μου απαντήσεις. (!)

Εδώ, σε αυτο το φόρουμ και δεν με νοιάζουν τα άλλα, πρέπει να μάθετε κάποιοι, οτι είμαστε μια παρέα και μιλάμε, χωρις να προσπαθούμε να δείξουμε οτι είμαστε ο ένας πιο έξυπνος απο τον άλλο, ουτε να λογοκρίνουμε τις απόψεις μας.

Για αυτό λοιπόν όλα καλά, ασχολήσου με το ωραίο σου update, ή ακόμα καλύτερα βγες έξω καμια βόλτα!

#60   mpa3

mpa3

    iPH Addict

  • 690 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Thanoc2129

Δημοσίευση 13/03/2014 - 18:59

Mpa3, τρελένεσαι άδικα. Δεν είσαι ο μόνος εδώ που γράφει κάτι και νιώθει οτι έσωσε το κόσμο με τη γνώση του.
Κι άλλοι πριν απο σένα έκαναν λόγο για "σχολαστικότητα" και θέλουν να περάσουν τη γνώμη τους με εξυπνάδες. Αλλά το θέμα είναι να στηρίζεις αυτά που λες με δικά σου επιχειρήματα και όχι του στυλ "μην ακούτε τι λένε οι άλλοι, κτλ".
Δεν υπονόησα λοιπόν μόνο το δικό σου σχόλιο, αλλά γενικά τι διάβασα, ούτε κατάλαβα οτι το έγραφες για εμένα, οπότε μη τρελένεσαι που δεν σε έκανα quote για να μου απαντήσεις. (!)

Εδώ, σε αυτο το φόρουμ και δεν με νοιάζουν τα άλλα, πρέπει να μάθετε κάποιοι, οτι είμαστε μια παρέα και μιλάμε, χωρις να προσπαθούμε να δείξουμε οτι είμαστε ο ένας πιο έξυπνος απο τον άλλο, ουτε να λογοκρίνουμε τις απόψεις μας.

Για αυτό λοιπόν όλα καλά, ασχολήσου με το ωραίο σου update, ή ακόμα καλύτερα βγες έξω καμια βόλτα!


εξω ολη την ημερα την βγαζω μιας και ειμαι αυτοματισμου σαλονικα ρε τρελε..αλλα ας μην συνεχισουμε με τα αστοχα σχολια κ ποστ που παραθετουμε μιας και μπερδευουμε τον κοσμο με τα off topic ελπιζω να το κτλβες..αα και τελος ειπες για επειχηρηματΑ τεκμιριωμενα,ομως την εξυπναδα που λες οτι πουλησα δεν μου την παρεθεσες κ συνεχιζεις να λες...τεσπα μλλν εσυ χρειαζεσαι κμια βολτιτσα..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες