Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Βελτιωμένη η απόδοση του iPhone 4 με το iOS 7.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
169 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   eftihis

eftihis

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 13/03/2014 - 19:33

Απορώ με κάποιους που το παίζουν ειδικοί και λένε, λένε, λένε και καταδικάζουν την γνώμη άλλων που λένε πραγματικά πως έχουν τα πράγματα.

 

Αν το κινητό το θέλουν μόνο για να μπαίνουν στο facebook όλα μια χαρά είναι. Για εμένα όμως που δε το θέλω για facebook, ναι με νοιάζει αν κάνει περισσότερη ώρα να ανοίξει η συσκευή ή το mail μου ή ο τηλεφωνικός κατάλογος ή οι εφαρμογές. Nαι εμένα με νοιάζει που θα ανοίγει και 40 με 50 δευτερόλεπτα πιο μετά.

 

Ότι το 7.1 είναι καλύτερο απο το 7, το γράφει και ο πίνακας, αλλά αυτό δε σημαίνει οτι το 7.1 είναι καλύτερο απο το 6.x.x.
Και κολλήματα υπάρχουν και restart γίνονται και η μπαταρία του 4 δεν αντέχει το λογισμικό και τα γραφικά ΔΕΝ είναι όπως θα έπρεπε να είναι και ας σταματήσουν τα περι κουραφέξαλα και άλλες ταμπέλες.

 

Δε γίνεται να συγκρίνουμε το hardware του 4 με το 5 και 5s. Μην τρελαθούμε κιόλας. Δε γίνεται το iOS 7 να τρέχει το ίδιο. Δε θέλει και ειδικές γνώσεις και διατριβές για να γίνει κατανοητό.

 

Το iOS 7 είναι απο τα καλύτερα λειτουργικά αλλά δεν είναι για το 4, όσο και αν το "πρόσεξαν" στην 7.1.

Είναι σα να το τραβάμε απο τα μαλλιά για να αντέξει στο χρόνο..

Τραβα παρε ενα 5ς και μην ασχολεισαι με το 4αρακι λοιπον.διαλεξε το χρυσο να το βλεπουν απο μακρυα...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 13/03/2014 - 19:55

εξω ολη την ημερα την βγαζω μιας και ειμαι αυτοματισμου σαλονικα ρε τρελε..αλλα ας μην συνεχισουμε με τα αστοχα σχολια κ ποστ που παραθετουμε μιας και μπερδευουμε τον κοσμο με τα off topic ελπιζω να το κτλβες..αα και τελος ειπες για επειχηρηματΑ τεκμιριωμενα,ομως την εξυπναδα που λες οτι πουλησα δεν μου την παρεθεσες κ συνεχιζεις να λες...τεσπα μλλν εσυ χρειαζεσαι κμια βολτιτσα..

 

Τραβα παρε ενα 5ς και μην ασχολεισαι με το 4αρακι λοιπον.διαλεξε το χρυσο να το βλεπουν απο μακρυα...

Μεγαλώστε. Δεν έχω κάτι άλλο να πω.

 

Καλή συνέχεια και καλό σας βράδυ.



#63   mpa3

mpa3

    iPH Addict

  • 690 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Thanoc2129

Δημοσίευση 13/03/2014 - 20:25

Τραβα παρε ενα 5ς και μην ασχολεισαι με το 4αρακι λοιπον.διαλεξε το χρυσο να το βλεπουν απο μακρυα...


χαχαχαχα

#64   mpa3

mpa3

    iPH Addict

  • 690 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Thanoc2129

Δημοσίευση 13/03/2014 - 20:30

Μεγαλώστε. Δεν έχω κάτι άλλο να πω.

Καλή συνέχεια και καλό σας βράδυ.


διαβασε το ποστ σου οσο χρειαζεσαι για να καταλαβεις για τι ηλικια μοιαζεις..κ μετα οταν μιλησεις ορθα κ οριμα πες εμας ανωριμους :P κ επειδη εσυ μπορει να μην εχεις την αισθηση του φορουμ εγω σταματω να παραθετω ανουσια ,αστοχα μυνηματα..

#65   AndreasLoutsa

AndreasLoutsa

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/03/2014 - 21:54

Και στο δικο μου κανενα ιχνος lag λες και εχω παλιοτερο iOS

#66   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 13/03/2014 - 22:13

Bonus για τα 4αρια το jb έστω και tethered, έτσι δεν ειναι;

Πιο γρήγορο από πριν, η μπαταρία τελειώνει αμέσως όμως. Μου βγάζει ίδιο χρόνο αναμονής και χρήσης. Γιατί άραγε? Θα του κάνω restore μάλλον μήπως στρώσει.

Phantom usage λέγεται το πρόβλημα σου, restore+ set up as new χρειάζεσαι.

Τελευταία επεξεργασία από: omilitis1987, 13/03/2014 - 22:15


#67   ddd13

ddd13

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/03/2014 - 22:34

Eπειδή μπορεί ο vmac να πήρε αφορμή και απο το δικό μου post να πει όσα είπε να απαντήσω και εγώ χωρίς τις ειρωνείες που περιλαμβάνονται στo post του.

 

Έγραψα την άποψη μου,επειδή και άλλα παιδιά μπορεί να είναι στο ίδιο δίλημμα να πάνε στην 7.1 η όχι.Την άποψη μου ok?Η αποψή μου λοιπόν είναι οτι για τον μέσο χρήστη μια χαρά τρέχει η έκδοση και οποιοσδήποτε καθυστερήσεις δεν είναι ενοχλητικές.

 

Και εγώ διάβαζα απο πολλούς οτι ακόμα και η 7.1 είναι μεγάλη απογοήτευση για το 4αρι και πήγε να με αποτρέψει να μην την περάσω.Όμως ευτυχώς το έκανα και δεν το μετάνιωσα.Τι να κάνω να βγω να τους κράξω?Και επειδή βλέπω μεγάλη διχογνωμία,πιστεύω εν τέλει οτι είναι λίγο υποκειμενικό το θέμα.Όποιος θέλει ας πράξει όπως νομίζει,εγώ είδα και μερικά βιντεάκια στο youtube να καταλάβω κατα πόσο μειώθηκε η απόκριση και για τα δικά μου δεδομένα ήταν ok.


Τελευταία επεξεργασία από: ddd13, 13/03/2014 - 22:36


#68   mpa3

mpa3

    iPH Addict

  • 690 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Thanoc2129

Δημοσίευση 13/03/2014 - 22:37

Eπειδή μπορεί ο vmac να πήρε αφορμή και απο το δικό μου post να πει όσα είπε να απαντήσω και εγώ χωρίς τις ειρωνείες που περιλαμβάνονται στo post του.

 

Έγραψα την άποψη μου,επειδή και άλλα παιδιά μπορεί να είναι στο ίδιο δίλημμα να πάνε στην 7.1 η όχι.Την άποψη μου ok?Η αποψή μου λοιπόν είναι οτι για τον μέσο χρήστη μια χαρά τρέχει η έκδοση και οποιοσδήποτε καθυστερήσεις δεν είναι ενοχλητικές.

 

Και εγώ διάβαζα απο πολλούς οτι ακόμα και η 7.1 είναι μεγάλη απογοήτευση για το 4αρι και πήγε να με αποτρέψει να μην την περάσω.Όμως ευτυχώς το έκανα και δεν το μετάνιωσα.Τι να κάνω να βγω να τους κράξω?Και επειδή βλέπω μεγάλη διχογνωμία,πιστεύω εν τέλει οτι είναι λίγο υποκειμενικό το θέμα.Όποιος θέλει ας πράξει όπως νομίζει,εγώ είδα και μερικά βιντεάκια στο youtube να καταλάβψ κατα πόσο μειώθηκε η απόκριση και για τα δικά μου δεδομένα ήταν ok.

καλησπερα φιλε..μηπως μπορεις να μου πεις ωρες που κραταει η μπαταρια σου? χρονο αναμονης και χρηση? εχω κολλισει οτι μονο εμενα παει λιγο χαλια η μπαταρια :P



#69   pakos30

pakos30

    iPH Hero

  • 4.037 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/03/2014 - 23:06

Στο iphone4 τO n.center γίνεται να γίνει blur όπως στο 4s?

#70   Kmphotographer

Kmphotographer

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/03/2014 - 23:14

Απορώ με κάποιους που το παίζουν ειδικοί και λένε, λένε, λένε και καταδικάζουν την γνώμη άλλων που λένε πραγματικά πως έχουν τα πράγματα.
 
Αν το κινητό το θέλουν μόνο για να μπαίνουν στο facebook όλα μια χαρά είναι. Για εμένα όμως που δε το θέλω για facebook, ναι με νοιάζει αν κάνει περισσότερη ώρα να ανοίξει η συσκευή ή το mail μου ή ο τηλεφωνικός κατάλογος ή οι εφαρμογές. Nαι εμένα με νοιάζει που θα ανοίγει και 40 με 50 δευτερόλεπτα πιο μετά.
 
Ότι το 7.1 είναι καλύτερο απο το 7, το γράφει και ο πίνακας, αλλά αυτό δε σημαίνει οτι το 7.1 είναι καλύτερο απο το 6.x.x.
Και κολλήματα υπάρχουν και restart γίνονται και η μπαταρία του 4 δεν αντέχει το λογισμικό και τα γραφικά ΔΕΝ είναι όπως θα έπρεπε να είναι και ας σταματήσουν τα περι κουραφέξαλα και άλλες ταμπέλες.
 
Δε γίνεται να συγκρίνουμε το hardware του 4 με το 5 και 5s. Μην τρελαθούμε κιόλας. Δε γίνεται το iOS 7 να τρέχει το ίδιο. Δε θέλει και ειδικές γνώσεις και διατριβές για να γίνει κατανοητό.
 
Το iOS 7 είναι απο τα καλύτερα λειτουργικά αλλά δεν είναι για το 4, όσο και αν το "πρόσεξαν" στην 7.1.
Είναι σα να το τραβάμε απο τα μαλλιά για να αντέξει στο χρόνο..


Να πω εδω με αφορμη αυτο το ποστ οτι ειναι το ακριβως αντιθετο... Το facebook ειναι τοσο βαριά εφαρμογη που νομιζω οτι αυτοι που εχουν το τηλεφωνο μονο για το facebook επρεπε να ειναι οι πρωτοι που θα το αλλαξουν.

Σε μενα το fb εκανε περιπου 30 δευτερολεπτα να ανοιξει και να φορτωσει. Τοσο πολυ τσαντιστικα που εκλεισα τον λογαριασμο μου. Απορω ακομα πως η apple το υποστιριζει στο λειτουργικο της.

#71   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 14/03/2014 - 13:09

Στο iphone4 τO n.center γίνεται να γίνει blur όπως στο 4s?

 

Όχι φίλε μου, δυστυχώς ούτε πιο blur μπορεί να γίνει ούτε πιο transparent.



#72   ddd13

ddd13

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/03/2014 - 15:59

καλησπερα φιλε..μηπως μπορεις να μου πεις ωρες που κραταει η μπαταρια σου? χρονο αναμονης και χρηση? εχω κολλισει οτι μονο εμενα παει λιγο χαλια η μπαταρια :P

 

Είναι το μόνο που φοβόμουνα επειδή μετά απο τόσα χρόνια με το ζόρι μου κράταγε μια μέρα.Δεν έχω ακόμα άποψη γιατί δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα φυσιολογικά όλο ψαχούλευα το ios κτλ.Έχω ακολουθήσει και κάτι guides για να μειώσω όσο γίνεται αυτά που τρώνε την μπαταρία,θα δείξει.

 

Βtw το ios7 πως σου τρέχει?Εγώ έχω πάθει πλάκα μου τρέχει σχεδόν το ίδιο όσο το 6.1.3.Δεν το περίμενα,ελάχιστες διαφορές..



#73   Paolokom

Paolokom

    iPH Addict

  • 632 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/03/2014 - 16:04

Είναι το μόνο που φοβόμουνα επειδή μετά απο τόσα χρόνια με το ζόρι μου κράταγε μια μέρα.Δεν έχω ακόμα άποψη γιατί δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα φυσιολογικά όλο ψαχούλευα το ios κτλ.Έχω ακολουθήσει και κάτι guides για να μειώσω όσο γίνεται αυτά που τρώνε την μπαταρία,θα δείξει.

 

Βtw το ios7 πως σου τρέχει?Εγώ έχω πάθει πλάκα μου τρέχει σχεδόν το ίδιο όσο το 6.1.3.Δεν το περίμενα,ελάχιστες διαφορές..

μου φαινεται υπερβαλεις λιγο... ναι μεν καλυτερο απο 7,0,6 αλλα 6,1,3 δεν θα γινει ποτε!!



#74   skamanakos

skamanakos

    iPH Member

  • 278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/03/2014 - 16:27

Εχω βαλει την 7.1 σε 4 μια χαρα δειχνει εκτος απο το ποκερ που με πεταει εξω.Το ιδιο και σε 4 φιλου με 7.1

Δεν ξερω τι φταιει ουτε αν ειναι απο την 7.1 :(



#75   mpa3

mpa3

    iPH Addict

  • 690 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Thanoc2129

Δημοσίευση 14/03/2014 - 16:28

Είναι το μόνο που φοβόμουνα επειδή μετά απο τόσα χρόνια με το ζόρι μου κράταγε μια μέρα.Δεν έχω ακόμα άποψη γιατί δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα φυσιολογικά όλο ψαχούλευα το ios κτλ.Έχω ακολουθήσει και κάτι guides για να μειώσω όσο γίνεται αυτά που τρώνε την μπαταρία,θα δείξει.

Βtw το ios7 πως σου τρέχει?Εγώ έχω πάθει πλάκα μου τρέχει σχεδόν το ίδιο όσο το 6.1.3.Δεν το περίμενα,ελάχιστες διαφορές..


πολυ χαλια σε θεμα αποκρισης με την 7.0 που ειχα παλια εχω το 4αρι γιαυτο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες