Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

iPhone 5C με χωρητικότητα στα 8GB: Διαθέσιμο από σήμερα. Γιατί να ΜΗΝ το αποκτήσεις.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
106 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   ichbin

ichbin

    iPH Enthousiast

  • 398 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 27/04/2014 - 00:23

iphone 5c 8gb???? και στα 569 ευρω???θα παει ΑΠΑΤΟ!!!! απλα...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 27/04/2014 - 02:39

Το αφεντικό τρελάθηκε λεμε και ξεπουλάει..!!

 

Χαχαχα,...γελανε και οι πέτρες με την ανισορροπία που τους δέρνει εκεί στο Κουπερτινο.

 

569€ για πλαστικό τηλ. 8gb, με στιλάκι από προηγούμενο μοντέλο της (μην πω προ-προ-προ-προηγούμενο), και OS  κοπι παστ σχεδόν εδώ και 7 χρόνια τώρα!!

 

Αλλα εντάξει, για την φανέλα το παλεύουν...τους καταλαβαίνω.

 

Σου λέει μην φύγουμε με μηδέν! ;-)


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 27/04/2014 - 02:48

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#93   biller

biller

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2014 - 12:26

538€ έχει το 5S στα 16Gb αυτή την στιγμή στο Skroutz , καινούργιο , σφραγισμένο με την εγγύηση του κανονικά. Από που προκύπτει το 5c στα 569€

#94   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 27/04/2014 - 15:11

Δε σε τρελάνει κανείς
Η μια ειναι τιμή αλυσίδας και η άλλη τιμή Σκρουτζ
Ποτέ θα σταματήσουμε να συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα
Η σύγκριση ειναι 569 με 739
Άσχετα βέβαια ότι όλοι πρέπει να γιορτάζουν από Σκρουτζ

φιλε μου εφοσον τα λεφτα βγαινουν απο την ιδια τσεπη, προφανως και συγκρινω ομοια πραγματα.

οταν η εγγυηση με καλυπτει κανονικα απο οπου και να το παρω, προφανως και συγκρινω ομοια πραγματα.

οταν μιλαμε για τετοιες χαοτικες διαφορες, οφειλουμε να ενημερωσουμε οποιον διαβαζει το εν λογω νημα, οτι δεν αξιζει η συγκεκριμενη τιμη, οτι ειναι μεγαλη απατη.

η apple ή οποιος την τρεχει στην ελλαδα προφανως γνωριζει αυτη την κατασταση, αλλα εκμεταλλευεται την παραπληροφορηση και την αγνοια του περισσοτερου κοσμου, και τον εκμεταλλευεται στο επακρο.

οκ, εσυ εισαι με το μερος των μεγαλων αλυσιδων, οπως προκυπτει απο τα λεγομενα σου, αλλα αυτο δεν σημαινει πως δεν θα βρειει καποιος που θα εκτιμησει αυτο που λεμε πολλοι εδω, οτι η τιμη ειναι τραγικα υψηλη.

αυτα, φιλικα


legit


#95   Bayern1993

Bayern1993

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/04/2014 - 16:53

Καλησπερα!!Το κινητο πιστευω οτι θα εχει καποιες πωλησης σε αυτους που δεν ασχολουνται με την τεχνολογια και στον τομεα αυτο,η δεν θα ξερει οτι με παρα πολυ λιγα λεφτα συμπληρωμα θα επερνε τα 16GB,και απλα να λεει οτι εχει μηλο κινητο.

#96   nik94

nik94

    iPH Enthousiast

  • 444 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:nikkour

Δημοσίευση 27/04/2014 - 17:55

ειναι αν κατάλαβα καλά σαν το 4s που το βγήκε σε  8gb και μάλιστα νύχτα κατέβασαν και την ram και κολλάει;!

για πέταμα το 5c. Για κανα 15 χρονο να λεει οτι εχει iphone προορίζεται και αν :Ρ



#97   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 27/04/2014 - 22:14

538€ έχει το 5S στα 16Gb αυτή την στιγμή στο Skroutz , καινούργιο , σφραγισμένο με την εγγύηση του κανονικά. Από που προκύπτει το 5c στα 569€

 

Από το ποστ #62, σελίδα 5.

 

Τώρα αν η ερώτηση ήταν φιλοσοφική, το ίδιο αναρωτιόμαστε και εμείς εδώ μέσα. ;-)


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 27/04/2014 - 22:21

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#98   Querd

Querd

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2014 - 00:30

Νομίζω φίλοι μου ότι είστε εκτός τόπου και χρόνου.

1.Η τιμές των android που ούτε κατά διάνυα κοντεύουν σε ταχύτητα και γραφικά το iphone είναι από 600 ευρώ και άνω...

2.Στο apple store όλα μα όλα τα προγράμματα και παιχνίδια είναι συμβατά με όλες.. μα με όλες της συσκευές που κυκλοφόρησαν από το 2006 μέχρι και σήμερα και ακόμη υποστηρίζονται με αναβαθμίσεις ενώ το Google play έχει συμβατότητα με της συσκευές γύρο στα 30 της εκατό των προγραμμάτων που διαφημίζει για κάθε συσκευή και κοροϊδεύει τους πελάτες της.

3.Όλες οι android συσκευές  είναι για γέλια αν συγκρίνεις τιμή αγοράς η μεταπώλησης  λόγο του φτηνού υλικού κατασκευής .

4.η Google έχει καταντήσει το android ένα γέλιο λειτουργικό χωρίς αναβαθμίσεις  και υποστήριξη όπως για παράδειγμα το νέο αντίγραφο του Samsung S4 εννοώ το copy-paste  S5 που έχει σοβαρό πρόβλημα με την κάμερα και άφησε ξεκρέμαστους τα πλουσιόπαιδα που έτρεξαν να το αγοράσουν.

730 euro για ένα πλαστικό κινητό που σε 6 μήνες θα πωλείτε στα 450 η 400 και αρχές του 2015 300 ευρώ..

5.Πληροφοριακά για τους μη κατέχοντας το θέμα στο ios όλα τα προγράμματα της apple για ios που είναι βασισμένο στο καθαρό Linux είναι τόσο μικρά σε bites ,που ο χώρος 16 mbites είναι υπέρ ικανοποιητικός .

όσο για το δικό μου τι iphone 5s 16 gb έχει εγκατεστημένα περίπου γύρο στα 130 apps .

6.οι Συσκευές apple έχουν την δυνατότητα να μεταφέρουν όλες της φωτογραφίες  και βίντεο στο cloud και όταν σβηστούν από την συσκευή εξακολουθούν να βρίσκονται στο cloud ...

Να γιατί είναι φτηνότερες από ένα 8 πύρινο slow motion android..

 

1 τσέκαρε OnePlus one, τιμή και specs

2 δεν θα είναι μισος χρόνος που η apple [επιτέλους] έδωσε την δυνατότητα να μπορούν οι χρηστες να κατεβάζουν εφαρμογές από το appstore σε παλαιότερη έκδοση η οποια είναι συμβατή με την συσκευή και το ιός version σου.

3.htc one M7 / M8 -> δεν έχει καλά spec? δεν έχει καλή ποιότητα κατασκευής?

  Nexus 5 -> με 280 euro κοίτα μονο τι αγοράζεις.

  OnePlus one -> ασχολίαστο..

και το πιο σημαντικό? οι συσκευές των android πλέον δεν παλιώνουν εύκολα. τι θέλω να πω? Κανεις flash ενα ROM GPE [stock android], k έλα πες μου slow motion android Ο,τι δεν σαρέσει η σαρέσει έχεις την δυνατότητα να το αλλάξεις, και χωρίς να χάσεις την εγγύηση σου..

η apple σου επιβάλει να κανεις update το iDevice σου γιατί αλλιώς δεν θα έχεις updated τις περισσότερες εφαρμογές, οι οποιες για να μην γελιόμαστε δεν χρειάζονται καν το υπόβαθρο του συγκεκριμένου version του iOS.. [πχ βλέπε μετάβαση από iOS 5 σε iOS6] πόσες εφαρμογές απαιτούσαν iOS6 ΧΩΡΙΣ λόγο? το shazam ας πούμε δούλευε τέλεια σε ιOS 5. δεν νομίζω να ήταν απαραίτητο το upgrade σε ιOS 6 για να έχεις shazam. και όλα αυτά για να κάνει στο τέλος ένα power point και να πει: "κοίτα, το 75% των χρηστών μας είναι updated και επιλεγουν το τελευταίο ιOS".

Facetime: γιατί πλέον δεν θα μπορείς να κανεις κλήσεις στο facetime αν έχει κάτω από ιός 6............?..

Τέλος θέλω απλά να πω ότι είμαι χρηστης iPhone από το iPhone 1στ gen. τα android τότε δεν υπήρχαν καν στον χάρτη. τώρα όμως αποτελούν μια 2 λύση με εναλλασσόμενα γούστα και πορτοφόλια μεταξύ των καταναλωτών.



#99   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 28/04/2014 - 07:58

Νομίζω φίλοι μου ότι είστε εκτός τόπου και χρόνου.

1.Η τιμές των android που ούτε κατά διάνυα κοντεύουν σε ταχύτητα και γραφικά το iphone είναι από 600 ευρώ και άνω...

2.Στο apple store όλα μα όλα τα προγράμματα και παιχνίδια είναι συμβατά με όλες.. μα με όλες της συσκευές που κυκλοφόρησαν από το 2006 μέχρι και σήμερα και ακόμη υποστηρίζονται με αναβαθμίσεις ενώ το Google play έχει συμβατότητα με της συσκευές γύρο στα 30 της εκατό των προγραμμάτων που διαφημίζει για κάθε συσκευή και κοροϊδεύει τους πελάτες της.

3.Όλες οι android συσκευές  είναι για γέλια αν συγκρίνεις τιμή αγοράς η μεταπώλησης  λόγο του φτηνού υλικού κατασκευής .

4.η Google έχει καταντήσει το android ένα γέλιο λειτουργικό χωρίς αναβαθμίσεις  και υποστήριξη όπως για παράδειγμα το νέο αντίγραφο του Samsung S4 εννοώ το copy-paste  S5 που έχει σοβαρό πρόβλημα με την κάμερα και άφησε ξεκρέμαστους τα πλουσιόπαιδα που έτρεξαν να το αγοράσουν.

730 euro για ένα πλαστικό κινητό που σε 6 μήνες θα πωλείτε στα 450 η 400 και αρχές του 2015 300 ευρώ..

5.Πληροφοριακά για τους μη κατέχοντας το θέμα στο ios όλα τα προγράμματα της apple για ios που είναι βασισμένο στο καθαρό Linux είναι τόσο μικρά σε bites ,που ο χώρος 16 mbites είναι υπέρ ικανοποιητικός .

όσο για το δικό μου τι iphone 5s 16 gb έχει εγκατεστημένα περίπου γύρο στα 130 apps .

6.οι Συσκευές apple έχουν την δυνατότητα να μεταφέρουν όλες της φωτογραφίες  και βίντεο στο cloud και όταν σβηστούν από την συσκευή εξακολουθούν να βρίσκονται στο cloud ...

Να γιατί είναι φτηνότερες από ένα 8 πύρινο slow motion android..

Ήθελα να ψάξω τον ορισμό του fanboy στο urban dictionary αλλά τελικά τον βρήκα στο iPhoneHellas. Τέλεια, δε θα ψάχνω κιόλας!

Θα ήθελα να σχολιάσω και τα 6 σου αστεία επιχειρήματα αλλά το έχω επιχειρήσει πολλές φορές και είναι κουραστικό και ανούσιο. Αν έχεις κανένα 3GS ξέρω 'γω δοκίμασε να κατεβάσεις κανένα από τα (πολλά προφανώς για 16GB αφού φτάνουν μέχρι και για μπουγάδα) παιχνιδάκια που έχεις στο 5S σου και πες μου αν υπάρχει ΟΝΤΩΣ η συμβατότητα με όλες τις συσκευές που υποστηρίζεις. Όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής προτείνω να αγοράσεις ένα 5C και να το κρατήσεις για 5 μήνες και αν αντέξεις πιο πολύ θα σου δώσω και 100 ευρώ. Για το σύννεφο ασχολίαστο... Ωιμέ εμείς οι άτυχοι χρήστες Android που έχουμε ΜΟΝΟ 200 εναλλακτικές για cloud backup!!



#100   MixalhsHe

MixalhsHe

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Playstation 4

Δημοσίευση 28/04/2014 - 08:38

πλακα μας κανουν......



#101   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 28/04/2014 - 08:54

Νομίζω φίλοι μου ότι είστε εκτός τόπου και χρόνου.

1.Η τιμές των android που ούτε κατά διάνυα κοντεύουν σε ταχύτητα και γραφικά το iphone είναι από 600 ευρώ και άνω...

2.Στο apple store όλα μα όλα τα προγράμματα και παιχνίδια είναι συμβατά με όλες.. μα με όλες της συσκευές που κυκλοφόρησαν από το 2006 μέχρι και σήμερα και ακόμη υποστηρίζονται με αναβαθμίσεις ενώ το Google play έχει συμβατότητα με της συσκευές γύρο στα 30 της εκατό των προγραμμάτων που διαφημίζει για κάθε συσκευή και κοροϊδεύει τους πελάτες της.

3.Όλες οι android συσκευές  είναι για γέλια αν συγκρίνεις τιμή αγοράς η μεταπώλησης  λόγο του φτηνού υλικού κατασκευής .

4.η Google έχει καταντήσει το android ένα γέλιο λειτουργικό χωρίς αναβαθμίσεις  και υποστήριξη όπως για παράδειγμα το νέο αντίγραφο του Samsung S4 εννοώ το copy-paste  S5 που έχει σοβαρό πρόβλημα με την κάμερα και άφησε ξεκρέμαστους τα πλουσιόπαιδα που έτρεξαν να το αγοράσουν.

730 euro για ένα πλαστικό κινητό που σε 6 μήνες θα πωλείτε στα 450 η 400 και αρχές του 2015 300 ευρώ..

5.Πληροφοριακά για τους μη κατέχοντας το θέμα στο ios όλα τα προγράμματα της apple για ios που είναι βασισμένο στο καθαρό Linux είναι τόσο μικρά σε bites ,που ο χώρος 16 mbites είναι υπέρ ικανοποιητικός .

όσο για το δικό μου τι iphone 5s 16 gb έχει εγκατεστημένα περίπου γύρο στα 130 apps .

6.οι Συσκευές apple έχουν την δυνατότητα να μεταφέρουν όλες της φωτογραφίες  και βίντεο στο cloud και όταν σβηστούν από την συσκευή εξακολουθούν να βρίσκονται στο cloud ...

Να γιατί είναι φτηνότερες από ένα 8 πύρινο slow motion android..

Τα προγραμματα Linux ειναι μικρα σε δαγκωματιες και 16 μεγαδαγκωματιες ειναι υπεραρκετες !!! Να κατι που δεν ήξερα !!



#102   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 28/04/2014 - 09:21

Χάχα...ορεξάτος μπήκες σήμερα. :rolleyes:

 

Που σε χάσαμε εσένα βρε παλιόπαιδο;; 

 

Είδες δαγκωματιές>bites και μπήκες ε...μην χάσεις! ;-)

 

 

 

 

 

 

υ.γ. όσο για το σχόλιο του φίλου μας @syadidas, έχω να πω μόνο ένα. ''Πολλά τα λεφτά Άρη''... ;-)


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 28/04/2014 - 09:28

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#103   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 28/04/2014 - 09:42

Χάχα...ορεξάτος μπήκες σήμερα. :rolleyes:

 

Που σε χάσαμε εσένα βρε παλιόπαιδο;; 

 

Είδες δαγκωματιές>bites και μπήκες ε...μην χάσεις! ;-)

 

 

 

 

 

 

υ.γ. όσο για το σχόλιο του φίλου μας @syadidas, έχω να πω μόνο ένα. ''Πολλά τα λεφτά Άρη''... ;-)

Ο συνδυασμός άγνοιας και ταυτοχρονου υφους παντογνώστη (και λεγοντας αγνοια δεν αναφερομαι στα bites που θα μπορσουσε στο κατω-κατω να ειναι και typo αν και εγινε κατ'επαναληψη) ειναι κατι που με ιντριγκάρει και δεν μπορω να αντισταθώ  ;)



#104   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 28/04/2014 - 18:09

σε μερικα συμφωνω και σε αλλα οχι απο οσα ακουγονται εδω μεσα ενταξει android επειδη ακουσα για rom κτλ και ξερω λιγα πραγματακια πρωτο λαθως τον android συσκευων που ολες η συσκευες δεν μπορουν να παρουν το τελευταιο android και σε αναγκαζουν να παρεις το τελευταιο android μοντελο!!!!σαν δευτερο μου τηλεφωνο εχω μεινει με το παλιο αλλα πολυ αγαπημενο samsung galaxy s i9000 routarismeno με android 4.2.2 επανω σβημενα πολλα πραγματα απο επανω και το τηλεφωνο πεταει ουτε διπυρινο ουτε τετραπυρινο κι ομως απλα πεταει ολα τα υπολοιπα μοντελα δεν μου προσφερουν τιποτα ουτε το s2 s3 s4 και τωρα το s5!!!απλα τα android παρα πολλα bugs ενταξει δεχομαι οτι καποια τηλεφωνα λογο ανοιχτου κωδικα μπορεις να κανεις καποια πραγματα τα οποια δεν μπορει μια ios συσκευη ομως υπαρχει και το αναποδο δεν μπορουν η android συσκευες να κανουν οσα ενα apple τηλεφωνο!!!για μια android συσκευη λιγα πραγματα να ξερεις μπορεις να εχεις την τελευταια εκδοση λογισμικου επανω και να μην χρειαζεται για καποιο μεγαλο χρονικο διαστημα να αλλαξεις συσκευη!!!παμε τωρα στην apple πολυ καλο λειτουργικο δεν εχει bugs τουλαχιστον σε εμενα η εταιρεια δινει ενημερωσεις και σε συσκευες δυο και τριων χρονων η ι δια η εταιρεια χωρις να πρεπει να routareis επειδη εχω γραψει υπερβολικα παρα πολλα οποιοσδηποτε θελει μπορει να με ρωτησει να συζητησουμε οτι θελει
Rafael Nadal

#105   iefstratios

iefstratios

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 28/04/2014 - 23:54

Από τα μούτρα τον πήρατε τον άνθρωπο, το πρώτο του ποστ ήτανε.....
Πάντως αυτό που αναφέρει σχετικά με τις πωλήσεις του 5C, ότι δηλαδή πούλησε πιο πολύ από το Galaxy4 και το g2 μαζί, είναι γεγονός.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες