Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Εσωτερικά έγγραφα της Apple αποκαλύπτουν πως το iPhone βρίσκεται σε κρίση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
49 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/04/2014 - 19:26

οι πωλησεις παντα ρεκορ ειναι, εδω βλεπουμε οτι γενικα ο κοσμος θελει μεγαλυτερη οθονη... (εγω προσωπηκα οχι)

φίλε δοκίμασε να πουλήσεις ενός μηνός 5c και τα λέμε για τις πωλήσεις. Εγώ δε θέλω iPhone με 5,5 οθόνη, αν ήθελα μεγάλη οθόνη θα έπαιρνα android, το iPhone πουλά γιατί είναι διαφορετικό από τα άλλα και έχει ποιότητα κατασκευής. Αν πασάρουν τηλέφωνο με γκουμούτσα οθόνη χαιρετώ αλλά πάω για android ποιο πολλά προσφέρουν και σε καλύτερη τιμή...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 08/04/2014 - 19:26

Έχεις δει τι μοντέλα έβγαλε φέτος η ... BMW;

ασχετο μην συγκρινεις με ferrari........... αστο!


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#18   nik198x

nik198x

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 08/04/2014 - 19:35

ασχετο μην συγκρινεις με ferrari........... αστο!

Απλώς απάντησα με χιούμορ στις ήδη αστείες συγκρίσεις iPhone με Ferrari... :D  



#19   superkotera

superkotera

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 08/04/2014 - 20:52

αυτό που η apple πασάρει ποιότητα κατασκευής έχει πολύ πλάκα... στοιχίζει όντως 700 ευρώ το  κινητό!!!!!!!!!  :P  :P  :P  :P  

πάτε καλά εδώ μέσα? παραδεχτείτε ότι μας δουλεύουν κανονικότατα ....



#20   NickJ

NickJ

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 08/04/2014 - 20:55

αυτό που η apple πασάρει ποιότητα κατασκευής έχει πολύ πλάκα... στοιχίζει όντως 700 ευρώ το  κινητό!!!!!!!!!  :P  :P  :P  :P

πάτε καλά εδώ μέσα? παραδεχτείτε ότι μας δουλεύουν κανονικότατα ....

Γιατί ρε παιδιά, τι έχει το τηλεφωνάκι;



#21   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 08/04/2014 - 21:39

Έχεις δει τι μοντέλα έβγαλε φέτος η ... BMW;

Θέλω μια Ferrari με χαμηλότερη τιμή και μεγαλύτερο αποθηκευτικό χώρο για να βάζω τα ψώνια του supermarket και τα καρεκλάκια για την παραλία, αλλα δεν βγάζουνε τιποτα για μας. Αυτά κάνουν οι Ιταλοί και θα δούνε τι θα πάθουν που δεν ακούν την αγορά.

Υπάρχει εάν ενδειαφέρεσαι η Ferrari FF. Απλά ένα γρήγορο τετραθέσιο σπορ αυτοκίνητο με σούπερ χαρακτηριστικά. Από τιμή σίγουρα πανάκριβο. Οι Ιταλοί άκουσαν τουλάχιστον κάποιους από την αγορά☺☺☺
http://m.leftlanenew...ing/ferrari/ff/

Τελευταία επεξεργασία από: AvgoustisP, 08/04/2014 - 21:43


#22   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 08/04/2014 - 23:09

Θέλω μια Ferrari με χαμηλότερη τιμή και μεγαλύτερο αποθηκευτικό χώρο για να βάζω τα ψώνια του supermarket και τα καρεκλάκια για την παραλία, αλλα δεν βγάζουνε τιποτα για μας. Αυτά κάνουν οι Ιταλοί και θα δούνε τι θα πάθουν που δεν ακούν την αγορά.

Είναι πολύ άκυρο το παράδειγμά σου. Η διαφορά του iPhone από τα υπόλοιπα καλά Smartphones της αγοράς, ιδιαίτερα όσο αφορά το hardware, δεν υφίσταται πλέον, το αντίθετο μάλιστα τα (καλά) smartphones του ανταγωνισμού έχουν συνήθως από λίγο έως αρκετά ανώτερο hardware. Επιπλέον, αν το θέλεις και "αυτοκινητιστικά", η Ferrari κάποτε είχε τεράστια διαφορά από τον ανταγωνισμό της, πλέον, ιδιαίτερα στην Formula 1, μπορείς να δεις τι γίνεται και ποιοι κερδίζουν τους αγώνες, πάντως όχι πια τόσο η Ferrari.... Κάτι που σημαίνει ότι πρέπει να προσπαθείς να βελτιώνεσαι συνεχώς για να παραμείνεις 1ος και να μην επαναπαύεσαι στις "δάφνες" σου.

Τέλος, ακόμη και όσο αφορά το software, μιλάμε για το λειτουργικό του smartphone, το Android έχει κάνει άλματα βελτίωσης. Προσωπικά εξακολουθώ να προτιμώ σαν πιο εύχρηστο το iOS, αλλά και το Android είναι εξαιρετικό, ιδιαίτερα αν έχεις κάποια εμπειρία, σκαμπάζεις λίγο από τεχνολογία και δεν είσαι κανένα κοριτσάκι που δεν ξέρει τι του γίνεται οπότε χρειάζεται το πιο ευκολονόητο iOS, τότε με το Android μπορείς σχετικά εύκολα να κάνεις τα πάντα που κάνεις και με το iOS. Για να μην αναφέρω πάλι το ηλίθ.ο πρόβλημα του iOS με τα 4G κινητά (5, 5c, 5s), που όταν απενεργοποιείς το 4G (ακόμη και με τα Data στο OFF) στο background εξακολουθεί το τηλέφωνο να ψάχνει για 3G σήμα, με τα γνωστά προβλήματα με το σήμα σε περιοχές που δεν υπάρχει καλή 3G κάλυψη και που έχω αναφέρει πολλάκις εδώ μέσα. Το έχω αναφέρει στην Apple και με feedback και με online chat και.. με έχουν "συνδέσει με Κάϊρο". Και δεν είναι μόνο το σοβαρότατο θέμα με το σήμα αλλά και η άσκοπη κατανάλωση μπαταρίας του iPhone που ψάχνει για σήμα 3G, ενώ εγώ μπορεί να θέλω να σώσω μπαταρία για να μιλάω μόνο όσο γίνεται περισσότερο. Τέτοιο θέμα δεν υπάρχει στις Android 4G συσκευές, εγγυημένα, όταν θέλεις μόνο GSM υπάρχει αυτή ακριβώς η ρύθμιση στο λειτουργικό.

Καιρός λοιπόν να αρχίζει να ακούει η Apple τους πελάτες της και για θέματα hardware και για θέματα software, αλλιώς η πορεία θα εξακολουθήσει να είναι φθίνουσα....


Τελευταία επεξεργασία από: Kostas75, 08/04/2014 - 23:14


#23   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 08/04/2014 - 23:12

φίλε δοκίμασε να πουλήσεις ενός μηνός 5c και τα λέμε για τις πωλήσεις. Εγώ δε θέλω iPhone με 5,5 οθόνη, αν ήθελα μεγάλη οθόνη θα έπαιρνα android, το iPhone πουλά γιατί είναι διαφορετικό από τα άλλα και έχει ποιότητα κατασκευής. Αν πασάρουν τηλέφωνο με γκουμούτσα οθόνη χαιρετώ αλλά πάω για android ποιο πολλά προσφέρουν και σε καλύτερη τιμή...

Συμφωνώ ότι οι 5,5" είναι λίγο υπερβολικές, όχι ότι είναι κακό, αλλά όντως ξεφεύγει λίγο.. Πάντως οι 4,7" δεν με χαλάνε καθόλου εμένα προσωπικά! :)



#24   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 08/04/2014 - 23:29

Αν δεν βγάλει ένα τουλάχιστον 4,7'' θα το φυσάν και δεν θα κρυώνει εκεί μεσα στο Κουπερτινο. 

 

Και δεν παν να πουλήσουν και 2εκτ με το άνοιγμα. Μόλις πάψουν οι ζητωκραυγές και τα χειροκροτήματα, και πέσει η αυλαία, (απολογ. τριμήνου, και προτεινόμενος στόχος) εκεί θα πέσει το μαύρο κλάμα.

Και όταν θα δει τι έχουν βγάλει εντωμεταξύ HTC, NOKIA SAMSUNG SONY Nexus 5 etc, εκεί να δεις γλέντια! 

 

Ξυπνα Αππλ πριν γίνεις και πάλι η λουξατη μάρκα για τους λίγους. Ρίξε τιμές, και δώσε αυτό που ζητάει ο καταναλωτής, και προστάζει ο ανταγωνισμός, γιατί αλλιώς πάλι μεταξύ μας θα μείνουμε! ;-)


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#25   rtifosi

rtifosi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:PS3

Δημοσίευση 09/04/2014 - 00:11

Είναι πολύ άκυρο το παράδειγμά σου. Η διαφορά του iPhone από τα υπόλοιπα καλά Smartphones της αγοράς, ιδιαίτερα όσο αφορά το hardware, δεν υφίσταται πλέον, το αντίθετο μάλιστα τα (καλά) smartphones του ανταγωνισμού έχουν συνήθως από λίγο έως αρκετά ανώτερο hardware. Επιπλέον, αν το θέλεις και "αυτοκινητιστικά", η Ferrari κάποτε είχε τεράστια διαφορά από τον ανταγωνισμό της, πλέον, ιδιαίτερα στην Formula 1, μπορείς να δεις τι γίνεται και ποιοι κερδίζουν τους αγώνες, πάντως όχι πια τόσο η Ferrari.... Κάτι που σημαίνει ότι πρέπει να προσπαθείς να βελτιώνεσαι συνεχώς για να παραμείνεις 1ος και να μην επαναπαύεσαι στις "δάφνες" σου.

Τέλος, ακόμη και όσο αφορά το software, μιλάμε για το λειτουργικό του smartphone, το Android έχει κάνει άλματα βελτίωσης. Προσωπικά εξακολουθώ να προτιμώ σαν πιο εύχρηστο το iOS, αλλά και το Android είναι εξαιρετικό, ιδιαίτερα αν έχεις κάποια εμπειρία, σκαμπάζεις λίγο από τεχνολογία και δεν είσαι κανένα κοριτσάκι που δεν ξέρει τι του γίνεται οπότε χρειάζεται το πιο ευκολονόητο iOS, τότε με το Android μπορείς σχετικά εύκολα να κάνεις τα πάντα που κάνεις και με το iOS. Για να μην αναφέρω πάλι το ηλίθ.ο πρόβλημα του iOS με τα 4G κινητά (5, 5c, 5s), που όταν απενεργοποιείς το 4G (ακόμη και με τα Data στο OFF) στο background εξακολουθεί το τηλέφωνο να ψάχνει για 3G σήμα, με τα γνωστά προβλήματα με το σήμα σε περιοχές που δεν υπάρχει καλή 3G κάλυψη και που έχω αναφέρει πολλάκις εδώ μέσα. Το έχω αναφέρει στην Apple και με feedback και με online chat και.. με έχουν "συνδέσει με Κάϊρο". Και δεν είναι μόνο το σοβαρότατο θέμα με το σήμα αλλά και η άσκοπη κατανάλωση μπαταρίας του iPhone που ψάχνει για σήμα 3G, ενώ εγώ μπορεί να θέλω να σώσω μπαταρία για να μιλάω μόνο όσο γίνεται περισσότερο. Τέτοιο θέμα δεν υπάρχει στις Android 4G συσκευές, εγγυημένα, όταν θέλεις μόνο GSM υπάρχει αυτή ακριβώς η ρύθμιση στο λειτουργικό.

Καιρός λοιπόν να αρχίζει να ακούει η Apple τους πελάτες της και για θέματα hardware και για θέματα software, αλλιώς η πορεία θα εξακολουθήσει να είναι φθίνουσα....

Απολυτως σωστος. Το feedback ειναι για να ακουνε τη γνωμη των χρηστων. Ωρες ωρες ειναι σαν να μας εχουν γραμμενους και να ακολουθουν μονο τη δικια τους αντζεντα, λες και το προιον τους δεν το βγαζουν για το κοσμο, αλλα για το γμτ τους.
Ποσες φορες εχω διαβασει/ακουσει για 3g και locations services button στο "γρηγορο" menu. Βγηκε η 7.1 παλι τιποτα. Και αλλα πολλα. Δεν μας ακουνε, αυτο ειναι το θεμα....



#26   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 09/04/2014 - 01:22

Ακόμα και αν η Apple ελευθέρωνε αύριο εντελώς το λειτουργικό και έδινε η ίδια τα jailbreak, πάλι θα υπήρχε γκρίνια για κάτι άλλο.

 

Ναι, λείπουν πράγματα.

 

Ο καθένας μάλιστα μπορεί να θεωρεί ότι για τις ανάγκες του λείπει κάτι διαφορετικό.

 

ΤΟ θέμα είναι η εταιρεία να βρει τη χρυσή τομή του τι πρέπει να δώσει και ποιά είναι τα βήματα που πρέπει να κάνει.



#27   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 09/04/2014 - 01:56

ΤΟ θέμα είναι η εταιρεία να βρει τη χρυσή τομή του τι πρέπει να δώσει και ποιά είναι τα βήματα που πρέπει να κάνει.


Νομίζω ότι εδώ και 3 χρόνια ψάχνει τη "χρυσή τομή" και δεν τη βρίσκει.... Ας ελπίσουμε ότι φέτος θα αλλάξει κάτι όσον αφορά το Hardware γιατί το Software θα παραμείνει πάλι ίδιο....

#28   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 09/04/2014 - 02:28

Από την στιγμή που βγάζουν τρέλα δις την έχουν βρει την χρυσή τομή
Μέχρι στιγμής 9/10 έχουν iPhone επειδή είναι apple δλδ κύρος λεφτά στιλ και και
Προσωπικά του χρόνου θα πάω σε lg g3 διότι βαρέθηκα αυτήν την πολιτική της apple

Τελευταία επεξεργασία από: dominator, 09/04/2014 - 02:29


#29   carculas

carculas

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/04/2014 - 08:09

Αν δε βγάλουν κάτι καλό φέτος θα μείνω για πολύ καιρό ακόμα με το 5αρι μου.Μια χαρά τηλέφωνο ειναι, μην ειμαστε καταναλωτές συνεχώς.Οι 4.7 ιντζες ειναι το λιγοτερο που θα ειμαι ευχαριστημένος, χωρις να μας το πουλάνε ομως 900 ευρώ.αλλιώς s4 και αυτό μεταχειρισμένο.



#30   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2014 - 08:16

Καλο το ψαρεμα αντιδρασεων με την "διαρροη"...

Ενα παγκοσμιο τσαμπα feedback για το πως βλεπει ο κοσμος τις παραπανω ιντσες απο οσο "φτανει ο αντιχειρας" που ελεγαν το 2012 καθως και μια τελεια προετοιμασια για να μην φανει κωλοτουμπα... "μα... γιατι εσεις το ζητησατε"!

Apple σε αυτα εισαι μανουλα, στο παραδεχομαι!


Τελευταία επεξεργασία από: eNeRGy, 09/04/2014 - 08:18


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες