Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] Ξεχασμένο Apple id ή/και Password και ενεργοποίηση iOS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
59 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   iefstratios

iefstratios

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 02/05/2014 - 14:49

Θεός ο nsxbass, δεν το συζητάμε!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   vag8

vag8

    iPH Member

  • 313 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 02/05/2014 - 15:40

Κι από μένα ένα μπράβο κι ευχαριστούμε πολύ, έχω όμως μια ερώτηση. Ευτυχώς δεν έχω ξεχάσει κάτι από μέιλ κλπ αλλά επειδή άνθρωποι είμαστε, έψαξα και βρήκα την απόδειξη του τηλεφώνου μου στην οποία όμως δεν αναγράφεται ούτε το imei του τηλεφώνου ούτε και το όνομα μου, μόνο πελάτης λιανικής και iPhone 5s. Αγορασμένο από μαγαζί scroutz. Σ αυτή την περίπτωση αν χρειαστεί θα ειμαι εντάξει με την apple αφού δεν αναγράφεται στην απόδειξη αριθμός imei ή serial number?

#33   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 02/05/2014 - 15:48

Κι από μένα ένα μπράβο κι ευχαριστούμε πολύ, έχω όμως μια ερώτηση. Ευτυχώς δεν έχω ξεχάσει κάτι από μέιλ κλπ αλλά επειδή άνθρωποι είμαστε, έψαξα και βρήκα την απόδειξη του τηλεφώνου μου στην οποία όμως δεν αναγράφεται ούτε το imei του τηλεφώνου ούτε και το όνομα μου, μόνο πελάτης λιανικής και iPhone 5s. Αγορασμένο από μαγαζί scroutz. Σ αυτή την περίπτωση αν χρειαστεί θα ειμαι εντάξει με την apple αφού δεν αναγράφεται στην απόδειξη αριθμός imei ή serial number?


Κανονικά θα πρέπει να αναγράφονταν τα στοιχεία της συσκευής ...

#34   vag8

vag8

    iPH Member

  • 313 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 02/05/2014 - 15:56

Όχι δεν γράφει ούτε imei ούτε serial number , γράφει κωδικός είδους κάτι άσχετο και πελάτης λιανικής. Την απόδειξη βέβαια την έχω κρατήσει αλλά κανένα αναγνωριστικό συσκευής ή δικό μου.

#35   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 02/05/2014 - 15:58

Καντους ένα τηλέφωνο κανονικά πρέπει να γράφει ειδάλλως τι πήρες απλά κόψανε μια απόδειξη

#36   vag8

vag8

    iPH Member

  • 313 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 02/05/2014 - 16:02

Γράψανε iPhone 5s και τα γιγα, όλα τ άλλα μια χαρά. Ίσως πρέπει να τους πάρω κι ένα τηλέφωνο. Καλά λες, ευχαριστω!

#37   Labros4s

Labros4s

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 05/05/2014 - 16:02

εξαιρετικος οδηγος και χρήσιμες οι συμβουλες μπραβο μεγαλε nsxbass!!!!!!



#38   RsRoyal

RsRoyal

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2014 - 16:40

Καλησπέρα! Σε iPhone 4 iOS 7.1.2 restored ενός συναδέρφου (μετά από crasarisma τρελό) θέλω να ξαναβάλω το Apple ID έτσι ώστε να πάρουμε τις επαφές... το πρόβλημα είναι ότι δεν θυμόμαστε το Password του ID ούτε του mail.... To ID και το mail είναι ίδιο... Το gmail είχε ανοιχτεί μόνο και μόνο για χρήση Apple Store, iTunes.... Έχει να προτείνει κανείς καμία λύση;



#39   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/07/2014 - 16:45

ναι διαβάζεις το πρώτο ποστ


Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#40   andreassitia

andreassitia

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 05/07/2014 - 19:11

Αν είσαι σε ios 7.1...  και δεν έχεις ενεργοποιήσει το <<εύρεση  iPhone>> υπάρχει περίπτωση, αν το κλέψουν, να το σπάσουν; Γιατί κάτι τέτοιο διάβασα σε ένα ποστ εδώ μέσα έκτος αν δεν κατάλαβα καλά.



#41   SaFiS

SaFiS

    iPH Enthousiast

  • 452 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 07/07/2014 - 22:53

Ο γνωστός Chronic προσφέρει πλέον και υπηρεσία, τσιμπημένη βέβαια, αφαίρεσης κλειδώματος iCloud υπό προυποθέσεις (όχι κλεμμένα, κλπ.)

 

https://chronicunloc...ud_removal_tool



#42   xaritk

xaritk

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2014 - 19:39

Έχω δυο iPad mini και κανονικό και ένα iphone .Στο ίδιο I'd ήταν και το iphone της κόρης μου .πριν απο ένα μήνα αποφάσισε να φτιάξει δικό της I'd με αποτέλεσμα να μπλοκαρισθουν οι υπόλοιπες τρεις συσκευές.προσπαθωντας να μπορέσω να δουλέψω με τις εφαρμογές μου και το τηλ την άλλη μέρα το πρωί άλλαξα I'd στο τηλ μου και κατέβασα απο το google της επαφές μου.εχω λοιπόν τώρα δυο iPad με το παλιό I'd και ένα ιphone με το νέο .Στις δυο συσκευές με το παλιό I'd μπορώ απο το apple store να κατεβάσω νέα app δεν μπορώ να κάνω update στα παλιά τώρα και 50 μέρες περίπου .Οταν προσπαθήσω να το κάνω μου ζητάει το νέο κωδικό το καταχωρώ και μετα απο λίγο μου ξαναγράφει δίπλα στην εφαρμογή update .Μπορει να βοηθήσει κάποιος ??

#43   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 30/08/2014 - 09:08

Μπες στις ρυθμισεις στο appstore να δεις τι apple id εχει για να βαλεις τον κωδικο που αντιστοιχει.επισης μετα πατησε μια παλια εφαρμογη που ειχες κατεβασει με το παλιο apple id ωστε να βαλεις τον δικο σου κωδικο.

#44   enalios

enalios

    iPH Member

  • 229 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/09/2014 - 21:04

Έχω δυο iPad mini και κανονικό και ένα iphone .Στο ίδιο I'd ήταν και το iphone της κόρης μου .πριν απο ένα μήνα αποφάσισε να φτιάξει δικό της I'd με αποτέλεσμα να μπλοκαρισθουν οι υπόλοιπες τρεις συσκευές.προσπαθωντας να μπορέσω να δουλέψω με τις εφαρμογές μου και το τηλ την άλλη μέρα το πρωί άλλαξα I'd στο τηλ μου και κατέβασα απο το google της επαφές μου.εχω λοιπόν τώρα δυο iPad με το παλιό I'd και ένα ιphone με το νέο .Στις δυο συσκευές με το παλιό I'd μπορώ απο το apple store να κατεβάσω νέα app δεν μπορώ να κάνω update στα παλιά τώρα και 50 μέρες περίπου .Οταν προσπαθήσω να το κάνω μου ζητάει το νέο κωδικό το καταχωρώ και μετα απο λίγο μου ξαναγράφει δίπλα στην εφαρμογή update .Μπορει να βοηθήσει κάποιος ??

εχω ακριβώς το ίδιο προβλημα μάλλον Δευτέρα πρωί θα παρω τηλ στην apple μπας και βγάλω καμια άκρη. Εμένα κάποια στιγμή με έβαλε στις ρύθμισεις του I'd και με το παλιό μου I'd ηταν σαν να έκανα απο την αρχή καινούργιο λογαριασμό εξαφανίστηκε η πιστωτική και όλα απο την αρχή. Περίεργα πράγματα.

#45   Gkaraman

Gkaraman

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2014 - 06:23

Ο γνωστός Chronic προσφέρει πλέον και υπηρεσία, τσιμπημένη βέβαια, αφαίρεσης κλειδώματος iCloud υπό προυποθέσεις (όχι κλεμμένα, κλπ.)

 

https://chronicunloc...ud_removal_tool

Ο οποιος φανταζομαι ειναι εγγυηση ?

 

Δηλαδη οτιδηποτε αλλο site οπως αυτο π.χ ειναι μαιμου?  

 

https://www.official...php?aff=devboot

 

Εννοω αν υπαρχει κατι σε φτηνοτερο?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες