Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] Ξεχασμένο Apple id ή/και Password και ενεργοποίηση iOS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
59 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   nik17878

nik17878

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/12/2014 - 01:30

Αγορασα μεταχειρισμενο iphone5 για δευτερη (μυστικη) συσκευη...ο πωλητης εβαλε το Apple id του,το δοκιμασα οτι ειναι γνησιο και οχι "μαιμου",τον πληρωσα και το μονο που εκανα ειναι να βαλω ενα κωδικο ασφαλειας,για να μην μπορει καποιος (η γυναικα μου,δηλαδη),να κοιταξει τι εχω στο κινητο,αν επεφτε στα χερια της...Ε,λοιπον,ΞΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ!!!! Δεν τον θυμαμαι με ΤΙΠΟΤΑ!!!! ΤΙ ΚΑΝΩ,ΑΔΕΡΦΙΑ;;;;; Το τηλεφωνο επικοινωνιας του τυπου που το αγορασα,ΤΟ ΕΣΒΗΣΕ το NOKIA που ειχα χρησιμοποιησει για να τον παρω,μετα απο πολλες κλησεις που εκανα και δεχτηκα...ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΕΑ,ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ,ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΚΛΕΦΤΗΣ ΕΙΜΑΙ,ΟΥΤΕ ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ;;;; ΑΠΛΑ,ΞΕΧΑΣΙΑΡΗΣ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ!!!! ΒΟΗΘΕΙΑ...ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!! Εβαλα την μικρη Nano καρτα που αγορασα στον ΓΕΡΜΑΝΟ,αλλα μου ζηταει τον κωδικο ασφαλειας....ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ.ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕ,ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΑΥΤΟΣ.Τον συναντησα στον σταθμο του Μετρο στο Αγ.Δημητριο...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;;;;;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 28/12/2014 - 01:46

Αγορασα μεταχειρισμενο iphone5 για δευτερη (μυστικη) συσκευη...ο πωλητης εβαλε το Apple id του,το δοκιμασα οτι ειναι γνησιο και οχι "μαιμου",τον πληρωσα και το μονο που εκανα ειναι να βαλω ενα κωδικο ασφαλειας,για να μην μπορει καποιος (η γυναικα μου,δηλαδη),να κοιταξει τι εχω στο κινητο,αν επεφτε στα χερια της...Ε,λοιπον,ΞΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ!!!! Δεν τον θυμαμαι με ΤΙΠΟΤΑ!!!! ΤΙ ΚΑΝΩ,ΑΔΕΡΦΙΑ;;;;; Το τηλεφωνο επικοινωνιας του τυπου που το αγορασα,ΤΟ ΕΣΒΗΣΕ το NOKIA που ειχα χρησιμοποιησει για να τον παρω,μετα απο πολλες κλησεις που εκανα και δεχτηκα...ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΕΑ,ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ,ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΚΛΕΦΤΗΣ ΕΙΜΑΙ,ΟΥΤΕ ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ;;;; ΑΠΛΑ,ΞΕΧΑΣΙΑΡΗΣ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ!!!! ΒΟΗΘΕΙΑ...ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!! Εβαλα την μικρη Nano καρτα που αγορασα στον ΓΕΡΜΑΝΟ,αλλα μου ζηταει τον κωδικο ασφαλειας....ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ.ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕ,ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΑΥΤΟΣ.Τον συναντησα στον σταθμο του Μετρο στο Αγ.Δημητριο...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;;;;;

αν εννοεις απλο συνθηματικο πρεπει να βαλεις το κινητο σε DFU και να κανεις restore.



#48   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/12/2014 - 10:54

Κλειδώνει , ξεχνάς τον κωδικό , χάνεις το τηλέφωνο του πωλητή σου κλπ κλπ

Φίλε μου όλα συνομωτούν εναντίον στο να έχεις δεύτερο κινητό κρυφό απο την γυναίκα σου.

Μήπως πρέπει να "ακούσεις" τι σου λέει η ζωή αντί να παιδεύεσαι με τα κινητά ;

Λέω εγώ τώρα .....

Τελευταία επεξεργασία από: petervgr, 28/12/2014 - 10:55


#49   nick2012gr

nick2012gr

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/12/2014 - 12:00

Παιδιά το τηλέφωνο που πρέπει να πάρουμε για apple support για Ελλάδα 0080044145417 το παίρνουμε έτσι όπως είναι? γιατί δοκίμασα και μου λέει οτι δεν υπάρχει.

#50   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 28/12/2014 - 13:49

Απο σταθερό να παρεις

#51   arguris111

arguris111

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/08/2015 - 09:22

Εγω που εχω τιμολογιο κουτι ακουστικα τα παντα ολα

τα εδωσα στην ελληνικη apple και δεν το ξεκλειδωνουν?

δεν μου λενε και το λογο να κινηθω νομικα εναντιον του πωλητη

 

εδω

http://www.iphonehel...εριεργο-συμβαν/


Τελευταία επεξεργασία από: arguris111, 15/08/2015 - 09:28


#52   jojoly

jojoly

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/04/2016 - 23:45

Κατατοπιστικό το ποστ αλλα παρ ολες τις λύσεις εγω δεν μπορώ να ξεκλειδωσω το iPhone επειδη η Apple δεν την δέχεται την απόδειξη αγοράς του τηλεφώνου απ το Κωτσόβολο.λεει πως ο Κωτσόβολος δεν ειναι εξουσιοδοτημένο κατάστημα της Apple.και αιντε τωρα τι κανω;να χεις νόμιμα αγορασμένο κινητο με απόδειξη και να μην στο ξεκληδωνουν

#53   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 18/04/2016 - 23:48

Συγγνωμη, στην αποδειξη δεν φαινεται το imei της συσκευης; Γιατι δε νομιζω να παιζει αυτο, τοσοι μεταπωλητες υπαρχουν

#54   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 19/04/2016 - 06:43

Κατατοπιστικό το ποστ αλλα παρ ολες τις λύσεις εγω δεν μπορώ να ξεκλειδωσω το iPhone επειδη η Apple δεν την δέχεται την απόδειξη αγοράς του τηλεφώνου απ το Κωτσόβολο.λεει πως ο Κωτσόβολος δεν ειναι εξουσιοδοτημένο κατάστημα της Apple.και αιντε τωρα τι κανω;να χεις νόμιμα αγορασμένο κινητο με απόδειξη και να μην στο ξεκληδωνουν

Φιλε μου αυτο δεν ισχυει.αγορασμενο 5αρι απο κωτσοβολο το 2013 ξεκλειδωθηκε κανονικα.μηπως οι ασχετοι στον κωτσοβολο δεν εχουν γραψει το ιμει πανω αριστερα;

#55   jojoly

jojoly

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/04/2016 - 09:41

Παιδιά ειναι γραμμένα ολα κανονικά επάνω στην απόδειξη.τα παντα,imei,iPhone 4s κωδικός πελάτη διεύθυνση ημερομηνία αγοράς κτλ.παλευω εδω και 2μηνες,καθε μερα τηλ στο Κωτσόβολο και στην Apple εχω μιλήσει με τους πάντες.Τα κεντρικά της Apple δεν την αναγνωρίζουν λεει την απόδειξη και θέλουν την πρωτότυπη.κοντευω να σκάσω.πριν 2βδομαδες εντομεταξυ μίλησα και με κάποιον που πρεπει να ηταν μαλλον διευθυντής σε κάποιο τμήμα τελος πάντων και μου είπε ο άνθρωπος πως επικοινωνησε με την isquer την επίσημη διανομέα της Apple και έστειλε τα στοιχεία που ζητάνε.και πάλι λοιπον εχθες με πήραν απ την Apple πως η απάντηση ηρθε απ τα κεντρικά αρνητική!!!πειτε μου τωρα εγω τι κανω;;;;

Τελευταία επεξεργασία από: jojoly, 19/04/2016 - 09:45


#56   Nikosaei

Nikosaei

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 23/06/2017 - 10:00

υστερα απο καιρο ξεχασα το apple id κ εχοντας ενεργοποιησει το two step verification μου ζητησαν αποδειξεις αλλα δυο απο αυτες εχοντας επτα στο συνολο ειναι απο σκρουτζ κ μου ειπαν οτι ισως η apple δεν θα τις δεχτει γιατι δεν ειναι εξουσιοδοτημενοι reseller ισχυει αυτο??



#57   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/06/2017 - 10:36

Όχι. Μακακίες σου είπαν.

 

Εφόσον φαίνεται το ΙΜΕΙ στην απόδειξη είσαι οκ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#58   Nikosaei

Nikosaei

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 23/06/2017 - 10:42

Όχι. Μακακίες σου είπαν.

 

Εφόσον φαίνεται το ΙΜΕΙ στην απόδειξη είσαι οκ.

για να δουμε νικο γιατι απο καιζερ ηταν η μια αποδειξη κ απο κινιτομανια η αλλη μου ειπε πως αυτες συνηθως δεν τα περνανε



#59   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/06/2017 - 10:55

Πίστεψε με δεν έχει καμία λογική αυτό που σου είπαν.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#60   Nikosaei

Nikosaei

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 26/06/2017 - 15:15

Τελικα τις αποδειξεις απο public η apple τις εκανε αποδεκτες κ τα ξεκλειδωσε απο σκρουτζ πρεπει να προσκομισει ο πωλητης σε εμενα κ να το στειλω εγω τιμολογιο αγορας απο που το πηρε συστηματα apple

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες