Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Το Foursquare "σπάει" σε 2 ξεχωριστές εφαρμογές: Swarm και Foursquare


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
51 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/05/2014 - 00:17

Από τις Ρυθμίσεις->Γενικά->Background app refresh

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   skoupas

skoupas

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/05/2014 - 06:15

Έβαλα κι εγώ το swarm και το έβγαλα σχεδόν αμέσως γιατί έτρεχε συνεχώς το location service. Από τότε δεν μου έρχονται καθόλου notifications από το fourquare. Τα έχω τικάρει όλα στις ρυθμίσεις αλλά τίποτα. Το έβγαλα το ξαναέβαλα αλλά και πάλι τίποτα. Γιατί άραγε? Να φταίει τίποτα άλλο?



#18   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 21/05/2014 - 06:17

Έβαλα κι εγώ το swarm και το έβγαλα σχεδόν αμέσως γιατί έτρεχε συνεχώς το location service. Από τότε δεν μου έρχονται καθόλου notifications από το fourquare. Τα έχω τικάρει όλα στις ρυθμίσεις αλλά τίποτα. Το έβγαλα το ξαναέβαλα αλλά και πάλι τίποτα. Γιατί άραγε? Να φταίει τίποτα άλλο?

 

Για όσους παρατηρητικούς το πρόσεξαν: Μετά την εγκατάσταση του swarm φαίνεται να τρέχουν μονίμως τα location services ακόμα και όταν κλείσουμε την εφαρμογή από το background.

 

Αυτή είναι η By default λειτουργία της εφαρμογής. Σύμφωνα με τους developers, η κατανάλωση μπαταρίας εξαιτίας αυτού είναι αμελητέα, το πολύ 0,7% την ώρα. Μάλιστα αν έχετε λιγότερο από 30% μπαταρία τότε η λειτουργία αυτή απενεργοποιείται αυτόματα.

 

Το πρωί που το δοκίμασα λίγο, φαίνεται ότι οι ισχυρισμοί τους σχετικά με την μηδαμινή κατανάλωση είναι αληθείς.

 

Γιατί τρέχουν μονίμως τα location? Για να μπορούν ανά πάσα στιγμή να σας έρχονται προτάσεις για πράγματα που βρίσκονται γύρω σας και για την νέα λειτουργία neighbor.

 

Όσοι νιώθετε too much αυτήν την παρακολούθηση ή όσοι απλά δεν γουστάρετε να βλέπετε το βελάκι των location μονίμως αναμένο, μπορείτε να μπείτε στην εφαρμογή και από το Settings>Privacy να απενεργοποιήσετε τις δύο σχετικές επιλογές.



#19   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 26/05/2014 - 23:45

To foursquare δε διατίθεται για ipad???

#20   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 27/05/2014 - 00:22

To foursquare δε διατίθεται για ipad???


Οχι

#21   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 27/05/2014 - 23:31

Ο λόγος;

#22   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 28/05/2014 - 01:14

Ο λόγος;


Επίσημος νομίζω κανείς.Ότι κ με το Instagram.

#23   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 28/05/2014 - 08:13

Μα το instagram το έχω στο iPad....



#24   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 28/05/2014 - 15:19

Μα το instagram το έχω στο iPad....


Εχεις native εφαρμογή για το instagram στο ipad ? Δεν εννοεις του iphone που την κάνεις Χ2 γτ έτσι γίνεται κ με το foursquare.

Μιλάμε για full screen native ipad εφαρμογες

#25   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 28/05/2014 - 20:19

Μάλλον αυτό που λες εννοούσα τότε. Δε γνωρίζω τη διαφορά native ή μη native. Εγώ απλά θέλω να έχω το foursquare στο iPad και για κάποιο λόγο στο app store δε το βρίσκω. Πώς να το περάσω λοιπόν;

 

(Τώρα που το λες και το instagram δεν το έβρισκα στο app store μέσω iPad. Κατέβασα μία άλλη εφαρμογή instaκάτι και μέσω αυτής με παρέπεμψε. Εντούτοις μου κάνει μια χαρά. Πώς θα βρω το foursquare λοιπόν;)



#26   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 28/05/2014 - 21:44

Μάλλον αυτό που λες εννοούσα τότε. Δε γνωρίζω τη διαφορά native ή μη native. Εγώ απλά θέλω να έχω το foursquare στο iPad και για κάποιο λόγο στο app store δε το βρίσκω. Πώς να το περάσω λοιπόν;

(Τώρα που το λες και το instagram δεν το έβρισκα στο app store μέσω iPad. Κατέβασα μία άλλη εφαρμογή instaκάτι και μέσω αυτής με παρέπεμψε. Εντούτοις μου κάνει μια χαρά. Πώς θα βρω το foursquare λοιπόν;)

Native εφαρμογη εννοώ αυτή που εχει γραφτεί για ipad.Οι άλλες που λες είναι για iphone κ απλα τις μεγενθύνεις.

Λογικό να μην το βρίσκεις γτ πρέπει να μπεις στο Appstore-->search να γραψεις την εφαρμογη που θες π.χ foursquare κ να πατησεις αριστερα πάνω εκει που λεει ipad only κ να το κάνεις iphone.Τοτε θα τις δεις.

Αρα δεν εχεις instagram για ipad ;) Λογικό αφου δν υπάρχει.Υπάρχουν οπως σωστα λες εφαρμογες τρίτων οπου ομως ΟΛΕΣ έχουν ένα μειονέκτημα,ΔΕΝ ανεβάζουν φωτογραφίες,κάνεις όλα τα άλλα ομως όχι upload γτ το instagram δν τους εχει δωσει αυτό το ΑPI(τη δυνατότητα χοντρικά)
Εαν θες να ανεβάζεις και φωτογραφιες απο το ipad κ οχι μονο ναβλεπεις η επιλογή είναι iphone εφαρμογή σε μεγεθυνση όπως σου είπα πιο πάνω με το foursquare.

Τελευταία επεξεργασία από: iceage2609, 28/05/2014 - 21:44


#27   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 28/05/2014 - 23:15

Ευχαριστώ πολύ, ήσουν κατατοπιστικότατος!



#28   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 06/07/2014 - 14:20

Τι κωλο εφαρμογή ρε. Μου ρουφούσε την μπαταρία. Του έκλεισα τις τοποθεσίες κ μου έβγαλε τους χρόνους που πάντα είχα. Είχα ξεχάσει πως είχε αναφερθεί ότι ρουφαει αλλά χωρίς αυτό δεν μπορείς να κανείς τίποτα.

Καμία λύση κανείς;

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#29   skoupas

skoupas

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/07/2014 - 14:30

Κάπου στο privacy του κλείνεις τα 2 backround refresh αν θυμάμαι καλά.

Πάντως έχει φάει πολύ θάψιμο η εφαρμογή στις κριτικές στο app store. Δε χρειαζόταν η δεύτερη εφαρμογή. Σε μένα αν αφήσω μόνο το foursquare δεν έρχεται κανένα notification και αναγκαστικά έχω βάλει και το swarm.



#30   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 06/07/2014 - 14:50

Εγώ την έχω εδώ και καμία εβδομάδα και δεν έχω θέμα κατανάλωσης , ενώ τρέχουν όλα στο background. 

 

Η διαφορά είναι όντως αμελητέα. Εκεί που έβλεπα π.χ. σε 4G 4:30 ώρες χρήση , τώρα βλέπω 4:20. Ψιλοπράγματα.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες