Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 12 ψήφοι

iOS 8: Όλα όσα πρέπει να ξέρεις για το νέο λειτουργικό


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3041 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 05/06/2014 - 09:04

Δηλαδή αν βάλεις γλώσσα Ελληνικά στο πληκτρολόγιο , δεν;

οχι τα ελληνικα δυστηχος δεν τα υποστιριζει.... τι να κανουμε υπομονοι εμεις οι Ελληνες


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 05/06/2014 - 09:05

οχι τα ελληνικα δυστηχος δεν τα υποστιριζει.... τι να κανουμε υπομονοι εμεις οι Ελληνες


Φανταζομαι είναι λόγω beta. (Το ελπίζω δλδ).

Θα είναι λίγο παράλογο να μην αλλάζει πληκτρολόγιο :P (p.s. ευτυχώς που κρατηθηκα και δεν πήγα να πάρω iPhone μετα την παρουσίαση)
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#93   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 05/06/2014 - 09:07

Φανταζομαι είναι λόγω beta. (Το ελπίζω δλδ).

Θα είναι λίγο παράλογο να μην αλλάζει πληκτρολόγιο :P (p.s. ευτυχώς που κρατηθηκα και δεν πήγα να πάρω iPhone μετα την παρουσίαση)

δεν νομιζω οτι μεχτι την official θα βαλουν και αλλες γλωσες μεσα, μακαρι να κανω λαθος,  εγω το παρηγγειλα το 6αρι


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#94   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 05/06/2014 - 09:09

δεν νομιζω οτι μεχτι την official θα βαλουν και αλλες γλωσες μεσα, μακαρι να κανω λαθος, εγω το παρηγγειλα το 6αρι


Περίεργο μου ακούγεται ρε γαμωτο.... Και στα SMS το ίδιο; μονο αγγλικό πληκτρολόγιο;

Κ εγώ έτοιμος είμαι για παραγγελία, αλλά περιμένω να δω όλα τα features που δώσανε και πως δουλεύουν.

Π.χ. αυτό που μου ειπες με το Quick Reply με ενοχλεί.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#95   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 05/06/2014 - 09:15

Περίεργο μου ακούγεται ρε γαμωτο.... Και στα SMS το ίδιο; μονο αγγλικό πληκτρολόγιο;

Κ εγώ έτοιμος είμαι για παραγγελία, αλλά περιμένω να δω όλα τα features που δώσανε και πως δουλεύουν.

Π.χ. αυτό που μου ειπες με το Quick Reply με ενοχλεί.

 

 

βασικα μηπως δεν εγινα δαφης,  το πληκτρολογιο εχει μια νεα λειτουργεια που οταν γραφεις σου εμφανιζει πανω απο το πληκτρολογια 3 λεξεις που ταιριαζουν στη προταση σου, αυτο το feature δουλευει σε αγγλικα μονο  και ειναι διαθεσιμο και σε viber, fb κτλ

 

το quick reply ειναι στα notifications οπου εκει δεν εχω δοκιμασει κατι, μονο ενα σμσ το οποιο δουλευε κανονικα


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#96   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 05/06/2014 - 09:16

βασικα μηπως δεν εγινα δαφης, το πληκτρολογιο εχει μια νεα λειτουργεια που οταν γραφεις σου εμφανιζει πανω απο το πληκτρολογια 3 λεξεις που ταιριαζουν στη προταση σου, αυτο το feature δουλευει σε αγγλικα μονο και ειναι διαθεσιμο και σε viber, fb κτλ

το quick reply ειναι στα notifications οπου εκει δεν εχω δοκιμασει κατι, μονο ενα σμσ το οποιο δουλευε κανονικα


Για το quick reply λέγαμε :P

Αν παιζει και αλλου πέραν των SMS :D

Χαχαχα είπα κ εγώ....
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#97   dedalos

dedalos

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/06/2014 - 10:35

To quick reply δουλεύει μόνο στο imessages προς το παρόν, όταν ενημερωθούν και οι υπόλοιπες εφαρμογές πιθανότατα θα έχουν και quick reply.

Το quick type δουλεύει μόνο με τα αγγλικά και πιθανότατα θα μείνει έτσι σε όλο το ios 8 για το πληκτρολόγιο της apple.

Το siri δεν έχει νέες γλώσσες για την λειτουργία του.

Το dictation του siri υποστηρίζει και την ελληνική γλώσσα σε όλες τις εφαρμογές, νέες και παλιές όταν χρησιμοποιούν το πληκτρολόγιο της apple.


Τελευταία επεξεργασία από: dedalos, 05/06/2014 - 10:38


#98   ramarg

ramarg

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 05/06/2014 - 15:16

ΠΡΟΣ ΟΡΘΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ !!
Για το ios 8 αρχικα απογοητευτηκαμε οι περισσοτεροι 
ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΠΕΣΑΜΕ ΕΞΩ.

ΚΑΝΕΙΣ δεν ακουσε στην παρουσιαση οτι αυτα ηταν μερικα χαρακτηριστικα. .Μετα το icloud for photos εδειξε μια εικονα γεματη features & ειπε(we have a lot of things to talk about in september).Αλλωστε η apple παντα εχει την λογικη more than 200+ new features/σε καθε ios.Προφ ανώς δεν το είχαν εντελώς έτοιμο και το βρίσκω λογικότατο. Αφησαν ios 8 k iphone 6 για το μεγάλο μπαμ !! Και το καλύτερο ? Ειμαστε στις νεες 22 χωρες του siri dictation. 

Δειτε ποσο εξαιρετικη δουλεια εχει γινει στα ελληνικά και ειμαστε ακόμα σε ΒΕΤΑΚαταλαβαίνετε.Ερχεται το greek siri και ο,τι η apple δεν μας ξεχνάει.



#99   Paolokom

Paolokom

    iPH Addict

  • 632 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/06/2014 - 15:27

 

ΠΡΟΣ ΟΡΘΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ !!
Για το ios 8 αρχικα απογοητευτηκαμε οι περισσοτεροι 
ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΠΕΣΑΜΕ ΕΞΩ.

ΚΑΝΕΙΣ δεν ακουσε στην παρουσιαση οτι αυτα ηταν μερικα χαρακτηριστικα. .Μετα το icloud for photos εδειξε μια εικονα γεματη features & ειπε(we have a lot of things to talk about in september).Αλλωστε η apple παντα εχει την λογικη more than 200+ new features/σε καθε ios.Προφ ανώς δεν το είχαν εντελώς έτοιμο και το βρίσκω λογικότατο. Αφησαν ios 8 k iphone 6 για το μεγάλο μπαμ !! Και το καλύτερο ? Ειμαστε στις νεες 22 χωρες του siri dictation. 

Δειτε ποσο εξαιρετικη δουλεια εχει γινει στα ελληνικά και ειμαστε ακόμα σε ΒΕΤΑΚαταλαβαίνετε.Ερχεται το greek siri και ο,τι η apple δεν μας ξεχνάει.

 

μαμαει!!!,..,μακαρι να εχουμε και Σιρι ελληνικο!!!



#100   StavrosA

StavrosA

    iPH Enthousiast

  • 396 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/06/2014 - 15:54

κανεις δεν χρησιμοποιει την εφαρμογη  dragon dictation απο app store??

 

iTunes Link

 

δουλευει 1- 2 χρονια τελεια με ελληνικα

τωρα το εβαλαν και Build in ;)



#101   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/06/2014 - 16:38

Προσωπικά δε με βολεύει ούτε αυτό, ούτε το dragon. Θέλω να λέω: "Μωρή Siri, στείλε στην κοπέλα μου: φιλιά κούκλα" και να το στέλνει. Χωρίς να πιάνω καθόλου το τηλέφωνο...αν το πιάσω, το γράφω κιόλας... 



#102   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 05/06/2014 - 17:33

Προσωπικά δε με βολεύει ούτε αυτό, ούτε το dragon. Θέλω να λέω: "Μωρή Siri, στείλε στην κοπέλα μου: φιλιά κούκλα" και να το στέλνει. Χωρίς να πιάνω καθόλου το τηλέφωνο...αν το πιάσω, το γράφω κιόλας...

Οποία εταιρεία το κανει αυτο θα ειναι τέλειο...απλα το κινητό θα εχει προσωπικότητα τότε και με το μωρή μπορει να παρεξηγηθεί...χαχαχα....

Knowledge Is Power


#103   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 05/06/2014 - 17:40

Παιδια εσεις που βαλατε την 8 beta 1 μηπως εχει επιστρεψει η πληρης φωτο στην οθονη οταν σας καλουν??



#104   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 05/06/2014 - 18:06

Το quicktype με τα suggestions δν υποστηρίζει Ελληνικά να υποθέσω;

#105   Iwanna0Kazamia

Iwanna0Kazamia

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/06/2014 - 18:22

συγνωμη που επεμβαινω σε αυτο το θεμα αλλα δεν ξερω πως να ανοιξω δικο μου εχω το  iphone4s και δεν μπορω με το αναβαθμισμενο itunes την επιλογη tones δεν υπαρχει και ετσι δεν εχω ηχο κλησης.τι μπορω να κανω μπορει να με βοηθησει καποιος?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες